Pride 2021 vier je bij AVROTROS

Pride Week 2021 is gestart! Deze week staat in het teken van de LHBTI+-gemeenschap. AVROTROS viert Pride dit jaar onder andere met de special 'Lieve SPLINTR!'. In het nieuwe seizoen van de YouTube-serie 'Pride Talk' praten bekende LHTBI+-ers over coming out, sliden in DM's, seks op een eerste date, acceptatie en pride in de politiek.
Een serie voor jongeren die op zoek zijn naar antwoorden, herkenning en hun eigen rolmodellen. Bekijk hieronder het overzicht.
'Pride Talk' - seizoen 3 | Vanaf maandag 2 augustus, elke werkdag - 16.00 uur - YouTube-kanaal van AVROTROS
'Pride Talk' is terug! Wie heeft zijn ware liefde gevonden via Instagram? In deze grappige en soms ontroerende YouTube-serie bespreken bekende LHBTI+-ers dilemma's, ervaringen en stellingen. Hoe vonden zij hun eigen identiteit en kunnen ze nu echt zichzelf zijn? Zo vertelt Kamerlid Lisa van Ginneken aan Splinter Chabot over haar leven als transvrouw en de impact op haar omgeving: 'Je gaat niet alleen zelf in transitie, maar eigenlijk de hele familie.' 'Is uit de kast komen eigenlijk nog wel van deze tijd?' luidt één van de stellingen. 'Ik ben nooit uit de kast gekomen, maar dat betekent absoluut niet dat ik geen homo ben!', antwoordt Dani van Velthoven (winnaar 'The Voice').
Ook in 'Pride Talk': Amber Gatzen, Diva Mayday, Dignum Friendrijk, Faye Ferry, Hanna Bervoets, Jens Geerts, Jeroen Kijk in de Vegte, Maik de Boer, Marthe Woertman, Maxime Albertazzi, Michiel van Erp, Naomie Pieter, Nazmul Zaman, Miss Jackie Dion, Patrick Martens, Raoul de Jong, Ronnie Tober, Rutger Vink, Thom Goderie, Tommy Baljet en Yuani Blindenburg.
'Lieve SPLNTR!' | Zaterdag 7 juli om 22.05 op NPO 3
Na het succes van het eerste seizoen komt 'SPLNTR!' op 7 augustus terug met een speciale Pride-uitzending. In de special 'Lieve SPLNTR!' bespreekt Splinter Chabot met humor de dilemma’s van kijkers en beantwoordt hij hun vragen. Hierbij wordt Splinter geholpen door gasten zoals YouTuber Jessie Maya, zangeres Shary-An, presentatoren Tim den Besten en Edson da Graça.
Uitreiking Pride Awards 2021
AVROTROS reikt voor de tweede keer een Pride Award uit aan één bekende en onbekende LHBTI+-held; iemand die dit jaar zijn of haar nek heeft uitgestoken voor de LHBTI+-community. Nikkie de Jager (presentatrice / YouTuber), Lisa van Ginneken (politica voor D66), Naomie Pieter (kunstenaar / activist), Michiel van Erp (documentairemaker / regisseur) en André van Duin (acteur / presentator) maken dit jaar kans op deze prijs. De winnaars van de Pride Awards worden bekendgemaakt in de Pride-special 'Lieve SPLNTR!'.
EenVandaag Opiniepanel en Pride
Is Nederland voorvechter van LHBTIQ+-rechten? En hoe wordt er door bedrijven en organisatie gedacht over het gebruik van genderneutrale onderwerpen? Alle informatie over de peilingen rondom Pride van het EenVandaag Opiniepanel is te vinden op www.eenvandaag.nl.
AVROTROS steunt actie om LGTBQIA+ rechten in grondwet toe te voegen
Discriminatie op grond van seksuele gerichtheid is nog niet verboden in de Nederland. Dat moet veranderen. Gedurende de Pride-week doet AVROTROS daarom mee aan de actie ‘Accept to Enter’, een initiatief van reclamebureau N=5. Bezoekers van de AVROTROS-website zien deze week een ‘Accept to Enter’ pop-up, waarmee zij instemmen met de acceptatie van gelijke rechten van LGTBQIA+ers en dat zien als een grondrecht. De resultaten van de campagne worden na Pride overhandigd aan het COC om hen te sterken in hun strijd richting de politiek.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe TLC-show '6000-lb Diaries' volgt mensen van meer dan 270 kg: kan Dr. Now het verschil maken?
- 'De Krokusquiz' is terug! Ontdek de 10 BV-teams die strijden voor de prijzentafel!
- Nieuw seizoen van 'Death in Paradise' maandag in première op BBC NL
- Deze gasten zie je in het nieuwe seizoen van 'Dit Was Het Nieuws'
- Nieuw seizoen 'Yous & Yay in het Wild' op NPO 3
- Seizoen 15 van 'Death in Paradise' te zien op BBC First
- Over deze onderwerpen heeft 'Radar' het maandag
- Maandag in 'Close Up': Zet 'm op, Isabella!
- 'Alles in orde!' houdt halt bij de familie Van Beeck
- Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi': 'Als dit bij u zou gebeuren, is het kot hier te klein!'
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' live uit vanuit café Donkerbroek in Ooststellingwerf
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio Veronica lanceert (S)Top 520 met War Child
- Sky Radio Valentijn Top 50 te horen tijdens Valentijnsdag
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Ruzie bij de Badi’s in 'Konvooi' -
Vanaf dan zie je 'Rooster' op HBO Max -
Verrassing van formaat in 'Stukken Van Mensen' -
Nieuw seizoen van 'Komen Eten' op Play! -
Planckendael ontwaakt in 'Het Echte Leven in de ZOO' -
Hilarisch! Familie Gooris waagt zich aan de doedelzak. -
De coaches trappen 'The Voice' zélf zingend op gang -
Kijk het tweede seizoen van 'Cross' bij Prime Video -
Siska Schoeters overmand door emoties in 'Een Echte Job' -
Tinneke trekt ten strijde in 'Bestemming X' -
Konvooi-families op proef gesteld met 'schimmelteenwijn' van Bockie -
'Paul McCartney: Man on the Run' binnenkort te zien op Prime Video -
Kijk de trailer van Guy Ritchie's 'Young Sherlock' -
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box'
Kijktip van de dag

Advocate Kate McQuean krijgt doodsbedreigingen. Ze stapt naar de politie waar ze kan rekenen op de steun van detective Max Kirkpatrick. Hij besluit haar in veiligheid te brengen in een afgelegen motel, maar ook daar weten haar belagers haar te vinden. Zelfs de hulp van zijn collega-agenten en de FBI mag niet baten. Max vertrouwt niemand meer en neemt zelf de touwtjes in handen om Kate te redden.
'Fair Game', film uit 1995 met oa. Cindy Crawford, om 20.35 uur op VTM 4.




































