Rose (10) uit EO's 'Hallo, ik heb kanker' in actie voor nieuwe kraal aan Kanjerketting

zaterdag 12 februari 2022

Rose (10) is een van de deelnemers aan het EO-programma 'Hallo, ik heb kanker'. Met een vlogcamera legt zij de mooie en minder mooie momenten van haar leven met kanker vast.

In dit seizoen was o.a. te zien hoe Rose in actie komt voor een nieuwe kraal aan de Kanjerketting. Het is haar wens om een Kanjerkettingkraal te realiseren voor alle kinderen met kanker waarvan het haar weer gaat groeien. Is het haar gelukt om 10.000 euro in te zamelen en deze kraal mogelijk te maken?


Rose is gedreven en een ondernemer in spe. Ze zit in de laatste fase van haar behandeling voor lymfeklierkanker. Een intensief eerste jaar met verschillende chemokuren zorgden niet alleen voor een lange Kanjerketting maar ook voor veel bijwerkingen, zoals het uitvallen van haar haren. Op het moment dat haar haren weer begonnen te groeien vond Rose het raar dat er geen Kanjerkettingkraal bestaat voor deze mijlpaal.

EO-presentatrice Anne-Mar Zwart over de actie van Rose: 'Ik ben mega trots op Rose en de actie die ze heeft opgezet. Het is zo’n lief klein grietje, maar ze laat zien dat hoe jong of ziek je ook bent dat je van iets negatiefs iets positiefs kan maken. Daar krijg ik tranen van in m’n ogen.'

Kanjerketting
De Kanjerketting is een initiatief van Vereniging Kinderkanker Nederland. Ieder jaar krijgen 600 kinderen in Nederland de diagnose kanker. Wanneer je kanker hebt, krijg je bij iedere behandeling of mijlpaal een kraal: bijvoorbeeld bij een chemokuur, een bestraling, bij een vreselijke rotdag of een supergoede dag. Er is een kraal voor als je haar uitvalt, dat is een petje. Maar er is nog geen kraal voor als je haar weer aangroeit. Als het aan Rose ligt komt daar dus verandering in.

Aanstaande zondag, in de afsluitende talkshow, blikt EO-presentatrice Anne-Mar Zwart met deelnemers Rose, Kelsie, Olivier en Marleen terug op dit seizoen van 'Hallo, ik heb kanker' en is te zien of Rose haar doel heeft bereikt.

Over 'Hallo, ik heb kanker'
'Hallo, ik heb kanker' is wekelijks te zien bij de EO op NPO Zapp. Alle afleveringen tot nu toe zijn terug te zien via NPO Start.

'Hallo, ik heb kanker', zondag 13 februari om 17.45 uur bij de EO op NPO Zapp.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Van rekkenvuller in de Colruyt tot megacomedyster in Vlaanderen en ver daarbuiten: dat is de switch die Philippe Geubels op enkele jaren tijd heeft gemaakt. De impact van die plotse bekendheid op zijn leven was de inspiratiebron voor zijn theatershow 'Hoe moet het nu verder?'. Goed voor talloze hilarische beslommeringen over het BV-schap, en zoals het iemand betaamt die eenzaam aan de top staat, over de wanhopige zoektocht naar liefde. 'Hoe moet het nu verder?': na 210 uitverkochte voorstellingen overal te lande, nu eindelijk op tv.

'Philippe Geubels - Hoe moet het nu verder ?', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:05
    Journaallus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:30
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 20:50
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 00:00
    Snake Eyes: G.I. Joe Origins
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    Yellowjackets
    06:00
    Qmusic
  • 01:10
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    JOE XMAS
    05:40
    Sugarplummed
  • 00:40
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:35
    Vik & Gert
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Criminal Minds
    01:00
    Fire Country
  • 00:55
    Evil
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:40
    Play kerst haardvuur 2025
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:55
    CSI: Vegas
    05:00
    Geen uitzending
  • 00:35
    Logistics TV
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:37
    Hallo Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:30
    Bon Appetit
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 01:25
    Midsomer Murders
    01:30
    London Kills
  • 01:05
    The Resident
    06:50
    Storage Wars
  • 01:10
    Wie is de Mol? 25 jaar
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 01:40
    Rail Away
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:30
    Onderweg naar liefde
    06:55
    Ta-daaa!