Radio 10-dj Rob van Someren ontstemd met beslissing programmaleiding

Rob van Someren is alles behalve tevreden met de beslissing van Radio 10 om zijn succesvolle middagshow 'Somertijd' te verplaatsen naar het weekend. Dat heeft hij aan het AD gezegd.
Gijs Staverman komt over van NPO Radio 2 en gaat bij Radio 10 de nieuwe middagshow maken tussen 16.00 en 19.00 uur. Dat betekent dat Rob van Someren plaats moet maken in dat slot. Het populaire programma krijgt een nieuwe plek in het zendschema, op zaterdag en zondag tussen 12.00 en 15.00 uur. En daar is van Someren allesbehalve gelukkig mee.
'Er werd mij van de een op de andere dag medegedeeld dat 'Somertijd' niet langer elke werkdag te horen zal zijn, maar vanaf juli in het weekend. In de voorgaande periode is er nooit iemand van Talpa of Radio 10 geweest die met mij besproken heeft dat ze ergens niet tevreden over waren, of iets anders wilden. Dat is ook de reden dat het bericht mij zo heeft overvallen', zegt Rob van Someren aan het AD.
Rob van Someren heeft net nog een rechtszaak tegen Talpa, het moederbedrijf van Radio 10, gewonnen in verband met misgelopen salarisverhogingen. De rechter heeft hem in het gelijk gesteld waardoor Talpa hem de misgelopen salarisverhogingen heeft moeten betalen. Het AD stelt dan ook in vraag of de verbanning van zijn radioprogramma hiermee misschien iets te maken heeft? 'Ik mag toch hopen van niet, maar het is wel héél toevallig. Voor zover ik weet was de programmaleiding van Radio 10 ook niet op de hoogte. Dus dit was kennelijk echt een besluit van Talpa zelf.'
In een reactie aan het AD ontkent Talpa dat de rechtszaak iets met de beslissing te maken heeft. 'De verhuizing van 'Somertijd' is een inhoudelijke koerswijziging en staat los van het arbeidsgeschil', aldus een woordvoerder.
'Somertijd' blijft nog tot eind juni te horen op het huidige tijdslot, waarna de show zal verdergaan in het weekend.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'SOS Piet'-icoon Piet Huysentruyt krijgt Vlaams ereteken
- Oproep! Waag jij je kans als kandidaat in 'Blokken'?
- AVROTROS maakt nieuw seizoen van 'Dag & Nacht'
- Nieuw seizoen van 'Jack Osbourne's Night of Terror' op Discovery
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- 'INFARCT': indringend portret van herstel en vriendschap na herseninfarct
- Peter Van de Veire viert zaterdag 'Vlaanderen Feest'!
- 50e editie North Sea Jazz het hele weekend live bij de publieke omroep
- AVROTROS zendt registratie 'Concert at SEA 2026' uit
- Natasja Gibbs reist langs zes Caribische eilanden in 'Natuur in de Cariben'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter PlekkeBar' vanuit Biertje in Hellevoetsluis
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- JOE Parad’ice Beach schiet uit de startblokken met knallend optreden van Milk Inc.
- Annemiek van Vleuten opent 'NPO Radio 1 Tourcafé'
- Luistercijfers: Hoogste marktaandeel ooit voor radiozenders DPG Media
Multimedia SPOTLIGHT
-
Check nu de trailer van 'The Gentlemen S2' -
Kijk nu de trailer van 'Koppels in Crisis 2' -
Marc Coucke zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
Ruben Van Gucht beleeft de Tour de France op VTM GO -
Dominique Van Malder over gastric bypass in 'Viva 50' -
Kijk naar 'True Crime Belgium: Moord zonder Lijk' op Streamz -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Jana en Jelle vinden elkaar in 'B&B Zoekt Lief' -
Franse bulldog Mieke steelt de show in 'Met Vier in Bed' -
Glitter, glamour en Nederlandse directheid in 'The Real Housewives van het Zuiden' -
Ruben Van Gucht daagt Tess uit op JOE
-
'Taylor Swift, a love story' in 'Telefacts Zomer' -
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen!
Kijktip van de dag

Artiesten als Gert Verhulst & James Cooke, CAMILLE, Bart Peeters, Aaron Blommaert, Flip Kowlier, de cast van '#LikeMe', Liliane Saint-Pierre en Niels Destadsbader brengen een feestelijke mix van nieuwe hits en tijdloze klassiekers. Peter Van de Veire zorgt als gastheer voor een onvergetelijke avond vol ambiance. Vlaanderen feest zorgt ook voor een uniek eerbetoon aan Margriet Hermans. Haar dochter Celien Hermans brengt een nummer, samen met drie andere straffe zangeressen uit de Kempen: Barbara Dex, Leez en Natalia.
'Vlaanderen Feest', om 20.20 uur op VRT 1.



































