Rose (10) uit EO's 'Hallo, ik heb kanker' in actie voor nieuwe kraal aan Kanjerketting

zaterdag 12 februari 2022

Rose (10) is een van de deelnemers aan het EO-programma 'Hallo, ik heb kanker'. Met een vlogcamera legt zij de mooie en minder mooie momenten van haar leven met kanker vast.

In dit seizoen was o.a. te zien hoe Rose in actie komt voor een nieuwe kraal aan de Kanjerketting. Het is haar wens om een Kanjerkettingkraal te realiseren voor alle kinderen met kanker waarvan het haar weer gaat groeien. Is het haar gelukt om 10.000 euro in te zamelen en deze kraal mogelijk te maken?


Rose is gedreven en een ondernemer in spe. Ze zit in de laatste fase van haar behandeling voor lymfeklierkanker. Een intensief eerste jaar met verschillende chemokuren zorgden niet alleen voor een lange Kanjerketting maar ook voor veel bijwerkingen, zoals het uitvallen van haar haren. Op het moment dat haar haren weer begonnen te groeien vond Rose het raar dat er geen Kanjerkettingkraal bestaat voor deze mijlpaal.

EO-presentatrice Anne-Mar Zwart over de actie van Rose: 'Ik ben mega trots op Rose en de actie die ze heeft opgezet. Het is zo’n lief klein grietje, maar ze laat zien dat hoe jong of ziek je ook bent dat je van iets negatiefs iets positiefs kan maken. Daar krijg ik tranen van in m’n ogen.'

Kanjerketting
De Kanjerketting is een initiatief van Vereniging Kinderkanker Nederland. Ieder jaar krijgen 600 kinderen in Nederland de diagnose kanker. Wanneer je kanker hebt, krijg je bij iedere behandeling of mijlpaal een kraal: bijvoorbeeld bij een chemokuur, een bestraling, bij een vreselijke rotdag of een supergoede dag. Er is een kraal voor als je haar uitvalt, dat is een petje. Maar er is nog geen kraal voor als je haar weer aangroeit. Als het aan Rose ligt komt daar dus verandering in.

Aanstaande zondag, in de afsluitende talkshow, blikt EO-presentatrice Anne-Mar Zwart met deelnemers Rose, Kelsie, Olivier en Marleen terug op dit seizoen van 'Hallo, ik heb kanker' en is te zien of Rose haar doel heeft bereikt.

Over 'Hallo, ik heb kanker'
'Hallo, ik heb kanker' is wekelijks te zien bij de EO op NPO Zapp. Alle afleveringen tot nu toe zijn terug te zien via NPO Start.

'Hallo, ik heb kanker', zondag 13 februari om 17.45 uur bij de EO op NPO Zapp.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Tijdens stormweer moet piloot Brodie Torrance met zijn lijnvliegtuig een noodlanding maken op een Filipijns eiland. Daar zwaaien gevaarlijke criminelen en rebellenmilities echter de plak. Terwijl de hele wereld op zoek is naar het verdwenen vliegtuig, probeert Brodie zijn passagiers in leven te houden. Hij krijgt hulp van Louis Gaspare, een man die beschuldigd wordt van moord.

'Plane', film uit 2023 met oa. Gerard Butler, om 20.40 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:57
    Videoclips #likeme
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    00:45
    Nachtlus
  • 06:50
    Mojo Wisseltop
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:55
    Heidi
    06:20
    Kabouter Plop
  • 03:05
    Geen uitzending
    00:00
    Rev
  • 06:00
    Qmusic
    00:50
    Yellowjackets
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:55
    Xena: Warrior Princess
  • 08:40
    Geen uitzending
    00:15
    Buffy the Vampire Slayer
  • 10:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
    01:50
    Geen uitzending
  • 06:35
    Grey's Anatomy
  • 06:40
    Brooklyn Nine-Nine
    02:10
    See
  • 06:55
    The Block Australia
    01:00
    Extreme Makeover: Home Edition
  • 05:00
    Geen uitzending
    00:20
    C.S.I. New York
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:48
    Hobbyklus
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:45
    DIY
    01:15
    Puur Oosters
  • 06:25
    Ghosts
    01:00
    Harry Wild
  • 06:45
    Zombie House Flipping
    01:00
    The Resident
  • 06:50
    NOS Journaal
    01:35
    NOS Journaal Laat
  • 00:40
    Nieuwsuur
    01:35
    Café Kockelmann
  • 06:59
    Sneeuwpret
    06:30
    Clangers