Radio 10-dj Rob van Someren ontstemd met beslissing programmaleiding

zondag 19 mei 2024

Rob van Someren is alles behalve tevreden met de beslissing van Radio 10 om zijn succesvolle middagshow 'Somertijd' te verplaatsen naar het weekend. Dat heeft hij aan het AD gezegd.

Gijs Staverman komt over van NPO Radio 2 en gaat bij Radio 10 de nieuwe middagshow maken tussen 16.00 en 19.00 uur. Dat betekent dat Rob van Someren plaats moet maken in dat slot. Het populaire programma krijgt een nieuwe plek in het zendschema, op zaterdag en zondag tussen 12.00 en 15.00 uur. En daar is van Someren allesbehalve gelukkig mee.


'Er werd mij van de een op de andere dag medegedeeld dat 'Somertijd' niet langer elke werkdag te horen zal zijn, maar vanaf juli in het weekend. In de voorgaande periode is er nooit iemand van Talpa of Radio 10 geweest die met mij besproken heeft dat ze ergens niet tevreden over waren, of iets anders wilden. Dat is ook de reden dat het bericht mij zo heeft overvallen', zegt Rob van Someren aan het AD.

Rob van Someren heeft net nog een rechtszaak tegen Talpa, het moederbedrijf van Radio 10, gewonnen in verband met misgelopen salarisverhogingen. De rechter heeft hem in het gelijk gesteld waardoor Talpa hem de misgelopen salarisverhogingen heeft moeten betalen. Het AD stelt dan ook in vraag of de verbanning van zijn radioprogramma hiermee misschien iets te maken heeft? 'Ik mag toch hopen van niet, maar het is wel héél toevallig. Voor zover ik weet was de programmaleiding van Radio 10 ook niet op de hoogte. Dus dit was kennelijk echt een besluit van Talpa zelf.'

In een reactie aan het AD ontkent Talpa dat de rechtszaak iets met de beslissing te maken heeft. 'De verhuizing van 'Somertijd' is een inhoudelijke koerswijziging en staat los van het arbeidsgeschil', aldus een woordvoerder.

'Somertijd' blijft nog tot eind juni te horen op het huidige tijdslot, waarna de show zal verdergaan in het weekend.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Op een ochtend vliegt een mooie sierduif de kamer van Jef en Ida binnen. Jef is in de wolken en ontfermt zich over het diertje. Rikki wil op leercontract en Rik probeert vuile Juul te overtuigen om hem in zijn garage te laten werken.

'Lili en Marleen', om 18.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    WinWin
    20:15
    F.C. De Kampioenen
  • 20:00
    Irvine Welsh's Crime
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 19:55
    Expeditie Pairi Daiza
    20:45
    Mission: Impossible -- Dead Reckoning Part One
  • 19:30
    Mr. Frank Visser: hoe is het nu met?
    20:30
    Alien: Romulus
  • 18:30
    50 First Dates
    20:30
    Puss in Boots: The Last Wish
  • 19:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 18:50
    Operation Nutcracker
    20:35
    A '90s Christmas
  • 20:00
    Slisse & Cesar
    02:25
    Geen uitzending
  • 20:00
    Kijken en Kijken Kijken
    21:10
    Bockie Gaat Naar School
  • 19:25
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 20:05
    Two and a Half Men
    20:35
    Moneyball
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 19:30
    World's Most Evil Killers
  • 19:37
    Trends Talk
    20:10
    Logistics TV
  • 20:00
    De Muziekshow
    20:30
    Sunset Boulevard
  • 19:50
    Lekker Messy - Weekmenu
    20:40
    Indian Summer
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Luther
  • 20:00
    Iron Man 3
    22:15
    American Dad
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:30
    Beste Zangers
  • 19:55
    Blauw Bloed
    20:25
    Roosen & Borst
  • 19:20
    Junior Songfestival Nationale Finale 2026
    20:21
    Socutera