Portret van jonge Limburgse priester in 'Kruispunt'

zaterdag 2 november 2024
Foto: © KRO-NCRV 2020

Rick Blom is de jonge pastoor van drie parochies in Noord-Limburg. Dag in dag uit bindt hij de strijd aan tegen het verdwijnen van de kerk en haar betekenis in de samenleving.

Waar anderen zeggen dat het een verloren zaak is ziet Blom kansen. Hij weet best dat de mensen niet meer vanzelfsprekend naar de kerk komen, dus brengt hij de kerk naar de mensen. Zo zegt de charmante Blom direct ja als hem wordt gevraagd mee te lopen met de carnavalsoptocht en regisseert hij met veel enthousiasme het kerstspel van de kinderen.


Pastoor Blom is zich zeer bewust van de maatschappelijke veranderingen in Limburg. Er is een andere dynamiek ontstaan, maar dat biedt nieuwe mogelijkheden, zo gelooft hij. Blom meent dat de oudere generatie zich veel te veel richt op wat er niet meer is, en daarin blijft hangen. Over enkele jaren hoopt hij als pastoor van betekenis te zijn voor alle inwoners van zijn drie parochies tellende gemeenschap.

Blom voert een weldoordacht charmeoffensief: op de fiets, want dan kan hij met een gerust hart een biertje drinken. Zo gaat hij met zijn parochianen carnaval vieren, zegent naast de spaarzame kerkelijke huwelijken ook nieuwe gebouwen in en doet als vrijwilliger mee aan de jaarlijkse sportdag. Dat er elk jaar minder communicanten zijn doet Blom wel wat, maar hij vindt dat het geen zin heeft om te klagen over de realiteit. Onder het dak van de hemel is gemaakt door filmaker Jacky Brakels.

'KRO-NCRV Kruispunt: Onder het dak van de hemel', zondag 3 november om 17.10 uur op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Congé Payé' met Ruben Van Gucht op VTM GO

Tijdens de ontknoping van de Tour de France gaat Ruben Van Gucht een week op congé in het zuiden van Frankrijk. Samen met Mark Uytterhoeven, Tom Boonen, Jan Bakelants en Dirk De Wolf geniet hij tijdens de ultieme boys trip volop van la douce France.

'Congé Payé', om 22.45 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:05
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 Zomerweekend
  • 04:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:50
    Geen uitzending
    05:40
    Plop & de Peppers
  • 00:50
    Geen uitzending
    11:05
    Achter gesloten deuren
  • 01:20
    Geen uitzending
    01:45
    How I Met Your Mother
  • 01:20
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:35
    La Brea
  • 00:45
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    09:10
    De kunstenaar
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:15
    The Rookie
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:40
    Pawn Stars
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Big Miracles
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:05
    Without a Trace
  • 04:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:09
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:00
    Hidden Gems
    02:00
    Culinair Thailand
  • 05:05
    Midsomer Murders
    03:05
    Father Brown
  • 04:40
    First Dates Australia
    02:30
    Below Deck
  • 03:25
    NOS Journaal
    06:05
    Nederland in Beweging
  • 00:30
    Nieuwsuur
    08:10
    Hello Goodbye
  • 03:35
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    02:00
    Sluipschutters