Slachtoffers door peperdure ziekenhuissoftware in 'KRO-NCRV 2Doc: Dodelijke Zorg'

woensdag 14 september 2022

Iedereen die in Nederland naar het ziekenhuis gaat, verwacht de beste zorg. Maar wat als er fouten worden gemaakt door slecht functionerende software? Dat de software aangeeft dat je linkerborst afgezet moet worden in plaats van je rechterborst?

In de 'KRO-NCRV 2Doc: Dodelijke Zorg', onthullen artsen dat er ieder jaar mogelijk honderden patiënten in Nederlandse ziekenhuizen sterven door gebrekkige software.


Onderzoeksjournalist Wilfried Koomen (Beerput Nederland) onderzocht drie jaar lang de Nederlandse ziekenhuiszorg en deed schokkende ontdekkingen. Waarom betalen ziekenhuizen tientallen miljoenen aan leveranciers die falende softwarepakketten maken? Waarom nemen IT-bedrijven meldingen over sterfgevallen en andere levensbedreigende situaties niet serieus? Door de monopoliepositie van softwareleveranciers worden ziekenhuizen gegijzeld, wie het pakket aanschaft wordt een marionet in hun handen. Ambtenaren van het Ministerie van VWS spreken over 'IT-maffia'.

De grootste leverancier van ziekenhuissoftware is ChipSoft, dat 70% van de Nederlandse markt in handen heeft. Vorig jaar startte de Autoriteit Consument en Markt een onderzoek naar machtsmisbruik in de branche. De uitkomsten van het onderzoek laten op zich wachten, omdat een van de onderzochte partijen – vermoedelijk ChipSoft - publicatie van het voorlopige rapport wist te blokkeren via de rechter.

De Nederlandse gezondheidszorg kost ruim 100 miljard euro per jaar. Een groot deel van het zorggeld verdwijnt in de zakken van machtige en rijke bedrijven. Ziekenhuizen staan machteloos, de overheid staat erbij en kijkt ernaar. De 'KRO-NCRV 2Doc: Dodelijke Zorg' laat op ontluisterende wijze zien wat er gebeurt als de gezondheidszorg wordt overgelaten aan de markt.

Op donderdag 15 september staat in de Tweede Kamer de behandeling van de Wet Gegevensuitwisseling in de Zorg gepland, waarbij de bovenstaande problematiek wordt aangekaart.

'Dodelijke Zorg' is geregisseerd door Wilfried Koomen en geproduceerd door Talent United Film & Tv in samenwerking met KRO-NCRV.

'2Doc: Dodelijk Zorg', donderdag 15 september om 22.15 bij KRO-NCRV op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Stemacteur Daniel Hillard is dol op zijn drie kinderen, maar zijn vrouw Miranda is zijn onverantwoordelijke gedrag beu en vraagt de scheiding aan. De rechter geeft Miranda het hoederecht en Daniel mag zijn kinderen voortaan alleen nog op zaterdag zien. Wanneer zijn ex een zoekertje plaatst voor een kinderoppas, besluit Daniel zich te vermommen als een Schotse nanny en te solliciteren naar de baan.

'Mrs. Doubtfire', film uit 1993 met oa. Robin Williams, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:10
    Boomer
    23:30
    Winst joker+ / lotto
  • 23:00
    Wielerclub Wattage
    00:06
    Het weer
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:10
    Chicago Med
    00:05
    Kotmadam Sergeant
  • 20:00
    Darts
    00:00
    Kees van der Spek: Oplichters Aangepakt
  • 22:30
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    23:30
    Accused
  • 23:00
    60 Days In
    00:55
    Caught on Dashcam
  • 22:10
    Holiday Hotline
    23:50
    Five Gold Rings
  • 23:05
    Slisse & Cesar
    23:40
    'Allo 'Allo!
  • 22:55
    Jade en de Belgen
    23:40
    De Tafel van Gert
  • 23:20
    Modern Family
    00:15
    Superman & Lois
  • 23:25
    Hawaii Five-0
    00:25
    Oep z'n bakkes
  • 22:40
    Huizenjagers
    23:35
    Love It or List It
  • 23:00
    CSI: Crime Scene Investigation
    23:50
    Cold Case
  • 23:21
    Z-Nieuws
    23:32
    Z-Beurs
  • 23:18
    Aan de wand
    00:00
    Oh What A Night
  • 23:00
    Lekker Messy
    23:30
    Hidden Gems
  • 23:00
    Murder in Provence
    00:40
    Miss Scarlet and the Duke
  • 23:20
    White Collar
    00:20
    Make You Laugh Out Loud
  • 23:15
    NOS Journaal Laat
    23:40
    Eva
  • 22:45
    Muhammad Ali: Vechter & Strijder
    23:30
    NPO Doc: Pussymagnet, baby!
  • 23:05
    Reizen Waes
    00:00
    De slimste mens