Rob van Essen, Kiza Magendane en Ronald Snijders in 'Brommer op Zee'

zaterdag 23 oktober 2021

Presentatoren Ruth Joos en Wilfried de Jong interviewen wekelijks schrijvers en dichters over hun werk. In deze aflevering spreken zij onder anderen Rob van Essen, Kiza Magendane en Ronald Snijders.

Wilfried de Jong en Ruth Joos spreken schrijver Rob van Essen (1963) over zijn nieuwste roman 'Miniapolis'. Het is zijn eerste roman na 'De goede zoon', dat in 2019 de Libris Literatuur Prijs won. 'Miniapolis' is een vervreemdend, maar humoristisch verhaal over Jonathan, die zijn overleden moeder in de trein ziet. En over twee collega’s bij een gemeentelijke dienst, die werken aan hun ontsnapping. De ontmoeting van deze vier mensen betekent tegelijkertijd een ontmoeting met henzelf.


Ook schuift schrijver en politicoloog Kiza Magendane (1992) aan bij Ruth en Wilfried. Hij vertelt over zijn debuut 'Met Nederland in therapie', een boek waarin hij ons meeneemt van Congo naar Nederland en vertelt over zijn poging om Nederlander te worden. In het huis dat Nederland is, blijkt niet iedereen aan tafel te mogen zitten. Magendane stelt daarom voor om met Nederland in therapie te gaan, zodat hij zijn kennis kan delen met alle bewoners van het huis Nederland.

Deze week te gast in het schrijfhok: Ronald Snijders (1976). Hij schrijft over een alledaags en willekeurig gekozen voorwerp om de blik van de overleden schrijver K. Schippers te eren. Snijders maakte samen met Schippers de podcast 'Leven volgens K. Schippers'.

In de boekenclub van 'Brommer op Zee' is Niña Weijers (1987) te gast. Deze maand wordt haar debuutroman 'De consequenties' gelezen. Tijdens de uitzending gaan boekenclublezers Caro en Sofie in gesprek met Niña Weijers.

'Brommer op Zee', zondag 24 oktober om 19.20 uur bij de VPRO, op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.

'De Box', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    Andermans zaken
    21:40
    De dag van vandaag
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Putin's secret weapons
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 20:35
    De Box
    22:10
    Alloo in de buitenlandse gevangenis
  • 20:30
    De Augurkenkoning
    21:45
    De trein
  • 20:35
    Die Hard
    22:55
    Kickboxer
  • 19:00
    Premier League Darts
    23:00
    Caught on Dashcam
  • 20:50
    9-1-1
    22:30
    ER
  • 20:35
    Team Spirit: De serie
    22:50
    Baywatch
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Komen Eten
  • 20:35
    Brilliant Minds
    22:25
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Bake Off Vlaanderen
    21:45
    Het Beste Bod
  • 20:30
    Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:07
    Z-Nieuws
    21:18
    Z-Beurs
  • 21:07
    Publireportage
    22:00
    De Tijdlijn met Herbert
  • 21:05
    Taste of Australia met Hayden Quinn
    21:35
    Guten Appetit
  • 21:00
    Foyle's War
  • 20:35
    Below Deck
    21:30
    Below Deck Down Under
  • 20:40
    Dit was het nieuws
    21:35
    De slimste mens
  • 20:30
    Frontlinie
    21:15
    Zembla
  • 20:25
    Klinkt als een sekte
    21:20
    Taboes