Rob van Essen, Kiza Magendane en Ronald Snijders in 'Brommer op Zee'

zaterdag 23 oktober 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij onder anderen Rob van Essen, Kiza Magendane en Ronald Snijders.

Wilfried de Jong en Ruth Joos spreken schrijver Rob van Essen (1963) over zijn nieuwste roman 'Miniapolis'. Het is zijn eerste roman na 'De goede zoon', dat in 2019 de Libris Literatuur Prijs won. 'Miniapolis' is een vervreemdend, maar humoristisch verhaal over Jonathan, die zijn overleden moeder in de trein ziet. En over twee collega’s bij een gemeentelijke dienst, die werken aan hun ontsnapping. De ontmoeting van deze vier mensen betekent tegelijkertijd een ontmoeting met henzelf.


Ook schuift schrijver en politicoloog Kiza Magendane (1992) aan bij Ruth en Wilfried. Hij vertelt over zijn debuut 'Met Nederland in therapie', een boek waarin hij ons meeneemt van Congo naar Nederland en vertelt over zijn poging om Nederlander te worden. In het huis dat Nederland is, blijkt niet iedereen aan tafel te mogen zitten. Magendane stelt daarom voor om met Nederland in therapie te gaan, zodat hij zijn kennis kan delen met alle bewoners van het huis Nederland.

Deze week te gast in het schrijfhok: Ronald Snijders (1976). Hij schrijft over een alledaags en willekeurig gekozen voorwerp om de blik van de overleden schrijver K. Schippers te eren. Snijders maakte samen met Schippers de podcast 'Leven volgens K. Schippers'.

In de boekenclub van 'Brommer op Zee' is Niña Weijers (1987) te gast. Deze maand wordt haar debuutroman 'De consequenties' gelezen. Tijdens de uitzending gaan boekenclublezers Caro en Sofie in gesprek met Niña Weijers.

'Brommer op Zee', zondag 24 oktober om 19.20 uur bij de VPRO, op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Na een bizar ongeluk waarbij een jongen om het leven kwam, wordt de zeventienjarige Lucinda naar een kostschool gestuurd. Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze en afstandelijke Daniël Grigori haar aandacht. Hij komt haar bekend voor en is de enige afleiding die ze heeft op een plek waar gsm's verboden zijn en camera's elke beweging registreren. Ze voelt zich als een magneet tot hem aangetrokken, maar ook medestudent Cam laat haar niet onberoerd.

'Fallen', film uit 2016 met oa. Jeremy Irvine, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Flikken Maastricht
    16:15
    Andermans zaken
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:20
    The Good Doctor
    16:15
    Cheers
  • 15:20
    Dream Home Australië
    16:35
    Achter gesloten deuren
  • 15:35
    No Strings Attached
    17:25
    S.W.A.T.
  • 15:20
    All New Traffic Cops
    16:15
    Cheers
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 15:35
    Joe
    16:05
    Geen uitzending
  • 15:25
    De Tafel van Gert
    16:45
    Vik & Gert
  • 15:20
    Brilliant Minds
    16:10
    This Is Us
  • 15:35
    Doom Patrol
    16:35
    Brooklyn Nine-Nine
  • 15:25
    The Real Housewives of Beverly Hills
    16:15
    Het Blok
  • 15:30
    Killer Couples
    16:20
    World's Most Evil Killers
  • 12:01
    Herhalingslus
    16:00
    Wijzer Wonen
  • 15:36
    Het appartement
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:35
    De Garde van Gert
    16:05
    Roger van Damme - Goud
  • 15:10
    Murdoch Mysteries
    16:05
    New Tricks
  • 14:50
    Rivals
    15:50
    Prison Break
  • 15:35
    NOS Journaal
    16:00
    Ivo op zondag
  • 15:35
    MAX Geheugentrainer
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:35
    Interstellar Ella
    15:45
    Mojo Fliptop