Podcastcollectief Alicante onderzoekt de succesformule achter TikTok-hits

zaterdag 4 december 2021

Wie als popartiest bekend wil worden, kan tegenwoordig niet meer om het social media-platform TikTok heen. Het NPO Radio 1-collectief Alicante onderzocht hoe artiesten te werk gaan om een monsterhit op TikTok te scoren. Hun werkwijze? Het kerstnummer 'Ik Ben De Kerstboom' uitbrengen!

In hun zoektocht naar de succesformule voor een TikTok-hit besloot de redactie een eigen kerstnummer te laten produceren: 'Met deze aflevering wilden we blootleggen wat er komt kijken wanneer je een nummer met behulp van social media tot een hit wil maken', vertelt maker Ilan Hoekstra. 'Er komt veel meer bij kijken dan dat je op het eerste gezicht denkt.'


Om erachter te komen waar een nummer aan moet voldoen, werd er gesproken met de Talent en Music Manager van MTV, Diederik van Zessen. Hij geeft een uniek inkijkje in de muziekwereld en weet waar artiesten rekening mee moeten houden met het uitbrengen van hun tracks. 'Waar twintig jaar geleden vooral heel veel samples werden gebruikt, zijn het nu gekke geluiden en gekke instrumenten. Humor en zelfspot zijn daarnaast ook heel belangrijk. De gekke geluiden of instrumenten kunnen dit extra benadrukken.'

Op muzikaal gebied werd de hulp ingeroepen van producer Onderkoffer. Hij behaalde met zijn nummers grote internationale successen. De track Beast is miljoenen keren beluisterd op Spotify en werd gebruikt in een reclame van het sportmerk Asics. De vocals op het nummer worden verzorgd door La Toya Linger. Haar nummers Fayaman en Like That gingen al eerder viral op TikTok.

De track 'Ik Ben De Kerstboom' is het eindresultaat van de aflevering en is inmiddels te beluisteren op Spotify.

De nieuwe Alicante-aflevering is te beluisteren in je favoriete podcastapp en op de website van NPO Radio 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Container Cup' (Play)

Ex-profwielrenner Greg Van Avermaet en ex-profvoetballer en voormalig Rode Duivel Jelle Van Damme zijn nu toppers op de gravelbike. Wie van hen blijkt de sterkste in de zeven disciplines in de container?

'De Container Cup', om 22/20 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:30
    Ket & Doc
    07:55
    De Hoppers
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 07:29
    Molang
    08:00
    Ongezien
  • 07:25
    Hallo K3
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:15
    Urk!
    08:00
    Geen uitzending
  • 06:00
    Qmusic
    04:55
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:35
    Geen uitzending
    15:25
    Murder in a Small Town
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    07:45
    Geen uitzending
  • 07:30
    Wild Cards
    07:20
    Sullivan's Crossing
  • 07:30
    3rd Rock From the Sun
    06:05
    Noah
  • 07:05
    Paris in Love
    07:45
    Smossen Mag
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:25
    Shades of Blue
  • 04:02
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 07:28
    Hobbyklus
    08:00
    Een Uur Sorry Music
  • 07:30
    De Garde van Gert
    08:00
    Foodies & The City
  • 07:30
    All Creatures Great and Small
    07:00
    Death in Paradise
  • 07:20
    The Kardashians
    07:15
    Grey's Anatomy
  • 07:30
    NOS Journaal
    07:35
    Compilatie Tijd voor MAX
  • 07:15
    Tijd voor Max
    03:20
    Nieuwsuur
  • 07:30
    Kindertijd
    07:55
    Rubble & Crew