Qmusic lanceert Muzikale Kieswijzer

woensdag 3 maart 2021

In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen op woensdag 17 maart lanceert Qmusic vandaag de Muzikale Kieswijzer. Onder anderen Mark Rutte (VVD), Sigrid Kaag (D66) en Wopke Hoekstra (CDA) werkten mee aan de Muzikale Kieswijzer, waarbij iedereen kan checken met welke politicus hij of zij de meeste muzikale raakvlakken heeft.

De Muzikale Kieswijzer is te vinden op Qmusic.nl en geeft naast muzieksmaak van de politicus ook aan hoe hoog hij of zij scoort op de 'Links, Rechts'-schaal van Snollebollekes. Ook politieke standpunten klinken door, als het gaat om Europa-gezindheid, het drugsbeleid en groene energie.


Iedereen die de Muzikale Kieswijzer doet ziet direct met welke politicus hij of zij zich op het gebied van muziek het beste matcht. Bovendien komen bezoekers ook wat te weten over de rol die muziek in het leven van de politicus speelt. Zo zingt Mark Rutte het liefst 'Happy' van Pharrell Williams onder de douche en zet Thierry Baudet tijdens het sporten 'Eye Of The Tiger' van Survivor op. Jesse Klaver rent naar de dansvloer als Meat Loaf uit de boxen schalt en Sigrid Kaag luistert op zondagochtend het liefst naar Jason Mraz.

Opvallend is dat 'Rainbow In The Sky' van DJ Paul Elstak door de meeste politici als favoriete foute nummer wordt gekozen. Want ook onder Qmusic-luisteraars is dit de favoriete foute hit, getuige de nummer één-positie in de Top 500 van het Foute Uur van de afgelopen jaren.

De partijen die hun medewerking verleenden aan de Muzikale Kieswijzer van Qmusic zijn (in willekeurige volgorde):

CDA - Wopke Hoekstra
PvdD - Esther Ouwehand
PvdA - Lilianne Ploumen
VVD - Mark Rutte
GroenLinks - Jesse Klaver
D66 - Sigrid Kaag
SP - Lilian Marijnissen
50 Plus - Liane den Haan
Partij voor de Toekomst - Henk Krol
Forum voor Democratie - Thierry Baudet

Andere partijen zijn benaderd maar wilden óf niet meewerken, of hebben niet gereageerd. De Muzikale Kieswijzer biedt geen officieel en volledig stemadvies voor de Tweede Kamerverkiezingen.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Ze Zeggen Dat' (VTM)

Andy en Dina krijgen van hun partners de toestemming om vreemd te gaan met een kunstmatig intelligent lief. Verder zeggen ze dat er in Vlaanderen tot wel 95 miljoen lege batterijen stof liggen te vergaren. Dina, Andy en Niels Albert gaan op onderzoek uit.

'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Eurovisiesongfestival
    23:30
    VRT NWS laat
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 20:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 20:35
    Ze Zeggen Dat
    21:50
    De Trein
  • 20:30
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
    22:55
    De Bogaartjes
  • 20:35
    The Expendables 2
    22:10
    The Irrational
  • 20:35
    Blue Thunder
    22:25
    Columbo
  • 20:50
    Gooische Vrouwen
    22:30
    ER
  • 20:35
    Commissaris Roos
    22:35
    Baywatch
  • 21:15
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:20
    De Container Cup
  • 20:35
    Truth Be Told
    22:20
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:25
    Seal Team
  • 21:20
    Komen Eten
    22:10
    Huizenjagers
  • 21:15
    World's Most Evil Killers
  • 21:13
    Z-Beurs
    21:26
    Trends Doc
  • 21:20
    Mijn tuin
    22:00
    Trendsetters In Bed Met
  • 20:55
    Foodies & The City
    21:30
    Sarah's Sweet Table
  • 21:00
    The Marlow Murder Club
    21:55
    Foyle's War
  • 20:35
    Law & Order: Organized Crime
    21:30
    White Collar
  • 21:00
    Eurovisie Songfestival
    23:25
    Pauw & De Wit
  • 21:20
    Volle Zalen
    22:00
    Nieuwsuur
  • 20:25
    Down The Road
    21:25
    PowNed of View