Spraakmakende start van nieuw seizoen 'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!'

De nieuwe reeks van het programma 'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!' (voorheen 'Kees van der Spek Ontmaskert') gaat op dinsdag 29 oktober, om 20.30 uur bij RTL 5 van start.
Kees gaat met zijn verborgen camera weer de hele wereld over. In het komende seizoen is er onder andere te zien hoe Kees een Hilversumse oplichter in Aruba vindt en hoe hij zich bezig houdt met een 40 jaar oude vermissingszaak in Suriname. Het nieuwe seizoen begint direct met een controversieel onderwerp: oplichting met euthanasiemiddelen.
In de eerste aflevering wordt Kees op het spoor gezet door de 81-jarige Carl uit Oss die vastbesloten is een einde aan zijn leven te maken. Carl werd tot twee maal toe opgelicht toen hij in Mexico het zelfdodingsmiddel Nembutal bestelde. In Midden- en Zuid-Amerika is dit middel –in tegenstelling tot Nederland- vrij verkrijgbaar. Na betaling van 1200 euro per dosis, kreeg Carl niets geleverd. De Ossenaar blijkt lang niet de enige te zijn. Volgens een woordvoerder van de in Nederland gevestigde pro-euthanasie-organisatie Exit International gaat er géén week voorbij zonder dat er meerdere meldingen van gedupeerden binnenkomen: 'Het gaat vaak om wanhopige ouderen die niet heel handig op internet zijn. Een makkelijke prooi.’'
Kees en zijn team duiken in deze schimmige wereld en ontdekken dat de oplichters van Carl niet in Mexico, maar in het Afrikaanse Kameroen zitten. 'Het is bizar en fascinerend tegelijk om te zien dat er gespecialiseerde oplichters bestaan die vanuit Afrika zich voordoen als Midden-Amerikaanse handelaars in zelfdodingsmedicijnen. Zij bedienen met de nodige kennis de Nederlandse markt', zegt Kees.
Wat volgt is een spannende jacht op deze oplichters waarbij Kees en zijn cameraman in een Afrikaans conflictgebied belanden en moeten vertrouwen op smeergeld en de corrupte lokale politie.
'Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt!' wordt geproduceerd door Simpel Media en is vanaf 29 oktober om 20.30 uur wekelijks te zien bij RTL 5.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Spectaculair danstalent blaast jury omver in nieuw seizoen van 'So You Think You Can Dance'
- Cupido schiet twee keer raak in 'Winter Vol Liefde'
- Vernieuwde 'MolTalk' warmt kijker op met voorbeschouwing vol theorieën en aanwijzingen
- Muzikale reis door 80 jaar 'Arbeidsvitaminen' op NPO 1
- Discipelen 'The Passion' bekend én nieuw programma 'Op weg naar The Passion'
- Coaches hakken erop los in de backstage van 'The Voice'
- 'Ziggo Sport Race Café' opent weer zijn deuren
- Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester in 'Maison Verhulst'
- FilmBox zendt César Awards uit in Nederland
- Donderdag in 'Zembla': Gas in de gevel
- Nostalgie tovert maart om in 80's maand
- Dj's bij Qmusic mogen een week lang 'Het Verboden Woord' 'allemaal' niet uitspreken
- A Moment van Kensington wint eerste 3FM Award van 2026
- 'De Twintigers' van Klara zijn terug! Dit jong talent kleurt de toekomst van klassieke muziek, jazz en global
- Genomineerden Qmusic Top 40 Awards bekend
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Italië, 1948. De tienjarige Rocco groeit op in een bergdorp in Calabrië, tot zijn vader Salvatore, die in de steenkoolmijnen in België werkt, op een dag beslist om zijn gezin te laten overkomen naar Waterschei. Zo komt de jonge Rocco in Limburg terecht, in een vreemde omgeving met een rare taal en een andere cultuur. Rocco wil zijn zoals de andere jongeren en iets betekenen in het leven. Als rebellerende jongeman zoekt hij tegen de wil en overtuiging van zijn vader een uitweg in de muziek én in de liefde.
'Marina', film uit 2013 met oa. Matteo Simoni en Evelien Bosmans, om 20.45 uur op VRT 1.



































