Podcastcollectief Alicante onderzoekt de succesformule achter TikTok-hits

Wie als popartiest bekend wil worden, kan tegenwoordig niet meer om het social media-platform TikTok heen. Het NPO Radio 1-collectief Alicante onderzocht hoe artiesten te werk gaan om een monsterhit op TikTok te scoren. Hun werkwijze? Het kerstnummer 'Ik Ben De Kerstboom' uitbrengen!
In hun zoektocht naar de succesformule voor een TikTok-hit besloot de redactie een eigen kerstnummer te laten produceren: 'Met deze aflevering wilden we blootleggen wat er komt kijken wanneer je een nummer met behulp van social media tot een hit wil maken', vertelt maker Ilan Hoekstra. 'Er komt veel meer bij kijken dan dat je op het eerste gezicht denkt.'
Om erachter te komen waar een nummer aan moet voldoen, werd er gesproken met de Talent en Music Manager van MTV, Diederik van Zessen. Hij geeft een uniek inkijkje in de muziekwereld en weet waar artiesten rekening mee moeten houden met het uitbrengen van hun tracks. 'Waar twintig jaar geleden vooral heel veel samples werden gebruikt, zijn het nu gekke geluiden en gekke instrumenten. Humor en zelfspot zijn daarnaast ook heel belangrijk. De gekke geluiden of instrumenten kunnen dit extra benadrukken.'
Op muzikaal gebied werd de hulp ingeroepen van producer Onderkoffer. Hij behaalde met zijn nummers grote internationale successen. De track Beast is miljoenen keren beluisterd op Spotify en werd gebruikt in een reclame van het sportmerk Asics. De vocals op het nummer worden verzorgd door La Toya Linger. Haar nummers Fayaman en Like That gingen al eerder viral op TikTok.
De track 'Ik Ben De Kerstboom' is het eindresultaat van de aflevering en is inmiddels te beluisteren op Spotify.
De nieuwe Alicante-aflevering is te beluisteren in je favoriete podcastapp en op de website van NPO Radio 1.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijk vanaf maandag 'House Hunters: Amazing Water Homes' op HGTV
- Deze bekende Vlamingen wagen zich aan de Atlantische Oceaan in het vierde seizoen 'Over de Oceaan'
- 'Alles in orde!' met Danira Boukhriss Terkessidis nieuw op VRT 1
- Maandag start Malou Petter als nieuwe presentatrice van 'EenVandaag'
- 'Karrewiet' en Pommelien Thijs grote winnaars op het 'Gala van de Gouden K’s 2025'
- Volg de Olympische Winterspelen bij de NOS
- Comedy Central in februari is de plek waar de winter grappig wordt
- Februari staat in het teken van actie en humor op Cartoonito
- Valentijn vieren tijdens een maand vol liefde op Cartoon Network
- Dit zijn de kandidaten voor de vijfde week van ‘De Dag van Vandaag’
- Belgian Music Matters: DAAN, Portland, High Hi, ‘t Hof van Commerce en Das Pop kapen de avond van Willy
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de kantine van FC Aalsmeer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- 'Aan De Slag!' wint Gouden RadioRing 2025
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België
Kijktip van de dag

Bij de familie Brantegem uit Aalst hebben de spullen, en dan vooral het speelgoed, het huis overgenomen. Omdat elk gezinslid een 'labeltje' heeft, slagen ze er zelf niet in om de orde en het overzicht in huis te bewaren. De confrontatie met de spullen in de loods zorgt voor een rollercoaster aan emoties, terwijl in huis alles in het werk wordt gesteld om het gezin de juiste handvatten te bieden om de uitdagingen die leven met een label met zich meebrengt, zo verteerbaar mogelijk te maken.
'Alles In Orde!', om 20.50 uur op VRT 1.



































