Ronald Snijders ontmoet Wim T. Schippers in ode aan zijn werk

woensdag 29 juni 2022

Wim T. Schippers wordt dit jaar 80 en is nog even springlevend als zijn werk. Ook is het dit jaar 60 jaar geleden dat Schippers als 20-jarige kunstenaar op televisie 'debuteerde' met zijn eerste solotentoonstelling.

Een jaar later ledigde hij een flesje limonade in zee op het strand bij Petten, en was zijn naam gevestigd. In 80 jaar, reeds – op de T bij Wim Schippers brengt absurdist Ronald Snijders (1975) op vrolijk ontregelende wijze met veel archiefmateriaal een ode aan de multikunstenaar. Daarbij leidt Snijders de kijker door een rijkelijk geïllustreerd overzicht van Schippers’ werk dat toewerkt naar een ontmoeting met Wim T. zelf.


Wim T. Schippers is een alleskunner: hij is schrijver, regisseur, acteur, radio-en tv maker en kunstenaar. Veel fragmenten uit zijn werk zijn legendarisch geworden zoals de spruitjes-etende koningin Juliana, de eerste krantlezende blote vrouw op tv Phil Bloom en het herdershondentoneelstuk Going to the dogs. Hij was een vernieuwer van de kunst, van de taal, en van televisie. Schippers kon als geen ander tv-kijkend Nederland zowel verleiden als opzettelijk vervelen, verwarren, choqueren en irriteren, zoals met het programma 'Hoepla' en de shows rond Barend Servet. Mensen sprake er schande van, er werden Kamervragen gesteld en velen zegden hun abonnement op bij de VPRO.

Behalve zijn tv-werk uit de jaren 60, 70, 80 en 90 komen in 80 jaar, reeds – op de T bij Wim Schippers ook zijn eerste schreden als Fluxus-kunstenaar en de beeldende kunst die hij heeft gemaakt ruimschoots aan bod, zoals zijn wereldberoemde pindakaasvloer. Zijn radiowerk als Jacques Plafond en als stemacteur in de gedaante van Ernie van Sesamstraat ontbreken uiteraard niet. Schippers is nog steeds actief als kunstenaar, hij neemt deel aan TEFAF 2022.

Een feest van verwarring
Ronald: ’Wim T. Schippers is een voorbeeld voor iedereen die geen genoegen neemt met hoe het hoort. Hij gaat onophoudelijk tegen de gevestigde wanorde in en stelt daar zijn eigen vrolijk makende chaos tegenover. Voor de Wim T.-liefhebbers voorspel ik een feest van herkenning en voor mensen die zijn werk niet kennen een vrij opzienbarend feest van verwarring.’

Over Ronald Snijders
Ronald Snijders (1975) is komiek, schrijver en programmamaker. Hij schreef onder andere Een normaal boek, De Alfabetweter en De Schrikkelkalender en maakt samen met Pieter Jouke het televisietheaterprogramma De Staat van Verwarring. Komend theaterseizoen speelt hij Een avond met mij.

'80 jaar, reeds – op de T bij Wim Schippers', donderdag 30 juni om 22.20 uur bij de VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Peter van de Veire in 'Vlaanderen Feest'

Artiesten als Gert Verhulst & James Cooke, CAMILLE, Bart Peeters, Aaron Blommaert, Flip Kowlier, de cast van '#LikeMe', Liliane Saint-Pierre en Niels Destadsbader brengen een feestelijke mix van nieuwe hits en tijdloze klassiekers. Peter Van de Veire zorgt als gastheer voor een onvergetelijke avond vol ambiance. Vlaanderen feest zorgt ook voor een uniek eerbetoon aan Margriet Hermans. Haar dochter Celien Hermans brengt een nummer, samen met drie andere straffe zangeressen uit de Kempen: Barbara Dex, Leez en Natalia.

'Vlaanderen Feest', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:25
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2026
    17:55
    VRT NWS Update
  • 13:00
    Radio 1: Sporza Tour
    16:40
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 16:35
    Kratts in het wild
    16:55
    Athleticus Urban Games
  • 16:30
    Tien Om Te Zien
    17:40
    SOS Piet XL
  • 15:40
    De Bogaartjes
    16:40
    Ik Vertrek
  • 16:05
    9-1-1
    18:00
    The Amazing Spider-Man
  • 16:00
    Airwolf
    17:00
    Top 20 Funniest
  • 16:30
    Magnum P.I.
    23:00
    Chicago Fire
  • 16:25
    Wat nu weer?
    17:00
    Lili en Marleen
  • 15:45
    Komen Eten bij het Play-programma The Real Housewives of Antwerp
    20:00
    Blind Gekocht NL
  • 15:45
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 16:30
    Two and a Half Men
    20:35
    Insomnia
  • 15:30
    The Block Australia
    20:35
    The Real Housewives van het Zuiden
  • 16:30
    World's Most Evil Killers
  • 16:15
    Fleet TV
    16:49
    City Reports
  • 16:36
    Het perfecte terras
    19:42
    Zo doe je het!
  • 16:30
    BBQ Vanavond?!
    16:50
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 16:15
    Call the Midwife
    17:15
    Whitstable Pearl
  • 16:15
    Below Deck
    18:05
    White Collar
  • 14:20
    NOS Tour de France 2026
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:30
    De verwondering
    17:00
    NOS Journaal 17.00 uur
  • 15:25
    Boets & ik
    16:50
    De Selectie