Q-escape room keert terug met Mattie Valk, Domien Verschuuren, Kai Merckx en Bram Krikke

Voor de vierde keer sluit radiozender Qmusic vier dj's op in de Q-escape room. Op donderdag 15 december om 15.00 uur verdwijnen Mattie Valk, Domien Verschuuren en Bram Krikke achter slot en grendel.
Kai Merckx, die vorig jaar afwezig was vanwege de geboorte van zijn zoontje Guus, maakt dit jaar zijn herintrede. Marieke Elsinga is dit keer afwezig vanwege de geboorte van haar zoontje Jip. Dit maakten de dj's vanochtend bekend in de ochtendshow.
Na een platenzaak en een heus museum komen de dj's op 15 december in een geheel nieuwe ruimte terecht. Het thema van dit jaar blijft geheim tot het betreden van de ruimte, wel is deze groter dan ooit. Mysterieuze berichten, een illusionist, bekende Nederlanders, geheime deurtjes, een pressure room en zelfs een kameel die langs kwam. Eerdere edities barstten van de merkwaardige elementen.
Hoe werkt het?
De dj’s krijgen ieder een ultrakort fragment van een hit uit de rijke geschiedenis van de 'Top 40'. De enige manier om uit de escape room te komen, is het raden van de juiste titel en artiest, de oplossing van de muzikale code. Op vaste momenten gedurende de dag mogen de dj's een gok wagen. Hebben ze hun hits allemaal goed? Dan mogen ze de Q-escape room verlaten. In de Q-escape room bevinden zich allerlei puzzels die de dj’s dichter bij de oplossing brengen. Luisteraars kunnen hen daarbij helpen. Ook zijn er hints verspreid over het hele land. Elke dag tussen 6.00 uur en 20.00 uur wordt er live radio gemaakt vanuit de Q-escape room. De dj's eten en slapen er ook.
Succesvolle eerdere edities
Met de Q-escape room bouwt Qmusic in de kerstperiode aan een spannende traditie waarbij alle luisteraars mee kunnen puzzelen. Dat deden zij tijdens de eerdere edities dan ook massaal. Vorig jaar kwamen er dagelijks meer dan 10.000 berichten binnen en het aantal bezoekers op de website en in de app steeg explosief. Luisteraars kunnen ook dit jaar weer live mee kijken in de studio. Vorige editie was dit een enorm succes: de livestream werd maar liefst 1,5 miljoen keer bekeken. Op de site werd de videoplayer 26 keer zoveel gebruikt als tijdens een normale week en via de app zelfs 40 keer zoveel.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Docuserie 'Cruijff' geselecteerd voor prestigieuze competitie Cannes International Series Festival
- Kijkcijfers: maandag 30 maart 2026
- AVROTROS en Liliane Fonds slaan handen ineen voor 'Maestro: Speciale Editie'
- 'En toen was er new wave': over het ontstaan en de impact van de Belgische 'nieuwe golf'
- Overname RTL Nederland en digitale groei stuwen de resultaten van DPG Media
- Karine Klaassen gaat 'Op een Ander' in de Ballroom scene
- Oproep rond ernstig mishandelde vrouw in 'Opsporing Verzocht'
- Roosje Pertz serveert nostalgisch communiefeest in 'Komen Eten'
- Dit staat op stapel bij STAR Channel in april
- Van verborgen schatten tot historische moordzaken in april op The HISTORY Channel
- Unieke liveconcerten tussen de Italiaanse bergtoppen: Willy organiseert de ultieme muzikale escape
- Qmusic-ochtendshow 'Mattie & Marieke' start ruim anderhalf uur te laat door zomertijd
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit De Lèghe Polder in Beuningen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Arthur danst voor jeugdidool Dan Karaty -
Kijk naar 'The Lady' op Streamz -
Cuteness overload in 'The Voice van Vlaanderen' -
Nicoline Dossche duikt op in 'Familie' -
Dit is de eerste afvaller van 'De Mol' -
Noah zet alles op alles in 'So You Think You Can Dance' -
An Lemmens verrast een kandidaat in 'The Voice van Vlaanderen' -
Joris wint 'De Box' en neemt €17.500 mee naar huis -
Meteen alle hens aan dek in 'De Trein' -
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box'
Kijktip van de dag

Ellen Callebout, Dominique Persoone, Patricia Kargbo, Amelie Albrecht en Frank Boeckx zijn deze week de gasten van Niels Destadsbader. Amelie vertelt hoe ze haar verloofde leerde kennen via een datingapp. Ozark Henry en tenor Denzil Delaere brengen een beklijvende versie van 'Miss Sarajevo' van Bono en Pavarotti. Isabelle A, Mayorga, Dina Ayada en Stijn Meuris staan ook op het podium. Voor het publiek steekt Niels het nummer 'Roller Coaster' van Danny Vera in een 'eigen' jasje.
'Ik Vraag Het Aan', om 20.50 uur op VRT 1.



































