Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen over 'Adres Onbekend'

woensdag 26 augustus 2020

Eén van de oudste programma's van de Nederlandse radio's ontbrak tot nu toe in de serie RadioReuzen. 'Adres Onbekend' begon bijna vijftig jaar geleden, in 1971, met als presentator Kees Schilperoort.

Er werd in die tijd gezocht naar voorwerpen en verzamelobjecten. Twee jaar later nam Anne van Egmond de presentatie over, met in de telefoonkamer Lex Lammen. Het programma legde zich vanaf dat moment toe op het herenigen van mensen die elkaar uit het oog verloren zijn. Oude liefdes, verboden liefdes vanwege het geloof, kinderen die op zoek zijn naar hun natuurlijke vader en tegenwoordig ook hun donorvader.


'Het is mooi om te zien hoe 'Adres Onbekend' meeveranderde met de maatschappij', zegt Pien Rosmalen die sinds 2000 15 jaar als verslaggever voor het programma werkte. 'Sommige herenigingen zal ik nooit vergeten. Zo moest ik ooit bellen met een man die zijn vrouw vermoord had. Zijn zus wilde toch weer contact. Stond ik opeens met het telefoonnummer van een moordenaar in mijn hand.'

'Tussen twaalf en twee is het vaak magisch wat er gebeurt, en je weet nooit van tevoren hoe het afloopt', zegt Ron Kas die het programma sinds 2002 wekelijks presenteert, tegenwoordig op NPO Radio 5 en de zeven beste regionale omroepen. 'Ondanks internet en social media werkt 'Adres Onbekend' nog steeds. Misschien wel beter dan ooit. Mensen zijn meer geheimen gaan delen en gaan makkelijker op zoek.'

En Anne van Egmond noemt 'Adres Onbekend', naast Tombola, het programma dat haar het meest dierbaar is. Ze presenteerde van 1973 tot 1989. 'Ik had in die tijd een stuk of vijf programma’s per week. 'Adres Onbekend' was natuurlijk wel het spannendst. Ik hoorde heel vaak van mensen dat ze in de auto bleven zitten wachten tot ze hoorden hoe het afliep.'

'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van RadioReus 'Adres Onbekend'. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 26 in de podcastserie RadioReuzen.

'BertOp5' over 'Adres Onbekend' met Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen, donderdag 27 augustus, 16-18 uur, KRO-NCRV, NPO Radio 5.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

Dion en Graziella gaan een woning in Heemstede flippen. Ondanks dat Bob en Tijl weinig grip op deze verbouwing weten te krijgen, zijn ze enorm onder de indruk van de vorderingen. Gaat de vakkundigheid en precisie van dit koppel de uitgelopen planning goedmaken?

'De moeite waard?!', om 21.00 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:30
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    01:21
    Het weer
  • 21:20
    Rock Werchter live
    01:02
    Het weer
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 23:50
    Tootsie
    02:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
    01:05
    Geen uitzending
  • 22:20
    City of Angels
    00:30
    Breeders
  • 22:30
    Way Down
    00:30
    Night Coppers
  • 23:45
    Magnum P.I.
    00:35
    Suits
  • 23:35
    Tegen de Sterren Op
    00:20
    Wat nu weer?
  • 23:30
    De douane in actie
    00:30
    Hel of hotel
  • 00:00
    Criminal Minds
    02:30
    Geen uitzending
  • 22:45
    Detective Knight: Rogue
    00:55
    Alive
  • 23:55
    Paradise Hotel
    01:00
    Billion Dollar Playground
  • 00:05
    CSI: Crime Scene Investigation
    02:30
    Geen uitzending
  • 00:02
    Z-Beurs
    00:13
    Herhalingslus
  • 00:08
    Kan ik het ook?
    00:21
    Hallo Roger
  • 00:05
    Guillaume's Paris
  • 00:00
    The Doctor Blake Mysteries
    00:55
    Murdoch Mysteries
  • 23:30
    Grey's Anatomy
  • 22:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    01:45
    NOS Journaal
  • 23:50
    After the Flood
    00:35
    De Nachtzoen
  • 22:55
    Taal is zeg maar echt mijn ding
    00:35
    Dertigers