Seizoensopening van 'De Verwondering' met Peter Faber

zaterdag 12 september 2020

In het NCRV-programma 'De Verwondering' ontvangt Annemiek Schrijver gasten uit verschillende religieuze tradities met uiteenlopende maatschappelijke achtergronden.

Zij neemt haar gasten mee de stilte van de zondag in om met hen, weg van de waan van de dag, toevlucht te zoeken bij inspirerende woorden en met hen te praten over hun inspiratie en alledaagse spiritualiteit.


Peter Faber opent het nieuwe seizoen van 'De Verwondering'
Op school kreeg hij te horen: 'Faber, jij komt uit Amsterdam Noord, en daar is nog nooit iets goeds vandaan gekomen. In Amsterdam Noord stonden vroeger de galgen, Faber, en die stonden daar niet voor niks. Faber, jij bent niks, jij kan niks en jij wordt niks!'

Dat pakte gelukkig anders uit: film, theater en televisie werd de wereld van acteur Peter Faber (1943). Maar al vanaf zijn kindertijd ziet hij hoe relatief geluk en hoe vluchtig roem kan zijn. Met zijn Peter Faber Stichting probeert hij jongeren en jongvolwassenen iets te geven wat hij zelf in zijn jeugd heeft gemist: zelfvertrouwen, het besef dat je meer kunt dan je denkt. Hij leerde hoe je destructieve energie kunt ombuigen in creatieve energie, iets wat hij nu probeert door te geven aan gedetineerden. Dat heeft niets te maken met een beter mens worden, maar Faber is ervan overtuigd dat ieder mens een talent heeft en iets te geven heeft. Soms duurt het lang voordat je bij die energie kunt komen, maar volgens hem heeft iedereen het in zich.

God is de energie die alles mogelijk maakt. Het goddelijke bestaat niet, maar ontstaat. En het spreekt uit daden. Zijn eigen geboorte vindt hij wat dat betreft een metafoor: in een dood en verderf zaaiende oorlog werd hij in een Duitse schuilkelder verwekt door een Nederlandse man en een Duitse vrouw.

Voor Peter Faber is het leven heilig: 'Alleen voor het leven zelf mag je op je knieën - het liefst vijf keer per dag net als de moslims - en verder nergens voor. Het leven verdient je diepste respect. Dat mag je nooit pijn doen of beschadigen, om welke reden of in dienst van welk verhaal, welke politieke ideologie of religie ook.'

'De Verwondering', zondag 13 september om 8.25 uur bij KRO-NCRV op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Geld Gezocht' (VRT 1)

Lore (38) is een energieke alleenstaande mama van twee kinderen. Ze woont in Kessel-Lo, werkt als zorgleerkracht en is het zonnetje in haar vriendengroep. Onder de mensen komen, dat is haar lang leven. Overal bij zijn, niets willen missen - haar vriendinnen noemen haar niet voor niets FOMO-Lore. Maar dat kost ook heel wat geld.

'Geld Gezocht', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 09:00
    Winterbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 10:05
    Monty & Co
    14:20
    Sarah zingt
  • 09:45
    Geen uitzending
    19:00
    VTM Nieuws
  • 10:00
    Ik Vertrek
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:50
    Geen uitzending
    18:45
    9-1-1: Lone Star
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    18:15
    De Rechtbank
  • 09:20
    Walker
    18:45
    Family Law
  • 09:55
    The First 48 Presents Critical Minutes
    18:50
    Bar Rescue
  • 10:05
    A Place in the Sun
    18:45
    Retour Masters
  • 10:05
    Homicide for the Holidays
    18:35
    Cold Justice
  • 10:00
    Herhalingslus
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:01
    Het appartement
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 09:55
    Bon Appetit
    18:40
    Comfort Food
  • 09:25
    Midsomer Murders
    12:00
    Recipes for Love and Murder
  • 09:35
    The Real Housewives of Beverly Hills
    18:45
    First Dates Australia
  • 10:00
    NOS Journaal
    19:00
    Een huis vol
  • 09:50
    Nieuwsuur
    18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 09:50
    Maan en ik
    19:00
    NOS Jeugdjournaal