Radio 538 viert '538 Oranjedag' met 10.000 bezoekers in Breda

dinsdag 13 april 2021

Na een jaar zonder grote publieksevents pakt Radio 538 op zaterdag 24 april uit met '538 Oranjedag'. Samen met 10.000 bezoekers, de 538-dj's en artiesten als Davina Michelle, Snollebollekes, DI-RECT en Armin van Buuren zet 538 het Chasséveld in Breda op zijn kop, tijdens het grootste Fieldlab test-evenement tot nu toe.

Op dinsdag 27 april (Koningsdag) kan ook de rest van Nederland mee feesten vanuit huis, tuin, balkon of onderweg, met een speciale event-uitzending van '538 Oranjedag' op Radio 538, TV 538 en SBS6.


Radio 538 organiseert al 28 jaar het grootste Koningsdagevenement van Nederland. Omdat er dit jaar geen events mogen plaatsvinden op 27 april, brengt 538 met '538 Oranjedag' op Koningsdag de leukste artiesten van ons land naar de Nederlandse huiskamers. Tijdens deze feestelijkste dag van het jaar is op Radio 538 een speciale event-uitzending te horen en op TV 538, 538.nl en SBS6 wordt het spektakel van de 24ste ook uitgezonden.

'538 Oranjedag' wordt door Fieldlab Evenementen benut voor een opschalingstest, waarmee de tweede fase van de praktijkonderzoeken wordt ingegaan. De doelstelling van deze tweede fase is om vast te stellen of ervaringen uit de eerste fase ook toepasbaar zijn bij grotere aantallen deelnemers. 

Achter de schermen zijn de voorbereidingen met dj’s en artiesten voor het event op 24 april al in volle gang. En ook de locatie, het Chasséveld in Oranjestad Breda, maakt zich klaar voor de start van '538 Oranjedag' met 10.000 bezoekers.

Coco Hermans, Radio Director 538: 'Op 24 april gaan we met 10.000 luisteraars Breda compleet op zijn kop zetten. We zijn ongelooflijk trots en vereerd dat we samen met Fieldlab Evenementen '538 Oranjedag' - het grootste test-event tot nu toe! - mogen organiseren. Daar hebben wij, de artiesten, 538-dj’s en luisteraars allemaal lang naar uitgekeken. Op 27 april doen we dit nog eens over, maar dan samen met heel Nederland. Het wordt een feest om nooit te vergeten!'

Paul Depla, Burgemeester van Breda: 'In Breda zijn we tijdens de corona-pandemie steeds op zoek naar manieren hoe dingen op een verantwoorde en veilige manier wél kunnen. De behoefte hieraan neemt ook toe in de samenleving. We zijn trots op het feit dat Fieldlab Evenementen in samenwerking met Radio 538 in onze stad zo’n belangrijk praktijkonderzoek mogen gaan uitvoeren van het kabinet. Daarmee onderzoeken ze hoe een live muziek-event op een veilige manier kan plaatsvinden. De ervaringen uit dit fieldlab gaan ons weer een stap verder brengen in de richting van meer mogelijkheden. Het voelt goed dat we daar vanuit Breda aan kunnen bijdragen..'

Marcel Elbertse, Voorzitter Stuurgroep onderzoeksprogramma Fieldlab Evenementen: 'Wij zijn heel blij dat we vandaag een nieuwe reeks onderzoeken mogen aankondigen. Het is mooi dat we deze opschalingstesten kunnen doen, waar we eerder opgedane kennis met hogere bezoekersaantallen kunnen toetsen. We realiseren ons terdege dat dit een absoluut voorrecht is, zeker met een blik op het huidige epidemiologische beeld, waar versoepelingen voorlopig nog even uitblijven. Deze nieuwe onderzoeken zijn echter essentieel voor de tweede fase van Fieldlab Evenementen.'

De line-up van 538 Oranjedag:

Afrojack
Armin van Buuren
Chef'Special
Chris Deluxe
Coen und Sander Fest met Wilbert Pigmans, René Karst & John de Bever
Davina Michelle
Die Verrückte met Rene Le Blanc, Donnie & Frans Duijts
DI-RECT
Emma Heesters
Jaap Reesema en Pommelien Thijs
Kraantje Pappie
Krezip
Kris Kross Amsterdam
Lucas & Steve
Maan
Miss Montreal
Racoon
Rolf Sanchez
Snollebollekes
Stuk
Sunnery James & Ryan Marciano
Suzan & Freek
Wolter Kroes
538 DJ’s Barend & Ivo
538 DJ Niek

De pre-registratie voor '538 Oranjedag' gaat open op 13 april om 20.00 uur en sluit op donderdag 15 april om 12.00 uur. 538 Oranjefans die zijn ingeloot naar aanleiding van de pre-registratie ontvangen op 15 april vanaf 12.00 uur een SMS, waarmee zij tickets kunnen kopen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Na een bizar ongeluk waarbij een jongen om het leven kwam, wordt de zeventienjarige Lucinda naar een kostschool gestuurd. Vanaf de allereerste schooldag trekt de mysterieuze en afstandelijke Daniël Grigori haar aandacht. Hij komt haar bekend voor en is de enige afleiding die ze heeft op een plek waar gsm's verboden zijn en camera's elke beweging registreren. Ze voelt zich als een magneet tot hem aangetrokken, maar ook medestudent Cam laat haar niet onberoerd.

'Fallen', film uit 2016 met oa. Jeremy Irvine, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 17:35
    The Princess
    19:20
    De ideale wereld
  • 18:50
    De Hoppers
    19:05
    De Raad van Soekie
  • 17:45
    Eenmaal Andermaal
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:25
    De Pfaffs
    19:10
    Home and Away
  • 18:40
    The Simpsons
    19:40
    The Big Bang Theory
  • 18:45
    All New Traffic Cops
    20:35
    Fallen
  • 18:25
    ER
    19:10
    Alert: Missing Persons Unit
  • 18:10
    Sturm der Liebe
    19:05
    De keuken van Sofie
  • 18:45
    Stukken van mensen
    20:00
    De Tafel van de Week
  • 18:50
    The Rookie
    19:40
    FBI
  • 18:45
    Pawn Stars
    19:40
    Borderforce USA: The Bridges
  • 18:05
    A Place in the Sun
    19:05
    MasterChef UK
  • 18:45
    Fear Thy Neighbour
    19:40
    Snapped
  • 16:01
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:54
    Het appartement
    19:00
    Evergreen Friday
  • 18:55
    Culinair Thailand
    19:15
    Karola's Kitchen
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:05
    Hope Street
  • 18:40
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Carrie op Vrijdag
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    BinnensteBuiten
  • 18:45
    Het Klokhuis
    19:00
    NOS Jeugdjournaal