Schokkende impact coronacrisis op Nederlandse jongeren onthuld in documentaire 'PowNed of View: De Chemische Generatie'

In 'PowNed of View: De Chemische Generatie' geeft documentairemaker Sahar Meradji een indringende blik op de rauwe realiteit waar de jonge generatie mee worstelt en tot nu toe grotendeels onzichtbaar is gebleven.
De documentaire, die op dinsdag 16 juli om 21.30 uur te zien is op NPO 3, onthult de verontrustende toename van drugsgebruik onder jongeren tijdens en na de coronacrisis. Jongeren die vier jaar geleden nog op weg waren naar een gezonde toekomst vol kansen, balanceren nu op de grens van verslaving.
De coronamaatregelen hebben een diepe en blijvende impact achtergelaten op een generatie jongeren in Nederland. Uit verveling, eenzaamheid en door stress is een aantal van hen verdovende middelen gaan gebruiken. Buiten de onlinewereld bestond iedere dag opnieuw uit hetzelfde 'niets'. Samen in een huis hangen was de enige optie en dit is waar drugs hen een snelle oplossing bood. Een chemische uitvlucht uit een benauwde situatie. Terwijl de meeste Nederlanders na de pandemie langzaamaan terugkeerden naar een normaler leven, worstelen veel van deze jongeren met de terugkeer naar school studie of werk.
In 'PowNed of View: De Chemische Generatie' neemt Sahar Maradji ons mee in de onvoorspelbare levens van jongeren voor wie drugsgebruik normaal is geworden. Hoe functioneer je doordeweeks als je iedere week van donderdag tot en met zondag doorhaalt? Hebben deze jongeren zichzelf onder controle? Hoe zien zij zichzelf? Vinden zij dat ze een probleem hebben? Is dit een nieuwe generatie verslaafden in wording?
Meradji: 'Ieder weekend drugs gebruiken en op maandag fysiek aanwezig zijn in een collegezaal of op werk, betekent niet per se dat je functioneert of niet verslaafd bent. Het is hartverscheurend om te zien dat een intelligente jongen van 21 jaar uit de pandemie komt om vervolgens uitgeput door drugs op de bank te blijven zitten. Ik vraag me dan ook af hoe groot de groep jongeren is die ieder weekend naar de verdovende middelen grijpt.'
'PowNed of View: De Chemische Generatie' wordt uitgezonden op dinsdag 16 juli om 21.30 op NPO 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Netflix schrapt 6 procent van personeel: circa duizend banen verdwijnen
- Miss Montreal te gast in seizoensstart 'Carrie op Vrijdag'
- 'De Verhulstjes' zijn terug en zorgen meteen voor een verrassingsontbijt voor Gert: 'Nul enthousiasme'
- 'Blind Getrouwd': Ellen en Matti geven hun huwelijk op na vier weken
- Talpa stopt met Net5-programma 'Buzz' na tegenvallende kijkcijfers
- Axel Daeseleire krijgt exclusieve inkijk in slaapkamer van president motorbende Blue Angels
- Jury van 'Mijn Restaurant' hoort gevloek tot in de zaal: 'Dit trekt op geen kloten!'
- In 'Meldpunt Actueel': autisme bij ouderen vaak onopgemerkt
- Noah wil Kürt koste wat kost weg in 'De Verraders': 'Hij is the head of the snake'
- Woensdag gaat Tine Embrechts 'In Therapie'
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Weersomstandigheden zorgen voor dag uitstel zelfstandige vliegtuiglanding JOE-dj Coen Swijnenberg
- 'Welcome to our Black Parade': Studio Brussel maakt remake van iconische videoclip van My Chemical Romance
- Spannende primeur op JOE: Coen Swijnenberg landt zelfstandig een vliegtuig
- Qmusic Foute Party grootser dan ooit: 'The Big One' gaat naar GelreDome
Multimedia SPOTLIGHT
-
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers'
Kijktip van de dag

Axel draait vijf dagen mee met de Blue Angels, een beruchte motorclub uit West-Vlaanderen. Hij krijgt zo een unieke inkijk in hun gesloten wereld waarin broederschap en loyaliteit centraal staan. Hij mag ook meerijden tijdens de jaarlijkse Battlefield Run.
'Axel Gaat Binnen', om 21.40 uur op VTM 2.



































