Ruzie door rouw in podcast 'We Hebben Ruzie'

maandag 6 september 2021

Het overlijden van een familielid zorgt voor veel spanning in een gezin. Terwijl de één alleen oog heeft voor praktische zaken, wordt de ander overspoeld door emotie. En dan is er ook nog de erfenis.

De dood kan het familiesysteem ontwrichten. Luister nu naar aflevering 3 van de podcast 'We Hebben Ruzie' op NPORadio5.nl, de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.


Als de jongere broer van John (62) en zus Coby (59) overlijdt, raken ze in onmin over de afwikkeling van de nalatenschap. Ze spreken elkaar anderhalf jaar niet. Komt John zijn zus Coby met haar man tegen op de pont dan kijken ze elkaar niet aan. John: 'Ze draaiden zo hun hoofd om. En dat doet zeer. Echt zeer. Dat je geen gedag zegt, wat er ook is.'

In deze derde aflevering van 'We Hebben Ruzie' hoor je niet alleen het verhaal van John, maar ook van zus Coby. Opmerkelijk is dat beide partijen de geschiedenis anders hebben beleefd. Maar toch zijn ze weer bij elkaar gekomen. Het stel vertelt apart van elkaar wat de ruzie met hen gedaan heeft. Ook geven ze tips hoe je het weer bij kan leggen. John: 'Neem het initiatief, want als je op elkaar wacht, gebeurt er zeker nooit wat. Er zal iemand de cirkel moeten doorbreken.'

Familietherapeut Else-Marie van den Eerenbeemt heeft veel ervaring met familieruzies na de dood van een familielid. Ze merkt dat vooral de erfenis een heikel punt is. En dan gaat het volgens haar niet om het kastje of het schilderij. Maar om de betekenis die iemand in het leven van de overledene heeft gehad. 'De mensen die het idee hebben tekort zijn gekomen, willen alles hebben al doen ze niets met die spullen.' vertelt Van den Eerenbeemt. 'Dat komt omdat niet de spullen worden verdeeld, maar de liefde wordt verdeeld.'

In de MAX/NPO 5-podcast 'We Hebben Ruzie' gaan journalisten Elles de Bruin en Jantine Stoel op zoek naar de oorsprong van familieruzies en de oplossing ervan. 'We Hebben Ruzie' is te beluisteren op NPORadio5.nl, via de NPO Radio 5-app, Spotify, MAXVandaag.nl/podcast en alle andere bekende streamingdiensten.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'VRT Zomerhit' (VRT)

Vanavond stellen de volgende vijf kanshebbers zich voor: Aaron Blommaert & Zoë Livay met 'Tranen van goud', Dana Winner met ' De stilte van de stad', DJ Licious x Milow met 'Forever Young', Gert Verhulst & James Cooke met 'Madiwodo' en Line De Dauw met 'Plankgas'. Ook deze artiesten maken hun opwachting: #LikeMe, KAMRAD, Glennis Grace, Rutger van Barneveld, Dressed Like Boys en Kat Deluna.

'VRT Zomerhit', om 20.55 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:45
    Sporza: Tour de France Femmes 2026
    18:15
    Kijk uit
  • 17:35
    Concorde: The Untold Story
    18:25
    The Brokenwood Mysteries
  • 18:00
    Ket & Doc
    18:15
    Zee in zicht
  • 17:00
    Tien Om Te Zien
    18:20
    VTMies
  • 17:20
    Ik Vertrek
    18:15
    Het leukste van 45 Jaar Bananasplit
  • 17:55
    9-1-1
    18:50
    The Croods: A New Age
  • 18:00
    All New Traffic Cops
    22:30
    Abduction
  • 17:20
    24
    00:25
    Departure
  • 17:45
    Keeping Up Appearances
    20:35
    Bompa
  • 17:50
    Komen Eten bij Over De Oceaan
    20:00
    Blind Gekocht NL
  • 17:45
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 17:50
    Two and a Half Men
    20:35
    Dunkirk
  • 17:15
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 17:50
    World's Most Evil Killers
  • 17:32
    CEO van mijn leven
    18:15
    Z-Weekoverzicht
  • 18:06
    De perfecte vloerbekleding
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:05
    Lekker Messy - Weekmenu
    18:55
    Tot op de Graat
  • 17:15
    Agatha Raisin
    18:10
    McDonald and Dodds
  • 17:15
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Sportjournaal
  • 17:55
    EO Metterdaad
    18:10
    Nederland Zingt
  • 18:05
    De eerste keer
    18:20
    Enkeltje Verweggistan