'Rauw Curaçao' vertelt overlevingsverhalen vanuit een droomeiland in crisis

zaterdag 6 november 2021

Droomeiland Curaçao maakt door Covid-19 een ongekend zware crisis door. De twee grootste werkgevers - het toerisme en de olieraffinaderij - zijn stilgevallen en de mensen die daarvan afhankelijk zijn moeten rigoureuze keuzes maken om te overleven.

In de vijfdelige documentaireserie 'Rauw Curaçao' volgt Wensly Francisco elke aflevering verschillende Curaçaoënaars gedurende een jaar van strijd, vallen en weer opstaan. Zo zien we een intieme en rauwe kant van Curaçao die maar weinig mensen kennen. Wensly ontdekt daarbij de veerkracht van de mensen op het eiland waar hij zelf ook geboren is. Iedere aflevering heeft een eigen thema en begint bij het einde van de eerste lockdown, op 1 juli 2020.


Aflevering 1 - Help elkaar
Crisis en werkloosheid domineren op Curaçao als na de eerste lockdown. Maar waar de overheid tekortschiet, staan de individuele eilandbewoners op met hulp, en met plannen voor een betere toekomst. Werkloosheid en verbittering kunnen leiden tot criminaliteit, maar Anthony Cijntje is als honkbalcoach bezig de jochies die het thuis zwaar hebben op het rechte pad te houden. Cijntje voelt het als een roeping om Curaçao te helpen, want hij is ook lid van de VKC, de vrijwillige politie. Daarnaast volgt Wensly vrijwilligers van de voedselbank en zo leert hij Lourdes kennen, een vrouw die vecht voor de toekomst van haar kleinkinderen. En Wensly ontmoet Benjamin Visser die met zijn vrouw Esperanza buurtbewoners weet te motiveren om zelf fruit en groenten te verbouwen in de armere wijken.

Aflevering 2 - Geloof in jezelf
Wensly volgt drie personen wiens levens op een keerpunt staan. Hun keuzes en tegenslagen worden vergeleken met het dominospel. Giovanni is ontslagen bij de raffinaderij Isla, maar hij gaat niet bij de pakken neerzitten. Hij verwacht dat de criminaliteit zal toenemen door de crisis en begint met een bedrijf dat mooie stijlvolle hekken smeedt, om dieven buiten de deur te houden. Ook Juny werkte voorheen bij Isla. Zijn droom is een eigen smoothie shop beginnen. Hij probeert aan geld te komen via klussen als clown, maar vooral als sapverkoper op drukke kruispunten. Maar Juny heeft veel tegenslag te verduren. Tokaay is een meisje met voetbaltalent. Daarmee hoopt ze geld te verdienen om haar ouders te helpen uit de armoede te komen. Het lijkt een verre droom, maar die komt opeens een stuk dichterbij als opeens voetbalscouts uit Nederland in haar geïnteresseerd blijken te zijn.

In verband met de IDFA programmering wordt deze documentaireserie een week onderbroken. Afleveringen 3, 4 en 5 zijn daarom vanaf 28 november te zien.

Camera en regie: Kees Schaap
Presentatie en research: Wensly Francisco

'Rauw Curaçao', vanaf zondag 7 november om 20.20 uur bij BNNVARA op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Time:out' (VRT MAX)

Fré wil naar Ibiza vertrekken met Brecht én Julie en Milou. Daniël reageert niet goed op Rani’s plan. Tarik probeert Ellis op afstand te houden. Vera wil Louis weer aan haar kant krijgen.

'Time:Out', om 21.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:35
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:55
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:25
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 03:25
    Geen uitzending
    05:55
    Kabouter Plop
  • 01:45
    Geen uitzending
    11:10
    MasterChef Australië
  • 02:05
    Geen uitzending
    00:55
    Anoniem
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    Joe
    05:40
    The Perfect Christmas Date
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:30
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:50
    Geen uitzending
    06:05
    Grey's Anatomy
  • 03:30
    Geen uitzending
    02:50
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 02:55
    Geen uitzending
    07:05
    Love Island UK
  • 01:45
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 04:03
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:05
    Kan ik het ook?
    00:00
    Oh What A Night
  • 04:10
    KLAAR IN 20 minuten
    02:00
    De Dagschotel
  • 03:50
    Midsomer Murders
    02:10
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 03:30
    NCIS: Los Angeles
    02:10
    NCIS
  • 03:05
    NOS Journaal
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:25
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:35
    Eva
    02:00
    Welkom Terug