Rob van Essen, Kiza Magendane en Ronald Snijders in 'Brommer op Zee'

zaterdag 23 oktober 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij onder anderen Rob van Essen, Kiza Magendane en Ronald Snijders.

Wilfried de Jong en Ruth Joos spreken schrijver Rob van Essen (1963) over zijn nieuwste roman 'Miniapolis'. Het is zijn eerste roman na 'De goede zoon', dat in 2019 de Libris Literatuur Prijs won. 'Miniapolis' is een vervreemdend, maar humoristisch verhaal over Jonathan, die zijn overleden moeder in de trein ziet. En over twee collega’s bij een gemeentelijke dienst, die werken aan hun ontsnapping. De ontmoeting van deze vier mensen betekent tegelijkertijd een ontmoeting met henzelf.


Ook schuift schrijver en politicoloog Kiza Magendane (1992) aan bij Ruth en Wilfried. Hij vertelt over zijn debuut 'Met Nederland in therapie', een boek waarin hij ons meeneemt van Congo naar Nederland en vertelt over zijn poging om Nederlander te worden. In het huis dat Nederland is, blijkt niet iedereen aan tafel te mogen zitten. Magendane stelt daarom voor om met Nederland in therapie te gaan, zodat hij zijn kennis kan delen met alle bewoners van het huis Nederland.

Deze week te gast in het schrijfhok: Ronald Snijders (1976). Hij schrijft over een alledaags en willekeurig gekozen voorwerp om de blik van de overleden schrijver K. Schippers te eren. Snijders maakte samen met Schippers de podcast 'Leven volgens K. Schippers'.

In de boekenclub van 'Brommer op Zee' is Niña Weijers (1987) te gast. Deze maand wordt haar debuutroman 'De consequenties' gelezen. Tijdens de uitzending gaan boekenclublezers Caro en Sofie in gesprek met Niña Weijers.

'Brommer op Zee', zondag 24 oktober om 19.20 uur bij de VPRO, op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ik Vraag Het Aan' (VRT 1)

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.

'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Dwars door Vlaanderen
    18:04
    VRT NWS Update
  • 17:20
    The Office
    17:40
    Joni Mitchell: Lady Blue
  • 17:15
    Meisjes
    17:40
    Nerdland voor Kleine Nerds
  • 17:10
    Helden van hier: Politie Aalst
    18:20
    Florentina
  • 17:25
    MasterChef Australië - Back to Win
    18:30
    De Pfaffs
  • 17:30
    S.W.A.T.
    18:20
    The Goldbergs
  • 17:00
    24
    17:55
    All New Traffic Cops
  • 17:35
    ER
    19:10
    Alert: Missing Persons Unit
  • 17:10
    SOS Piet
    17:40
    Nonkel Jef
  • 16:45
    Achter de schermen
    18:05
    Komen Eten
  • 17:05
    SkyMed
    17:55
    So Help Me Todd
  • 17:15
    Brooklyn Nine-Nine
    17:45
    Family Matters
  • 17:35
    A Place in the Sun
    18:30
    MasterChef UK
  • 17:15
    The Body in the Locker
    18:45
    Fear Thy Neighbour
  • 16:01
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:33
    Het zelfbouwhuis
    17:55
    Sixties To Six
  • 17:30
    KLAAR IN 20 minuten
    17:50
    Apero - Dining
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:05
    Hope Street
  • 16:55
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Tijd voor Max
    17:55
    Politieke Partijen
  • 17:10
    De slimste mens
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 16:10
    Prank
    17:40
    Klaas Kan Alles Kort