Special en concertregistratie Mahler bij AVROTROS

zaterdag 15 mei 2021

Nederland heeft een bijzondere band met een hele grote componist: Gustav Mahler. Iedere 25 jaar wordt in Amsterdam dan ook het Mahler Festival gehouden. Helaas ging dit in 2020 niet door, het werd verschoven naar dit jaar, maar ook nu gooit corona roet in het eten.

Juist in deze barre tijden moeten warme banden gekoesterd worden. Daarom staat Gustav Mahler op 16 mei -  in de week dat het Mahler Festival eigenlijk zou plaatsvinden - centraal bij AVROTROS. Tijl Beckand maakt een kersverse special over de componist en het Koninklijk Concertgebouworkest speelt aansluitend hierop een nieuwe uitvoering van de Vijfde Symfonie van Gustav Mahler.


'De Tiende van Tijl Special: Mahler'
Waar Mahler in eigen land, of elders in Europa, nauwelijks erkenning kreeg werd hij in Nederland direct omarmt. In Nederland vond Mahler warmte, erkenning en een artistiek thuis. In een tijd dat we het even wat dichter bij huis moeten zoeken als het gaat om grote verhalen, is dit er eentje die het verdient om verteld te worden. Tijl Beckand gaat op zoek naar de kiem voor de liefde en vindt zoveel mogelijk sporen van Mahler in Nederland. Daarnaast vertellen muzikanten van het Koninklijk Concertgebouworkest wat Mahler voor hen en hun instrument betekent.

Mahler 5
Het zou het openingsstuk van het Mahler Festival zijn: De Vijfde Symfonie. Het Koninklijk Concertgebouworkest speelt daarom speciaal voor de gelegenheid dit prachtige werk. Mahler schreef deze symfonie in 1901 en 1902, een gelukkige tijd voor de componist. Hij ontmoette zijn grote liefde Alma en droeg het werk aan haar op. Het stuk is vooral bekend geworden toen het vierde deel, het Adegietto, gebruikt werd als soundtrack van de beroemde film Dood in Venetië. Hans van den Boom introduceert de symfonie.

NPO 2 Extra
Vanaf 17 mei zendt NPO 2 Extra twee maanden lang iedere maandag een symfonie van Mahler uit, te beginnen met de eerste.

'De Tiende van Tijl special', Mahler op zondag 16 mei om 22.05 uur bij AVROTROS op NPO 2.

'KCO - Mahler 5' op zondag 16 mei om 22.45 uur bij AVROTROS op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Carmen is haar winkeltje beu en in samenspraak met Boma besluit ze ermee te stoppen. Fernand stelt voor haar inboedel en resterende stock op de rommelmarkt te verkopen. Doortje en Pol willen verhuizen. Hiermee komt Pascal alleen te staan en moet er personeel worden gezocht voor het café. Fernand stelt zich kandidaat, samen met twee jonge vrouwen, waarvan één door Boma is gestuurd. Er worden selectieproeven gehouden in het café.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:00
    Sporza: Milaan Cortina 2026
    18:05
    Sporza: Veldrijden
  • 13:47
    Sporza: Davis Cup 2026
    18:30
    Sporza: Milaan Cortina 2026
  • 16:35
    Karrewiet op de Gouden K's 2025 met VGT
  • 15:55
    Kan ik het ook?
    16:55
    I Can See Your Voice
  • 15:00
    Ruby Herring Mysteries
    16:40
    Helicopter ER
  • 15:25
    Dater's Handbook
  • 16:10
    Baywatch
    17:00
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 16:25
    9-1-1: Lone Star
    18:10
    Accused
  • 16:10
    Geen uitzending
    16:45
    Home Improvement
  • 15:50
    Huizenjagers
    18:45
    Konvooi
  • 16:00
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 16:30
    Brooklyn Nine-Nine
    20:35
    Aquaman
  • 16:05
    Chateau Meiland
    20:35
    Leef!
  • 16:15
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 16:13
    Z-Weekoverzicht
    16:47
    Trends Talk
  • 16:33
    Nabeschouwing bouw en reno
    18:00
    Topics
  • 16:10
    De Chalet aan de Semois
    16:55
    De Eregast
  • 16:05
    Art Detectives
    17:00
    London Kills
  • 16:05
    Grey's Anatomy
  • 15:55
    NOS Olympische Winterspelen
    21:30
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 16:30
    De verwondering
    17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
  • 15:30
    Drie wensen voor Assepoester
    16:55
    Checkpoint