Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen over 'Adres Onbekend'

Eén van de oudste programma's van de Nederlandse radio's ontbrak tot nu toe in de serie RadioReuzen. 'Adres Onbekend' begon bijna vijftig jaar geleden, in 1971, met als presentator Kees Schilperoort.
Er werd in die tijd gezocht naar voorwerpen en verzamelobjecten. Twee jaar later nam Anne van Egmond de presentatie over, met in de telefoonkamer Lex Lammen. Het programma legde zich vanaf dat moment toe op het herenigen van mensen die elkaar uit het oog verloren zijn. Oude liefdes, verboden liefdes vanwege het geloof, kinderen die op zoek zijn naar hun natuurlijke vader en tegenwoordig ook hun donorvader.
'Het is mooi om te zien hoe 'Adres Onbekend' meeveranderde met de maatschappij', zegt Pien Rosmalen die sinds 2000 15 jaar als verslaggever voor het programma werkte. 'Sommige herenigingen zal ik nooit vergeten. Zo moest ik ooit bellen met een man die zijn vrouw vermoord had. Zijn zus wilde toch weer contact. Stond ik opeens met het telefoonnummer van een moordenaar in mijn hand.'
'Tussen twaalf en twee is het vaak magisch wat er gebeurt, en je weet nooit van tevoren hoe het afloopt', zegt Ron Kas die het programma sinds 2002 wekelijks presenteert, tegenwoordig op NPO Radio 5 en de zeven beste regionale omroepen. 'Ondanks internet en social media werkt 'Adres Onbekend' nog steeds. Misschien wel beter dan ooit. Mensen zijn meer geheimen gaan delen en gaan makkelijker op zoek.'
En Anne van Egmond noemt 'Adres Onbekend', naast Tombola, het programma dat haar het meest dierbaar is. Ze presenteerde van 1973 tot 1989. 'Ik had in die tijd een stuk of vijf programma’s per week. 'Adres Onbekend' was natuurlijk wel het spannendst. Ik hoorde heel vaak van mensen dat ze in de auto bleven zitten wachten tot ze hoorden hoe het afliep.'
'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van RadioReus 'Adres Onbekend'. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 26 in de podcastserie RadioReuzen.
'BertOp5' over 'Adres Onbekend' met Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen, donderdag 27 augustus, 16-18 uur, KRO-NCRV, NPO Radio 5.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jan Versteegh presenteert realityshow 'Vijf Dagen Vast'
- Jade Mintjens gaat op zoek naar leven en gewoontes van alle Belgen in nieuw Play-programma 'Jade & de Belgen'
- Nieuw seizoen van 'Rock The Block' op HGTV
- Beeld & Geluid opent De Schatkamer in speciale uitzending van 'Tijd voor MAX'
- Indringende serie over Tweede Wereldoorlog met Tom Hanks nieuw op The HISTORY Channel
- Europees debutant Crystal Palace tegen volksclub Rayo Vallecano in de Conference League-finale op Ziggo Sport
- 'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was
- 'Kunst in het Wild': een ontdekkingstocht langs kunst in de openbare ruimte
- Herman Verbruggen gaat dinsdag 'Door de Bomen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Bram Krikke elke vrijdagochtend naast Mattie Valk te horen in de Qmusic-ochtendshow
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug!
Kijktip van de dag

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.
'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.



































