'Rauw Curaçao' vertelt overlevingsverhalen vanuit een droomeiland in crisis

zaterdag 6 november 2021

Droomeiland Curaçao maakt door Covid-19 een ongekend zware crisis door. De twee grootste werkgevers - het toerisme en de olieraffinaderij - zijn stilgevallen en de mensen die daarvan afhankelijk zijn moeten rigoureuze keuzes maken om te overleven.

In de vijfdelige documentaireserie 'Rauw Curaçao' volgt Wensly Francisco elke aflevering verschillende Curaçaoënaars gedurende een jaar van strijd, vallen en weer opstaan. Zo zien we een intieme en rauwe kant van Curaçao die maar weinig mensen kennen. Wensly ontdekt daarbij de veerkracht van de mensen op het eiland waar hij zelf ook geboren is. Iedere aflevering heeft een eigen thema en begint bij het einde van de eerste lockdown, op 1 juli 2020.


Aflevering 1 - Help elkaar
Crisis en werkloosheid domineren op Curaçao als na de eerste lockdown. Maar waar de overheid tekortschiet, staan de individuele eilandbewoners op met hulp, en met plannen voor een betere toekomst. Werkloosheid en verbittering kunnen leiden tot criminaliteit, maar Anthony Cijntje is als honkbalcoach bezig de jochies die het thuis zwaar hebben op het rechte pad te houden. Cijntje voelt het als een roeping om Curaçao te helpen, want hij is ook lid van de VKC, de vrijwillige politie. Daarnaast volgt Wensly vrijwilligers van de voedselbank en zo leert hij Lourdes kennen, een vrouw die vecht voor de toekomst van haar kleinkinderen. En Wensly ontmoet Benjamin Visser die met zijn vrouw Esperanza buurtbewoners weet te motiveren om zelf fruit en groenten te verbouwen in de armere wijken.

Aflevering 2 - Geloof in jezelf
Wensly volgt drie personen wiens levens op een keerpunt staan. Hun keuzes en tegenslagen worden vergeleken met het dominospel. Giovanni is ontslagen bij de raffinaderij Isla, maar hij gaat niet bij de pakken neerzitten. Hij verwacht dat de criminaliteit zal toenemen door de crisis en begint met een bedrijf dat mooie stijlvolle hekken smeedt, om dieven buiten de deur te houden. Ook Juny werkte voorheen bij Isla. Zijn droom is een eigen smoothie shop beginnen. Hij probeert aan geld te komen via klussen als clown, maar vooral als sapverkoper op drukke kruispunten. Maar Juny heeft veel tegenslag te verduren. Tokaay is een meisje met voetbaltalent. Daarmee hoopt ze geld te verdienen om haar ouders te helpen uit de armoede te komen. Het lijkt een verre droom, maar die komt opeens een stuk dichterbij als opeens voetbalscouts uit Nederland in haar geïnteresseerd blijken te zijn.

In verband met de IDFA programmering wordt deze documentaireserie een week onderbroken. Afleveringen 3, 4 en 5 zijn daarom vanaf 28 november te zien.

Camera en regie: Kees Schaap
Presentatie en research: Wensly Francisco

'Rauw Curaçao', vanaf zondag 7 november om 20.20 uur bij BNNVARA op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy en Dina krijgen van hun partners de toestemming om vreemd te gaan met een kunstmatig intelligent lief. Verder zeggen ze dat er in Vlaanderen tot wel 95 miljoen lege batterijen stof liggen te vergaren. Dina, Andy en Niels Albert gaan op onderzoek uit.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:30
    De repair shop
    17:10
    Witse
  • 15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    17:55
    Home sweet France
  • 16:35
    Belfort & Lupin
    17:00
    3Hz
  • 16:35
    Sara
    17:05
    Huis Gemaakt
  • 15:55
    Een Eigen Huis
    16:45
    Achter gesloten deuren
  • 16:00
    Mystery 101: Words Can Kill
    17:40
    9-1-1
  • 16:25
    Cheers
    16:55
    24
  • 16:10
    Baywatch
    16:55
    Suits
  • 16:15
    Geen uitzending
    16:45
    Wat nu weer?
  • 15:55
    De Tafel van Gert
    17:00
    Huizenjagers
  • 16:25
    This Is Us
    17:10
    Sullivan's Crossing
  • 16:00
    Doom Patrol
    16:50
    Two and a Half Men
  • 16:00
    Het Blok
    16:45
    Love Triangle Australia
  • 16:20
    World's Most Evil Killers
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:34
    Mijn tuin
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:15
    Lekker Messy - Weekmenu
    17:00
    Chris Cooks Cymru
  • 15:55
    Call the Midwife
    17:00
    Death in Paradise
  • 16:05
    The Resident
    17:00
    Below Deck Mediterranean
  • 16:00
    Pauw & De Wit
    16:56
    Socutera
  • 16:30
    Met het Mes op Tafel
    16:55
    Politieke Partijen
  • 16:40
    Jungle Book
    16:50
    Machtige Mike