Radiozender FunX stopt per direct met 'Ramadan Late Night' na bedreigingen

dinsdag 5 mei 2020

Vorig jaar lanceerde FunX 'Ramadan Late Night'. Onder deze naam bracht het verhalen waarin de beleving van de ramadan centraal stond in de vorm van een radioprogramma, maar ook online, op social media en in de vorm van een podcast.

Op basis van de vele positieve reacties van zowel publiek als gasten die hun verhaal deden, had de zender ervoor gekozen dit concept dit jaar te herhalen.


Dit heeft onverwacht heftige reacties op social media opgeroepen. Muziek en ramadan gaan volgens sommigen niet samen en daarom zou het programma van naam moeten veranderen. Diverse medewerkers van FunX en hun omgeving zijn met de dood bedreigd en aangezien hun veiligheid vooropstaat heeft de NPO extra beveiliging in moeten huren. Een voor de omroep onacceptabel gevolg van een initiatief dat bedoeld was om mensen samen te brengen.

Er zijn gelukkig ook mensen geweest die wel op een respectvolle manier hebben aangegeven waarom zij de naam 'Ramadan Late Night' ongepast vinden. Die feedback neemt NPO FunX serieus. FunX staat altijd open voor kritiek en alle content die zij maken, maken zij samen met de doelgroep. Het gesprek met het publiek voeren over maatschappelijke onderwerpen betekent dat je ook bereid moet zijn naar elkaar te luisteren. Dat is de kracht van FunX.

Daarom heeft FunX besloten de show 'Ramadan Late Night' te schrappen. Tegelijkertijd geldt dat de ramadan nu een dagelijkse realiteit is in het leven van een deel van het publiek en dus zullen zij dit onderwerp niet uit de weg gaan. Doel is nu meer dan ooit om mensen in deze tijd samen te brengen met inspirerende verhalen, tips, recepten etc. Dit zal FunX vanaf vandaag doen door dit onderwerp een plaats te geven door de hele programmering en op al haar kanalen, waarmee het de impact van de boodschap juist denkt te vergroten.


Bron: NPO FunX
https://www.funx.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play logo

In de nacht van 11 op 12 augustus 2002 ontmoet de negentienjarige Ellen Van de Wal de 31-jarige Danny Meersman in een Ierse pub op de Grote Markt in Antwerpen. Na een kort gesprek biedt Meersman haar een lift aan naar huis in Wilrijk. In plaats daarvan rijdt hij naar een afgelegen parkeerplaats waar hij Ellen aanrandt en wurgt. Vervolgens dumpt hij haar lichaam in een riool in Willebroek, een locatie waar hij eerder had gewerkt. Een assisenproces vindt nooit plaats, aangezien Meersman in januari 2005 zelfmoord pleegt in zijn cel.

'True Crime Belgium', om 21.05 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:35
    3Hz
    07:00
    De week van Karrewiet met VGT
  • 08:00
    Herfstbeelden
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 08:50
    Buck
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:50
    Lego Masters
    13:00
    VTM Nieuws (13 uur)
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    Filthy House SOS
  • 01:05
    Geen uitzending
    14:30
    Angel
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 08:50
    Haul Out the Holly
    05:45
    Trivia at St. Nick's
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:55
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:10
    FBI
    06:45
    Bull
  • 08:30
    Hawaii Five-0
    06:50
    Wordt aangekondigd
  • 08:05
    The Block Australia
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:40
    Mormon Mom Gone Wrong: The Ruby Franke Story
    06:55
    Cold Case
  • 06:00
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:34
    Zo doe je het!
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:25
    Lekker Messy - Weekmenu
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 08:10
    The Chelsea Detective
    06:00
    Death in Paradise
  • 07:55
    First Dates Australia
    08:15
    Below Deck Sailing Yacht
  • 08:10
    Even tot hier
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 08:30
    De verwondering
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 08:35
    Zappsport Kantine
    07:00
    Ta-daaa!