Radiozender FunX stopt per direct met 'Ramadan Late Night' na bedreigingen

dinsdag 5 mei 2020

Vorig jaar lanceerde FunX 'Ramadan Late Night'. Onder deze naam bracht het verhalen waarin de beleving van de ramadan centraal stond in de vorm van een radioprogramma, maar ook online, op social media en in de vorm van een podcast.

Op basis van de vele positieve reacties van zowel publiek als gasten die hun verhaal deden, had de zender ervoor gekozen dit concept dit jaar te herhalen.


Dit heeft onverwacht heftige reacties op social media opgeroepen. Muziek en ramadan gaan volgens sommigen niet samen en daarom zou het programma van naam moeten veranderen. Diverse medewerkers van FunX en hun omgeving zijn met de dood bedreigd en aangezien hun veiligheid vooropstaat heeft de NPO extra beveiliging in moeten huren. Een voor de omroep onacceptabel gevolg van een initiatief dat bedoeld was om mensen samen te brengen.

Er zijn gelukkig ook mensen geweest die wel op een respectvolle manier hebben aangegeven waarom zij de naam 'Ramadan Late Night' ongepast vinden. Die feedback neemt NPO FunX serieus. FunX staat altijd open voor kritiek en alle content die zij maken, maken zij samen met de doelgroep. Het gesprek met het publiek voeren over maatschappelijke onderwerpen betekent dat je ook bereid moet zijn naar elkaar te luisteren. Dat is de kracht van FunX.

Daarom heeft FunX besloten de show 'Ramadan Late Night' te schrappen. Tegelijkertijd geldt dat de ramadan nu een dagelijkse realiteit is in het leven van een deel van het publiek en dus zullen zij dit onderwerp niet uit de weg gaan. Doel is nu meer dan ooit om mensen in deze tijd samen te brengen met inspirerende verhalen, tips, recepten etc. Dit zal FunX vanaf vandaag doen door dit onderwerp een plaats te geven door de hele programmering en op al haar kanalen, waarmee het de impact van de boodschap juist denkt te vergroten.


Bron: NPO FunX
https://www.funx.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Erasmus MC 24/7' (RTL 5)

We maken kennis met kinderarts Patrycja, die zich inzet voor slachtoffers van kindermisbruik. De altijd positieve doktersassistent Irma werkt al haar hele leven in het Erasmus MC. Zij heeft voor iedere situatie een passende diadeem waarmee ze haar kleine patiënten op hun gemak stelt. De patiënt van hersenchirurg Victor is zelf ook werkzaam in het ziekenhuis. Victor moet bij hem een tumor verwijderen.

'Erasmus MC 24/7', om 21.35 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:55
    De cel vermiste personen
    07:00
    Karrewiet met VGT
  • 20:35
    Sporza: UEFA Conference League
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:50
    Geen uitzending
    06:15
    Ellie de olifant
  • 21:55
    Alloo bij de Verkeerspolitie
    06:55
    Jabaloe
  • 21:35
    Erasmus MC 24/7
    02:55
    Geen uitzending
  • 20:35
    Baby Driver
    06:00
    Qmusic
  • 20:35
    Sniper: Assassin's End
  • 22:05
    A Snowy Christmas
    05:40
    Christmas in Notting Hill
  • 22:20
    Walker, Texas Ranger
    01:20
    Geen uitzending
  • 22:20
    De Expeditie: Patagonië
    06:00
    Radio Nostalgie
  • 21:30
    Fire Country
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:25
    UEFA Europa League
    06:55
    Evil
  • 21:40
    Komen eten
    06:20
    The Block Australia
  • 22:20
    Cold Case
    07:40
    Cold Justice
  • 22:23
    Z-Insurance
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:21
    Roger
    05:55
    Sixties To Six
  • 22:20
    Panklaar
    06:40
    Het feestmenu van ..
  • 22:00
    Hope Street
    01:30
    The Madame Blanc Mysteries
  • 21:30
    The Secret Lives of Mormon Wives
    07:00
    Zombie House Flipping
  • 22:20
    Pauw & De Wit
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 22:20
    NPO Doc: The promise
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 22:00
    Planeet Musk
    07:00
    Ta-daaa!