Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen over 'Adres Onbekend'

woensdag 26 augustus 2020

Eén van de oudste programma's van de Nederlandse radio's ontbrak tot nu toe in de serie RadioReuzen. 'Adres Onbekend' begon bijna vijftig jaar geleden, in 1971, met als presentator Kees Schilperoort.

Er werd in die tijd gezocht naar voorwerpen en verzamelobjecten. Twee jaar later nam Anne van Egmond de presentatie over, met in de telefoonkamer Lex Lammen. Het programma legde zich vanaf dat moment toe op het herenigen van mensen die elkaar uit het oog verloren zijn. Oude liefdes, verboden liefdes vanwege het geloof, kinderen die op zoek zijn naar hun natuurlijke vader en tegenwoordig ook hun donorvader.


'Het is mooi om te zien hoe 'Adres Onbekend' meeveranderde met de maatschappij', zegt Pien Rosmalen die sinds 2000 15 jaar als verslaggever voor het programma werkte. 'Sommige herenigingen zal ik nooit vergeten. Zo moest ik ooit bellen met een man die zijn vrouw vermoord had. Zijn zus wilde toch weer contact. Stond ik opeens met het telefoonnummer van een moordenaar in mijn hand.'

'Tussen twaalf en twee is het vaak magisch wat er gebeurt, en je weet nooit van tevoren hoe het afloopt', zegt Ron Kas die het programma sinds 2002 wekelijks presenteert, tegenwoordig op NPO Radio 5 en de zeven beste regionale omroepen. 'Ondanks internet en social media werkt 'Adres Onbekend' nog steeds. Misschien wel beter dan ooit. Mensen zijn meer geheimen gaan delen en gaan makkelijker op zoek.'

En Anne van Egmond noemt 'Adres Onbekend', naast Tombola, het programma dat haar het meest dierbaar is. Ze presenteerde van 1973 tot 1989. 'Ik had in die tijd een stuk of vijf programma’s per week. 'Adres Onbekend' was natuurlijk wel het spannendst. Ik hoorde heel vaak van mensen dat ze in de auto bleven zitten wachten tot ze hoorden hoe het afliep.'

'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van RadioReus 'Adres Onbekend'. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 26 in de podcastserie RadioReuzen.

'BertOp5' over 'Adres Onbekend' met Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen, donderdag 27 augustus, 16-18 uur, KRO-NCRV, NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT1 logo

André probeert Luc met een geschenk aan zijn kant te krijgen. Rudy's pogingen om opnieuw een goede beenhouwer te worden, zijn niet echt succesvol. Joepie, de hond van de familie, zorgt ervoor dat Luc en Rudy een andere kant van André leren kennen.

'Van Vlees en Bloed', om 21.30 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:50
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
    17:00
    Witse
  • 10:00
    Lentebeelden
    16:30
    Eva Longoria: Searching for Mexico
  • 16:05
    Robin Hood
    16:20
    De Marsupilami's
  • 15:40
    Florentina
    16:15
    The Voice van Vlaanderen
  • 15:15
    Royally Ever After
    17:00
    Interrogation Raw
  • 14:55
    Alita: Battle Angel
    16:55
    9-1-1
  • 15:25
    Baywatch Hawaii
    17:10
    Police Interceptors
  • 15:55
    Murder in a Small Town
    16:40
    Allegiance
  • 15:45
    Joe
    16:15
    Geen uitzending
  • 15:55
    Friends
    16:20
    Huizenjagers
  • 15:55
    NCIS
    22:45
    Criminal Minds
  • 16:00
    Two and a Half Men
    19:55
    Journey to the Center of the Earth
  • 15:35
    Million Dollar Listing Los Angeles
    16:20
    Chateau Meiland
  • 15:45
    Snapped
    16:35
    World's Most Evil Killers
  • 15:40
    Trends Talk
    16:14
    CEO van mijn leven
  • 15:54
    Roger
    18:00
    Classics 55
  • 15:40
    Foodies & The City
    16:20
    Open Vuur
  • 16:00
    Father Brown
    16:55
    Art Detectives
  • 15:25
    Station 19
    18:10
    White Collar
  • 16:05
    Golden Earring - One Last Night
    17:10
    Bloemencorso 2026
  • 16:05
    Pauscast
    16:30
    In Memoriam: Edith Eger
  • 15:35
    Hitler heeft mijn roze konijn gestolen
    17:25
    Zappsport