'Podium Witteman' met Met Lucas & Arthur Jussen, Andreas Scholl en Henk van der Meulen

Paul Witteman ontvangt de pianisten Lucas en Arthur Jussen, countertenor Andreas Scholl en pianiste Tamar Halperin, muziekkenner Henk van der Meulen en pianist Rangel Silaev.
De broers Lucas en Arthur Jussen zijn graag geziene gasten in 'Podium Witteman'. In het najaar verscheen hun cd met muziek van Bach en dat is zoals inmiddels algemeen bekend de favoriete componist van Paul. Een mooie aanleiding voor een bezoek in onze speciale kerstuitzending!
De bij leven al legendarische Duitse countertenor Andreas Scholl was eerder te gast in 'Podium Witteman'. Dit keer komt hij met zijn echtgenote, de pianist Tamar Halperin. Het echtpaar is op tournee met het programma ‘The Twilight People’, gewijd aan liederen over licht en duisternis, begin en einde.
Conservatoriumdirecteur en muziekkenner Henk van der Meulen komt weer vertellen over een grensverlegger in de muziek. Dit keer de Franse componist Hector Berlioz die in 1830 de wereld op zijn kop zette met zijn 'Symphonie fantastique'! Pianist Rangel Silaev, een supertalent van het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, speelt muziek uit die symfonie.
December is sprookjesmaand in Korties Kwesties. Floris Kortie vertelt het verhaal van 'De Notenkraker', met daarbij de prachtige balletmuziek van Pjotr Iljitsj Tsjaikovski. Daarin is een speciale rol weg gelegd voor de sprookjesachtige klanken van de celesta. Het Matangi Quartet speelt samen met de Spaanse Celia García-García op celesta.
In 'Podium Witteman Extra' kunt u kijken naar de documentaire 'Jeux', waarin de gebroeders Jussen worden gevolgd tijdens cd-opnames en een optreden in het Concertgebouw. 'Podium Witteman Extra' wordt wekelijks uitgezonden op het digitale kanaal NPO 2 Extra, aansluitend aan de reguliere uitzending van 'Podium Witteman'.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna twee keer herhaald: op maandag rond middernacht en op zaterdagmiddag om 14.20 uur.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Nieuwe serie 'Ghosts Off Grid' vanaf zondag bij Discovery
- 'Het Familiediner' stopt na ruim 25 jaar
- Fusiebedrijf Paramount en Warner Bros. krijgt naam Skydance
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- 'Dat is een verschrikkelijke fout': Thais restaurant serveert géén rijst in 'Mijn Restaurant'
- Dit zijn de highlights van de Disney Channels in oktober
- 'Vroege Vogels' bezoekt de Strabrechtse Heide
- 'Ivo op Zondag' is terug met nieuw seizoen
- 'Dit is waarvoor we het doen!': zingende kok blaast de jury omver in 'Got Talent'
- KRO-NCRV Radioschool zoekt nieuw radiotalent voor 2027
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Renkum
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Qmusic-luisteraar Gillian uit Utrecht pakt koffers voor Miley Cyrus in Hollywood
Multimedia SPOTLIGHT
-
Zingende kok blaast jury omver in 'Got Talent'
-
'Kotmadam Sergeant' en studenten maken zich klaar voor de Foute Party -
Marc Coucke heeft opvallend advies voor duo in 'Mijn Restaurant' -
Regi en Linda blikken terug op 30 jaar Milk Inc. -
Vrachtwagenchauffeur onder vuur genomen in 'Real Life Patsers' -
'Verboden te Lachen' met Peter Van den Begin nieuw op Streamz -
Axel Daeseleire spreekt met de 'meest gehate familie van Amerika' -
Margriet en Celien Hermans keren terug naar de operatiekamer -
Mattias' papa niet onder de indruk van kersverse schoondochter -
Karen Damen krijgt opvallende 'K2 Zoekt K3'-reünie in 'Got Talent'
-
Farzad getuigt in 'Kotmadam Sergeant' over discriminatie -
Kom in actie voor De Warmste Week! -
De groep valt uiteen in 'De Verraders' -
Erik Van Looy trapt nieuw seizoen 'De Slimste Mens ter Wereld' op gang -
Paniek bij Karen Damen in 'Got Talent' -
Kijk nu 'Toy Story 5' op Disney+ -
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie
Kijktip van de dag

De jonge Reggie Dwight, een verlegen pianotalent, gaat in Londen naar het beroemde conservatorium Royal Academy of Music. Zo maakt hij kennis met songwriter Bernie Taupin, met wie hij een succesvolle samenwerking aangaat. Reggie zal uiteindelijk uitgroeien tot de extravagante wereldster Elton John.
'Rocketman', film uit 2019 met oa. Taron Egerton, om 22.30 uur op VTM 3.



































