'Puberruil Xtra': stoere etherpiraat Rob ruilt met typische Masai-jongen Peter

In 'Puberruil Xtra' ruilen twee pubers met een totaal verschillende achtergrond een weekje van leven. In deze aflevering ruilt de stoere etherpiraat Rob uit het Drentse Klazienaveen met Peter, een typische Masai-jongen uit Kenia. Hoe bevalt het Rob om seksuele voorlichting te geven aan Afrikaanse leeftijdgenoten? En kan Peter de Hollandse hits een beetje waarderen?
De 18-jarige Peter is een echte Masai-jongen die met zijn ouders, broertjes en zusjes in het noorden van Kenia woont. Peter woont in een typische Masai-gemeenschap in het Amboseli National Park. Olifanten, giraffes, zebra’s, ze lopen er allemaal in het wild rond. Hij woont samen met zijn familie in een zelfgemaakt huis. Ze houden vee en leven daarvan. Ze eten het vlees en drinken de melk. Peter gaat naar de middelbare school waar hij doordeweeks slaapt. Sinds een aantal jaar is Peter ook werkzaam voor AMREF Flying Doctors; hij is peer educator en geeft seksuele voorlichting aan zijn leeftijdsgenoten. Peter vindt het belangrijk dat jongeren goed worden voorgelicht over bijvoorbeeld het gebruik van condooms.
Rob is 18 jaar oud en woont samen met zijn vader en zusje in het dorpje Klazienaveen. Zijn ouders zijn gescheiden, maar hij ziet zijn moeder ook regelmatig. De taken in huis zijn keurig verdeeld. Rob omschrijft zich als ‘een wilde’. En Rob is volgens zijn vrienden ‘de gekste’. Het bewijs; een tatoeage op zijn billen met de naam van de geheime zender ‘Malle in de Warre’. Deze etherpiraat draait graag Hollandse Hits die hij het liefst aankondigt met een biertje in zijn hand. Rob is een stoere jongen met oorbellen in beide oren. In Klazienaveen geldt wie de grootste oorbellen draagt is de stoerste. In het dorp wonen geen allochtonen. 'Ja eentje die geadopteerd is, maar die praat zo plat als een dubbeltje, dus die telt niet mee.' In zijn vrije tijd speelt hij accordeon of is hij te vinden op het voetbalveld met zijn vrienden. Rob is nog nooit buiten Europa geweest, dus Afrika wordt een groot avontuur. In Afrika verwacht Rob 'mensen in onderbroeken of tarzanpakjes' en veel wilde dieren.
Hoe reageert Peter als hij van zijn nieuwe vader aan de afwas moet? En hoe bevallen hem de Hollandse hits? Lukt het Rob om als een echte krijger een geit te slachten voor het avondeten? En zal hij de seksuele voorlichting goed kunnen overbrengen aan zijn Keniaanse leeftijdsgenoten?
'Puberruil Xtra', dinsdag 7 augustus om 21.20 uur op Nederland 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Generatie Kut' keert terug met derde seizoen én eigen film voor de Fatbike Boys
- Nieuw seizoen van 'Strijders' op NPO 1
- Nieuw seizoen van '1000-lb Roomies' op TLC
- 'Tijd voor MAX' is terug met vertrouwde én nieuwe gezichten
- Vijf avonden 'De Grannies van Amsterdam' op NPO 3: vriendschap als medicijn tegen alles
- 'Radar' is terug met een nieuw seizoen
- 'AVROTROS Klassiek' presenteert: Hawijch Elders en Valère Burnon
- Een eerste nota en in pyjama naar de klas in 'Bockie Gaat Naar School'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away'
- Jim van Os is zondag de allerlaatste gast ooit in 'Zomergasten'
- Bijzondere wensen en exclusieve optredens tijdens de NPO Radio 2 Wensweek voor KWF
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf de Oude Markt in Enschede
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Dit hoor je deze week in 'FM op 5'
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11! -
'Kotmadam Sarafian' is terug bij VTM! -
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock'
Kijktip van de dag

Dina en Andy trekken opnieuw naar de schoolbanken om enkele hardnekkige schoolmythes aan de realiteit te toetsen. Werken leerkrachten wel hard? Gaan kinderen soms met een lege brooddoos naar school? En moeten leerlingen echt stilzitten in de klas?
'Ze zeggen dat: Terug naar school', om 20.35 uur op VTM.




































