'Podium Witteman' met Anna Fedorova & Calefax Reed Quintet

zaterdag 19 maart 2022
Foto: NTR - © Jean Pierre Heijmans 2018

Paul Witteman ontvangt toppianist Anna Fedorava en haar ouders Borys en Tatiana, violist Lisa Jacobs & The String Soloists, klarinettist Emile Souvagie, zangeres Anne Serierse, cellist Florianne Remme & pianist Alexander Declercq, en Calefax Reed Quintet.

Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne wijdt de in Nederland wonende Oekraïense toppianist Anna Fedorova haar bestaan volledig aan het organiseren van benefietconcerten om hulp te bieden aan haar vaderland. Ze is direct persoonlijk betrokken, omdat haar beide ouders, ook pianisten, vlak voor het uitbreken van de oorlog huis en haard in Kiev hebben verlaten en nu bij haar inwonen. Anna vertelt over wat muziek kan doen in deze tijd - niet alleen Oekraïense, maar ook Russische muziek. In 'Podium Witteman' speelt ze samen met haar ouders Borys Fedorov en Tatiana Abayeva de prachtige Romance voor zes handen van Sergej Rachmaninov.


Topviolist Lisa Jacobs komt naar 'Podium Witteman' met het strijkersensemble The String Soloists, waarvan ze de artistiek leider is. Uniek aan het ensemble is dat ze zonder dirigent spelen, wat zorgt voor een zeer grote betrokkenheid van alle spelers. The String Soloists spelen eerste deel uit de Holberg Suite van Edvard Grieg en de Romance van de Deense componist Carl Nielsen.

Pauls Jonge Held is deze week de 23-jarige Belgische klarinettist Emile Souvagie. Hij studeerde vorig jaar af aan het Koninklijk Conservatorium in Brussel. Vorige week won hij een academieplaats bij het Koninklijk Concertgebouworkest. In Podium Witteman speelt Emile samen met cellist Florianne Remme en pianist Alexander Declercq het virtuoze slotdeel uit het klarinettrio van Johannes Brahms.

Floris Kortie vertelt over het bekendste glissando (glijden van de ene naar de andere toonhoogte) uit de klassieke muziek: de klarinetsolo van George Gershwins Rhapsody in Blue. Calefax Reed Quintet heeft het stuk, dat oorspronkelijk een pianoconcert is, gearrangeerd voor hun unieke bezetting van vijf houtblazers.

Mike Boddé is fan van de Franse componist, arrangeur en pianist Michel Legrand. Samen met jazzzangeres Anne Serierse brengt hij Legrands lied Summer Me, Winter Me uit de film 'The Picasso Summer' in een Nederlandse vertaling.

In de 'Podium Witteman Podcast' stelt Floris Kortie de vraag: Wat is een ouverture, en hoe heeft deze zich ontwikkeld van intro van een opera tot een zelfstandige muziekvorm? De antwoorden en voorbeelden komen van radiopresentator Hein van Eekert en Niek van Idelenburg, artistiek directeur van Holland Opera. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 20 maart van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Jurgen heeft zijn knappe collega Sibel na een korte affaire ten huwelijk gevraagd. Hij is een Vlaming, zij heeft Turkse roots. Voor de ouders van beide twintigers komt de trouw als een complete verrassing. Sibel en Jurgen zijn smoorverliefd en kijken enorm uit naar een prachtig trouwfeest. Dat is echter buiten de druk, de verwachtingen en de twijfels van hun families gerekend. Eén ding is zeker: het wordt een trouwfeest om nooit meer te vergeten.

'Trouw met Mij!', film uit 2014 met oa. Mieke Bouve, om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:00
    VRT NWS journaal 13u
    13:25
    Het weer (middag)
  • 13:00
    Winterbeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 13:15
    Monster Shaker
    13:25
    Sisters
  • 13:00
    VTM Nieuws
    13:30
    Het Weer (middag)
  • 13:00
    Darts
    17:05
    De Pfaffs
  • 11:50
    Geen uitzending
    14:25
    S.W.A.T.
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:30
    All New Traffic Cops
  • 08:55
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    14:50
    Geen uitzending
  • 12:15
    De Tafel van Gert
    13:25
    Het Beste Bod
  • 13:20
    C.S.I. New York
    14:15
    Brilliant Minds
  • 12:35
    MacGyver
    13:30
    Ocean's Eleven
  • 13:15
    Tot op de Graat
    13:35
    Zoete Zonde
  • 11:55
    The Model Murders
    13:25
    Cold Case Killers
  • 10:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 13:10
    Het appartement
    13:55
    Met Nederlandse hits naar het komende uur
  • 13:10
    De Sterrenkaart
    13:45
    Guten Appetit
  • 13:15
    Sister Boniface Mysteries
    14:10
    Miss Scarlet and the Duke
  • 13:00
    Cougar Town
    13:55
    NCIS
  • 13:20
    Bak mee met MAX
    13:35
    NOS Journaal
  • 13:20
    De Geknipte Gast
    14:00
    Romy en Alain - De eeuwige verloofden
  • 13:20
    Dropje
    13:25
    Zin in Zappelin