Schokkende impact coronacrisis op Nederlandse jongeren onthuld in documentaire 'PowNed of View: De Chemische Generatie'

In 'PowNed of View: De Chemische Generatie' geeft documentairemaker Sahar Meradji een indringende blik op de rauwe realiteit waar de jonge generatie mee worstelt en tot nu toe grotendeels onzichtbaar is gebleven.
De documentaire, die op dinsdag 16 juli om 21.30 uur te zien is op NPO 3, onthult de verontrustende toename van drugsgebruik onder jongeren tijdens en na de coronacrisis. Jongeren die vier jaar geleden nog op weg waren naar een gezonde toekomst vol kansen, balanceren nu op de grens van verslaving.
De coronamaatregelen hebben een diepe en blijvende impact achtergelaten op een generatie jongeren in Nederland. Uit verveling, eenzaamheid en door stress is een aantal van hen verdovende middelen gaan gebruiken. Buiten de onlinewereld bestond iedere dag opnieuw uit hetzelfde 'niets'. Samen in een huis hangen was de enige optie en dit is waar drugs hen een snelle oplossing bood. Een chemische uitvlucht uit een benauwde situatie. Terwijl de meeste Nederlanders na de pandemie langzaamaan terugkeerden naar een normaler leven, worstelen veel van deze jongeren met de terugkeer naar school studie of werk.
In 'PowNed of View: De Chemische Generatie' neemt Sahar Maradji ons mee in de onvoorspelbare levens van jongeren voor wie drugsgebruik normaal is geworden. Hoe functioneer je doordeweeks als je iedere week van donderdag tot en met zondag doorhaalt? Hebben deze jongeren zichzelf onder controle? Hoe zien zij zichzelf? Vinden zij dat ze een probleem hebben? Is dit een nieuwe generatie verslaafden in wording?
Meradji: 'Ieder weekend drugs gebruiken en op maandag fysiek aanwezig zijn in een collegezaal of op werk, betekent niet per se dat je functioneert of niet verslaafd bent. Het is hartverscheurend om te zien dat een intelligente jongen van 21 jaar uit de pandemie komt om vervolgens uitgeput door drugs op de bank te blijven zitten. Ik vraag me dan ook af hoe groot de groep jongeren is die ieder weekend naar de verdovende middelen grijpt.'
'PowNed of View: De Chemische Generatie' wordt uitgezonden op dinsdag 16 juli om 21.30 op NPO 3.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Queen Pommelien Thijs! Dit zijn alle winnaars van de MIA's 2025
- Kijk vanaf vrijdag 'Ed Stafford's Rite of Passage' op Discovery
- Jurre Geluk is op zoek naar deelnemers voor nieuw tv-programma
- 'Kindig Customs: Road to the Ridler' vanaf donderdag op Discovery
- 'Suddenly Amish' donderdag nieuw op TLC
- Jani Kazaltzis openhartig in 'Maison Verhulst'
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Luistercijfers: Qmusic start 2026 als de grootste radiozender van Nederland
- Internationale ster Myles Smith komt naar 'Qmusic Top 40 Live'
- Chauffeur Stijn verdubbelt zijn netto jaarloon bij Maarten & Dorothee
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max
Kijktip van de dag

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.
'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.



































