'Podium Witteman' met Anna Fedorova & Calefax Reed Quintet

zaterdag 19 maart 2022

Paul Witteman ontvangt toppianist Anna Fedorava en haar ouders Borys en Tatiana, violist Lisa Jacobs & The String Soloists, klarinettist Emile Souvagie, zangeres Anne Serierse, cellist Florianne Remme & pianist Alexander Declercq, en Calefax Reed Quintet.

Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne wijdt de in Nederland wonende Oekraïense toppianist Anna Fedorova haar bestaan volledig aan het organiseren van benefietconcerten om hulp te bieden aan haar vaderland. Ze is direct persoonlijk betrokken, omdat haar beide ouders, ook pianisten, vlak voor het uitbreken van de oorlog huis en haard in Kiev hebben verlaten en nu bij haar inwonen. Anna vertelt over wat muziek kan doen in deze tijd - niet alleen Oekraïense, maar ook Russische muziek. In 'Podium Witteman' speelt ze samen met haar ouders Borys Fedorov en Tatiana Abayeva de prachtige Romance voor zes handen van Sergej Rachmaninov.


Topviolist Lisa Jacobs komt naar 'Podium Witteman' met het strijkersensemble The String Soloists, waarvan ze de artistiek leider is. Uniek aan het ensemble is dat ze zonder dirigent spelen, wat zorgt voor een zeer grote betrokkenheid van alle spelers. The String Soloists spelen eerste deel uit de Holberg Suite van Edvard Grieg en de Romance van de Deense componist Carl Nielsen.

Pauls Jonge Held is deze week de 23-jarige Belgische klarinettist Emile Souvagie. Hij studeerde vorig jaar af aan het Koninklijk Conservatorium in Brussel. Vorige week won hij een academieplaats bij het Koninklijk Concertgebouworkest. In Podium Witteman speelt Emile samen met cellist Florianne Remme en pianist Alexander Declercq het virtuoze slotdeel uit het klarinettrio van Johannes Brahms.

Floris Kortie vertelt over het bekendste glissando (glijden van de ene naar de andere toonhoogte) uit de klassieke muziek: de klarinetsolo van George Gershwins Rhapsody in Blue. Calefax Reed Quintet heeft het stuk, dat oorspronkelijk een pianoconcert is, gearrangeerd voor hun unieke bezetting van vijf houtblazers.

Mike Boddé is fan van de Franse componist, arrangeur en pianist Michel Legrand. Samen met jazzzangeres Anne Serierse brengt hij Legrands lied Summer Me, Winter Me uit de film 'The Picasso Summer' in een Nederlandse vertaling.

In de 'Podium Witteman Podcast' stelt Floris Kortie de vraag: Wat is een ouverture, en hoe heeft deze zich ontwikkeld van intro van een opera tot een zelfstandige muziekvorm? De antwoorden en voorbeelden komen van radiopresentator Hein van Eekert en Niek van Idelenburg, artistiek directeur van Holland Opera. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 20 maart van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

De koppels genieten van een romantisch weekend in Brugge, met cava en openhartige gesprekken. Na een pittige teamactiviteit volgt de ultieme ontknoping. Denzel en Elke krijgen lof van de experten, terwijl Ellen en Matti twijfelen over hun toekomst.

'Blind Getrouwd', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:00
    Radio 2
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio 2
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 09:00
    Tik Tak
    06:05
    Bumba
  • 08:55
    Heidi
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:55
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:00
    Geen uitzending
    13:30
    Law & Order Toronto: Criminal Intent
  • 07:00
    Willy
    01:30
    Police Interceptors
  • 07:45
    A Vineyard Christmas
    06:05
    A Very Merry Bridesmaid
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    08:05
    Mijn tuin
  • 08:30
    Castle
    02:50
    Geen uitzending
  • 08:10
    Austin Powers in Goldmember
    02:35
    Geen uitzending
  • 08:55
    Piet Patron
    02:40
    A Place in the Sun
  • 08:50
    24 Hours in Police Custody
    02:25
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:56
    De Branche-Expert
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:35
    Indian Summer
    02:00
    Foodies & The City
  • 08:25
    Midsomer Murders
    02:45
    Ripper Street
  • 08:40
    The Resident
    02:05
    NCIS
  • 09:00
    NOS Journaal
    02:05
    EenVandaag
  • 09:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    02:20
    Nieuwsuur
  • 09:00
    Sesamstraat
    05:30
    Tekst-TV