'Taken at Birth' vanaf vrijdag op Dplay

donderdag 9 juli 2020

Thomas Hicks was een dokter die in de jaren vijftig en zestig zwangere vrouwen hielp met het verkrijgen van een abortus.

Van heinde en ver kwamen ze naar zijn praktijk in het kleine plaatsje McCaysville (Georgia). Decennia later bleek dat de geliefde dorpsdokter er nogal een schimmige praktijk op nahield: hij verkocht pasgeboren baby’s letterlijk via de achterdeur van zijn kliniek, zonder dat de biologische moeders het wisten. Bij vrouwen die een abortus wilden, liet hij het kind vaak toch geboren worden, waarna hij bijvoorbeeld zei dat het na de geboorte was overleden.


Jane Blasio was een van de kinderen die op deze illegale manier is geadopteerd. Zij ontdekte dat pas op 18-jarige leeftijd en ging toen op onderzoek uit. Zij kwam er in 1997 achter dat Hicks in totaal wel meer dan tweehonderd kinderen op deze manier heeft verkocht, vaak voor een bedrag van rond de 1.000 dollar. Sindsdien is het haar missie om deze geadopteerde kinderen (inmiddels volwassen) te helpen in de zoektocht naar hun ware familie.

In de serie 'Taken at Birth' zien we hoe ze met behulp van moderne technieken zoals DNA hoopt de waarheid te achterhalen voor deze grote groep 'gestolen baby's'. Ook probeert ze uit te vinden hoe het kon dat de dokter deze praktijken jaren kon uitvoeren en ermee wegkwam tot zijn dood.

'Taken at Birth', vanaf vrijdag 10 juli op Dplay.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Restaurant Misverstand' (VRT 1)

Vandaag draaien we een proefdag in het restaurant. Om zachtjes te starten, zijn de familieleden van de medewerkers de eerste gasten. Voor zowel keuken- als zaalpersoneel is het spannend om voor het eerst in het restaurant te werken. Danny kan al meteen zijn beenhouwershart ophalen. Na de werkdag kunnen de medewerkers samen ontspannen en genieten in de vakantiehuisjes.

'Restaurant Misverstand', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:51
    Bernie
    01:05
    Journaallus
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    01:20
    Nachtlus
  • 06:55
    Mojo Wisseltop
    05:25
    Geen uitzending
  • 06:50
    Heidi
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    00:30
    American Horror Story: NYC
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:05
    Mee met de Flikken
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:20
    9-1-1
  • 06:00
    Joe
    01:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:15
    De Tafel van de Week
  • 06:30
    This Is Us
    01:00
    Criminal Minds
  • 06:55
    Brooklyn Nine-Nine
    01:00
    MacGyver
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:40
    Kinderen kopen een huis
  • 06:50
    Cold Case
    01:20
    C.S.I. New York
  • 04:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:46
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:55
    Het Weekmenu
    01:25
    Becoming Meewis
  • 06:00
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 06:45
    Grey's Anatomy
  • 06:50
    NOS Journaal
    01:15
    MolTalk
  • 04:00
    Suhoor Stories
    01:25
    De Nachtzoen
  • 06:55
    Olivia
    01:25
    First Dates