'RTL Nieuwsdoc: Bataclan': RTL Z blikt terug op avond vol verschrikkingen - VIDEO

zaterdag 12 november 2016

Een mislukte bomaanslag op het Stade de France, een regen van kogels op het volle terras van Restaurant Le Petit Cambodge en een zee van bloed in concertzaal Bataclan: aanstaande zondag is het een jaar geleden dat Parijs werd opgeschrikt door heftige aanslagen.

Tot diep in de nacht verzorgden RTL Z-presenator Roland Koopman en correspondent Stefan de Vries deze avond live de breaking news-uitzending bij RTL Z. Nu, een jaar later, treffen Roland en Stefan elkaar in Parijs. In 'RTL Nieuwsdoc: Bataclan' reconstrueren ze de gebeurtenissen van die nacht en bespreken ze de impact van de aanslagen met slachtoffers, hulpverleners en andere betrokkenen.


In de uitzending interviews met onder meer:

- Salim Toorabally, de beveiliger die de terroristen tegenhield bij het stadion. Hij kreeg hiervoor diverse onderscheidingen en reist inmiddels de hele wereld over als spreker.
- Fred Dewilde – striptekenaar. Hij was bij het concert in de Bataclan en overleefde de aanslag. Deze week verscheen zijn stripboek 'Mon Bataclan', waarin hij de gebeurtenissen van die avond tekent, maar ook de vraag stelt waar veel overlevenden mee zitten: 'Ik heb het overleefd, maar kan ik nog leven?'
- Matthieu Langlois – hoofdarts van de RAID (de Franse SWAT-teams). Op bloedstollende wijze vertelt hij wat hij aantrof in de Bataclan. Terwijl de terroristen nog aan het schieten waren, probeerde hij in een zee van bloed overlevenden te vinden en die te redden.
- Philippe Cohen-Grillet – onderzoeksjournalist. Hij beweert dat Frankrijk van de dreiging wist, maar niets heeft gedaan.

'RTL Nieuwsdoc: Bataclan', zondag 13 november 17.30 uur op RTL Z.




Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.

'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:55
    Conquistadors: The Rise and Fall
    18:40
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:30
    Wannabe's
  • 17:45
    Hoe zal ik het zeggen?
    19:00
    VTM Nieuws
  • 17:40
    Only Joling
    19:00
    World Cup of Darts 2026
  • 18:15
    How I Met Your Mother
    20:35
    Ghostbusters
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    22:30
    Crash
  • 18:05
    ER
    00:40
    Suits
  • 18:20
    SOS Piet
    19:25
    Drie mannen onder een dak
  • 17:55
    Stukken van mensen
    20:00
    Chateau Meiland La Dolce Vita
  • 17:45
    Criminal Minds
    20:25
    CIA
  • 18:05
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Lara Croft: Tomb Raider
  • 18:10
    Komen Eten
    20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
  • 17:50
    Killer at the Crime Scene
    20:30
    The Speedboat Killer: The Killing of Charlotte Brown
  • 18:28
    Logistics TV
    19:02
    City Reports
  • 18:20
    Aan de wand
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:10
    Over (h)eerlijke groenten
    18:45
    De Zomertafel
  • 18:00
    Hope Street
    18:55
    Return to Paradise
  • 18:10
    Law & Order: Special Victims Unit
    19:00
    The Resident
  • 18:10
    NOS WK Avond
    18:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 18:10
    Michael Palin in Nigeria
    18:55
    18 miljoen mensen
  • 18:20
    Wilde buren
    18:35
    Welkom in de jaren 70 en 80