Qmusic viert 15-jarig jubileum Foute Uur met 'De Foute 1500'

'Het Foute Uur' bestaat dit jaar vijftien jaar en om dat te vieren komt Qmusic met de eenmalige 'Foute 1500', een hitlijst met de vijftienhonderd beste foute hits.
'Het Foute Uur' begon in september 2005 bij toenmalig Qmusic-dj Jeroen van Inkel en werd al snel een begrip in Nederland. Elke ochtend van 9.00 tot 10.00 uur gaat op veel plaatsen de radio een tandje harder om mee te zingen met guilty pleasures.
Mattie Valk vertelt: 'In het begin moesten mensen even wennen aan het begrip 'fout', maar al snel werd duidelijk dat we daarmee hits bedoelden die iedereen meezingt en -danst en die je aanzet op feestjes. Toen iedereen dat doorkreeg, ging het als een lopend vuurtje door het land. Er kwamen feestjes, waarbij mensen zich fout gingen verkleden. Zo ontstond ook de Foute Party, hier in de kantine bij Qmusic. Inmiddels is dat een jaarlijks spektakel in Den Bosch, waar al honderdduizenden mensen door de toegangspoortjes zijn gegaan.'
Marieke Elsinga vult aan: ''De Foute Party' hebben we helaas moeten verplaatsen naar 2021, maar we gaan dit jubileum natuurlijk wél groots vieren op de radio. Dat doen we met de Foute 1500. Het wordt het grootste foute feest op de radio ooit! Luisteraars kunnen tijdens de stemweek hun favoriete hits doorgeven en vanaf 19 juni is de lijst een week lang dag en nacht te horen!'
'Foute Maand' en 'Foute Anthem'
Juni is bij Qmusic traditiegetrouw de Foute Maand, met extra veel guilty pleasures. Zo wordt het Foute Anthem gekozen, een lied dat extra vaak gedraaid wordt. Luisteraars kiezen welk nummer 'Atemlos Durch Die Nacht' van Helene Fischer (2018) en 'Zij Weet Het' van Tino Martin (2019) dit jaar opvolgt. Zij kunnen kiezen tussen 'Kom Wat Dichterbij' van Regi ft. Jake Reese & OT, de Hazescover 'Als Je Alles Weet' van Miss Montreal en 'Banana' van Conkarah ft. Shaggy.
Nummer één
Normaal gesproken wordt de Foute Maand afgesloten met de 'Top 500 van het Foute Uur', waar dit jaar de 'Foute 1500' gedraaid wordt. De lijst wordt samengesteld door luisteraars. Afgelopen jaar stond Snollebollekes, op nummer één met 'Links, Rechts'. De jaren daarvoor was het steevast DJ Paul Elstak met 'Rainbow In The Sky' die de lijst - in totaal maar liefst vier keer - aanvoerde. Captain Jack stond drie keer op één met het gelijknamige nummer.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VRT NWS documentaire herdenkt aanslagen: '22/3 tien jaar geleden'
- 'Taboes' over partnergeweld tegen mannen: Robbert Rodenburg opent het gesprek
- Nieuw seizoen van 'Over Mijn Lijk' komt eraan
- Leonie ter Braak nieuwe presentator van 'Het Perfecte Plaatje Op Reis'
- Kijkcijfers: maandag 16 maart 2026
- Peter Boeckx volgt verschillende zedenzaken en gaat ook in gesprek met Reuben D.B. in 'Justice For All'
- Speciale 'Mocronado’s' van Omroep WNL toont contrast tussen generaties
- 'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is': Wesley kent spelverloop van 'De Box' beter dan allesweter Koen
- Dinsdag in 'Je Zal Het Maar Hebben': Op zijn knieën
- 'Break Free' vertelt het verhaal van Dorian
- Willy-dj Tomas De Soete duikt de 'Willy 500 van de jaren '90' in met smerigste filmscène ooit
- Merel Westrik stopt op JOE
- JOE-dj Kai Merckx zoekt nieuwe vorst: luisteraars maken maken kans op een 'Koninklijk Leven'
- Eindbedrag 3FM Serious Request bekendgemaakt: 18.848.700 euro voor Spieren voor Spieren
- Hans Zimmer elfde jaar op rij populairste componist 'NPO Filmmuziek Top 400'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2 -
Zita Wauters verrast papa Koen in 'The Voice' -
Niels Destadsbader sluit bijzondere deal in 'Stukken van Mensen' -
Mathieu Terryn en Laura Tesoro aan het zingen in 'The Voice' -
De Goorissen zijn onder de indruk in Athene -
Wordt Ward Lemmelijn wereldkampioen HYROX? -
'So You Think You Can Dance' is terug! -
'The Secret Lives Of Mormon Wives' op Disney+ -
'The Real Housewives of Antwerp' zijn terug! -
Kijk Pieter Verelsts absurdistische comedyshow 'Ten Aarzel' op Streamz -
Mutti Dina Tersago gaat op 'Koffieklets' bij ouders met een bijzonder verhaal -
Netflix deelt trailer van derde en laatste seizoen 'Knokke Off' -
Frakke en Jempie keren terug op Streamz -
'A-Typisch' op Streamz: zonder taboe BV's interviewen -
'Lalalady' maakt een comeback in 'The Voice van Vlaanderen' -
Bizar interieurplan verbaast Dina Tersago in 'Huis Gemaakt' -
Kandidaten zetten blijvende herinnering aan 'Bestemming X' -
Kostelijke fout zondag in 'Konvooi' -
Netflix deelt trailer van 'Harry Styles. One Night in Manchester.' -
Q-dj's zeiden nog nooit zo vaak 'Het Verboden Woord' -
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
Kijktip van de dag

Het deadlineweekend is aangebroken: kabels en buizen moeten netjes en op tijd afgewerkt zijn. De vermoeidheid slaat toe en spanningen lopen op. De jury controleert streng en beloont het sterkste pand met een beslissend slaapkamervoordeel.
'Huis Gemaakt', om 20.35 uur op VTM.



































