Publieke omroep lanceert nieuw audioplatform NPO Luister

De Nederlandse Publieke Omroep lanceert voor alle podcast- en radioliefhebbers het nieuwe audioplatform NPO Luister. Het publiek kan nu alle podcasts en radiozenders van de NPO gratis beluisteren via één app.
Jurre Bosman, directeur audio NPO: 'De meeste mensen luisteren ook na 100 jaar radio nog steeds vooral live. Daarnaast zien we een groeiende groep luisteraars kiezen voor on demand audio. Met NPO Luister willen we podcasts naar het grote publiek brengen. Met deze nieuwe app bundelt de publieke omroep verschillende vormen van audio op één plek. De luisteraars krijgen gemakkelijk toegang tot het complete podcastaanbod van de NPO, van actualiteiten tot drama, van sport tot levensbeschouwing en van jeugd tot cultuur & media. Met de kwaliteit en betrouwbaarheid die het publiek van ons gewend is.'
Aanbevelingen
In NPO Luister zijn meer dan vierhonderd podcasttitels van de publieke omroep overzichtelijk ingedeeld in zestien categorieën. De podcasts zijn online te beluisteren, maar ook kosteloos te downloaden voor momenten als er geen internetverbinding is. De gebruikers krijgen persoonlijke aanbevelingen op basis van hun luistergedrag. Naast podcasts biedt NPO Luister livestreams van onder meer NPO Radio 1, 2, 4, 5, 3FM, FunX, SterrenNL, NPO Soul & Jazz en andere digitale themakanalen op audiogebied.
Innovatieve audio
Martijn van Dam, als lid van de raad van bestuur van NPO verantwoordelijk voor Technologie en Innovatie: 'De NPO wil als grootste aanbieder van Nederlandse audio voorop blijven lopen. Onze nieuwe experimentele dienst NPO Luister moet daarom iets anders bieden dan wat er al bestaat. Dat doen we door podcasts en straks bijvoorbeeld ook fragmenten uit radio-uitzendingen te combineren in één app en luisteraars nieuwe dingen te laten ontdekken, die passen bij hun persoonlijke interesses aan de hand van publieke algoritmen. Die aanbevelingen hoeven niet beperkt te blijven tot audio: we willen de gebruikers van NPO Luister in de nabije toekomst verwijzen naar ons video-aanbod in NPO Start en vice versa. Bovendien zouden we NPO Luister ook kunnen gebruiken voor innovatieve audio. Denk aan interactie waardoor je zelf de loop van een verhaal bepaalt of waardoor je mee kunt spelen met een quiz. Of nieuwe audiovormen die alleen op zo’n platform kunnen. We willen volop gaan experimenteren samen met ons publiek en zo NPO Luister verder ontwikkelen.'
De nieuwe app NPO Luister is beschikbaar via de App Store en de Google Play Store. Zie ook NPOLuister.nl.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: 5, 6 en 7 juni 2026
- VRT 1 brengt ontroerende ode aan Margriet Hermans
- Pickx+ Sport presenteert 'Herinneringen aan 2018'
- Kijk 'Rookie Truckers' vanaf dinsdag op Discovery
- Dina Tersago roept kijkers van 'Huis Gemaakt' op tot meer respect: 'Niemand verdient haat'
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- 'Telefacts Zomer'-docu 'Ye, geniaal of gek?' onthult de man achter de mythe
- Soe Nsuki in de laatste aflevering van 'Door de Bomen'
- Derde seizoen van 'Batwheels' op Cartoonito
- Liefhebbers van 'South Park' opgelet: seizoen 29 vanaf september op Comedy Central
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

De tweede finalist wordt bekendgemaakt en dat betekent ook dat één koppel vlak voor de finish afvalt. Na maanden keihard werken, trekken de koppels naar een luxe retreat om al het stof voorgoed af te spoelen, maar de rust is van korte duur.
'Huis Gemaakt', om 21.10 uur op VTM.



































