Radio Kootwijk uitgeroepen tot Klokhuis Werelderfgoed

Radio Kootwijk is uitgeroepen tot 'Klokhuis Werelderfgoed'. Dat maakte Boris van der Ham, voorzitter Stichting Werelderfgoed Nederland, bekend tijdens de drukbezochte Klokhuis Werelderfgoeddag in de Van Nellefabriek in Rotterdam.
In het kader van nieuwe afleveringen van 'Het Klokhuis' over Werelderfgoed die woensdag 12 oktober van start gaan, zijn Klokhuiskijkers gevraagd om het, naar hun mening, mooiste of meest bijzondere natuurgebied, gebouw, dorp, stad of landschap van Nederland voor te dragen als ‘Klokhuis Werelderfgoed’. De inzendingen waren heel divers: van het Evoluon in Eindhoven tot de Bolwoningen in Den Bosch, maar ook een rijtjeshuis en het Sprookjesbos in de Efteling.
Kathedraal
Radio Kootwijk, ingezonden door Finn uit Apeldoorn, kwam vandaag als winnaar uit de bus. Over de reden van inzending zegt Finn: 'Ik vind het gebouw in een mooie omgeving staan en als je eromheen loopt kun je er telkens een andere vorm in zien: het is van de voorkant net een raket en van de zijkant een leeuw. Ik vind het ook heel knap van de mensen die destijds leefden, dat ze al contact konden leggen met de andere kant van de wereld.'
Aan het begin van de vorige eeuw ontwierp architect Julius Luthmann het hoofdgebouw van Radio Kootwijk (Veluwe), ook wel ‘de kathedraal’ genoemd. Hier moest de zendapparatuur voor de lange golf gehuisvest worden voor de communicatie met de overzeese Nederlandse koloniën, met name Nederlands-Indië. Koningin-moeder Emma opende in 1929 de radiotelefoondienst met de woorden ‘Hallo Bandoeng, hoort u mij?’.
De winnaar is geselecteerd door een officiële jury bestaande uit Boris van der Ham (voorzitter Stichting Werelderfgoed Nederland), Stijn Leeuwangh (UNESCO jongerencommissie), Anneke Dorsman (eindredacteur Het Klokhuis NTR) en Marielies Schelhaas (Nationale UNESCO commissie).
Naast eeuwige roem ontvangt winnaar Finn een prijzenpakket met een beleving vanuit elk Werelderfgoed.
Plaquette
Bij Radio Kootwijk komt, net als bij de 12 door UNESCO erkende Werelderfgoederen in ons Koninkrijk, een speciaal kunstwerk te hangen. Deze plaquette is van de hand van kunstenaar Maria Koijck. Dit is een speciale Klokhuisversie van het kunstwerk dat bij alle Werelderfgoederen in ons Koninkrijk hangt.
'Het Klokhuis' over Werelderfgoed
Op woensdag 12 oktober (18.40 uur op NPO 3) start 'Het Klokhuis' met vier nieuwe afleveringen over UNESCO Werelderfgoed. Waaronder een speciale aflevering ‘Wat is UNESCO Werelderfgoed?’. 'Klokhuis'-presentatoren Tirsa, Serah en Janouk bezoeken tijdens de afleveringen deze unieke plekken en zoeken uit waarom ze zo belangrijk zijn voor de wereld. De serie ging vandaag in première op de Klokhuis Werelderfgoeddag in de Van Nellefabriek Rotterdam, dat 'Het Klokhuis' samen met Stichting Werelderfgoed Nederland organiseerde.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen'
- Annemie Struyf zoekt deelnemers voor nieuw programma
- Kijkcijferhit 'Rust en Vreugd' krijgt een tweede seizoen
- Derde seizoen van 'Nonkels' breekt eigen records en wordt opnieuw best bekeken fictiereeks van het jaar op Streamz
- Yvon Jaspers verkent de vragen achter Parkinson in tweeluik: 'De boer, de broer, de zus en de ziekte'
- Bert De Kock gaat helemaal op in zijn eigen theorieën in 'De Verraders'
- Het weekmenu van 'Dagelijkse Kost' staat klaar!
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away'
- 'De Verblijfsvergunning' volgt Russisch homostel tijdens jarenlange asielprocedure
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Luistercijfers: JOE grote winnaar met beste maandscore ooit
- Qmusic viert 25ste verjaardag met spectaculair lichtfestival in Mechelen
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
Multimedia SPOTLIGHT
-
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!' -
Emotionele Axel Daeseleire breekt bij afscheid revalidatiecentrum -
Dan Karaty krijgt het zwaar te verduren in 'Got Talent'
-
Netflix deelt officiële teaser van 'Steps' -
Bekroonde coming-of-agefilm 'Skiff' komt naar Streamz -
Ontdek hier de 'Patattensmoothie'! -
Kijk de nieuwe serie 'Coven Academy' op Disney+ -
Outfit Francesco Planckaert mikpunt van spot in 'De Slimste Mens' -
Zondag gaat het hard tegen hard in 'De Verraders' -
Een 'verschrikkelijke fout' in 'Mijn Restaurant' -
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang
Kijktip van de dag

Zullen de Verraders vannacht een bondgenoot vermoorden of proberen ze iemand aan hun kant te krijgen? Eén ding is zeker: de keuze die ze maken, kan het spel helemaal op zijn kop zetten.
'De Verraders', om 20.00 uur op VTM.



































