'Podium Witteman' met Anna Fedorova & Calefax Reed Quintet

zaterdag 19 maart 2022
Foto: NTR - © Jean Pierre Heijmans 2018

Paul Witteman ontvangt toppianist Anna Fedorava en haar ouders Borys en Tatiana, violist Lisa Jacobs & The String Soloists, klarinettist Emile Souvagie, zangeres Anne Serierse, cellist Florianne Remme & pianist Alexander Declercq, en Calefax Reed Quintet.

Sinds het begin van de oorlog in Oekraïne wijdt de in Nederland wonende Oekraïense toppianist Anna Fedorova haar bestaan volledig aan het organiseren van benefietconcerten om hulp te bieden aan haar vaderland. Ze is direct persoonlijk betrokken, omdat haar beide ouders, ook pianisten, vlak voor het uitbreken van de oorlog huis en haard in Kiev hebben verlaten en nu bij haar inwonen. Anna vertelt over wat muziek kan doen in deze tijd - niet alleen Oekraïense, maar ook Russische muziek. In 'Podium Witteman' speelt ze samen met haar ouders Borys Fedorov en Tatiana Abayeva de prachtige Romance voor zes handen van Sergej Rachmaninov.


Topviolist Lisa Jacobs komt naar 'Podium Witteman' met het strijkersensemble The String Soloists, waarvan ze de artistiek leider is. Uniek aan het ensemble is dat ze zonder dirigent spelen, wat zorgt voor een zeer grote betrokkenheid van alle spelers. The String Soloists spelen eerste deel uit de Holberg Suite van Edvard Grieg en de Romance van de Deense componist Carl Nielsen.

Pauls Jonge Held is deze week de 23-jarige Belgische klarinettist Emile Souvagie. Hij studeerde vorig jaar af aan het Koninklijk Conservatorium in Brussel. Vorige week won hij een academieplaats bij het Koninklijk Concertgebouworkest. In Podium Witteman speelt Emile samen met cellist Florianne Remme en pianist Alexander Declercq het virtuoze slotdeel uit het klarinettrio van Johannes Brahms.

Floris Kortie vertelt over het bekendste glissando (glijden van de ene naar de andere toonhoogte) uit de klassieke muziek: de klarinetsolo van George Gershwins Rhapsody in Blue. Calefax Reed Quintet heeft het stuk, dat oorspronkelijk een pianoconcert is, gearrangeerd voor hun unieke bezetting van vijf houtblazers.

Mike Boddé is fan van de Franse componist, arrangeur en pianist Michel Legrand. Samen met jazzzangeres Anne Serierse brengt hij Legrands lied Summer Me, Winter Me uit de film 'The Picasso Summer' in een Nederlandse vertaling.

In de 'Podium Witteman Podcast' stelt Floris Kortie de vraag: Wat is een ouverture, en hoe heeft deze zich ontwikkeld van intro van een opera tot een zelfstandige muziekvorm? De antwoorden en voorbeelden komen van radiopresentator Hein van Eekert en Niek van Idelenburg, artistiek directeur van Holland Opera. De 'Podium Witteman Podcast' verschijnt elke week en is te beluisteren via www.podiumwitteman.nl of je favoriete podcastapp.

'Podium Witteman' omarmt de wereld van de klassieke muziek, maar zoekt ook de grenzen op met andere genres zoals pop, wereldmuziek, of jazz. Met ruimte voor bijzondere verhalen, jong talent en optredens van topmusici.

Het NTR-programma 'Podium Witteman' wordt wekelijks uitgezonden op NPO 2, live vanuit De Hallen in Amsterdam. Het NTR-programma wordt daarna herhaald op zaterdagochtend om 10.30 uur.

'Podium Witteman', zondag 20 maart van 18.15 tot 19.15 uur op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Johny Voners als Xavier in 'F.C. De Kampioenen' (foto: Eén - © VRT 2020)

Xavier krijgt enorm veel kritiek van de ploeg en van Carmen. Na een zatte avond belandt hij bij Fernand, aan wie hij zijn nood klaagt. Wanneer Xavier onthult dat de ploeg zonder hem niet kan spelen zondag, krijgt Fernand het lumineuze idee een ontvoering te ensceneren. Zo zullen de Kampioenen leren dat ze niet zonder Xavier kunnen, en zullen Fernands duiven ongestoord door voetbalgeweld kunnen vallen.

'F.C. De Kampioenen', om 19.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:05
    Campus 12: compilatie
    06:00
    In bed met Olly
  • 08:00
    Radio 2: Weekwatchers
    08:00
    Herfstbeelden
  • 09:30
    Kapot gaan
    04:50
    Geen uitzending
  • 09:35
    Nonkel Jef
    01:00
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:40
    Parking Wars
  • 08:55
    Geen uitzending
    01:15
    What We Do in the Shadows
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 08:35
    Mistletoe Match
    01:35
    Joe
  • 09:30
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 09:25
    Tooldokter
    01:35
    De Tafel van de Week
  • 08:55
    Elementary
    02:00
    Criminal Minds
  • 09:25
    Storage Wars
    01:40
    Les Sentinelles
  • 08:55
    The Block Australia
    01:20
    Botched
  • 09:25
    Ms. Murder
    01:15
    The First 48
  • 09:33
    Trends Talk
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:27
    De ambachter
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:50
    Winterse Kost
    01:25
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 08:55
    Murdoch Mysteries
    01:40
    Midsomer Murders
  • 09:25
    American Pickers
    01:35
    Nancy Drew
  • 09:30
    Kamp Van Koningsbrugge
    01:15
    Wie is de Mol? 25 jaar
  • 08:50
    Kassa
    01:10
    Dit is de Week
  • 09:15
    Kosmoo
    01:10
    First Dates