Schaatser Koen Verweij knipt lange lokken af voor goede doel bij Wietze & Klaas op Radio 538
Koen Verweij zet zich tijdens de Olympische Spelen samen met 538-dj's Wietze de Jager en Klaas van der Eerden in voor het goede doel. De schaatser was vanochtend te gast in de ochtendshow, waar spontaan het idee ontstond om zijn lange blonde lokken te doneren aan 'Stichting Haarwensen'.
Verweij zet niet zomaar de schaar in zijn bijna 60 centimeter lange staart. Hij roept luisteraars van Radio 538 op tot aan het eind van de Winterspelen te doneren, voor iedere €1.000,- gaat er 1 centimeter vanaf. Na de Spelen laat de schaatser zijn haren live op de radio knippen, hoogstwaarschijnlijk door zijn vriendin en tevens ook schaatser: Jutta Leerdam.
Koen Verweij: 'Ik wil mijn haar heel graag afknippen op een geschikt moment en wil het dan doneren aan Stichting Haarwensen. Deze maand, na de Olympische Spelen, lijkt mij het perfecte moment. Er zijn veel kinderen die een mooie bos haar kunnen gebruiken en ik kan zeker wel 40 centimeter missen.'
Wietze de Jager: 'Je kunt het haar zelf doneren, maar dat is eigenlijk te makkelijk met zulke lange lokken. Per centimeter zetten we er een bedrag van €1.000,- tegenover. We hebben de hulp van onze luisteraars hier hard bij nodig, iedere donatie is welkom.' Klaas van der Eerden vult aan: 'We streven ernaar om 53,8 cm af te knippen, dan hebben we samen met onze luisteraars maar liefst €53.800,- opgehaald voor het goede doel!'
Jutta Leerdam, de vriendin van Koen Verweij, kreeg het initiatief vanuit Beijing mee. De medaillekandidate schaatst daar de komende weken de 500 en 1.000 meter en liet via Instagram weten zich rot geschrokken te zijn, maar 'met liefde' het haar van Koen te willen afknippen bij terugkomst.
Meer informatie is te vinden op de speciale actiepagina op 538.nl.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Mensen die stotteren, verkeersslachtoffers en personen met OCD: Philippe Geubels zoekt getuigen voor vierde seizoen van 'Taboe'
- Streamz Original ‘Putain’ wint de Ha! van HUMO 2025
- Suzy Hendrikx, pionier van VTM Nieuws, overleden
- KRO-NCRV maakt thema 'The Passion 2026' bekend en opent inschrijvingen voor kruisdragers
- Mis niets van de Olympische Winterspelen Milaan Cortina bij Sporza
- Limburgse ex-drugsbaron klapt uit de biecht over drugslozing
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen op één Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Vrouw die vriendin van ex-partner aanviel staat terecht in derde aflevering van 'De Rechtbank'
- 'Focus' over de anticonceptiepil: Het gebruik daalt, is dat erg?
- NPO 3FM lanceert twee veelbelovende 3FM Talents tijdens Eurosonic Noorderslag
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Leeuwarden
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Q-dj’s Maarten & Dorothee verdubbelen het netto jaarloon van een Q-luisteraar in slechts 60 seconden
- Joris van den Berg wint Theo Koomen Award 2025
Multimedia SPOTLIGHT
-
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X'
Kijktip van de dag

Exact 1 jaar na de eedaflegging van Donald Trump blikt VTM NIEUWS terug op een verrassend, boeiend en soms ronduit hallucinant jaar. Een jaar met een wereldwijde handelsoorlog, een inval in Venezuela, bombardementen in Iran, ruzie met Oekraïne en de NAVO-bondgenoten en een vredesakkoord in Gaza. Gaat de storm liggen of woedt hij in 2026 nog heviger? En wat is de impact op ons leven? Exporten beantwoorden uw vragen over de Amerikaanse en wereldpolitiek.
'VTM NIEUWS Special: 1 jaar Trump', om 21.50 uur op VTM.




































