'RTL Nieuwsdoc: Bataclan': RTL Z blikt terug op avond vol verschrikkingen - VIDEO

zaterdag 12 november 2016

Een mislukte bomaanslag op het Stade de France, een regen van kogels op het volle terras van Restaurant Le Petit Cambodge en een zee van bloed in concertzaal Bataclan: aanstaande zondag is het een jaar geleden dat Parijs werd opgeschrikt door heftige aanslagen.

Tot diep in de nacht verzorgden RTL Z-presenator Roland Koopman en correspondent Stefan de Vries deze avond live de breaking news-uitzending bij RTL Z. Nu, een jaar later, treffen Roland en Stefan elkaar in Parijs. In 'RTL Nieuwsdoc: Bataclan' reconstrueren ze de gebeurtenissen van die nacht en bespreken ze de impact van de aanslagen met slachtoffers, hulpverleners en andere betrokkenen.


In de uitzending interviews met onder meer:

- Salim Toorabally, de beveiliger die de terroristen tegenhield bij het stadion. Hij kreeg hiervoor diverse onderscheidingen en reist inmiddels de hele wereld over als spreker.
- Fred Dewilde – striptekenaar. Hij was bij het concert in de Bataclan en overleefde de aanslag. Deze week verscheen zijn stripboek 'Mon Bataclan', waarin hij de gebeurtenissen van die avond tekent, maar ook de vraag stelt waar veel overlevenden mee zitten: 'Ik heb het overleefd, maar kan ik nog leven?'
- Matthieu Langlois – hoofdarts van de RAID (de Franse SWAT-teams). Op bloedstollende wijze vertelt hij wat hij aantrof in de Bataclan. Terwijl de terroristen nog aan het schieten waren, probeerde hij in een zee van bloed overlevenden te vinden en die te redden.
- Philippe Cohen-Grillet – onderzoeksjournalist. Hij beweert dat Frankrijk van de dreiging wist, maar niets heeft gedaan.

'RTL Nieuwsdoc: Bataclan', zondag 13 november 17.30 uur op RTL Z.




TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Rugzak' seizoen 2 met Jonatan Medart

Met nog twee dagen te gaan toont de Andes zich van zijn hardste kant. De groep klautert over rotsblokken richting de gletsjer en bereikt op 5.200 meter het ijskoude hoogtekamp. Om 3.00 uur 's nachts, bij -15°C, start de ultieme klim: een ijshelling van 45 graden, elke stap een test van focus en kracht. Daarna lijkt de weg vrij, maar de berg blijft genadeloos. Uitputting en ijle lucht wegen door terwijl elke adem hen dichter bij de 5.752 meter hoge top brengt.

'De Rugzak', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:03
    Hallo Kroket
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Sta op met Radio 2
    08:00
    Winterbeelden
  • 07:00
    Mojo Wisseltop
    05:25
    Geen uitzending
  • 07:05
    Heidi
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:15
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    22:45
    Te bepalen
  • 07:00
    Willy
    00:05
    60 Days In
  • 01:00
    Geen uitzending
    15:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 06:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 06:25
    Grey's Anatomy
  • 07:05
    Brooklyn Nine-Nine
    02:00
    The Winter King
  • 06:35
    The Block Australia
    01:40
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:15
    C.S.I. New York
  • 04:31
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:06
    Hallo Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 07:05
    Guillaume's Paris
  • 06:55
    Death in Paradise
    01:00
    Murdoch Mysteries
  • 07:05
    Make You Laugh Out Loud
    01:40
    NCIS
  • 07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
    01:35
    MolTalk
  • 07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    01:05
    Dit is de Week
  • 07:05
    Zin in Zappelin
    01:10
    First Dates