Rose (10) uit EO's 'Hallo, ik heb kanker' in actie voor nieuwe kraal aan Kanjerketting

zaterdag 12 februari 2022

Rose (10) is een van de deelnemers aan het EO-programma 'Hallo, ik heb kanker'. Met een vlogcamera legt zij de mooie en minder mooie momenten van haar leven met kanker vast.

In dit seizoen was o.a. te zien hoe Rose in actie komt voor een nieuwe kraal aan de Kanjerketting. Het is haar wens om een Kanjerkettingkraal te realiseren voor alle kinderen met kanker waarvan het haar weer gaat groeien. Is het haar gelukt om 10.000 euro in te zamelen en deze kraal mogelijk te maken?


Rose is gedreven en een ondernemer in spe. Ze zit in de laatste fase van haar behandeling voor lymfeklierkanker. Een intensief eerste jaar met verschillende chemokuren zorgden niet alleen voor een lange Kanjerketting maar ook voor veel bijwerkingen, zoals het uitvallen van haar haren. Op het moment dat haar haren weer begonnen te groeien vond Rose het raar dat er geen Kanjerkettingkraal bestaat voor deze mijlpaal.

EO-presentatrice Anne-Mar Zwart over de actie van Rose: 'Ik ben mega trots op Rose en de actie die ze heeft opgezet. Het is zo’n lief klein grietje, maar ze laat zien dat hoe jong of ziek je ook bent dat je van iets negatiefs iets positiefs kan maken. Daar krijg ik tranen van in m’n ogen.'

Kanjerketting
De Kanjerketting is een initiatief van Vereniging Kinderkanker Nederland. Ieder jaar krijgen 600 kinderen in Nederland de diagnose kanker. Wanneer je kanker hebt, krijg je bij iedere behandeling of mijlpaal een kraal: bijvoorbeeld bij een chemokuur, een bestraling, bij een vreselijke rotdag of een supergoede dag. Er is een kraal voor als je haar uitvalt, dat is een petje. Maar er is nog geen kraal voor als je haar weer aangroeit. Als het aan Rose ligt komt daar dus verandering in.

Aanstaande zondag, in de afsluitende talkshow, blikt EO-presentatrice Anne-Mar Zwart met deelnemers Rose, Kelsie, Olivier en Marleen terug op dit seizoen van 'Hallo, ik heb kanker' en is te zien of Rose haar doel heeft bereikt.

Over 'Hallo, ik heb kanker'
'Hallo, ik heb kanker' is wekelijks te zien bij de EO op NPO Zapp. Alle afleveringen tot nu toe zijn terug te zien via NPO Start.

'Hallo, ik heb kanker', zondag 13 februari om 17.45 uur bij de EO op NPO Zapp.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

André probeert Luc met een geschenk aan zijn kant te krijgen. Rudy's pogingen om opnieuw een goede beenhouwer te worden, zijn niet echt succesvol. Joepie, de hond van de familie, zorgt ervoor dat Luc en Rudy een andere kant van André leren kennen.

'Van Vlees en Bloed', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 12:35
    De Markt
    13:00
    VRT NWS journaal 13u
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:30
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 12:30
    De week van Karrewiet met VGT
    12:45
    Mush Mush en de Zwammetjes
  • 11:55
    Blind Gesprongen
    13:00
    VTM Nieuws
  • 10:00
    Geen uitzending
    13:30
    The Motorway
  • 12:20
    Geen uitzending
    14:55
    Alita: Battle Angel
  • 10:00
    Geen uitzending
    15:25
    Baywatch Hawaii
  • 09:05
    Geen uitzending
    15:55
    Murder in a Small Town
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 12:30
    Smossen Mag
    12:50
    Toasted on wheels!
  • 12:00
    So Help Me Todd
    13:30
    Fire Country
  • 12:40
    Pawn Stars
    15:05
    Two and a Half Men
  • 12:10
    A Place in the Sun
    14:45
    Million Dollar Listing Los Angeles
  • 12:20
    Snapped
    16:35
    World's Most Evil Killers
  • 12:37
    Trends Talk
    13:11
    CEO van mijn leven
  • 12:33
    Diy on wheels
    13:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 12:30
    Loïc zot van koken weekmenu
    13:25
    Becoming Meewis
  • 12:00
    The Hardacres
    12:55
    Midsomer Murders
  • 12:40
    Scrubs
    15:25
    Station 19
  • 12:20
    Sterren NL Top 25
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:40
    EO Metterdaad
    13:00
    NOS Journaal
  • 12:40
    Mega Mindy
    13:05
    Trex