Seizoen 4 van de Amerikaanse hitserie 'The Chosen' nu bij de EO te zien

Vanaf nu is het indrukwekkende vierde seizoen van 'The Chosen' te bingen bij de EO op NPO Start. In mei waren de eerste twee afleveringen van dit nieuwe seizoen in bioscopen door heel Nederland te zien. Dat leverde volle zalen op.
Nu zijn alle acht nieuwe afleveringen van de serie over Jezus’ leven te zien bij de EO. In Amerika wordt ondertussen alweer het volgende seizoen van 'The Chosen' opgenomen.
Seizoen vier begint met de gruwelijke dood van Johannes de Doper. Koning Herodes laat de profeet die de komst van Jezus aankondigde, vermoorden. Het verhaal speelt zich af tegen het decor van de rivaliteit tussen de heersende macht van het Romeinse rijk en de religieuze autoriteit van de Joodse Hoge Raad (Sanhedrin). Net als in andere seizoenen worden Bijbelverhalen vervlochten met scenes die fictief zijn, maar zo dicht mogelijk tegen de historische verhalen aanliggen. De makers schrijven deze verhaallijnen om de karakters van de discipelen te verdiepen. Daardoor ontwikkelt het verhaal zich op een manier die verrassend is, maar ook meer context kan geven.
Het is lastig voor de volgelingen om te begrijpen wat Jezus volgen werkelijk inhoudt. Tegen de vooravond van het Joodse Pesach komt Jezus steeds meer alleen te staan en groeit de argwaan van Romeinse en Joodse macht. Trouw en geloof worden op de proef gesteld en de spanningen lopen hoog op. Andere bekende Bijbelverhalen die voorbijkomen zijn de opwekking van Lazarus uit de dood en de intocht van Jezus in Jeruzalem.
Relevantie
Arjan Lock, directeur van de EO: ''The Chosen' is het grootste wereldwijd gecrowdfunde mediaproject ooit, dus het ligt voor de hand dat in Nederland de EO deze serie over het leven van Jezus omarmt. Het mooie van 'The Chosen' is dat Jezus langszij komt in de verhalen. De personages rond Jezus staan centraal en we zien hoe Jezus mensen heeft veranderd. Deze insteek geeft de kijker de ruimte de vraag te stellen wat de relevantie van Jezus voor het leven van alledag is.'
Over 'The Chosen'
De indrukwekkende serie 'The Chosen' gaat over het leven van Jezus en zijn volgelingen. De serie zal bestaan uit zeven seizoenen en is ontstaan vanuit het verlangen om het verhaal van Jezus te vertellen op een manier die zowel authentiek als relevant is. De serie is wereldwijd al door meer dan 200 miljoen mensen bekeken.
Afleveringen seizoen 8
Beloftes
Een bedwelmende dans leidt ertoe dat Herodes een einde maakt aan het leven van Johannes de Doper. Maar niets of niemand kan voorkomen dat hij de heerlijkheid van zijn Heer ingaat.
Bekentenissen
Jezus begint zijn kerk op onheilige grond en Simon spreekt openlijk over de ware identiteit van Jezus. Ook krijgt hij een nieuwe naam. Maar kan de nieuwe Petrus oud zeer vergeven?
Bloedmaan
Jezus geneest een blinde man op Shabbat en haalt zich daarmee de woede van Joodse religieuze leiders op de hals. Gaius gaat tegen een bevel van Quintus in. Hierdoor neemt Quintus het heft in handen en dat kost een leven.
Stilte vooraf
Thomas is ontroostbaar na de gewelddadige dood van Ramah. Intussen komen de laatste dagen van Jezus bediending op aarde nu dichterbij. De discipelen zijn zoekende naar hun plek en een Romeinse leider komt met een nederig verzoek.
Zitten, dienen en bedriegen
Romeinse soldaten vragen de discipelen om hun wapenuitrusting te dragen, maar Jezus gaat hierin een stap verder. De bediening van Jezus gaat een andere kant op dan Judas had verwacht en uit frustratie bezoekt hij een oude vriend om advies te vragen.
Toewijding
Jezus en de discipelen vieren Chanoeka. Mattheus confronteert Judas met onregelmatigheden en het feest loopt uit op een gevecht en vervolgens een vlucht. De discipelen weten te ontkomen maar een vriend van hen vergaat het minder goed.
Het laatste teken
Jezus wekt Lazarus uit de dood op en zet een reeks gebeurtenissen in gang die tot Zijn eigen dood zullen leiden.
Nederig
Jezus weigert om zich te gedragen en eruit te zien als een Messias, zoals iedereen verwacht. Met Palm Pasen rijdt Hij de stad binnen op een ezel in plaats van op een paard. Hij arriveert als een lam in plaats van een leeuw.
‘The Chosen’, vanaf nu te streamen bij de EO op NPO Start.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'De Spor XL: kleine jongens dromen groot' zondag nieuw op Play
- AVROTROS presenteert intiem Prinsengrachtconcert met internationale topmusici
- Tom Waes vertelt de verhalen van de gewone Oekraïners in 'Reizen Waes'
- Nieuw EO-programma 'Nieuw Nederland' laat zien hoe Nederland er in 2126 uitziet
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Indy 500: de mooiste race ter wereld live op Ziggo Sport
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Onderweg naar Oekraïne maakt Tom Waes enkele bijzondere stops. In Hasselt bijvoorbeeld, waar hij een Belgisch-Oekraïens koppel ontmoet dat elkaar leerde kennen dankzij 'Reizen Waes'. In Berlijn worden Tom en zijn ploeg herenigd met een gevlucht Oekraïens gezin dat ze leerden kennen tijdens hun vorige reis naar Oekraïne, zeven jaar geleden. Uiteindelijk steken Tom en zijn team in het Poolse Medyka de grens over naar Oekraïne. Daar bezoekt hij tijdens zijn eerste dagen onder andere een opleiding voor dronepiloten, net als het beroemde Lychakiv kerkhof in de stad Lviv. Een symbolische plek waar duizenden Oekraïense soldaten begraven liggen.
'Reizen Waes: Terug naar Oekraïne', om 20.50 uur op VRT 1.



































