Radio Doc: 'Stuk – De Thuiskomst' bij de VPRO

zaterdag 30 mei 2020

In de prijswinnende televisiedocumentaireserie 'Stuk' wordt een aantal mensen gevolgd tijdens hun verblijf in revalidatiecentrum Heliomare.

De serie legt bloot wat er gebeurt als het noodlot ineens toeslaat. Ellen van den Berg en Jurjen Blick maakten, als vervolg op de reeks, een radiodocumentaire over de thuiskomst van hoofdpersonen Daan, Paul, Basir en Niels.


Zijn het lichaam en de geest al minder 'stuk'? Is het inmiddels gelukt weer deel uit te maken van de 'normale' samenleving? Hoe gaan de patiënten om met de handicaps waarmee ze moeten leven? En heeft alle pech ook nog wat goeds gebracht?

Daan is nog altijd opgewekt, maar zijn vader maakt zich weleens zorgen over zijn zelfstandigheid. In zijn omgeving zeggen ze dat hij volwassener is geworden. Hoewel hij afgewezen is voor de Toneelschool, heeft Daan zijn acteursdroom nog niet helemaal opgegeven. En mocht het uiteindelijk toch niet gaan lukken, dan heeft hij alvast een plan B achter de hand.

Paul is na een lange periode in een verpleeghuis eindelijk weer thuis. Hij brengt zijn dagen in de voorkamer door in zijn rolstoel, luisterend naar muziek en podcasts. Ook volgt hij de handel en wandel van Trump in zijn geboorteland op de voet. Voor zijn zoons, door de coronanacrisis allemaal de hele dag thuis, vormt hij door zijn optimistische houding ondanks alles een rolmodel.

Basir heeft moeite zijn leven weer op de rails te krijgen, ondanks dat hij grote sprongen vooruit maakt. Na een zwervend bestaan heeft hij gelukkig wel een kleine woning gevonden, maar werk zit er vooralsnog niet in, al zou hij een bestaan als luchtverkeersleider best zien zitten. Zijn vriendin Maria zit als zzp’er in de evenementenbranche door de coronacrisis ook zonder werk. Lichamelijk heeft Basir baat bij de methode van de Iceman: ijsbaden en ijskoude douches.

Niels is sinds zijn thuiskomst erg veranderd, soms tot ongenoegen van zijn directe omgeving. Hij krijgt nogal eens het verwijt dat hij egocentrischer is geworden. Zelf baalt hij er vaak van dat hij gezien wordt als ‘een hersenbloeding op wielen’. En hoewel de vooruitzichten niet heel somber zijn, is er ook nog eens kanker bij hem geconstateerd, waardoor hij een reeks chemokuren moet ondergaan. Hij vindt een uitlaatklep in de band waarvan hij deel uitmaakt bij de muziektherapie in het activiteitencentrum.

In 2019 won de serie de Zilveren Nipkowschijf. De jury roemde de bijzondere cameravoering, vormgeving en inhoud van 'Stuk'. 'Voor wie er oog voor heeft, bijna een religieuze ervaring', aldus het juryrapport.

'Radio Doc: Stuk – De Thuiskomst', zondag 31 mei om 21.00 uur bij de VPRO op NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Carmen - 'F.C. De Kampioenen'

Het is 1 april, een hoogdag voor Xavier. Zijn aprilgrappen worden echter door weinigen gesmaakt. Hij probeert Fernand een poets te bakken door verkleed als Arabier voor veel geld een duif van hem te kopen. Hij krijgt echter al snel de rekening gepresenteerd. Bieke wil een nieuwe account binnenhalen en besluit de verantwoordelijke te verleiden. Ze zegt Marc dat het een aprilgrap is. Ook zij krijgt het deksel op haar neus.

'FC De Kampioenen', om 20.20 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    De repair shop
    14:10
    Clips
  • 10:00
    Winterbeelden
    17:05
    Surviving Hothouse Earth
  • 13:30
    Draken: Rijders van Berk
    13:55
    Where's Chicky?
  • 13:35
    Liefde voor muziek
    14:45
    Cheers
  • 13:25
    Ik Vertrek
    14:20
    #TextMeWhenYouGetHome
  • 12:55
    Geen uitzending
    15:25
    Marry Me
  • 13:00
    Geen uitzending
    15:25
    Baywatch
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:15
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 10:00
    Joe
    15:20
    Geen uitzending
  • 13:30
    Nuances
    14:05
    Daan & Jani
  • 13:10
    Big Sky
    14:00
    NCIS
  • 12:50
    Bar Rescue
    15:30
    Brooklyn Nine-Nine
  • 13:25
    A Place in the Sun
    16:10
    Chateau Meiland
  • 13:20
    Snapped
    16:50
    World's Most Evil Killers
  • 13:21
    Trends Talk
    13:55
    Trends Doc
  • 13:33
    Mijn tuin
    14:00
    Vitamine 55
  • 12:50
    Het Weekmenu
    13:40
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 13:10
    Midsomer Murders
    15:00
    Death in Paradise
  • 13:35
    Grey's Anatomy
  • 13:35
    NOS Olympische Winterspelen
    21:50
    NOS Olympische Winterspelen Studio Olimpico
  • 13:10
    2 voor 12
    13:55
    Meldpunt Actueel
  • 13:35
    Mees Kees
    14:00
    De Faker