'Puberruil Xtra': stoere etherpiraat Rob ruilt met typische Masai-jongen Peter

maandag 6 augustus 2012

In 'Puberruil Xtra' ruilen twee pubers met een totaal verschillende achtergrond een weekje van leven. In deze aflevering ruilt de stoere etherpiraat Rob uit het Drentse Klazienaveen met Peter, een typische Masai-jongen uit Kenia. Hoe bevalt het Rob om seksuele voorlichting te geven aan Afrikaanse leeftijdgenoten? En kan Peter de Hollandse hits een beetje waarderen?

De 18-jarige Peter is een echte Masai-jongen die met zijn ouders, broertjes en zusjes in het noorden van Kenia woont. Peter woont in een typische Masai-gemeenschap in het Amboseli National Park. Olifanten, giraffes, zebra’s, ze lopen er allemaal in het wild rond. Hij woont samen met zijn familie in een zelfgemaakt huis. Ze houden vee en leven daarvan. Ze eten het vlees en drinken de melk. Peter gaat naar de middelbare school waar hij doordeweeks slaapt. Sinds een aantal jaar is Peter ook werkzaam voor AMREF Flying Doctors; hij is peer educator en geeft seksuele voorlichting aan zijn leeftijdsgenoten. Peter vindt het belangrijk dat jongeren goed worden voorgelicht over bijvoorbeeld het gebruik van condooms.
 
Rob is 18 jaar oud en woont samen met zijn vader en zusje in het dorpje Klazienaveen. Zijn ouders zijn gescheiden, maar hij ziet zijn moeder ook regelmatig. De taken in huis zijn keurig verdeeld. Rob omschrijft zich als ‘een wilde’. En Rob is volgens zijn vrienden ‘de gekste’. Het bewijs; een tatoeage op zijn billen met de naam van de geheime zender ‘Malle in de Warre’. Deze etherpiraat draait graag Hollandse Hits die hij het liefst aankondigt met een biertje in zijn hand. Rob is een stoere jongen met oorbellen in beide oren. In Klazienaveen geldt wie de grootste oorbellen draagt is de stoerste. In het dorp wonen geen allochtonen. 'Ja eentje die geadopteerd is, maar die praat zo plat als een dubbeltje, dus die telt niet mee.' In zijn vrije tijd speelt hij accordeon of is hij te vinden op het voetbalveld met zijn vrienden. Rob is nog nooit buiten Europa geweest, dus Afrika wordt een groot avontuur. In Afrika verwacht Rob 'mensen in onderbroeken of tarzanpakjes' en veel wilde dieren.
 
Hoe reageert Peter als hij van zijn nieuwe vader aan de afwas moet? En hoe bevallen hem de Hollandse hits? Lukt het Rob om als een echte krijger een geit te slachten voor het avondeten? En zal hij de seksuele voorlichting goed kunnen overbrengen aan zijn Keniaanse leeftijdsgenoten?

'Puberruil Xtra', dinsdag 7 augustus om 21.20 uur op Nederland 3.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Met Vier in Bed' (VTM)

'Met Vier in Bed' trekt naar Frankrijk, waar Anneke en Francis de deuren openen van Château Gouault-Marouteau, het 'Vakantiekasteel'. Geen klassieke luxe, maar een unieke plek vol sfeer, vintage en kamers met elk een eigen verhaal. Samen vormen ze een bijzonder duo.

'Met Vier in Bed', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:15
    VRT NWS laat
    22:31
    Winst joker+ / lotto
  • 21:30
    Triangle of Sadness
    23:52
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:15
    Telefacts Zomer
    23:15
    Chicago Med
  • 20:30
    The Proposal
    22:35
    Abduction
  • 20:30
    The Last Duel
    23:15
    The Hunting Party
  • 22:15
    Jaws III
    00:05
    All New Traffic Cops
  • 21:45
    Glad IJs
    22:40
    ER
  • 22:05
    Cheers
    22:35
    Bompa
  • 21:40
    The Grand Tour
    23:10
    Blind Gekocht
  • 20:35
    Words on Bathroom Walls
    22:35
    Friends
  • 20:35
    Inception
    23:15
    Leverage: Redemption
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:35
    Komen Eten
  • 22:10
    Without a Trace
    23:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:10
    CEO van mijn leven
    22:39
    Z-Nieuws
  • 22:12
    De perfecte badkamer
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:10
    Wordt aangekondigd
    22:35
    Toasted on wheels!
  • 22:00
    Unforgotten
    23:00
    The Chelsea Detective
  • 21:30
    The Resident
    22:25
    NCIS
  • 22:20
    Goedenavond Nederland
    23:20
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    Strijd der supermachten: Amerika vs China
  • 21:35
    Wildlife
    22:25
    Oh, Otto!