Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen over 'Adres Onbekend'

woensdag 26 augustus 2020

Eén van de oudste programma's van de Nederlandse radio's ontbrak tot nu toe in de serie RadioReuzen. 'Adres Onbekend' begon bijna vijftig jaar geleden, in 1971, met als presentator Kees Schilperoort.

Er werd in die tijd gezocht naar voorwerpen en verzamelobjecten. Twee jaar later nam Anne van Egmond de presentatie over, met in de telefoonkamer Lex Lammen. Het programma legde zich vanaf dat moment toe op het herenigen van mensen die elkaar uit het oog verloren zijn. Oude liefdes, verboden liefdes vanwege het geloof, kinderen die op zoek zijn naar hun natuurlijke vader en tegenwoordig ook hun donorvader.


'Het is mooi om te zien hoe 'Adres Onbekend' meeveranderde met de maatschappij', zegt Pien Rosmalen die sinds 2000 15 jaar als verslaggever voor het programma werkte. 'Sommige herenigingen zal ik nooit vergeten. Zo moest ik ooit bellen met een man die zijn vrouw vermoord had. Zijn zus wilde toch weer contact. Stond ik opeens met het telefoonnummer van een moordenaar in mijn hand.'

'Tussen twaalf en twee is het vaak magisch wat er gebeurt, en je weet nooit van tevoren hoe het afloopt', zegt Ron Kas die het programma sinds 2002 wekelijks presenteert, tegenwoordig op NPO Radio 5 en de zeven beste regionale omroepen. 'Ondanks internet en social media werkt 'Adres Onbekend' nog steeds. Misschien wel beter dan ooit. Mensen zijn meer geheimen gaan delen en gaan makkelijker op zoek.'

En Anne van Egmond noemt 'Adres Onbekend', naast Tombola, het programma dat haar het meest dierbaar is. Ze presenteerde van 1973 tot 1989. 'Ik had in die tijd een stuk of vijf programma’s per week. 'Adres Onbekend' was natuurlijk wel het spannendst. Ik hoorde heel vaak van mensen dat ze in de auto bleven zitten wachten tot ze hoorden hoe het afliep.'

'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van RadioReus 'Adres Onbekend'. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 26 in de podcastserie RadioReuzen.

'BertOp5' over 'Adres Onbekend' met Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen, donderdag 27 augustus, 16-18 uur, KRO-NCRV, NPO Radio 5.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Medisch Centrum West' - seizoen 2 (VTM)

Luna en Kyra gaan de strijd aan. Ingrid maakt zich zorgen om een patiënte met onverklaarbare buikpijn. Milo belandt in een hachelijke situatie en kan zijn ziekte niet langer verborgen houden.

'Medisch Centrum West', om 21.05 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 02:50
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
    03:00
    VRT NWS laat
  • 23:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:35
    Geen uitzending
    06:00
    Kabouter Plop
  • 00:55
    Geen uitzending
    10:35
    Rich Kids Go Skint
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:05
    Geen uitzending
    01:40
    Most Daring
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 00:40
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:35
    De douane in actie
    04:50
    Geen uitzending
  • 02:40
    Geen uitzending
    06:40
    This Is Us
  • 02:50
    Geen uitzending
    05:35
    Blue Bloods
  • 02:40
    Geen uitzending
    02:25
    First on Scene
  • 02:10
    Geen uitzending
    06:05
    Without a Trace
  • 00:30
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:57
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:40
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    02:05
    Loïc: Zot van Koken
  • 02:30
    Midsomer Murders
    02:00
    The Count of Monte Cristo
  • 03:05
    Grey's Anatomy
  • 02:40
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    06:10
    MAX Geheugentrainer
  • 01:50
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:00
    Ongehoord Nieuws
  • 03:05
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:20
    EenVandaag