Qmusic viert 15-jarig jubileum Foute Uur met 'De Foute 1500'

'Het Foute Uur' bestaat dit jaar vijftien jaar en om dat te vieren komt Qmusic met de eenmalige 'Foute 1500', een hitlijst met de vijftienhonderd beste foute hits.
'Het Foute Uur' begon in september 2005 bij toenmalig Qmusic-dj Jeroen van Inkel en werd al snel een begrip in Nederland. Elke ochtend van 9.00 tot 10.00 uur gaat op veel plaatsen de radio een tandje harder om mee te zingen met guilty pleasures.
Mattie Valk vertelt: 'In het begin moesten mensen even wennen aan het begrip 'fout', maar al snel werd duidelijk dat we daarmee hits bedoelden die iedereen meezingt en -danst en die je aanzet op feestjes. Toen iedereen dat doorkreeg, ging het als een lopend vuurtje door het land. Er kwamen feestjes, waarbij mensen zich fout gingen verkleden. Zo ontstond ook de Foute Party, hier in de kantine bij Qmusic. Inmiddels is dat een jaarlijks spektakel in Den Bosch, waar al honderdduizenden mensen door de toegangspoortjes zijn gegaan.'
Marieke Elsinga vult aan: ''De Foute Party' hebben we helaas moeten verplaatsen naar 2021, maar we gaan dit jubileum natuurlijk wél groots vieren op de radio. Dat doen we met de Foute 1500. Het wordt het grootste foute feest op de radio ooit! Luisteraars kunnen tijdens de stemweek hun favoriete hits doorgeven en vanaf 19 juni is de lijst een week lang dag en nacht te horen!'
'Foute Maand' en 'Foute Anthem'
Juni is bij Qmusic traditiegetrouw de Foute Maand, met extra veel guilty pleasures. Zo wordt het Foute Anthem gekozen, een lied dat extra vaak gedraaid wordt. Luisteraars kiezen welk nummer 'Atemlos Durch Die Nacht' van Helene Fischer (2018) en 'Zij Weet Het' van Tino Martin (2019) dit jaar opvolgt. Zij kunnen kiezen tussen 'Kom Wat Dichterbij' van Regi ft. Jake Reese & OT, de Hazescover 'Als Je Alles Weet' van Miss Montreal en 'Banana' van Conkarah ft. Shaggy.
Nummer één
Normaal gesproken wordt de Foute Maand afgesloten met de 'Top 500 van het Foute Uur', waar dit jaar de 'Foute 1500' gedraaid wordt. De lijst wordt samengesteld door luisteraars. Afgelopen jaar stond Snollebollekes, op nummer één met 'Links, Rechts'. De jaren daarvoor was het steevast DJ Paul Elstak met 'Rainbow In The Sky' die de lijst - in totaal maar liefst vier keer - aanvoerde. Captain Jack stond drie keer op één met het gelijknamige nummer.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit koppel levert de beste woonkamer af in 'Huis Gemaakt'
- Nederlandse tv-première 'Sergio in Italië' met Marco Borsato op 25 april op SBS6
- Ticketverkoop van de 21ste Nederland Zingt Dag van start
- Kijkcijfers: maandag 13 en dinsdag 14 april 2026
- Ankers los! Tom Waes is vertrokken voor opnames 'Zeilen Waes'
- 'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht: 'Ik durf er niks meer tegen zeggen, anders wordt hij boos'
- Donderdag in 'Nomaden': 'Destination Ghana – Pim'
- Sandrine André en Roel Vanderstukken onthullen opmerkelijke collecties in 'Eenmaal Andermaal'
- ‘F*CK DRUGS’ is een intiem portret van drie queer mannen in de wereld van extatische chemsex en rauwe realiteit
- Woensdag in 'Nomaden': 'Defying the junta: Filmmakers in Hiding'
- Qmusic lanceert AI-gestuurd stemmen via DM als extra kanaal voor 00s hitlijst
- NPO 3FM zoekt ultieme festivalganger voor het 3FM Gouden Festivalbandje
- Genomineerden NPO FunX Awards 2026 bekend: Qlas grootste kanshebber
- Al 25 jaar de luisteraar centraal in Stand.nl op NPO Radio 1
- De hits bij JOE zijn geld waard dankzij nieuw radiospel 'Het Winnende Woord'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance' -
'Meat Timon' is zondag nieuw op najm! -
De strijd barst opnieuw los in 'The Floor' -
TAGMAG-ster Amber gaat op zoek naar de liefde in nieuw seizoen van 'LoveMe' -
An Lemmens verrast Yasmina bij de VRT -
'Blind Gekocht' is terug met torenhoge verwachtingen -
'Klopjacht' is terug! -
Kijk nu de trailer van 'Temptation Island' op Streamz -
Axel Daeseleire fluit Sofie Dumont terug in 'Eenmaal Andermaal' -
Komt de waarheid binnenkort bovendrijven in 'Thuis'?
Kijktip van de dag

Charlie ontdekt onder zijn huis een geheim hoofdkwartier dat van een mysterieuze superheld lijkt te zijn. Samen met zijn vrienden gaat hij op onderzoek uit, maar hun avontuur verandert in een nachtmerrie wanneer de plek aangevallen wordt door slechteriken. Om het hoofdkwartier te verdedigen en de wereld te redden, moeten Charlie en zijn vrienden hun krachten bundelen en elk hulpmiddel inzetten dat ze kunnen vinden.
'Secret Headquarters', film uit 2022 met oa. Owen Wilson, om 20.35 uur op VTM 3.



































