Première Boedapest Festival Orkest bij Brava

vrijdag 23 oktober 2015

Zaterdag 24 oktober kun je bij cultuurzender Brava om 20.30 uur kijken naar de Nederlandse tv-première van een prachtig concert dat het Boedapest Festival Orkest onder leiding van Iván Fischer in 2013 verzorgde in de Béla Bartók National Concert Hall in de Hongaarse hoofdstad.

Uitgevoerd worden Franz Schuberts Symfonie Nr. 8 en de Negende Symfonie van Anton Bruckner.


Boedapest Festival Orkest
Het Boedapest Festival Orkest (BFO), dat in het seizoen 2013/2014 zijn dertigste verjaardag vierde, heeft zichzelf gevestigd als het belangrijkste ensemble van Hongarije. Volgens Gramophone Magazine is het zelfs een van de tien belangrijkste orkesten ter wereld. Onder de charismatische leiding van Iván Fischer heeft het BFO samengewerkt met de beste musici die in de afgelopen drie decennia actief waren. De sfeer van het musiceren bij het BFO verschilt sterk met de meeste andere grote orkesten. Uit repetities en concerten blijkt een uniek gevoel van samenwerking tussen musici en dirigent. Elk concert wordt door Iván Fischer dan ook zorgvuldig voorbereid.

Het programma
Franz Schuberts Symfonie Nr. 8 werd in 1822 geschreven, maar hoewel Schubert nog zes jaar te leven had wist de componist slechts twee delen te voltooien (hoewel er enkele maten van het Scherzo zijn overgeleverd, die ongeveer 30 seconden muziek bevatten). Dit werk is kleurrijk, melodierijk en expressief; het wordt vaak gezien als de eerste romantische symfonie. Anton Bruckners Negende leidt ons een geheel andere wereld binnen. Ook dit werk was niet af toen de componist in 1896 overleed: het laatste deel is voltooid door Alfred Orel. Dit imponerende en zeer mystieke werk, dat bijna een uur duurt, werd door Bruckner opgedragen aan 'de geliefde God'.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling'

Iedereen weet dat Gerard graag uitslaapt, maar soms moet Wino hem toch uit bed zien te krijgen. Dit keer is daar een goede reden voor: ze gaan een urne uitzoeken voor Janny. Later op de dag brengen Gerard, Wino en Glenn samen een bezoek aan de cardioloog, omdat Gerards vader een hartpatiënt was.

'Only Joling', om 21.55 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    Sporza: FIFA WK voetbal 2026 magazine
    06:00
    Mr. Magoo
  • 09:00
    Zomerbeelden
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 11:25
    Sarah beweegt
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    09:45
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:00
    The Irrational
  • 10:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:30
    La Brea
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 11:00
    Geen uitzending
    09:35
    Tooldokter
  • 10:35
    Manifest
    02:20
    Geen uitzending
  • 11:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:05
    Sort Your Life Out
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:45
    World's Most Evil Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:20
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 11:15
    Snel, Makkelijk & Lekker
    02:05
    Culinair Thailand
  • 10:55
    Death in Paradise
    03:00
    Father Brown
  • 11:05
    Below Deck
    03:15
    Grey's Anatomy
  • 11:15
    Nederland in Beweging
    02:10
    NOS Journaal
  • 11:15
    Wordt aangekondigd
    08:20
    Natuur in de Cariben
  • 11:20
    Lief Monster
    05:30
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal