'Sanders Vriendenteam' en de Landelijke Studentenvakbond zoeken Karigste Kamer van Nederland

De student van 2020 heeft het niet makkelijk. Ruim 2000 euro collegegeld neertellen voor online colleges, amper contact met medestudenten en stagelopen via Zoom. En dat allemaal vanuit een studentenkamer van soms maar een paar vierkante meter, die ook nog elk jaar duurder wordt.
Samen met de Landelijke Studentenbond (LSVb) vraagt 'Sanders Vriendenteam', de BNNVARA-ochtendshow op 3FM, op de Internationale Dag van de Student aandacht voor de problematiek rondom studentenkamers.
Sander Hoogendoorn: 'Bij het Vriendenteam leven we enorm mee met de studenten die het studentenleven dat ze voor ogen hadden aan zich voorbij zien gaan. Studeren, stagelopen en vrienden maken moet nu allemaal vanuit huis, in vaak hele karige kamers. Om te laten zien hoe groot de problematiek rondom studentenkamers is, gaan wij op zoek naar de karigste kamer van 2020.'
Huisjesmelkers krijgen vrij baan
In 2019 betaalde de gemiddelde student maar liefst 414 euro kale huur, een stijging van 7,5% ten opzichte van 2018. Huurcommissies hebben lange wachtlijsten en huisjesmelkers krijgen vaak nog vrij baan. De Landelijke Studentenvakbond werkt aan oplossingen om het kamerprobleem te verhelpen. Zoals meer capaciteit bij de huurcommissies, in elke studentenstad een huurcoach die je kan helpen bij je problemen en natuurlijk: meer studentenwoningen.
Lyle Muns van de Landelijke Studentenvakbond: 'Vanuit verschillende hoeken zien wij goede initiatieven zoals coaches en de bouw van extra studentenflats, maar tegelijkertijd kunnen huisjesmelkers nog altijd vrij onbestraft torenhoge huren vragen aan huurders.' Naar een huurcommissie stappen is daarvoor helaas niet altijd de oplossing ziet Muns. 'Studenten zijn bang voor een slechte relatie met hun huurbaas of behandeling van je zaak kost simpelweg te veel tijd. De LSVb pleit daarom voor een zogenaamde huisjesmelkersboete zodat verhuurders daar geraakt worden waar het hen het meeste pijn doet: in de portemonnee.'
Met de boete hoopt de LSVb dat de politiek meer druk en controle zal uitoefenen op verhuurders die misbruik maken van de huidige woningcrisis.
Karigste kamer van Nederland
Studenten kunnen hun kamer opgeven via 3FM.nl/karigstekamer. De jury, bestaande uit D66-fractievoorzitter Rob Jetten, Lyle Muns (voorzitter LSVb) en Tess (zangeres van de studentenhit 'Stupid') selecteren de vier kanshebbers voor de karigste kamer. Vriendenteam-sidekick Luc Sarneel gaat met een checklist langs de kanshebbers. De winnaar wordt op vrijdag 4 december bekend gemaakt en ontvangt een maand de huurprijs.
DOSSIER: Kandidaten/publiek Gezocht NL
volledig dossier- Nick Schilder, Davina Michelle, Yves Berendse en Waylon zingen met nieuw talent in 'Sing With Me'
- Jurre Geluk is op zoek naar deelnemers voor nieuw tv-programma
- NET5 lanceert sociaal woonexperiment in tijden van woningnood: '2 Vreemden onder 1 Dak'
- Voetbal tegen het sterrenteam van Ronald de Boer voor 3FM Serious Request
- Paul de Leeuw en de Sint zoeken verlanglijstjes
- Meld je nu aan voor 'Prijzenjacht'
- Heb jij een camping of hotel in het buitenland? Doe mee!
- Nieuw seizoen 'Say Yes To The Dress Benelux' met Fred van Leer bij TLC en HBO Max
- BNNVARA Academy zoekt nieuwe lichting mediamakers
- KRO-NCRV geeft kinderen de kans om mee te doen aan 'Waku Waku'
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Margriet Hermans zet punt achter carrière na diagnose van zeldzame kanker
- Fantastische Europa League-finale voor heel Nederland gratis te zien bij Ziggo Sport
- Musical Awards Gala 2026 woensdag op NPO 1
- ‘VRT NWS Laat’ verdwijnt: focus verschuift naar Journaal van 19 uur
- Kijkcijfers: 15, 16 en 17 mei 2026
- Van een 'sekstafette' tot trouwen met een algoritme: 'Ze Zeggen Dat' test de orgasmekloof en AI-liefde
- De jury van 'Huis Gemaakt' is streng in Langdorp: 'Boring as hell'
- VRT NWS 'Pano' onderzoekt: De Anderlechtse Haard
- Slachtoffers, familie en speciale eenheden blikken voor het eerst terug op 'Die ochtend in Ede'
- Klassenstrijd in halve finale 'MasterChef': 'Moeten wij nu kinderen in de pan hakken?'
- Tweede speeldag Qmusic-strijd 'Mattie versus Marieke' barst spectaculair los op 34,6 meter hoge klimmuur
- Mattie versus Marieke: Qmusic-strijd barst los op TT Circuit
- 'WinWin' zet dit jaar extra in op persoonlijke hulp bij het invullen van je belastingaangifte
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Zeeland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat'
Kijktip van de dag

Zetten Andy en Dina hun relatie met de AI-liefjes verder? Ze buigen zich ook over de orgasmekloof. Een onderzoek met veel hoogtepunten en een climax met een heuse 'sekstafette'. Vervolgens gaat het duo verder met hun digitale scam via phishing aan huis.
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































