Racisme centraal in nieuw seizoen 'Domme Vragen Bestaan Wel'

Domme vragen bestaan niet? In de AVROTROS-podcast 'Domme Vragen Bestaan Wel' laten radio-dj One'sy Muller en podcast- en documentairemaker Vinny Tailor zien dat dat wel zo is.
Iedere aflevering onderzoeken zij samen met een gast wat ongemakkelijke, pijnlijke, directe, grappig bedoelde of kwetsende vragen en opmerkingen met iemand doen. In het nieuwe seizoen van de podcast duiken ze in een eeuwenoud onderwerp dat actueler lijkt dan ooit; racisme. De podcast 'Domme Vragen Bestaan Wel' van AVROTROS en NPO Radio 2 is vanaf donderdag 20 augustus te beluisteren via alle populaire podcast-apps.
One’sy en Vinny spreken in de eerste aflevering met actrice en model Jasmine Sendar. Wanneer ze op driejarige leeftijd van Curaçao naar Nederland verhuist, merkt ze meteen dat haar donkere huidskleur de reden is dat ze anders wordt behandeld: 'Kinderen wreven over mijn huid en vroegen: waarom geef jij niet af?' In de podcast vertelt Jasmine over de racistische vragen en opmerkingen die haar als kind en in haar carrière het meest zijn bijgebleven. Ook is ze open over haar eigen rol in het veroordelen van racisme en vertelt ze hoe ze daarover van mening is veranderd.
Anne van der Ven (initiatiefnemer van platform Wit Huiswerk) vertelt in aflevering twee welke verantwoordelijkheid je als wit persoon hebt: 'Het is nodig om te benoemen wat je rol is als wit persoon in het systeem van racisme.' Ontwerper Rui Jun Luong legt in aflevering drie uit hoe racistische opmerkingen over Aziatische mensen haar zelfbeeld aantastten: 'Ik ben vaak uitgescholden voor 'spleetoog' en nu wordt in series en films nog steeds dit woord gebruikt.' En Claire van den Heuvel deelt in aflevering vier haar ervaringen als witte moeder van twee zwarte zoons: 'Vroeger vonden ze mijn kinderen superschattig, naarmate ze groter worden veranderen de blikken, reacties en houding ten opzichte van hen.'
'Domme Vragen Bestaan Wel' van AVROTROS en NPO Radio 2 is vanaf donderdag 20 augustus te beluisteren via alle populaire podcast-apps.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Na lange zomerstop! Dan start 'Sturm der Liebe' opnieuw op VTM GOLD
- Kijkcijfers: donderdag 10 september 2026
- Studio 100 onderzoekt volop nieuwe locatie voor tijdelijk theater en stelt musical 'Hallo Radio 2' uit
- Ellen Callebout gaat voor gloednieuw Play-programma op zoek naar bijzondere huisdieren en unieke dierenverhalen
- 'Dat bloeden stopt niet': kan Emma ontsnappen uit de klauwen van Dennis in 'Thuis'?
- Metejoor onthult in 'Happy Hour' dat hij al meerdere K3-nummers schreef onder een schuilnaam
- Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
- Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek: 'Ik had een jumpsuit aan'
- Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd'
- Oproep om pensioenschade te repareren in 'Meldpunt Actueel'
- Na 56 uur radio: Ender Scholtens zat in De Wekker XL
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Coen & Sander vieren bijzonder radiohuwelijk op JOE
- Luistercijfers : JOE beleeft beste maand van het jaar, Qmusic stevig op nummer één
- Tim van Wim De Craene verovert eerste plaats in 'Radio 1 Lage Landenlijst'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders' -
Nieuwe teaser HBO Original-serie 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz!
Kijktip van de dag

Nick Bannister heeft een manier ontdekt om mensen hun herinneringen te laten herbeleven. Zijn leven neemt een drastische wending wanneer hij zijn nieuwe cliënte, de aantrekkelijke exotische danseres Mae, ontmoet. De twee beginnen een passionele affaire, die abrupt stopt wanneer Mae plots van de aardbol verdwijnt. Nick besluit gebruik te maken van zijn eigen technieken om haar op te sporen.
'Reminiscence', film uit 2021 met oa. Hugh Jackman, om 20.30 uur Play Actie.



































