Radiozender FunX stopt per direct met 'Ramadan Late Night' na bedreigingen

dinsdag 5 mei 2020

Vorig jaar lanceerde FunX 'Ramadan Late Night'. Onder deze naam bracht het verhalen waarin de beleving van de ramadan centraal stond in de vorm van een radioprogramma, maar ook online, op social media en in de vorm van een podcast.

Op basis van de vele positieve reacties van zowel publiek als gasten die hun verhaal deden, had de zender ervoor gekozen dit concept dit jaar te herhalen.


Dit heeft onverwacht heftige reacties op social media opgeroepen. Muziek en ramadan gaan volgens sommigen niet samen en daarom zou het programma van naam moeten veranderen. Diverse medewerkers van FunX en hun omgeving zijn met de dood bedreigd en aangezien hun veiligheid vooropstaat heeft de NPO extra beveiliging in moeten huren. Een voor de omroep onacceptabel gevolg van een initiatief dat bedoeld was om mensen samen te brengen.

Er zijn gelukkig ook mensen geweest die wel op een respectvolle manier hebben aangegeven waarom zij de naam 'Ramadan Late Night' ongepast vinden. Die feedback neemt NPO FunX serieus. FunX staat altijd open voor kritiek en alle content die zij maken, maken zij samen met de doelgroep. Het gesprek met het publiek voeren over maatschappelijke onderwerpen betekent dat je ook bereid moet zijn naar elkaar te luisteren. Dat is de kracht van FunX.

Daarom heeft FunX besloten de show 'Ramadan Late Night' te schrappen. Tegelijkertijd geldt dat de ramadan nu een dagelijkse realiteit is in het leven van een deel van het publiek en dus zullen zij dit onderwerp niet uit de weg gaan. Doel is nu meer dan ooit om mensen in deze tijd samen te brengen met inspirerende verhalen, tips, recepten etc. Dit zal FunX vanaf vandaag doen door dit onderwerp een plaats te geven door de hele programmering en op al haar kanalen, waarmee het de impact van de boodschap juist denkt te vergroten.


Bron: NPO FunX
https://www.funx.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Geheim agent Robert Scott en zijn collega Curtis krijgen de opdracht de dochter van een politicus te bevrijden. Tijdens het onderzoek wordt duidelijk dat de ontvoering slechts een klein onderdeel is van een veel groter complot. Heel wat aanwijzingen leiden naar het Witte Huis.

'Spartan', film uit 2004 met oa. Val Kilmer, om 20/35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    Thuis
    20:40
    Spoed 24/7
  • 20:00
    Terzake
    20:30
    Het weer
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:00
    Familie
    20:35
    Huis Gemaakt
  • 19:00
    Blind getrouwd: Australië
    21:15
    All Her Fault
  • 20:10
    The Big Bang Theory
    20:35
    Men in Black
  • 19:35
    Police Interceptors
    20:35
    Spartan
  • 20:00
    S.W.A.T.
    20:50
    Snowpiercer
  • 20:00
    Pa heeft een lief
    20:35
    Patrouille Linkeroever
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    21:15
    Blind Gekocht
  • 19:40
    FBI: International
    20:35
    Sex and the City: The Movie
  • 19:40
    Dover 24/7
    20:35
    The First 48
  • 19:45
    Chateau Meiland
    20:35
    Junior Bake Off Vlaanderen
  • 19:40
    Snapped
    20:30
    Snapped: Killer Couples
  • 20:11
    Z-Beurs
    20:23
    De CFO podcast
  • 20:09
    Zelf gedaan, goed gedaan
    20:55
    Sorry Music Classics
  • 20:20
    Soep!
    20:40
    Loïc: Zot van Koken
  • 20:05
    Hudson & Rex
    21:00
    Beyond Paradise
  • 19:45
    NCIS: Los Angeles
    20:35
    Rivals
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:35
    Blauw
  • 19:50
    Met het Mes op Tafel
    20:25
    Radar
  • 19:25
    First Dates
    20:25
    PowNed of View