'Podium Witteman' met Rosanne Philippens & The Vondel Strings, Nathalia Milstein en Sabra el Bahri Kathri & Martien Maas

Paul Witteman ontvangt violist Rosanne Philippens en The Vondel Strings, meesterpianist Nathalia Milstein, sopraan Sabra el Bahri Kathri en pianist Martien Maas, en Dekoor Close Harmony.
Een droom is uitgekomen voor violist Rosanne Philippens. Zij wilde al jaren een cd opnemen met vioolconcerten van Joseph Haydn en het ballet ‘Le baiser de la fée’ van Igor Stravinsky in de versie voor viool en orkest. Deze stukken die ze al vaker met een groep bevriende musici heeft uitgevoerd delen volgens haar lichtvoetigheid, intelligentie en humor. Dankzij de leeglopende agenda’s van musici in de tweede lockdown, is het album nu een feit. Op de cd is Rosanne Philippens soliste én muzikaal leider van het all-star-ensemble The Vondel Strings. Genoeg om over te praten dus, en natuurlijk horen we veel muziek van Haydn en Stravinsky.
De jonge Franse meesterpianist Nathalia Milstein is al eerder in onze show te gast geweest. Met haar zus Maria, met het Chianti Ensemble en als meesterlijk uitvoerder van de pianomuziek van Maurice Ravel. Momenteel speelt ze de beroemde cyclus ‘Visions fugitives’ van Sergej Prokofiev, muziek die haar Russische vader, de beroemde pianist Serguei Milstein, na aan het hart lag.
In Pauls Jonge Helden is deze week de Belgische sopraan Sabra El Bahri-Khatri te gast. Zij is 25 jaar en studeert binnenkort af aan de Academy for Music and Performing Arts in Tilburg. Als kind zong ze voornamelijk R&B en speelde ze gitaar. Inmiddels is ze uitgegroeid tot een veelzijdige zangeres en zong ze afgelopen zomer de hoofdrol in de operaproductie ‘Va pensiero’. In 'Podium Witteman' zingt Sabra 'Trois chansons de la petite sirène' van Arthur Honegger. Ze wordt daarbij begeleid door pianist Martien Maas.
Na de oproep aan koren van Floris Kortie stroomde onze mailbox vol. Een van de opvallendste inzendingen was het Dekoor Close Harmony uit Utrecht, meervoudig wereldkampioen in pop en jazz. Maar misschien was het absolute hoogtepunt wel hun optreden met The Rolling Stones op Pinkpop. In Podium Witteman zingen ze de Afrikaanse traditional 'Indodana'.
In de 'Podium Witteman Podcast' buigt Floris Kortie zich over het fenomeen 'auditie doen'. Hoe kom je binnen bij een toporkest? Floris vraagt het aan fagottist Gustavo Nuñez van het Concertgebouworkest en trombonist Rommert Groenhof van het Radio Filharmonisch Orkest. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar de documentaire 'Soliste' over violist Rosanne Philippens. In dit portret van Carine Bijlsma wordt Philippens, destijds 23 jaar oud en net afgestudeerd van het conservatorium, gevolgd tijdens haar tournee met het Nederlands Studenten Orkest. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman 'omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 10 oktober van 18.15 tot 19.15 uur bij de NTR op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- '3 op Reis' voor het laatst de wereld over: van de Molukken tot Finland
- Het kot loopt weer vol: Barbara Sarafian verwelkomt zeven nieuwe studenten
- Kijkcijfers: 14, 15 en 16 augustus 2026
- Welke gasten schuiven aan in het nieuwe seizoen van 'Dit Was Het Nieuws'?
- Nieuw: Eus presenteert 'De Meestergids', met Maarten van Rossem als jurylid
- Een verzwegen verleden in de KRO-NCRV documentaire 'Mijn Broer'
- Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem én dineren op topniveau in 'Met Vier In Bed'
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Tommy Wieringa is zondag te gast in 'VPRO Zomergasten'
- 'Ahoy Zingt De Nijs': een muzikale hommage aan Rob de Nijs bij MAX
- Live vanuit de wasstraat: JOE-dj Kai Merckx verhuist radiostudio naar Nijmegen & trakteert op schone auto’s
- 'De Coen & Sander Show' op JOE verwelkomt nieuwe nieuwslezer
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit Steenwijkerland
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Nostalgie zet volop in op muziek, persoonlijkheid en nostalgie in het najaar 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Ruben Van Gucht windt er geen doekjes om in 'De Verraders' -
Streamz deelt trailer van 'Naked Attraction Vlaanderen' -
Slapen in de kamer van ex-wielrenner Peter Van Petegem in 'Met Vier In Bed' -
Prime Video kondigt nieuw seizoen aan van 'Young Sherlock' -
Nieuwe trailer voor derde seizoen van 'Percy Jackson and the Olympians' -
CAMILLE geeft exclusieve inkijk achter de schermen van 'Tien Om Te Zien' -
Netflix deelt officiële trailer van 'De Eetclub' -
Kijk nu de podcast 'Vik & Marie: Studio 100 Rewind' bij Play -
Netflix deelt officiële teaser van 'Animals' -
'Topgangster' vertelt hoe hij grootste diamantroof ooit minutieus voorbereidde -
'De Kabouterdans'... 'Ik Weet Er Alles Van' -
De lat ligt letterlijk en figuurlijk hoog in 'Met Vier in Bed' -
Jamine vertelt over haar transitie in 'B&B Zoekt Lief' -
Prime Video deelt officiële trailer van 'L*VE KLEINE' -
Check nu de officiële trailer van 'The Last Sunrise' -
Neem samen met VTM een kijkje op 'Kamping Kitsch' -
Goedele Liekens zonder taboes in interviewreeks 'A-typisch' -
'Niet opnemen!': de nepagent die 30 staten in zijn greep hield -
'Niets houdt me tegen' door Celien Hermans, Siska, Niels & Zita tijdens VRT Zomerhit -
100-jarige Annie Geeraerts wordt verrast op de set van 'Familie' -
Tara heeft een zaadje geplant -
CAMILLE & MAKSIM zingen nummer uit Circus Camille exclusief in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk vanaf maandag naar 'Furious' op Disney+ -
Kijk naar de bijzondere kasteelweek van 'Met Vier In Bed' -
Wouter laat het strand spreken in 'B&B Zoekt Lief' -
Herinneringen aan Margriet Hermans in 'Tien Om Te Zien' -
Kijk nu naar 'Pompeii: Out of Time with Tom Hiddleston' -
Alain Remue getuigt over de hel in Pepinster -
'Charlotte ZKT. Lief' nieuwe Play Short -
'Met Vier In Bed' in het spoor van Brad Pitt
Kijktip van de dag

Michiel laat zich niet tegenhouden door progeria, ook al stelt zijn gezondheid hem steeds meer op de proef. Een gesprek over zijn hart doet hem nadenken over de toekomst. Amber bouwt aan haar droom en bloeit open tijdens de repetities van een musical.
'How to Be Alive: Amber en Michiel', om 21.25 uur op VTM.



































