Radio Kootwijk uitgeroepen tot Klokhuis Werelderfgoed

zaterdag 8 oktober 2022

Radio Kootwijk is uitgeroepen tot 'Klokhuis Werelderfgoed'. Dat maakte Boris van der Ham, voorzitter Stichting Werelderfgoed Nederland, bekend tijdens de drukbezochte Klokhuis Werelderfgoeddag in de Van Nellefabriek in Rotterdam.

In het kader van nieuwe afleveringen van 'Het Klokhuis' over Werelderfgoed die woensdag 12 oktober van start gaan, zijn Klokhuiskijkers gevraagd om het, naar hun mening, mooiste of meest bijzondere natuurgebied, gebouw, dorp, stad of landschap van Nederland voor te dragen als ‘Klokhuis Werelderfgoed’. De inzendingen waren heel divers: van het Evoluon in Eindhoven tot de Bolwoningen in Den Bosch, maar ook een rijtjeshuis en het Sprookjesbos in de Efteling.


Kathedraal  
Radio Kootwijk, ingezonden door Finn uit Apeldoorn, kwam vandaag als winnaar uit de bus. Over de reden van inzending zegt Finn: 'Ik vind het gebouw in een mooie omgeving staan en als je eromheen loopt kun je er telkens een andere vorm in zien: het is van de voorkant net een raket en van de zijkant een leeuw. Ik vind het ook heel knap van de mensen die destijds leefden, dat ze al contact konden leggen met de andere kant van de wereld.'

Aan het begin van de vorige eeuw ontwierp architect Julius Luthmann het hoofdgebouw van Radio Kootwijk (Veluwe), ook wel ‘de kathedraal’ genoemd. Hier moest de zendapparatuur voor de lange golf gehuisvest worden voor de communicatie met de overzeese Nederlandse koloniën, met name Nederlands-Indië. Koningin-moeder Emma opende in 1929 de radiotelefoondienst met de woorden ‘Hallo Bandoeng, hoort u mij?’.

De winnaar is geselecteerd door een officiële jury bestaande uit Boris van der Ham (voorzitter Stichting Werelderfgoed Nederland), Stijn Leeuwangh (UNESCO jongerencommissie), Anneke Dorsman (eindredacteur Het Klokhuis NTR) en Marielies Schelhaas (Nationale UNESCO commissie).

Naast eeuwige roem ontvangt winnaar Finn een prijzenpakket met een beleving vanuit elk Werelderfgoed.

Plaquette
Bij Radio Kootwijk komt, net als bij de 12 door UNESCO erkende Werelderfgoederen in ons Koninkrijk, een speciaal kunstwerk te hangen. Deze plaquette is van de hand van kunstenaar Maria Koijck. Dit is een speciale Klokhuisversie van het kunstwerk dat bij alle Werelderfgoederen in ons Koninkrijk hangt.

'Het Klokhuis' over Werelderfgoed
Op woensdag 12 oktober (18.40 uur op NPO 3) start 'Het Klokhuis' met vier nieuwe afleveringen over UNESCO Werelderfgoed. Waaronder een speciale aflevering ‘Wat is UNESCO Werelderfgoed?’. 'Klokhuis'-presentatoren Tirsa, Serah en Janouk bezoeken tijdens de afleveringen deze unieke plekken en zoeken uit waarom ze zo belangrijk zijn voor de wereld. De serie ging vandaag in première op de Klokhuis Werelderfgoeddag in de Van Nellefabriek Rotterdam, dat 'Het Klokhuis' samen met Stichting Werelderfgoed Nederland organiseerde.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

De studioshows gaan verder en opnieuw dansen de kandidaten in duo's, vaak in stijlen die niet de hunne zijn. Niet alleen de jury, maar ook honderd dansliefhebbers uit Nederland en Vlaanderen hebben inspraak in wie doorgaat.

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:20
    Knokke Off
    21:50
    De ideale wereld
  • 20:45
    The Deal
    21:35
    Sweetpea
  • 21:15
    Knokke Off
    22:15
    Geen uitzending
  • 19:55
    So You Think You Can Dance
    21:35
    Philippe Geubels - Droog
  • 20:45
    Smeris
    21:45
    De Trein
  • 20:35
    The Racer
    22:15
    9-1-1
  • 20:45
    Police Interceptors
    22:30
    The Untouchables
  • 21:25
    ER
    00:35
    Murder in a Small Town
  • 20:30
    SUPER 50
    21:40
    Tien Om Te Zien
  • 21:10
    Café De Mol
    21:55
    Brieven aan Samson
  • 21:15
    FBI: International
    22:10
    Matlock
  • 20:35
    Journey 2: The Mysterious Island
    22:15
    The Dark Knight Rises
  • 21:25
    Junior Bake Off Vlaanderen
    00:00
    Zo Man Zo Vrouw
  • 21:30
    Serial Killer Wives
    22:30
    Aurora Teagarden Mysteries: Something New
  • 21:14
    Z-Weekoverzicht
    21:48
    Trends Talk
  • 21:26
    Zo doe je het!
    22:00
    Knuffel Pop
  • 21:05
    Lekker Messy - Weekmenu
    21:50
    De Zomerkeuken
  • 21:00
    Black Ops
    22:05
    Foyle's War
  • 20:55
    From
    21:55
    White Collar
  • 20:25
    Maestro: Speciale editie
    21:35
    Over Mijn Lijk
  • 21:25
    Bureau Buitenland
    22:00
    Nieuwsuur
  • 21:20
    De Fiksers
    21:55
    Mocros