Spraakmakende start van nieuw seizoen 'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!'

maandag 28 oktober 2019

De nieuwe reeks van het programma 'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!' (voorheen 'Kees van der Spek Ontmaskert') gaat op dinsdag 29 oktober, om 20.30 uur bij RTL 5 van start.

Kees gaat met zijn verborgen camera weer de hele wereld over. In het komende seizoen is er onder andere te zien hoe Kees een Hilversumse oplichter in Aruba vindt en hoe hij zich bezig houdt met een 40 jaar oude vermissingszaak in Suriname. Het nieuwe seizoen begint direct met een controversieel onderwerp: oplichting met euthanasiemiddelen.


In de eerste aflevering wordt Kees op het spoor gezet door de 81-jarige Carl uit Oss die vastbesloten is een einde aan zijn leven te maken. Carl werd tot twee maal toe opgelicht toen hij in Mexico het zelfdodingsmiddel Nembutal bestelde. In Midden- en Zuid-Amerika is dit middel –in tegenstelling tot Nederland- vrij verkrijgbaar. Na betaling van 1200 euro per dosis, kreeg Carl niets geleverd. De Ossenaar blijkt lang niet de enige te zijn. Volgens een woordvoerder van de in Nederland gevestigde pro-euthanasie-organisatie Exit International gaat er géén week voorbij zonder dat er meerdere meldingen van gedupeerden binnenkomen: 'Het gaat vaak om wanhopige ouderen die niet heel handig op internet zijn. Een makkelijke prooi.’'

Kees en zijn team duiken in deze schimmige wereld en ontdekken dat de oplichters van Carl niet in Mexico, maar in het Afrikaanse Kameroen zitten. 'Het is bizar en fascinerend tegelijk om te zien dat er gespecialiseerde oplichters bestaan die vanuit Afrika zich voordoen als Midden-Amerikaanse handelaars in zelfdodingsmedicijnen. Zij bedienen met de nodige kennis de Nederlandse markt', zegt Kees.

Wat volgt is een spannende jacht op deze oplichters waarbij Kees en zijn cameraman in een Afrikaans conflictgebied belanden en moeten vertrouwen op smeergeld en de corrupte lokale politie.

'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!' wordt geproduceerd door Simpel Media en is vanaf 29 oktober om 20.30 uur wekelijks te zien bij RTL 5.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

WK Fifa Voetbal 2026 - Sporza

Liveverslag van België - Iran, wedstrijd op speeldag twee in groep G van het WK voetbal in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Los Angeles Stadium in Inglewood, Californië in de VS. Iran mag voor de Rode Duivels geen obstakel vormen. 'Haal het telraam er maar bij', voorspelde Peter Vandenbempt zelfs in zijn voorbeschouwing op Sporza. Commentaar: Filip Joos. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Studiogasten: Gert Verheyen, Steven Defour en Wesley Sonck.

'Sporza FIFA WK voetbal 2026: België - Iran', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    20:00
    Het weer
  • 18:15
    De week van Karrewiet
    18:30
    Wannabe's
  • 17:40
    Hoe zal ik het zeggen?
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:40
    Snackmasters
    18:55
    Steenrijk, Straatarm
  • 18:15
    How I Met Your Mother
    20:35
    Downton Abbey: A New Era
  • 17:55
    Top 20 Funniest
    22:30
    Meet Joe Black
  • 18:05
    ER
    00:45
    Suits
  • 18:20
    SOS Piet
    19:25
    Drie mannen onder een dak
  • 17:55
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 18:00
    Criminal Minds
    20:25
    CIA
  • 18:10
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
  • 18:25
    Komen Eten
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 17:55
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    Casey Anthony: Where the Truth Lies
  • 18:13
    Logistics TV
    18:46
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 18:19
    Kan ik het ook?
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:10
    Over (h)eerlijke groenten
    18:50
    Het Weekmenu
  • 18:00
    Hope Street
    18:55
    Return to Paradise
  • 18:05
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 17:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    20:10
    NOS WK Avond
  • 18:10
    Michael Palin in Nigeria
    18:55
    18 miljoen mensen
  • 18:15
    Wilde buren
    18:30
    Welkom in de jaren 70 en 80