Radio 10-dj Rob van Someren ontstemd met beslissing programmaleiding

Rob van Someren is alles behalve tevreden met de beslissing van Radio 10 om zijn succesvolle middagshow 'Somertijd' te verplaatsen naar het weekend. Dat heeft hij aan het AD gezegd.
Gijs Staverman komt over van NPO Radio 2 en gaat bij Radio 10 de nieuwe middagshow maken tussen 16.00 en 19.00 uur. Dat betekent dat Rob van Someren plaats moet maken in dat slot. Het populaire programma krijgt een nieuwe plek in het zendschema, op zaterdag en zondag tussen 12.00 en 15.00 uur. En daar is van Someren allesbehalve gelukkig mee.
'Er werd mij van de een op de andere dag medegedeeld dat 'Somertijd' niet langer elke werkdag te horen zal zijn, maar vanaf juli in het weekend. In de voorgaande periode is er nooit iemand van Talpa of Radio 10 geweest die met mij besproken heeft dat ze ergens niet tevreden over waren, of iets anders wilden. Dat is ook de reden dat het bericht mij zo heeft overvallen', zegt Rob van Someren aan het AD.
Rob van Someren heeft net nog een rechtszaak tegen Talpa, het moederbedrijf van Radio 10, gewonnen in verband met misgelopen salarisverhogingen. De rechter heeft hem in het gelijk gesteld waardoor Talpa hem de misgelopen salarisverhogingen heeft moeten betalen. Het AD stelt dan ook in vraag of de verbanning van zijn radioprogramma hiermee misschien iets te maken heeft? 'Ik mag toch hopen van niet, maar het is wel héél toevallig. Voor zover ik weet was de programmaleiding van Radio 10 ook niet op de hoogte. Dus dit was kennelijk echt een besluit van Talpa zelf.'
In een reactie aan het AD ontkent Talpa dat de rechtszaak iets met de beslissing te maken heeft. 'De verhuizing van 'Somertijd' is een inhoudelijke koerswijziging en staat los van het arbeidsgeschil', aldus een woordvoerder.
'Somertijd' blijft nog tot eind juni te horen op het huidige tijdslot, waarna de show zal verdergaan in het weekend.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe EO-serie 'Klinkt als een sekte' met Israel van Dorsten
- Nieuwe dramaserie 'Rust en Vreugd' bij MAX op NPO 1
- 'Ivo op Zondag' keert terug met nieuwe rubriek over bijzondere vriendschappen
- Ziggo Sport introduceert nieuwe F1 show 'Race Café: Na de GP'
- Nieuw seizoen van 'Body Cam' op Discovery
- MXGP en MX2 weer van start op Play Sports
- Ziggo Sport zet vrouwen in de spotlight op Internationale Vrouwendag
- Indringende documentaire 'KAMAY' te zien op VRT Canvas op Internationale Vrouwendag
- Dit staat bij de Disney Channels voor je klaar in maart
- 'Je Zal Het Maar Hebben Junior' met Fedde en Xin
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke'
Kijktip van de dag

Na overleg met de psychologen beslist Philippe om Veronica op een heel kordate manier bloot te stellen aan haar angst voor water. Peter krijgt steeds meer grip op zijn vliegangst tot hij zijn grootste angst onder ogen moet komen en echt alle controle moet loslaten. Philippe wil Mies en Nel helpen bij het overwinnen van hun podiumangst. De tweeling kan prachtig zingen, alleen niet voor publiek en zeker niet voor een jury. Philippe ziet alvast een eerste logische stap voor hen: meedoen aan een auditie.
'Gene Paniek', om 20.05 uur op VRT 1.



































