Sander Zwiep presenteert nieuwe MAX-podcast over Jules de Corte

In 2021 is het precies 25 jaar geleden dat liedjesschrijver, zanger en pianist Jules de Corte overleed. Zijn lange carrière leverde een schat aan muziek op: een oeuvre van ruim 3000 liedjes, grotendeels sluimerend in de archieven.
Markante, geestige en beschouwende muzikale miniaturen over de meest uiteenlopende zaken. Wie was de man achter deze klanken? En wat maakte zijn muziek zo bijzonder? In 'De Corte Podcast' (Omroep MAX en NPO Radio 4) reist presentator Sander Zwiep door het land, op zoek naar antwoorden op deze vragen. Antwoorden krijgt hij in ontmoetingen met mensen die dichtbij Jules stonden, op plekken waar de voetstappen van De Corte liggen. En in gesprekken met bewonderaars blijkt dat de 'Nederlandse Schubert' ook anno 2021 nog altijd geldt als muzikale leidraad.
Wie vlak na de Tweede Wereldoorlog de radio aanzet, hoort vooral Engelstalige liedjes. Jules de Corte (1924-1996) brengt daar vanaf oktober 1946 verandering in met zijn luisterliedjes. Vanaf dat moment neemt hij plaats achter de piano in het programma De Zonnebloem. Dit blijkt het startschot van een lange radio- en podiumcarrière in Nederland en België. Zijn melodieuze composities steken muzikaal vernuftig in elkaar en wie naar de teksten luistert, leert ook de man achter de piano goed kennen. Zijn eigen overtuigingen en gevoel voor humor klinken steevast door in zijn muziek. Zo zet, de altijd keurig articulerende, Jules de Corte soms midden in een liedje ineens een gek stemmetje op en heeft een prachtige pianopartij soms een heel ander einde dan de luisteraar verwacht.
In D'e Corte Podcast' gaat Sander Zwiep op reis door het leven en de carrière van de musicus uit Deurne. Hij brengt onder andere een bezoek aan zijn geboortehuis, spreekt met een vriend en studiegenoot over Jules’ tijd in het blindeninstituut in Grave en gaat samen met zijn zoon Ernst op pad door Delft, de stad waar Jules van 1945 tot 1969 woonde. Vanuit Delft reist hij door naar Hilversum, waar Jules zijn radiowerk deed. Wat hoorde men toen hij aantrad bij de KRO? Waarom was dat zo bijzonder? En waarom was hij op een gegeven moment steeds minder via dit medium te beluisteren? Hierover heeft Sander het onder meer met Jules’ vrienden Bert van den Brink en Ivo de Wijs.
Sander Zwiep: 'Muziek en tekst leveren bij Jules de Corte zo’n bijzonder totaalproduct op. Zo herkenbaar en met zo’n tekstuele, melodische én harmonische zeggingskracht. Eerlijk gezegd was ik bang dat voor mij de magie zou verdwijnen met het maken van deze podcast. Niets was minder waar. Ik heb De Corte beter leren kennen en ’s mans muziek is er alleen maar mooier op geworden.'
Uiteraard wordt 'De Corte Podcast' aangekleed met veel muziek van De Corte zelf.
'De Corte Podcast' (zeven afleveringen)
Vanaf 26 oktober
Te beluisteren via NPORadio4.nl, NPOLuister.nl en MAXVandaag.nl/podcast
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Een zieke, een mogelijke dode, een vertrek en een onverwachte plottwist? Met deze 4 vragen gaan de 'Thuis'-fans de zomer in
- Warre is nu echt de absolute 'Blokken'-kampioen!
- Kijkcijfers: donderdag 25 juni 2026
- VRT spreekt Filip Joos aan na uitspraken over Iraans regime tijdens WK-commentaar
- Chaima Saysay verlaat ochtendshow van Radio 2 voor nieuwe uitdaging
- Het mooiste motorsportweekend van het jaar: TT van Assen 2026 live op Ziggo Sport
- Dit zie je in 'Opsporing Verzocht'
- Maandag in 'Close Up': Thom Browne - Op maat gemaakte dromen
- Dit zijn de laatste gerechten van 'Dagelijkse Kost' voor dit seizoen
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
- JOE-luisteraars bepalen starttijd Coen & Sander Show morgen na nachtelijke wedstrijd van Oranje
- Mattie & Marieke stoppen als duo in de ochtend van Qmusic
- Van dance-classics tot latino-vibes: Milk Inc., Aaron Blommaert en Belle Perez op de affiche van JOE Parad’ice Beach in Westende
Multimedia SPOTLIGHT
-
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten
Kijktip van de dag

April 1912. De Titanic verlaat de haven van Queenstown. Meer dan 2.000 passagiers zullen de overtocht over de Atlantische Oceaan meemaken. Het vaartuig is voor velen het schip der dromen, maar de jonge Rose beschouwt de Titanic als een slavenschip dat haar geketend terug naar huis terug zal brengen. Om de financiële problemen van haar ouders op te lossen is ze immers verplicht om met de rijke Cal te trouwen. Rose houdt niet van haar verloofde en besluit overboord te springen.
'Titanic', film uit 1997 met Kate Winslet en Leonardo DiCaprio, om 20.30 uur op VTM.



































