Ronald Snijders ontmoet Wim T. Schippers in ode aan zijn werk

Wim T. Schippers wordt dit jaar 80 en is nog even springlevend als zijn werk. Ook is het dit jaar 60 jaar geleden dat Schippers als 20-jarige kunstenaar op televisie 'debuteerde' met zijn eerste solotentoonstelling.
Een jaar later ledigde hij een flesje limonade in zee op het strand bij Petten, en was zijn naam gevestigd. In 80 jaar, reeds – op de T bij Wim Schippers brengt absurdist Ronald Snijders (1975) op vrolijk ontregelende wijze met veel archiefmateriaal een ode aan de multikunstenaar. Daarbij leidt Snijders de kijker door een rijkelijk geïllustreerd overzicht van Schippers’ werk dat toewerkt naar een ontmoeting met Wim T. zelf.
Wim T. Schippers is een alleskunner: hij is schrijver, regisseur, acteur, radio-en tv maker en kunstenaar. Veel fragmenten uit zijn werk zijn legendarisch geworden zoals de spruitjes-etende koningin Juliana, de eerste krantlezende blote vrouw op tv Phil Bloom en het herdershondentoneelstuk Going to the dogs. Hij was een vernieuwer van de kunst, van de taal, en van televisie. Schippers kon als geen ander tv-kijkend Nederland zowel verleiden als opzettelijk vervelen, verwarren, choqueren en irriteren, zoals met het programma 'Hoepla' en de shows rond Barend Servet. Mensen sprake er schande van, er werden Kamervragen gesteld en velen zegden hun abonnement op bij de VPRO.
Behalve zijn tv-werk uit de jaren 60, 70, 80 en 90 komen in 80 jaar, reeds – op de T bij Wim Schippers ook zijn eerste schreden als Fluxus-kunstenaar en de beeldende kunst die hij heeft gemaakt ruimschoots aan bod, zoals zijn wereldberoemde pindakaasvloer. Zijn radiowerk als Jacques Plafond en als stemacteur in de gedaante van Ernie van Sesamstraat ontbreken uiteraard niet. Schippers is nog steeds actief als kunstenaar, hij neemt deel aan TEFAF 2022.
Een feest van verwarring
Ronald: ’Wim T. Schippers is een voorbeeld voor iedereen die geen genoegen neemt met hoe het hoort. Hij gaat onophoudelijk tegen de gevestigde wanorde in en stelt daar zijn eigen vrolijk makende chaos tegenover. Voor de Wim T.-liefhebbers voorspel ik een feest van herkenning en voor mensen die zijn werk niet kennen een vrij opzienbarend feest van verwarring.’
Over Ronald Snijders
Ronald Snijders (1975) is komiek, schrijver en programmamaker. Hij schreef onder andere Een normaal boek, De Alfabetweter en De Schrikkelkalender en maakt samen met Pieter Jouke het televisietheaterprogramma De Staat van Verwarring. Komend theaterseizoen speelt hij Een avond met mij.
'80 jaar, reeds – op de T bij Wim Schippers', donderdag 30 juni om 22.20 uur bij de VPRO op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Parels voor de Zwijnen' keert terug op de boerderij van Raven van Dorst
- Tieners delen het ergste wat ze meemaakten in EO-programma 'Hallo, ik heb een trauma'
- 'Chornobyl: Days that shocked the World' op Discovery
- Kijkcijfers: donderdag 23 april 2026
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Dit zie je zondag in 'Over Mijn Lijk'
- 'Vroege Vogels' bezoekt de Lettelberterpetten
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz
Kijktip van de dag

In San Francisco wordt een vrouw door een sluipschutter doodgeschoten. Inspecteur Harry Callahan, bijgenaamd Dirty Harry, krijgt het onderzoek toegewezen. De moordenaar, een zekere Scorpio, eist ondertussen 100.000 dollar van het stadsbestuur, anders zal hij iedere dag iemand neerschieten. Kort na de eerste geldeis, laat Scorpio een tweede bedreiging achter bij de politie: hij heeft een veertienjarig meisje gegijzeld. Als hij geen tweehonderdduizend dollar krijgt, zal hij haar levend begraven.
'Dirty Harry', film uit 1971 met oa. Clint Eastwood, om 22.30 uur op VTM 4.



































