Speelfilm 'Rafaël' over grenzeloze liefde in vluchtelingencrisis bij de EO

donderdag 18 juni 2020

Op vrijdag 19 juni, de vooravond van de Internationale Dag van de Vluchteling, zendt de Evangelische Omroep de speelfilm 'Rafaël' uit.

De film vertelt het waargebeurde verhaal van een bijna onmogelijke liefde tussen de Nederlandse Kimmy (gespeeld door Gouden Kalf winnares Melody Klaver) en de Tunesische Nazir (Nabil Mallat). Wanneer het echtpaar tijdens het begin van de Arabische lente naar Nederland wil vluchten, krijgt Nazir onverwacht geen visum.


Het is een aangrijpend verhaal over dromen, standvastigheid en grenzeloze liefde. De zwangere Kimmy gaat terug naar Nederland, maar Nazir krijgt geen visum. Om alsnog in Nederland de geboorte van zijn zoon mee te maken, besluit hij illegaal de oversteek naar Europa te maken. Het begin van een heftige reis. Zodra hij in Lampedusa aan wal stapt, wordt hij opgesloten als illegale vluchteling. Zijn hoogzwangere vrouw Kimmy zet ondertussen alles op alles om hem veilig thuis te krijgen.

Vluchtelingen
'Een Nederlands meisje dat graag haar man bij haar wil hebben tijdens de bevalling: ik kan het me zo goed voorstellen! Het klinkt zo begrijpelijk en overzichtelijk, maar Kimmy en Nazir komen terecht in een moeras van regels en maatregelen waarin de menselijkheid soms veel te ver te zoeken is. De film laat zien dat het in de kern bij het 'vluchtelingenprobleem' altijd om mensen gaat. In de film 'Rafaël' komt dat heel dichtbij', aldus EO-eindredacteur Drama Arnoud Bruinier.

Wereldnieuws
Het leven van het liefdeskoppel werd in 2011 al wereldnieuws. Christine Otten schreef eerder al een boek over hun verhaal. Op 19 juni is de tv-première van de film, een coproductie van de EO en Rinkel Film, te zien op NPO 3.

Makers
Regisseur: Ben Sombogaart (Knielen op een Bed Violen, De tweeling, De storm).
Scenarioschrijver: Tijs van Marle, Massimo Gaudioso
Producent: Rinkel Film.

'Rafaël', vrijdag 19 juni om 22.20 uur bij de EO op NPO 3.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Carmen is haar winkeltje beu en in samenspraak met Boma besluit ze ermee te stoppen. Fernand stelt voor haar inboedel en resterende stock op de rommelmarkt te verkopen. Doortje en Pol willen verhuizen. Hiermee komt Pascal alleen te staan en moet er personeel worden gezocht voor het café. Fernand stelt zich kandidaat, samen met twee jonge vrouwen, waarvan één door Boma is gestuurd. Er worden selectieproeven gehouden in het café.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:55
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 01:30
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 22:20
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:20
    Geen uitzending
    00:00
    Gooische Vrouwen
  • 02:20
    Geen uitzending
    23:35
    Border Security: Australia's Front Line
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 00:55
    Geen uitzending
    22:50
    Te bepalen
  • 00:50
    Geen uitzending
    00:25
    Buffy the Vampire Slayer
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:00
    The Golden Girls
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 01:35
    Geen uitzending
    01:00
    FBI
  • 02:30
    See
    00:20
    Bar Rescue
  • 02:55
    Geen uitzending
    00:40
    Bachelor in Paradise Australia
  • 01:30
    Geen uitzending
    00:15
    Family Law
  • 00:52
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:00
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 01:40
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    00:45
    Meesterlijke Klassiekers
  • 01:50
    Inspector George Gently
    01:00
    The Castaways
  • 02:55
    American Pickers
    00:25
    Below Deck Down Under
  • 00:45
    NOS Olympische Winterspelen
    00:25
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 02:10
    Nieuwsuur
    04:00
    Suhoor Stories
  • 02:45
    Sergio Over De Grens
    00:50
    Je Zal Het Maar Hebben