Schaatser Koen Verweij knipt lange lokken af voor goede doel bij Wietze & Klaas op Radio 538
Koen Verweij zet zich tijdens de Olympische Spelen samen met 538-dj's Wietze de Jager en Klaas van der Eerden in voor het goede doel. De schaatser was vanochtend te gast in de ochtendshow, waar spontaan het idee ontstond om zijn lange blonde lokken te doneren aan 'Stichting Haarwensen'.
Verweij zet niet zomaar de schaar in zijn bijna 60 centimeter lange staart. Hij roept luisteraars van Radio 538 op tot aan het eind van de Winterspelen te doneren, voor iedere €1.000,- gaat er 1 centimeter vanaf. Na de Spelen laat de schaatser zijn haren live op de radio knippen, hoogstwaarschijnlijk door zijn vriendin en tevens ook schaatser: Jutta Leerdam.
Koen Verweij: 'Ik wil mijn haar heel graag afknippen op een geschikt moment en wil het dan doneren aan Stichting Haarwensen. Deze maand, na de Olympische Spelen, lijkt mij het perfecte moment. Er zijn veel kinderen die een mooie bos haar kunnen gebruiken en ik kan zeker wel 40 centimeter missen.'
Wietze de Jager: 'Je kunt het haar zelf doneren, maar dat is eigenlijk te makkelijk met zulke lange lokken. Per centimeter zetten we er een bedrag van €1.000,- tegenover. We hebben de hulp van onze luisteraars hier hard bij nodig, iedere donatie is welkom.' Klaas van der Eerden vult aan: 'We streven ernaar om 53,8 cm af te knippen, dan hebben we samen met onze luisteraars maar liefst €53.800,- opgehaald voor het goede doel!'
Jutta Leerdam, de vriendin van Koen Verweij, kreeg het initiatief vanuit Beijing mee. De medaillekandidate schaatst daar de komende weken de 500 en 1.000 meter en liet via Instagram weten zich rot geschrokken te zijn, maar 'met liefde' het haar van Koen te willen afknippen bij terugkomst.
Meer informatie is te vinden op de speciale actiepagina op 538.nl.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de winnaars van 'Huis Gemaakt 2026'
- Sporza klaar voor WK voetbal 2026: dit mag je verwachten op tv, radio, online en VRT MAX
- 'We zijn er Bijna!' reist door het land van de goden
- Kijkcijfers: dinsdag 9 juni 2026
- Margriet Hermans binnenkort te zien in nieuw seizoen van ‘De Verraders’
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina'
Kijktip van de dag

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.
'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.



































