Splinter Chabot onderzoekt de tegenkrachten van de renovatie van het Binnenhof

In de nieuwste aflevering van 'Ondertussen aan de Hofvijver' is te zien hoe onverwachte archeologische vondsten en wijzigingen van ontwerpplannen zorgen voor vertraging en weerstand bij de renovatie van het Binnenhof.
Splinter bespreekt dit met betrokken professionals, omwonenden en ondernemers. BBB-Tweede Kamerlid Caroline van der Plas laat Splinter zien hoe je als nieuw Kamerlid je weg vindt in het centrum van de democratie. Samen speculeren zij over een mogelijke toekomst in het Torentje. In dit programma volgt Splinter Chabot de renovatie van het Binnenhof. Een plek met 800 jaar politieke geschiedenis, die bol staat van verhalen. De hoofdrolspelers delen met Splinter culturele, parlementaire en kunsthistorische anekdotes.
Splinter Chabot: 'De afgelopen maanden hingen er donkere wolken boven de renovatie van het Binnenhof. Letterlijk en figuurlijk. Deze aflevering kijken we naar de tegenkrachten die een voorspoedige renovatie in de weg staan. En we luisteren naar de zorgen van betrokkenen. Hoe gaat het met de bewoners rondom het Binnenhof? Hoeveel last hebben de ondernemers op het Plein van de verbouwing? En hoe is het met Martin van de Haringkraam?'
De renovatie loopt vooralsnog twee jaar vertraging op. Minister Hugo de Jonge voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening legt tijdens een persconferentie uit hoe dit komt. Splinter bespreekt dit grote nieuws met politiek verslaggever Joost Vullings en samen fantaseren ze over de datum wanneer Joost weer op het Binnenhof zal terugkeren.
Net nadat BBB-Tweede Kamerlid Caroline van der Plas haar plekje op het Binnenhof had ingenomen, moest ze het gebouw weer verlaten. Van der Plas neemt Splinter mee naar de plek waar haar carrière in het eeuwenoude gebouw begon en ze speculeren over de toekomst van Caroline op het Binnenhof. Zou zij als de renovatie klaar is in 2028 als eerste vrouwelijke minister-president terugkomen in het Torentje?
Ondertussen wordt er door de vakmannen wel nog steeds gewerkt op het Binnenhof: zo wordt de Grondwetbank ontmanteld om plaats te maken voor de nieuwe publieksentree. Dat gaat echter niet zonder slag of stoot, want tijdens een bijeenkomst maken Hagenezen zich hard voor het groen in hun stad. Splinter spreekt omwonenden en ondernemers tijdens een bewonersbijeenkomst. Tot slot zien we kleuronderzoeker Lisette Kappers aan het werk tijdens het wegkrabben van de diverse verflagen in de Tweede Kamer, waar zij steeds meer te weten komt over de transformatie die het voormalig ministerie van Koloniën door de jaren heeft ondergaan.
'Kunst van het Binnenhof'
Na de uitzending is op NPO 2 Extra ook de spin-off 'De Kunst van het Binnenhof' te zien. In ‘De Kunst van het Binnenhof’ leren we meer over de restauratie van het portret van Willem II, dat na 172 jaar in de plenaire zaal van de Eerste Kamer de komende jaren het kunstdepot als onderkomen heeft. En kunstenaar Tirzo Martha neemt Splinter mee in zijn voorbereidingen voor de allereerste Kunstparade Binnenhofrenovatie. Dit is een project waarin gedurende de renovatieperiode van het Binnenhof verschillende kunstenaars ieder een Parade rond het Binnenhof aan het publiek presenteren.
'Ondertussen aan de Hofvijver' wordt in opdracht van AVROTROS geproduceerd door IDTV.
'Ondertussen aan de Hofvijver' is te zien op 27 mei om 22.08 uur op NPO 2 uur bij AVROTROS op NPO 2. De eerste vier afleveringen zijn terug te kijken via npostart.nl.
'Kunst van het Binnenhof' is om 22.50 uur op NPO 2 extra te zien.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuw programma 'Echte Reizigersvrouwen' bij TLC
- Kijkcijfers: woensdag 18 februari 2026
- ‘Got Talent’ krijgt nieuwe jury: deze vijf sterren zoeken het beste talent van de Lage Landen
- Peter Van de Veire niet naar het Eurovisiesongfestival: 'EBU houdt onvoldoende rekening met gevoeligheden'
- Dit is Essyla die België naar het Eurovisiesongfestival stuurt – ontdek haar liedje!
- Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' tijdens eerste citytrip
- Véronique De Kock openhartig over onvervulde kinderwens in 'Maison Verhulst': 'We waren zwanger, maar het is niet gelukt'
- 'Dealen met Coke': Brusselse politie focust op preventie bij drugsverslaafden
- Klaasje Meijer, Alex Agnew en meer in 'Ik Vraag Het Aan' deze week
- Dit zie je dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box' -
Wie verdient zijn eigen droomhuis in 'Huis Gemaakt'? -
Wat doet Jonathan Medart in de backstage van 'The Voice'? -
De tweede Lach van JOE is geraden! -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan!
Kijktip van de dag

De knappe privédetectives Dylan, Natalie en Alex, die voor de mysterieuze Charlie werken, worden ingehuurd door miljonair Eric Knox van Knox Technologies. Het revolutionaire stemherkenningsprogramma dat hij heeft ontwikkeld, werd gestolen. De Angels brengen een bezoek aan Roger Corwin, Knox' grootste concurrent.
'Charlie's Angels', film uit 2000 met oa. Cameron Diaz, om 22.35 uur op VTM 3.



































