RTL Z en RTL Nieuws produceren 'Z Doc: Nederland Cacaoland'

maandag 12 november 2018

In samenwerking met RTL Nieuws brengt RTL Z de nieuwe Z Doc 'Nederland Cacaoland'. Op 13 november om 21.30 uur is te zien bij RTL Z hoe Maarten Veeger en Sanne Boswinkel letterlijk en figuurlijk in de wereld van cacao duiken.

Zij onderzoeken de grote rol die Nederland speelt in de internationale cacaohandel, krijgen exclusieve toegang tot plekken waar geen camera ooit had gefilmd en voeren onthullende gesprekken met zowel de gevestigde orde als de nieuwe generatie chocolademakers.


Met de grootste cacaohaven ter wereld en topposities in het verwerken van cacao en het produceren van chocolade is Nederland met recht een cacaogrootmacht. RTL-verslaggevers Maarten Veeger en Sanne Boswinkel dompelen zich onder in de chocoladewereld en zoeken uit hoe Nederland deze grootmachtspositie heeft verkregen. Van de import van de cacaobonen in de Amsterdamse haven tot aan de chocoladerepen, hagelslag en bonbons in de winkels: het hele productieproces wordt in deze documentaire op de voet gevolgd.

De bittere keerzijde van cacaoproductie
Terwijl de vraag naar cacao wereldwijd blijft stijgen, hebben cacaoboeren in Afrika het zwaar en dreigen ze te stoppen met het telen van cacaobonen. Als cacaogrootmacht speelt Nederland een hoofdrol in het proces om de cacaoproductie in Afrika eerlijker en duurzamer te maken. Kleinere Nederlandse chocolademakers hebben het hun missie gemaakt om ook de grote en machtige cacaobedrijven anders te laten denken. Maarten en Sanne gaan het gesprek aan met een aantal van deze chocoladebedrijven, waaronder Tony’s Chocolonely en Chocolatemakers. Verder krijgen zij een kijkje achter de schermen in de fabrieken van grote bedrijven Als Mars, Venz en Cargill.

'Z Doc: Nederland Cacaoland', dinsdag 13 november om 21.30 uur op Discovery.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Huis Gemaakt' - Dina Tersago (VTM)

De laatste badkamers worden door de jury beoordeeld en de winnaar van de kamerprijs wordt bekendgemaakt. Daarna start de keukenfase, met een onverwachte extra deadline: de duo's hebben nog maar twee dagen om alle technieken, muren en vloeren af te werken.

'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Lentebeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 09:59
    Pop Papierstad
    06:00
    Tik Tak
  • 09:50
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Een Eigen Huis
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 08:50
    Geen uitzending
    15:35
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    02:30
    De Tafel van de Week
  • 10:00
    Sullivan's Crossing
  • 09:25
    Seal Team
    03:30
    Geen uitzending
  • 09:55
    Veggie!
    02:25
    Geen uitzending
  • 10:00
    Killer Couples
    02:20
    My Life is Murder
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:40
    Vlaamse Klassiekers
    02:20
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 09:45
    Midsomer Murders
    03:10
    Six Four
  • 09:45
    Storage Wars
    02:15
    Law & Order: Organized Crime
  • 10:00
    NOS Journaal
    03:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 09:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:00
    Maan en ik
    02:50
    NOS Studio Sport Voetbal