Première Boedapest Festival Orkest bij Brava

vrijdag 23 oktober 2015

Zaterdag 24 oktober kun je bij cultuurzender Brava om 20.30 uur kijken naar de Nederlandse tv-première van een prachtig concert dat het Boedapest Festival Orkest onder leiding van Iván Fischer in 2013 verzorgde in de Béla Bartók National Concert Hall in de Hongaarse hoofdstad.

Uitgevoerd worden Franz Schuberts Symfonie Nr. 8 en de Negende Symfonie van Anton Bruckner.


Boedapest Festival Orkest
Het Boedapest Festival Orkest (BFO), dat in het seizoen 2013/2014 zijn dertigste verjaardag vierde, heeft zichzelf gevestigd als het belangrijkste ensemble van Hongarije. Volgens Gramophone Magazine is het zelfs een van de tien belangrijkste orkesten ter wereld. Onder de charismatische leiding van Iván Fischer heeft het BFO samengewerkt met de beste musici die in de afgelopen drie decennia actief waren. De sfeer van het musiceren bij het BFO verschilt sterk met de meeste andere grote orkesten. Uit repetities en concerten blijkt een uniek gevoel van samenwerking tussen musici en dirigent. Elk concert wordt door Iván Fischer dan ook zorgvuldig voorbereid.

Het programma
Franz Schuberts Symfonie Nr. 8 werd in 1822 geschreven, maar hoewel Schubert nog zes jaar te leven had wist de componist slechts twee delen te voltooien (hoewel er enkele maten van het Scherzo zijn overgeleverd, die ongeveer 30 seconden muziek bevatten). Dit werk is kleurrijk, melodierijk en expressief; het wordt vaak gezien als de eerste romantische symfonie. Anton Bruckners Negende leidt ons een geheel andere wereld binnen. Ook dit werk was niet af toen de componist in 1896 overleed: het laatste deel is voltooid door Alfred Orel. Dit imponerende en zeer mystieke werk, dat bijna een uur duurt, werd door Bruckner opgedragen aan 'de geliefde God'.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Een vader en zoon uit de UK, Andrew en Macauly Dodd, willen veel geld verdienen. Ze rollen de business van de illegale steroïden in: importeren grondstoffen, bouwen een lab en een dsitributienetwerk op. Heel lang gaat het goed, tot ze opgepakt worden en de cel in vliegen. Ze vertellen uitgebreid hoe ze te werk zijn gegaan en welke mensen ze allemaal gebruikt hebben om hun doel te bereiken.

'Telefacts Zomer', om 21.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:30
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:25
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:40
    Geen uitzending
    06:30
    Plop & de Peppers
  • 01:55
    Geen uitzending
    08:45
    GPs: Behind Closed Doors
  • 02:15
    Geen uitzending
    02:00
    Breeders
  • 00:30
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:45
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Geen uitzending
    08:15
    Leven als vakman
  • 02:35
    Geen uitzending
    02:00
    Criminal Minds
  • 02:10
    Geen uitzending
    06:15
    Blue Bloods
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:05
    48 Hours to Buy
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:20
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 02:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:44
    Lifestyle en wonen
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:35
    Becoming Meewis
    02:25
    Vanavond bij ons
  • 02:10
    Darby and Joan
    02:30
    Midsomer Murders
  • 02:35
    Below Deck Mediterranean
    02:20
    Grey's Anatomy
  • 02:45
    NOS Journaal Laat
    02:00
    NOS Journaal
  • 02:00
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 02:30
    Eva
    02:55
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal