Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen over 'Adres Onbekend'

woensdag 26 augustus 2020

Eén van de oudste programma's van de Nederlandse radio's ontbrak tot nu toe in de serie RadioReuzen. 'Adres Onbekend' begon bijna vijftig jaar geleden, in 1971, met als presentator Kees Schilperoort.

Er werd in die tijd gezocht naar voorwerpen en verzamelobjecten. Twee jaar later nam Anne van Egmond de presentatie over, met in de telefoonkamer Lex Lammen. Het programma legde zich vanaf dat moment toe op het herenigen van mensen die elkaar uit het oog verloren zijn. Oude liefdes, verboden liefdes vanwege het geloof, kinderen die op zoek zijn naar hun natuurlijke vader en tegenwoordig ook hun donorvader.


'Het is mooi om te zien hoe 'Adres Onbekend' meeveranderde met de maatschappij', zegt Pien Rosmalen die sinds 2000 15 jaar als verslaggever voor het programma werkte. 'Sommige herenigingen zal ik nooit vergeten. Zo moest ik ooit bellen met een man die zijn vrouw vermoord had. Zijn zus wilde toch weer contact. Stond ik opeens met het telefoonnummer van een moordenaar in mijn hand.'

'Tussen twaalf en twee is het vaak magisch wat er gebeurt, en je weet nooit van tevoren hoe het afloopt', zegt Ron Kas die het programma sinds 2002 wekelijks presenteert, tegenwoordig op NPO Radio 5 en de zeven beste regionale omroepen. 'Ondanks internet en social media werkt 'Adres Onbekend' nog steeds. Misschien wel beter dan ooit. Mensen zijn meer geheimen gaan delen en gaan makkelijker op zoek.'

En Anne van Egmond noemt 'Adres Onbekend', naast Tombola, het programma dat haar het meest dierbaar is. Ze presenteerde van 1973 tot 1989. 'Ik had in die tijd een stuk of vijf programma’s per week. 'Adres Onbekend' was natuurlijk wel het spannendst. Ik hoorde heel vaak van mensen dat ze in de auto bleven zitten wachten tot ze hoorden hoe het afliep.'

'BertOp5' staat iedere week stil bij bijzondere radio, in samenwerking met het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid en Jingleweb.nl. Eens in de maand in de vorm van een uitgebreid portret. In de radio-uitzending van 'BertOp5' is donderdag een verkorte versie te horen van RadioReus 'Adres Onbekend'. De volledige montage inclusief programmafragmenten verschijnt donderdag na de uitzending als aflevering 26 in de podcastserie RadioReuzen.

'BertOp5' over 'Adres Onbekend' met Ron Kas, Anne van Egmond en verslaggever Pien Rosmalen, donderdag 27 augustus, 16-18 uur, KRO-NCRV, NPO Radio 5.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm2 logo

Het is de laatste ochtend op het eiland. De overgebleven koppels moeten beslissen: willen ze zich binden aan hun partner en samen vertrekken of zullen ze de relatie op het eiland beëindigen. Wie kiest voluit voor de liefde?

'Gestrand op Honeymoon Island - Australië', om 19.10 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:10
    Flikken
    01:00
    Het weer (laat)
  • 17:19
    Het oude Egypte, rijk van de farao's
  • 17:10
    Spring
    06:00
    Tik Tak
  • 16:25
    Mijn Restaurant
    07:00
    Jabaloe
  • 16:45
    Achter gesloten deuren
    00:10
    Gestrand op Honeymoon Island - Australië
  • 15:25
    Miss You Already
    06:00
    Qmusic
  • 17:00
    Xena: Warrior Princess
    00:55
    Geen uitzending
  • 15:55
    Mystery on Mistletoe Lane
    23:50
    A Holiday Spectacular
  • 17:05
    SOS Piet
    01:25
    Geen uitzending
  • 16:50
    Alone
    01:45
    De Tafel van Gert
  • 16:55
    Walker
    01:25
    FBI
  • 16:55
    Cobra Kai
    02:50
    Blue Bloods
  • 16:55
    A Place in the Sun
    01:25
    Love It or List It UK
  • 16:55
    Butchers of the Bayou
    01:05
    My Life is Murder
  • 14:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 17:14
    Zo doe je het!
    00:00
    Oh What A Night
  • 17:10
    De Dagschotel
    01:50
    Winterse Kost
  • 17:00
    All Creatures Great and Small
    01:45
    Inside Man
  • 16:45
    American Pickers
    01:00
    Hudson & Rex
  • 17:10
    Tijd voor Max
    00:50
    NOS Journaal
  • 17:05
    Serengeti
    01:35
    Nieuwsuur
  • 17:15
    Flying Hummelo
    00:20
    Onderweg naar liefde