Racisme centraal in nieuw seizoen 'Domme Vragen Bestaan Wel'

woensdag 19 augustus 2020

Domme vragen bestaan niet? In de AVROTROS-podcast 'Domme Vragen Bestaan Wel' laten radio-dj One'sy Muller en podcast- en documentairemaker Vinny Tailor zien dat dat wel zo is.

Iedere aflevering onderzoeken zij samen met een gast wat ongemakkelijke, pijnlijke, directe, grappig bedoelde of kwetsende vragen en opmerkingen met iemand doen. In het nieuwe seizoen van de podcast duiken ze in een eeuwenoud onderwerp dat actueler lijkt dan ooit; racisme. De podcast 'Domme Vragen Bestaan Wel' van AVROTROS en NPO Radio 2 is vanaf donderdag 20 augustus te beluisteren via alle populaire podcast-apps.


One’sy en Vinny spreken in de eerste aflevering met actrice en model Jasmine Sendar. Wanneer ze op driejarige leeftijd van Curaçao naar Nederland verhuist, merkt ze meteen dat haar donkere huidskleur de reden is dat ze anders wordt behandeld: 'Kinderen wreven over mijn huid en vroegen: waarom geef jij niet af?' In de podcast vertelt Jasmine over de racistische vragen en opmerkingen die haar als kind en in haar carrière het meest zijn bijgebleven. Ook is ze open over haar eigen rol in het veroordelen van racisme en vertelt ze hoe ze daarover van mening is veranderd.

Anne van der Ven (initiatiefnemer van platform Wit Huiswerk) vertelt in aflevering twee welke verantwoordelijkheid je als wit persoon hebt: 'Het is nodig om te benoemen wat je rol is als wit persoon in het systeem van racisme.' Ontwerper Rui Jun Luong legt in aflevering drie uit hoe racistische opmerkingen over Aziatische mensen haar zelfbeeld aantastten: 'Ik ben vaak uitgescholden voor 'spleetoog' en nu wordt in series en films nog steeds dit woord gebruikt.' En Claire van den Heuvel deelt in aflevering vier haar ervaringen als witte moeder van twee zwarte zoons: 'Vroeger vonden ze mijn kinderen superschattig, naarmate ze groter worden veranderen de blikken, reacties en houding ten opzichte van hen.'

'Domme Vragen Bestaan Wel' van AVROTROS en NPO Radio 2 is vanaf donderdag 20 augustus te beluisteren via alle populaire podcast-apps.


TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

In Amsterdam strijdt actrice Martine Jonckheere aan de zijde van goede vriend Jacques tegen het duo Axel en chef-kok Sofie Dumont, op zoek naar verborgen parels op de sfeervolle brocantemarkt van het Amstelveld.

'Eenmaal Andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:10
    112 Hulp is onderweg
    23:55
    Thuis
  • 23:05
    De Verrekijkers
    23:50
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:45
    The Voice van Vlaanderen
    00:50
    The Good Doctor
  • 22:40
    Ik Vertrek
    23:35
    Verslaafd!
  • 22:40
    Vertical Limit
    00:50
    How I Met Your Mother
  • 20:00
    Premier League Darts
    00:00
    Mafia's Greatest Hits
  • 22:30
    ER
    00:10
    Suits
  • 22:30
    Baywatch
    23:25
    Nonkel Jef
  • 23:10
    Blind Gekocht
    00:15
    De Tafel van Gert
  • 23:10
    Friends
    00:05
    Fuller House
  • 22:25
    Doom Patrol
    23:20
    Blood & Treasure
  • 23:05
    Million Dollar Listing Los Angeles
    00:10
    Love Triangle Australia
  • 22:55
    The Spencer Sisters
    23:45
    The Rookie
  • 22:45
    Trends Doc
    23:22
    20 jaar POM
  • 23:07
    Alles over je terras
    00:02
    Mijn tuin
  • 23:00
    Loïc: Zot van Koken
    23:20
    Becoming Meewis
  • 23:00
    Beyond Paradise
    00:10
    The Wives
  • 22:35
    NCIS: Los Angeles
    23:30
    From
  • 22:30
    Pauw & De Wit
    23:25
    NOS Journaal Laat
  • 22:45
    De Joodse Wereld
    23:15
    Zentijd
  • 22:45
    Tina in Sexbierum
    23:30
    Oxen: The Dark Men