Ronald Snijders ontmoet Wim T. Schippers in ode aan zijn werk

Wim T. Schippers wordt dit jaar 80 en is nog even springlevend als zijn werk. Ook is het dit jaar 60 jaar geleden dat Schippers als 20-jarige kunstenaar op televisie 'debuteerde' met zijn eerste solotentoonstelling.
Een jaar later ledigde hij een flesje limonade in zee op het strand bij Petten, en was zijn naam gevestigd. In 80 jaar, reeds – op de T bij Wim Schippers brengt absurdist Ronald Snijders (1975) op vrolijk ontregelende wijze met veel archiefmateriaal een ode aan de multikunstenaar. Daarbij leidt Snijders de kijker door een rijkelijk geïllustreerd overzicht van Schippers’ werk dat toewerkt naar een ontmoeting met Wim T. zelf.
Wim T. Schippers is een alleskunner: hij is schrijver, regisseur, acteur, radio-en tv maker en kunstenaar. Veel fragmenten uit zijn werk zijn legendarisch geworden zoals de spruitjes-etende koningin Juliana, de eerste krantlezende blote vrouw op tv Phil Bloom en het herdershondentoneelstuk Going to the dogs. Hij was een vernieuwer van de kunst, van de taal, en van televisie. Schippers kon als geen ander tv-kijkend Nederland zowel verleiden als opzettelijk vervelen, verwarren, choqueren en irriteren, zoals met het programma 'Hoepla' en de shows rond Barend Servet. Mensen sprake er schande van, er werden Kamervragen gesteld en velen zegden hun abonnement op bij de VPRO.
Behalve zijn tv-werk uit de jaren 60, 70, 80 en 90 komen in 80 jaar, reeds – op de T bij Wim Schippers ook zijn eerste schreden als Fluxus-kunstenaar en de beeldende kunst die hij heeft gemaakt ruimschoots aan bod, zoals zijn wereldberoemde pindakaasvloer. Zijn radiowerk als Jacques Plafond en als stemacteur in de gedaante van Ernie van Sesamstraat ontbreken uiteraard niet. Schippers is nog steeds actief als kunstenaar, hij neemt deel aan TEFAF 2022.
Een feest van verwarring
Ronald: ’Wim T. Schippers is een voorbeeld voor iedereen die geen genoegen neemt met hoe het hoort. Hij gaat onophoudelijk tegen de gevestigde wanorde in en stelt daar zijn eigen vrolijk makende chaos tegenover. Voor de Wim T.-liefhebbers voorspel ik een feest van herkenning en voor mensen die zijn werk niet kennen een vrij opzienbarend feest van verwarring.’
Over Ronald Snijders
Ronald Snijders (1975) is komiek, schrijver en programmamaker. Hij schreef onder andere Een normaal boek, De Alfabetweter en De Schrikkelkalender en maakt samen met Pieter Jouke het televisietheaterprogramma De Staat van Verwarring. Komend theaterseizoen speelt hij Een avond met mij.
'80 jaar, reeds – op de T bij Wim Schippers', donderdag 30 juni om 22.20 uur bij de VPRO op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 16, 17 en 18 oktober 2026
- Een clubhuis vóór kerst: De Warmste Week wil al 1 van de 216 projecten samen realiseren
- 'On ira tous au paradis': Lidewij Nuitten volgt 11 jaar lang een Brussels gezin
- ‘Is ’t gelukt?’: Ward Lemmelijn en Bart Cannaerts falen, Fien Germijns haalt het op het nippertje
- 'De Verraders': Kürt Rogiers verraden door zijn eigen kompanen: 'Nu hoop ik dat de bondgenoten winnen'
- Yong Yello gaat woensdag in 'Therapie'
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Go Church
- D-Day lonkt in 'Mijn Restaurant': Thaise ribbetjes zorgen voor discussie in Halle
- Repetitie tijdens halve finale van 'Got Talent' loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama
- Dinsdag in 'Focus': waarom drinken we steeds vaker alcoholvrij?
- Ga met Radio Veronica mee op Het Nationale Vriendenweekend
- Bart (34) uit Apeldoorn kraakt Het Geluid van Qmusic en wint 36.000 euro
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanuit Utrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'In the End' van Linkin Park twee jaar op rij op nummer 1 in de '500 van de jaren nul'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

Een prototype van een Amerikaans gevechtsvliegtuig wordt gestolen. Geheim agent Alex Scott wordt undercover naar Boedapest gestuurd om het vliegtuig terug te vinden. Tegen wil en dank moet hij samenwerken met de opvliegende bokskampioen Kelly Robinson. Zo probeert Scott de entourage te infiltreren van de steenrijke industrieel Arnold Gundars, die hij van de diefstal verdenkt.
'I Spy', film uit 2002 met oa. Eddie Murphy, om 20.35 uur op VTM 4.




































