Qmusic viert 15-jarig jubileum Foute Uur met 'De Foute 1500'

'Het Foute Uur' bestaat dit jaar vijftien jaar en om dat te vieren komt Qmusic met de eenmalige 'Foute 1500', een hitlijst met de vijftienhonderd beste foute hits.
'Het Foute Uur' begon in september 2005 bij toenmalig Qmusic-dj Jeroen van Inkel en werd al snel een begrip in Nederland. Elke ochtend van 9.00 tot 10.00 uur gaat op veel plaatsen de radio een tandje harder om mee te zingen met guilty pleasures.
Mattie Valk vertelt: 'In het begin moesten mensen even wennen aan het begrip 'fout', maar al snel werd duidelijk dat we daarmee hits bedoelden die iedereen meezingt en -danst en die je aanzet op feestjes. Toen iedereen dat doorkreeg, ging het als een lopend vuurtje door het land. Er kwamen feestjes, waarbij mensen zich fout gingen verkleden. Zo ontstond ook de Foute Party, hier in de kantine bij Qmusic. Inmiddels is dat een jaarlijks spektakel in Den Bosch, waar al honderdduizenden mensen door de toegangspoortjes zijn gegaan.'
Marieke Elsinga vult aan: ''De Foute Party' hebben we helaas moeten verplaatsen naar 2021, maar we gaan dit jubileum natuurlijk wél groots vieren op de radio. Dat doen we met de Foute 1500. Het wordt het grootste foute feest op de radio ooit! Luisteraars kunnen tijdens de stemweek hun favoriete hits doorgeven en vanaf 19 juni is de lijst een week lang dag en nacht te horen!'
'Foute Maand' en 'Foute Anthem'
Juni is bij Qmusic traditiegetrouw de Foute Maand, met extra veel guilty pleasures. Zo wordt het Foute Anthem gekozen, een lied dat extra vaak gedraaid wordt. Luisteraars kiezen welk nummer 'Atemlos Durch Die Nacht' van Helene Fischer (2018) en 'Zij Weet Het' van Tino Martin (2019) dit jaar opvolgt. Zij kunnen kiezen tussen 'Kom Wat Dichterbij' van Regi ft. Jake Reese & OT, de Hazescover 'Als Je Alles Weet' van Miss Montreal en 'Banana' van Conkarah ft. Shaggy.
Nummer één
Normaal gesproken wordt de Foute Maand afgesloten met de 'Top 500 van het Foute Uur', waar dit jaar de 'Foute 1500' gedraaid wordt. De lijst wordt samengesteld door luisteraars. Afgelopen jaar stond Snollebollekes, op nummer één met 'Links, Rechts'. De jaren daarvoor was het steevast DJ Paul Elstak met 'Rainbow In The Sky' die de lijst - in totaal maar liefst vier keer - aanvoerde. Captain Jack stond drie keer op één met het gelijknamige nummer.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- BBC stopt in 2027 met lineaire uitzendingen van drie zenders
- Kijkcijfers: donderdag 22 oktober 2026
- De familie Verhulst trakteert Gert op een namiddag bowling: 'Straks vallen we hier in kosten'
- Wintersportseizoen van start op Eurosport en HBO Max
- Klaas van Kruistum komt met nieuwe serie en onmogelijke missies
- Oud-minister Edith Schippers bij Frank van Leeuwen in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina'
- Dit zie je deze week in 'Thuis'
- Dit zie je deze week in 'Familie'
- Cyclocross seizoen van start op Play Sports
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Willeke Alberti komt naar 'FM op 5'
- 'Sander tegen de Tijd' is terug: dit jaar samen tegen Sander!
- Radio 2 Eregalerij viert Bart Peeters en Dana Winner met feestelijke, muzikale avond
- NPO Klassiek en NPO Start presenteren 'De Gamemuziek Top 50'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Freak circus' zet podium van 'Got Talent' in vuur en vlam -
Stream de nieuwe mysterieserie'Phony' op Disney+ -
Eerste service legt pijnpunten bloot in 'Mijn Restaurant' -
'Taken: Natalee Holloway' in november nieuw op Netflix
-
Margriet Hermans gelooft Shauna Dewit voor geen haar -
Graaft Femke haar eigen graf in 'Thuis'? -
'De carwash draaide op mijn kosten' -
Mattias en Marjan nemen afscheid van elkaar voor het beslissingsmoment -
Streamz onthult trailer voor nieuwe dramareeks 'Omerta' -
Repetitie loopt mis voor Golden Buzzer Amoukanama -
Isabelle A getuigt over haar kankerdiagnose in 'Radio 2 Dansathon' -
Karolien Debecker komt toe in Zottegem voor Radio 2 Dansathon -
Verspreekt Kürt Rogiers zich in 'De Verraders'? -
Netflix onthult officiële trailer van animatiefilm 'Steps' -
Axel Daeseleire kijkt binnen in slaapkamer president Blue Angels -
Jury grijpt in, in 'Mijn Restaurant' -
Ellen en Matti stoppen het 'Blind Getrouwd'-experiment -
Netflix deelt trailer van David Finchers 'The Further Mis-Adventures Of Cliff Booth'
-
Bert is Faroek 2.0 in 'De Verraders' -
Ontdek de eerste beelden van de nieuwe 'Fabeltjeskrant' -
Marc Coucke spaart duo's niet in 'Mijn Restaurant' -
Een nieuwe ronde doet zijn intrede in 'Got Talent' -
Kijk vanaf vandaag naar 'Gevangenisdirecteurs' -
Alain Remue blikt terug op angstige minuten in 'Goens Docu: Cel Vermiste Personen' -
Bert De Kock: 'Ik weet niet wat er gebeurde' -
'Nonkels 3' breekt records op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Altruists' -
Kijk nu de beklijvende trailer van 'Breendonk' -
Netflix onthult trailer van 'Black Doves' seizoen 2 -
'Welkom, bienvenue Chez Dean! Enfin: chez moi!'
Kijktip van de dag

De spelers van Eendracht Vooruit zijn vijftigers ondertussen. Maar de vrienden zijn uit elkaar gegroeid en hebben andere dingen aan hun hoofd dan voetbal: elk op hun eigen manier worstelen ze met de opvoeding van hun kinderen. Wanneer een van hen ziek wordt, komen ze tot het besef dat het leven te kort is voor ruzies. Maar om opnieuw bij elkaar te komen, hebben ze de hulp nodig van de nieuwe generatie.
'Team Spirit NXT GEN', film uit 2025 met oa. Dimitri Leue en Tania Kloek, om 20.40 uur op VTM.




































