Stella Bergsma, Ton Koopman, Iris Kensmil en Inés ten Berge in 'Kunststof' op NPO Radio 1

zondag 1 december 2019

Opiniemaker en schrijver Stella Bergsma schreef samen met columnist Sylvia Witteman het nieuwe boek: 'Van lichtekooi en zwiepkanarie, lexicon der onterecht vergeten woorden'.

Over de taal die verandert en alle woorden die daardoor verloren gaan. Bergsma schrijft ook columns en is vaste gast bij het praatprogramma 'Ladies Night'.


Presentatie: Jellie Brouwer

Dinsdag 3 december: Ton Koopman, dirigent
Dit jaar is een jubileumjaar voor dirigent Ton Koopman. In oktober werd hij 75 jaar oud, zijn Amsterdam Baroque Choir bestaat 35 jaar en zijn Amsterdam Baroque Orchestra 40 jaar. Om dat te vieren gaat Koopman op tournee door Europa met het Weihnachts Oratorium van Bach. In december staat hij twee keer in Nederland.

Presentatie: Jellie Brouwer

Woensdag 4 december: Iris Kensmil, kunstenaar
Kunstenaar Iris Kensmil presenteert haar tentoonstelling: ‘Blues Before Sunrise’. Daarin laat ze het publiek kennismaken met de geschiedenis van de zwarte emancipatiebeweging. Van filosofen en auteurs tot activisten en verpleegkundigen komen voorbij in haar tekeningen en schilderijen.

Presentatie: Jellie Brouwer

Donderdag 5 december: Inés ten Berge, programmamaker
Programmamaker Inés ten Berge komt met een nieuwe documentaire: ‘Heb je kinderen?’ In deze persoonlijke zoektocht vraagt ze zich af: hoe kan ik accepteren dat ik ongewenst kinderloos ben in een wereld waarin alles kan? Nu is ze 49 en is haar kinderwens niet verdwenen. Zal ze het nog één keer proberen?

Presentatie: Antoinnette Scheulderman

'Kunststof Radio', maandag 2 t/m donderdag 5 december tussen 19.30 en 20.30 uur op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Mysteriejagers' (VRT 1)

De mysteriejagers onderzoeken de exacte omstandigheden van de diefstal in de nacht van 10 op 11 april 1934. Arnout ontdekt het originele gerechtelijk dossier in het Rijksarchief. Thomas duikt samen met kanunnik Ludo Collin in de geschiedenis van 'Het Lam Gods'. Danira gaat op stap met ex-commissaris Tony Vermeersch en volgt het pad van de dief in de kathedraal. Zijn kunstwerken vandaag nog zo makkelijk te stelen als bijna honderd jaar geleden? Jacotte zoekt het uit.

'Mysteriejagers', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:25
    Het weer (laat)
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 13:00
    Winterbeelden
    17:50
    Tony Hawk: Until the Wheels Fall Off
  • 13:20
    Monster Shaker
    19:00
    Athleticus Urban Games
  • 13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:15
    Ambulance
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:50
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:50
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    10:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:25
    Blind Gekocht
    18:35
    De Moeite Waard?!
  • 13:15
    C.S.I. New York
    18:45
    Coroner
  • 12:55
    See
    18:40
    Bar Rescue
  • 12:40
    Embarrassing Bodies
    18:45
    Retour Masters
  • 12:40
    Murder: Fight for the Truth
    18:35
    Cold Justice
  • 13:00
    Z-Extra
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:10
    Tooldokter
    16:00
    Vitamine 55
  • 13:05
    Peppe's Sicilië
  • 12:30
    Recipes for Love and Murder
    19:00
    Death in Paradise
  • 13:10
    Shipping Wars
    18:40
    First Dates Australia
  • 13:20
    Kook mee met MAX
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Kassa
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 13:25
    DORA
    18:00
    Wordt aangekondigd