Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen over 'Adres Onbekend'

woensdag 26 augustus 2020

Eén van de oudste programma's van de Nederlandse radio's ontbrak tot nu toe in de serie RadioReuzen. 'Adres Onbekend' begon bijna vijftig jaar geleden, in 1971, met als presentator Kees Schilperoort.

Er werd in die tijd gezocht naar voorwerpen en verzamelobjecten. Twee jaar later nam Anne van Egmond de presentatie over, met in de telefoonkamer Lex Lammen. Het programma legde zich vanaf dat moment toe op het herenigen van mensen die elkaar uit het oog verloren zijn. Oude liefdes, verboden liefdes vanwege het geloof, kinderen die op zoek zijn naar hun natuurlijke vader en tegenwoordig ook hun donorvader.


'Het is mooi om te zien hoe 'Adres Onbekend' meeveranderde met de maatschappij', zegt Pien Rosmalen die sinds 2000 15 jaar als verslaggever voor het programma werkte. 'Sommige herenigingen zal ik nooit vergeten. Zo moest ik ooit bellen met een man die zijn vrouw vermoord had. Zijn zus wilde toch weer contact. Stond ik opeens met het telefoonnummer van een moordenaar in mijn hand.'

'Tussen twaalf en twee is het vaak magisch wat er gebeurt, en je weet nooit van tevoren hoe het afloopt', zegt Ron Kas die het programma sinds 2002 wekelijks presenteert, tegenwoordig op NPO Radio 5 en de zeven beste regionale omroepen. 'Ondanks internet en social media werkt 'Adres Onbekend' nog steeds. Misschien wel beter dan ooit. Mensen zijn meer geheimen gaan delen en gaan makkelijker op zoek.'

En Anne van Egmond noemt 'Adres Onbekend', naast Tombola, het programma dat haar het meest dierbaar is. Ze presenteerde van 1973 tot 1989. 'Ik had in die tijd een stuk of vijf programma’s per week. 'Adres Onbekend' was natuurlijk wel het spannendst. Ik hoorde heel vaak van mensen dat ze in de auto bleven zitten wachten tot ze hoorden hoe het afliep.'

'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van RadioReus 'Adres Onbekend'. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 26 in de podcastserie RadioReuzen.

'BertOp5' over 'Adres Onbekend' met Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen, donderdag 27 augustus, 16-18 uur, KRO-NCRV, NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Groenland is van Ons' (VRT 1)

Donald Trump wil Groenland kopen. De Denen en de NAVO houden het been stijf. Maar wat vinden de Groenlanders daar eigenlijk zelf van? Karine Claassen trekt naar het grootste eiland ter wereld, op zoek naar een antwoord op die vraag.

'Groenland is van Ons', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:20
    Thuis
    20:45
    Groenland is van ons
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    JD Vance: the crusade of the vice president
  • 20:15
    VRT NWS journaal met VGT
    21:00
    Geen uitzending
  • 20:40
    De Box
    22:05
    Alloo bij de Verkeerspolitie
  • 20:25
    De Augurkenkoning
    21:45
    Expeditie Gooris
  • 20:35
    Infinite
    22:40
    Transformers: The Last Knight
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Top 20 Funniest
  • 20:00
    The Irrational
    20:50
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 20:35
    Team Spirit: De serie
    22:45
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Komen Eten
  • 20:35
    Brilliant Minds
    22:25
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Het Beste Bod
  • 20:30
    Mark of a Serial Killer
    21:30
    World's Most Evil Killers
  • 20:23
    Trends Doc
    20:50
    Z-Nieuws
  • 20:37
    Publireportage
    20:55
    Mar10
  • 20:40
    Winterse Kost
    20:55
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 19:55
    The Doctor Blake Mysteries
    21:00
    Foyle's War
  • 20:35
    'Til Death Do Us Part Kourtney & Travis
  • 20:40
    Dit was het nieuws
    21:35
    De slimste mens
  • 20:30
    Meldpunt Actueel
    21:15
    Pointer
  • 18:50
    NOS Sport: Schaatsen
    22:25
    Keuringsdienst van Waarde