Première Boedapest Festival Orkest bij Brava

vrijdag 23 oktober 2015

Zaterdag 24 oktober kun je bij cultuurzender Brava om 20.30 uur kijken naar de Nederlandse tv-première van een prachtig concert dat het Boedapest Festival Orkest onder leiding van Iván Fischer in 2013 verzorgde in de Béla Bartók National Concert Hall in de Hongaarse hoofdstad.

Uitgevoerd worden Franz Schuberts Symfonie Nr. 8 en de Negende Symfonie van Anton Bruckner.


Boedapest Festival Orkest
Het Boedapest Festival Orkest (BFO), dat in het seizoen 2013/2014 zijn dertigste verjaardag vierde, heeft zichzelf gevestigd als het belangrijkste ensemble van Hongarije. Volgens Gramophone Magazine is het zelfs een van de tien belangrijkste orkesten ter wereld. Onder de charismatische leiding van Iván Fischer heeft het BFO samengewerkt met de beste musici die in de afgelopen drie decennia actief waren. De sfeer van het musiceren bij het BFO verschilt sterk met de meeste andere grote orkesten. Uit repetities en concerten blijkt een uniek gevoel van samenwerking tussen musici en dirigent. Elk concert wordt door Iván Fischer dan ook zorgvuldig voorbereid.

Het programma
Franz Schuberts Symfonie Nr. 8 werd in 1822 geschreven, maar hoewel Schubert nog zes jaar te leven had wist de componist slechts twee delen te voltooien (hoewel er enkele maten van het Scherzo zijn overgeleverd, die ongeveer 30 seconden muziek bevatten). Dit werk is kleurrijk, melodierijk en expressief; het wordt vaak gezien als de eerste romantische symfonie. Anton Bruckners Negende leidt ons een geheel andere wereld binnen. Ook dit werk was niet af toen de componist in 1896 overleed: het laatste deel is voltooid door Alfred Orel. Dit imponerende en zeer mystieke werk, dat bijna een uur duurt, werd door Bruckner opgedragen aan 'de geliefde God'.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Logo Play Fictie

Wanneer documentairemaker Zoe hoort dat haar jeugdvriend Kaz gekozen heeft voor een traditioneel gearrangeerd huwelijk, besluit ze hier een documentaire over te maken. Gaandeweg slaan de twijfels toe.

'What's Love Got to Do with It?', film uit, 2022 met oa. Emma Thompson, om 20.35 uur op Play Fictie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 22:15
    Allez les Femmes
    22:40
    VRT NWS laat
  • 21:35
    The French Dispatch
    23:20
    Het weer
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 22:15
    Telefacts Zomer
    23:05
    Chicago P.D.
  • 20:25
    The Martian
    22:55
    Twister
  • 22:25
    The Hunting Party
    23:20
    Grosse Pointe Garden Society
  • 20:35
    The Sum of All Fears
    22:40
    America's Toughest Jails
  • 21:45
    Glad IJs
    22:40
    ER
  • 22:25
    Cheers
    22:50
    Bompa
  • 21:35
    The Grand Tour
    23:20
    Blind Gekocht
  • 20:35
    What's Love Got to Do with It?
  • 20:35
    Interstellar
    23:45
    Leverage: Redemption
  • 21:25
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:35
    Komen Eten
  • 22:20
    Without a Trace
    23:10
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 22:26
    Z-Beurs
    22:38
    CEO van mijn leven
  • 22:11
    Het appartement
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 22:15
    Wordt aangekondigd
    22:35
    Toasted on wheels!
  • 22:05
    Unforgotten
    23:00
    The Chelsea Detective
  • 22:25
    Nine Perfect Strangers
    23:20
    White Collar
  • 22:20
    Goedenavond Nederland
    23:15
    NOS Journaal Laat
  • 22:00
    Nieuwsuur
    22:40
    Generatie gebed - wat bezielt GenZ
  • 22:25
    Made in China
    23:10
    De slimste mens België