Ruzie door rouw in podcast 'We Hebben Ruzie'

maandag 6 september 2021

Het overlijden van een familielid zorgt voor veel spanning in een gezin. Terwijl de één alleen oog heeft voor praktische zaken, wordt de ander overspoeld door emotie. En dan is er ook nog de erfenis.

De dood kan het familiesysteem ontwrichten. Luister nu naar aflevering 3 van de podcast 'We Hebben Ruzie' op NPORadio5.nl, de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.


Als de jongere broer van John (62) en zus Coby (59) overlijdt, raken ze in onmin over de afwikkeling van de nalatenschap. Ze spreken elkaar anderhalf jaar niet. Komt John zijn zus Coby met haar man tegen op de pont dan kijken ze elkaar niet aan. John: 'Ze draaiden zo hun hoofd om. En dat doet zeer. Echt zeer. Dat je geen gedag zegt, wat er ook is.'

In deze derde aflevering van 'We Hebben Ruzie' hoor je niet alleen het verhaal van John, maar ook van zus Coby. Opmerkelijk is dat beide partijen de geschiedenis anders hebben beleefd. Maar toch zijn ze weer bij elkaar gekomen. Het stel vertelt apart van elkaar wat de ruzie met hen gedaan heeft. Ook geven ze tips hoe je het weer bij kan leggen. John: 'Neem het initiatief, want als je op elkaar wacht, gebeurt er zeker nooit wat. Er zal iemand de cirkel moeten doorbreken.'

Familietherapeut Else-Marie van den Eerenbeemt heeft veel ervaring met familieruzies na de dood van een familielid. Ze merkt dat vooral de erfenis een heikel punt is. En dan gaat het volgens haar niet om het kastje of het schilderij. Maar om de betekenis die iemand in het leven van de overledene heeft gehad. 'De mensen die het idee hebben tekort zijn gekomen, willen alles hebben al doen ze niets met die spullen.' vertelt Van den Eerenbeemt. 'Dat komt omdat niet de spullen worden verdeeld, maar de liefde wordt verdeeld.'

In de MAX/NPO 5-podcast 'We Hebben Ruzie' gaan journalisten Elles de Bruin en Jantine Stoel op zoek naar de oorsprong van familieruzies en de oplossing ervan. 'We Hebben Ruzie' is te beluisteren op NPORadio5.nl, via de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Daar Zijn Beelden Van' (VRT 1)

Average Rob brengt beelden van enkele van zijn idolen mee, te beginnen met waaghals Tom Waes in 'Tomtesterom'. Ook beelden van 'Taboe' met comedian Philippe Geubels komen aan bod. Sander en Cato hebben het met Rob ook nog over zijn eigen wielerwedstrijd, de Turbocross. Ze leren hem ook een krachtpatser kennen die wel wat gemeen heeft met Rob zelf: tandacrobaat John Massis, die je gerust de Average Rob van de jaren 70 en 80 kan noemen.

'Daar Zijn Beelden Van', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:20
    Loslopend wild
    22:50
    VRT NWS laat
  • 20:15
    Sporza: WK Voetbal Vrouwen Kwalificatie 2027
    22:35
    Little Miss Sunshine
  • 21:35
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:00
    Gooische Vrouwen
    22:55
    Sergio Over De Grens
  • 20:30
    Guardians of the Galaxy: Volume 3
    23:10
    New Kids Turbo
  • 22:05
    The Scorpion King
    23:50
    American Horror Story: NYC
  • 22:30
    Every Breath You Take
    00:20
    Mee met de Flikken
  • 22:15
    Alert: Missing Persons Unit
    00:35
    Geen uitzending
  • 22:25
    De Planckaerts
    01:10
    Geen uitzending
  • 22:20
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    00:35
    De Tafel van de Week
  • 22:05
    NCIS
    22:55
    Criminal Minds
  • 20:35
    The Marksman
    22:35
    Three Kings
  • 22:05
    Zo Man Zo Vrouw
    22:55
    Naked Attraction
  • 22:25
    Poisonous Protégé
    23:55
    CSI: Miami
  • 21:57
    Logistics TV
    22:35
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 22:19
    Het appartement
    22:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 21:55
    Becoming Meewis
    22:35
    De Smaaktoerist
  • 22:05
    The Doctor Blake Mysteries
    00:20
    The Marlow Murder Club
  • 22:20
    Bob's Burgers
  • 22:30
    NOS Sport: 60 jaar Amstel Gold Race
    23:25
    NOS Studio Sport
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    Dit is de Week
  • 21:00
    NOS WK-kwalificatie Voetbal 2027
    23:15
    NOS Voetbal