'Podium Witteman' met Anna Fedorova & Calefax Reed Quintet

Paul Witteman ontvangt toppianist Anna Fedorava en haar ouders Borys en Tatiana, violist Lisa Jacobs & The String Soloists, klarinettist Emile Souvagie, zangeres Anne Serierse, cellist Florianne Remme & pianist Alexander Declercq, en Calefax Reed Quintet.
Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne wijdt de in Nederland wonende Oekraïense toppianist Anna Fedorova haar bestaan volledig aan het organiseren van benefietconcerten om hulp te bieden aan haar vaderland. Ze is direct persoonlijk betrokken, omdat haar beide ouders, ook pianisten, vlak voor het uitbreken van de oorlog huis en haard in Kiev hebben verlaten en nu bij haar inwonen. Anna vertelt over wat muziek kan doen in deze tijd - niet alleen Oekraïense, maar ook Russische muziek. In 'Podium Witteman' speelt ze samen met haar ouders Borys Fedorov en Tatiana Abayeva de prachtige Romance voor zes handen van Sergej Rachmaninov.
Topviolist Lisa Jacobs komt naar 'Podium Witteman' met het strijkersensemble The String Soloists, waarvan ze de artistiek leider is. Uniek aan het ensemble is dat ze zonder dirigent spelen, wat zorgt voor een zeer grote betrokkenheid van alle spelers. The String Soloists spelen eerste deel uit de Holberg Suite van Edvard Grieg en de Romance van de Deense componist Carl Nielsen.
Pauls Jonge Held is deze week de 23-jarige Belgische klarinettist Emile Souvagie. Hij studeerde vorig jaar af aan het Koninklijk Conservatorium in Brussel. Vorige week won hij een academieplaats bij het Koninklijk Concertgebouworkest. In Podium Witteman speelt Emile samen met cellist Florianne Remme en pianist Alexander Declercq het virtuoze slotdeel uit het klarinettrio van Johannes Brahms.
Floris Kortie vertelt over het bekendste glissando (glijden van de ene naar de andere toonhoogte) uit de klassieke muziek: de klarinetsolo van George Gershwins Rhapsody in Blue. Calefax Reed Quintet heeft het stuk, dat oorspronkelijk een pianoconcert is, gearrangeerd voor hun unieke bezetting van vijf houtblazers.
Mike Boddé is fan van de Franse componist, arrangeur en pianist Michel Legrand. Samen met jazzzangeres Anne Serierse brengt hij Legrands lied Summer Me, Winter Me uit de film 'The Picasso Summer' in een Nederlandse vertaling.
In de 'Podium Witteman Podcast' stelt Floris Kortie de vraag: Wat is een ouverture, en hoe heeft deze zich ontwikkeld van intro van een opera tot een zelfstandige muziekvorm? De antwoorden en voorbeelden komen van radiopresentator Hein van Eekert en Niek van Idelenburg, artistiek directeur van Holland Opera. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.
'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.
Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.
'Podium Witteman', zondag 20 maart van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Anna Nooshin en Ward Lemmelijn presenteren 'Love Island VIPS'
- Pierre van Hooijdonk stopt als vaste analist bij de NOS
- NPO maakt plannen bekend voor nieuw televisieseizoen
- Karine Claassen volgt acht Vlamingen in Amerika in 'Home Sweet Home'
- Kijkcijfers: maandag 31 augustus 2026
- Jake viert zijn nieuwe single Baby Love met een intieme releaseparty in 'Knokke Tof'
- Alienbaby’s, onverklaarbare implantaten & bigfoots in 'Axel Terug Naar Amerika'
- 'Ik heb het schijt aan tradities': Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd'
- Ontdek alles wat Cartoonito in september voor je in petto heeft
- Duik vanaf september het nieuwe schooljaar in met Cartoon Network
- Nieuwe ochtendshow van Qmusic heet 'Hey Mattie!'
- Nieuwe ochtendshow 'Radio 10 Staat Op! met Jan-Willem Roodbeen en Jeroen Kijk in de Vegte' begint maandag
- Bijzondere wensen en exclusieve optredens tijdens de NPO Radio 2 Wensweek voor KWF
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanaf de Oude Markt in Enschede
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Videoland toont eerste beelden van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
Kijk de laatste aflevering van 'A-typisch' met Ella Leyers -
Barbara ontfermt zich over Leandro -
Marjan gooit roet in het eten bij 'Blind Getrouwd' -
Celien Hermans onthult anekdote over mama Margriet -
Bockie sukkelt tijdens spreekbeurt Frans -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Dominique Persoone en Tom Degroote op roadtrip naar Zweden -
Ruben Van Gucht praat voor het eerst over zijn dochter in 'Happy Hour' -
Tara en Sam zijn verliefd! -
'Florentina' worstelt met liefde, verraad en burn-out -
Netflix onthult trailer van 'The Gentlemen' S2 -
Jade Mintjens over haar gênantste wc-bezoek ooit op de trein -
Kijk het laatste seizoen van 'Nonkels' volledig op Streamz! -
Frances Lefebure overvalt Elke in 'Blind Getrouwd' -
Qmusic trapt het najaar af met 'Elke Beller Wint…' -
Chaos troef in nieuw seizoen van 'Kamp Jeroom' -
Axel Daeseleire bedreigd aan de Mexicaanse grens -
Ruben Van Gucht toont het decor van zijn nieuwe talkshow 'Happy Hour' -
Check de trailer van 'Good Luck Guys: Overleven Zonder Filter' seizoen 4 -
Bockie in volle stress op eerste schooldag -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
National Geographic presenteert nieuwe docuserie '9/11 Reunited' -
Ontstaat er een romantische klik tussen Steven en Greet? -
De cast van 'De Verraders' is compleet! -
Streamz lost een eerste teaser van 'Breendonk' -
Kijk de eerste beelden van 'Bockie Gaat Naar School' -
Iconisch spelprogramma 'Zeg eens Euh!' is terug! -
Dina krijgt het moeilijk in 'Ze Zeggen Dat: terug naar school' -
Kijk nu de trailer van 'Blind Getrouwd', seizoen 11!
Kijktip van de dag

Vandaag trouwen Mattias en Marjan, waarna we kennismaken met Ellen en Matti. Kan Matti, een vader van twee jonge kinderen, het hart veroveren van Ellen, een vrouw die na een intens kankertraject weer op zoek gaat naar liefdesgeluk?
'Blind Getrouwd', om 20.35 uur op VTM.



































