Radio Doc: 'Stuk – De Thuiskomst' bij de VPRO

zaterdag 30 mei 2020

In de prijswinnende televisiedocumentaireserie 'Stuk' wordt een aantal mensen gevolgd tijdens hun verblijf in revalidatiecentrum Heliomare.

De serie legt bloot wat er gebeurt als het noodlot ineens toeslaat. Ellen van den Berg en Jurjen Blick maakten, als vervolg op de reeks, een radiodocumentaire over de thuiskomst van hoofdpersonen Daan, Paul, Basir en Niels.


Zijn het lichaam en de geest al minder 'stuk'? Is het inmiddels gelukt weer deel uit te maken van de 'normale' samenleving? Hoe gaan de patiënten om met de handicaps waarmee ze moeten leven? En heeft alle pech ook nog wat goeds gebracht?

Daan is nog altijd opgewekt, maar zijn vader maakt zich weleens zorgen over zijn zelfstandigheid. In zijn omgeving zeggen ze dat hij volwassener is geworden. Hoewel hij afgewezen is voor de Toneelschool, heeft Daan zijn acteursdroom nog niet helemaal opgegeven. En mocht het uiteindelijk toch niet gaan lukken, dan heeft hij alvast een plan B achter de hand.

Paul is na een lange periode in een verpleeghuis eindelijk weer thuis. Hij brengt zijn dagen in de voorkamer door in zijn rolstoel, luisterend naar muziek en podcasts. Ook volgt hij de handel en wandel van Trump in zijn geboorteland op de voet. Voor zijn zoons, door de coronanacrisis allemaal de hele dag thuis, vormt hij door zijn optimistische houding ondanks alles een rolmodel.

Basir heeft moeite zijn leven weer op de rails te krijgen, ondanks dat hij grote sprongen vooruit maakt. Na een zwervend bestaan heeft hij gelukkig wel een kleine woning gevonden, maar werk zit er vooralsnog niet in, al zou hij een bestaan als luchtverkeersleider best zien zitten. Zijn vriendin Maria zit als zzp’er in de evenementenbranche door de coronacrisis ook zonder werk. Lichamelijk heeft Basir baat bij de methode van de Iceman: ijsbaden en ijskoude douches.

Niels is sinds zijn thuiskomst erg veranderd, soms tot ongenoegen van zijn directe omgeving. Hij krijgt nogal eens het verwijt dat hij egocentrischer is geworden. Zelf baalt hij er vaak van dat hij gezien wordt als ‘een hersenbloeding op wielen’. En hoewel de vooruitzichten niet heel somber zijn, is er ook nog eens kanker bij hem geconstateerd, waardoor hij een reeks chemokuren moet ondergaan. Hij vindt een uitlaatklep in de band waarvan hij deel uitmaakt bij de muziektherapie in het activiteitencentrum.

In 2019 won de serie de Zilveren Nipkowschijf. De jury roemde de bijzondere cameravoering, vormgeving en inhoud van 'Stuk'. 'Voor wie er oog voor heeft, bijna een religieuze ervaring', aldus het juryrapport.

'Radio Doc: Stuk – De Thuiskomst', zondag 31 mei om 21.00 uur bij de VPRO op NPO Radio 1.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Reizen Waes: terug naar Oekraïne' (VRT 1)

Onderweg naar Oekraïne maakt Tom Waes enkele bijzondere stops. In Hasselt bijvoorbeeld, waar hij een Belgisch-Oekraïens koppel ontmoet dat elkaar leerde kennen dankzij 'Reizen Waes'. In Berlijn worden Tom en zijn ploeg herenigd met een gevlucht Oekraïens gezin dat ze leerden kennen tijdens hun vorige reis naar Oekraïne, zeven jaar geleden. Uiteindelijk steken Tom en zijn team in het Poolse Medyka de grens over naar Oekraïne. Daar bezoekt hij tijdens zijn eerste dagen onder andere een opleiding voor dronepiloten, net als het beroemde Lychakiv kerkhof in de stad Lviv. Een symbolische plek waar duizenden Oekraïense soldaten begraven liggen.

'Reizen Waes: Terug naar Oekraïne', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    Clips
    14:45
    Flikken Maastricht
  • 08:00
    Lentebeelden
    16:55
    The Canary Islands
  • 14:40
    Odo
    14:45
    Yetili vertelt
  • 14:25
    Florentina
    15:35
    Wie zoekt die wint
  • 14:10
    All My Life
    15:40
    De slechtste chauffeur van Nederland
  • 14:10
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
    15:05
    Jumanji: Welcome to the Jungle
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:55
    Airwolf
  • 09:10
    Geen uitzending
    15:45
    Accused
  • 14:40
    Geen uitzending
    15:10
    Joe
  • 13:55
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    15:55
    De Container Cup
  • 14:00
    The Spencer Sisters
    17:05
    Criminal Minds
  • 14:15
    Lost Car Rescue
    15:10
    3rd Rock From the Sun
  • 14:30
    Next Level Chef
    17:40
    Komen Eten
  • 14:35
    Snapped: Killer Couples
    16:10
    Killer at the Crime Scene
  • 14:27
    De CFO podcast
    15:05
    CEO van mijn leven
  • 14:30
    De ambachter
    15:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:00
    Lekker Messy - Weekmenu
    14:45
    De Zomertafel
  • 14:10
    Midsomer Murders
    15:05
    Murder in Provence
  • 14:35
    NCIS: Los Angeles
    18:10
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 14:10
    Even tot hier
    15:05
    Het Familiediner
  • 14:30
    William en Kate: hun sprookjeshuwelijk
    15:23
    EO Metterdaad
  • 14:40
    WHO'S NXT