Schokkende impact coronacrisis op Nederlandse jongeren onthuld in documentaire 'PowNed of View: De Chemische Generatie'

In 'PowNed of View: De Chemische Generatie' geeft documentairemaker Sahar Meradji een indringende blik op de rauwe realiteit waar de jonge generatie mee worstelt en tot nu toe grotendeels onzichtbaar is gebleven.
De documentaire, die op dinsdag 16 juli om 21.30 uur te zien is op NPO 3, onthult de verontrustende toename van drugsgebruik onder jongeren tijdens en na de coronacrisis. Jongeren die vier jaar geleden nog op weg waren naar een gezonde toekomst vol kansen, balanceren nu op de grens van verslaving.
De coronamaatregelen hebben een diepe en blijvende impact achtergelaten op een generatie jongeren in Nederland. Uit verveling, eenzaamheid en door stress is een aantal van hen verdovende middelen gaan gebruiken. Buiten de onlinewereld bestond iedere dag opnieuw uit hetzelfde 'niets'. Samen in een huis hangen was de enige optie en dit is waar drugs hen een snelle oplossing bood. Een chemische uitvlucht uit een benauwde situatie. Terwijl de meeste Nederlanders na de pandemie langzaamaan terugkeerden naar een normaler leven, worstelen veel van deze jongeren met de terugkeer naar school studie of werk.
In 'PowNed of View: De Chemische Generatie' neemt Sahar Maradji ons mee in de onvoorspelbare levens van jongeren voor wie drugsgebruik normaal is geworden. Hoe functioneer je doordeweeks als je iedere week van donderdag tot en met zondag doorhaalt? Hebben deze jongeren zichzelf onder controle? Hoe zien zij zichzelf? Vinden zij dat ze een probleem hebben? Is dit een nieuwe generatie verslaafden in wording?
Meradji: 'Ieder weekend drugs gebruiken en op maandag fysiek aanwezig zijn in een collegezaal of op werk, betekent niet per se dat je functioneert of niet verslaafd bent. Het is hartverscheurend om te zien dat een intelligente jongen van 21 jaar uit de pandemie komt om vervolgens uitgeput door drugs op de bank te blijven zitten. Ik vraag me dan ook af hoe groot de groep jongeren is die ieder weekend naar de verdovende middelen grijpt.'
'PowNed of View: De Chemische Generatie' wordt uitgezonden op dinsdag 16 juli om 21.30 op NPO 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BNNVARA schrapt 79 banen door bezuinigingen op publieke omroep
- Play brengt eerste Vlaamse ultrakorte dramaseries naar de smartphone
- Talpa Network en BN’ers in actie voor jubileumeditie Alpe d’HuZes
- Kijkcijfers: maandag 1 juni 2026
- Belangrijke mededeling voor de 'Thuis'-fans!
- Hét golfspektakel van Nederland KLM Open op Ziggo Sport
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Nieuwe 'Blind Gekocht'-zoektocht dreigt te mislukken: 'Hun droomwoning bestaat niet'
- Joke Devynck dinsdag in 'Door de Bomen'
- Zomerse avonturen in juni op Cartoon Network
- 'BertOp5' brengt Alpe d’HuZes van dichtbij: verhalen van hoop, liefde en verbinding
- 'Olé Olé Olé: Barend & Benner in de USA': 3FM-dj's volgen Oranje tijdens WK 2026
- Cathérine Moerkerke duikt in de wereld van protestsongs met ‘Sunday Bloody Sunday’ bij Willy
- Nostalgie Plus katapulteert Vlaanderen een hele maand lang terug naar de seventies
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht
Multimedia SPOTLIGHT
-
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Een vader en zoon uit de UK, Andrew en Macauly Dodd, willen veel geld verdienen. Ze rollen de business van de illegale steroïden in: importeren grondstoffen, bouwen een lab en een dsitributienetwerk op. Heel lang gaat het goed, tot ze opgepakt worden en de cel in vliegen. Ze vertellen uitgebreid hoe ze te werk zijn gegaan en welke mensen ze allemaal gebruikt hebben om hun doel te bereiken.
'Telefacts Zomer', om 21.55 uur op VTM.



































