Podcastcollectief Alicante onderzoekt de succesformule achter TikTok-hits

Wie als popartiest bekend wil worden, kan tegenwoordig niet meer om het social media-platform TikTok heen. Het NPO Radio 1-collectief Alicante onderzocht hoe artiesten te werk gaan om een monsterhit op TikTok te scoren. Hun werkwijze? Het kerstnummer 'Ik Ben De Kerstboom' uitbrengen!
In hun zoektocht naar de succesformule voor een TikTok-hit besloot de redactie een eigen kerstnummer te laten produceren: 'Met deze aflevering wilden we blootleggen wat er komt kijken wanneer je een nummer met behulp van social media tot een hit wil maken', vertelt maker Ilan Hoekstra. 'Er komt veel meer bij kijken dan dat je op het eerste gezicht denkt.'
Om erachter te komen waar een nummer aan moet voldoen, werd er gesproken met de Talent en Music Manager van MTV, Diederik van Zessen. Hij geeft een uniek inkijkje in de muziekwereld en weet waar artiesten rekening mee moeten houden met het uitbrengen van hun tracks. 'Waar twintig jaar geleden vooral heel veel samples werden gebruikt, zijn het nu gekke geluiden en gekke instrumenten. Humor en zelfspot zijn daarnaast ook heel belangrijk. De gekke geluiden of instrumenten kunnen dit extra benadrukken.'
Op muzikaal gebied werd de hulp ingeroepen van producer Onderkoffer. Hij behaalde met zijn nummers grote internationale successen. De track Beast is miljoenen keren beluisterd op Spotify en werd gebruikt in een reclame van het sportmerk Asics. De vocals op het nummer worden verzorgd door La Toya Linger. Haar nummers Fayaman en Like That gingen al eerder viral op TikTok.
De track 'Ik Ben De Kerstboom' is het eindresultaat van de aflevering en is inmiddels te beluisteren op Spotify.
De nieuwe Alicante-aflevering is te beluisteren in je favoriete podcastapp en op de website van NPO Radio 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Dit zijn de gasten in een nieuw seizoen van 'De Geknipte Gast'
- Ook Candice Martens krijgt tweede kans in gloednieuwe reeks 'Blind Getrouwd: Second Chance'
- Willy Sommers verklapt eigen bezoek aan 'Maison Verhulst'
- 'De Tafel van Tine' plots onderbroken door technische storing
- Mona Mina Leon genomineerd voor International Emmy Award voor haar hoofdrol in Streamz Original 'Holy Sh!t'
- Jade Mintjens probeert het begrip 'Girl math' uit te leggen: 'Mijn vriend snapt het niet!'
- 'Kotmadam Sergeant' krijgt bezoek van haar man Roland
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': verwaarloosde gebitten bij kwetsbare ouderen
- Seppe staat om 5 uur ’s ochtends al in kamerjas en op pantoffels aan zijn bedrijf in Knokke
- 'Emo wint het altijd van ratio': Jinnih en Danira botsen in tweestrijd aan De Ronde Tafel
- Peter Van de Veire danst opnieuw 24 uur tegen kanker
- Na het verhaal van zussen Femke en Janne in Q-studio: opbrengst van Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 gaat naar Bednet
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Alkmaar
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bekijk de trailer van 'Het Bestaat', aflevering 1 -
Willy Sommers verklapt zijn bezoek aan 'Maison Verhulst' -
Man van Ingeborg op bezoek in 'Kotmadam Sergeant' -
'Ochtendstond heeft granola in de mond' -
'Florentina' verwelkomt onverwachte nieuwkomer -
Tweestrijd barst los in 'De Verraders' -
'#LikeMe'-actrice Lotte De Clerck maakt pittige entree in 'Familie' -
Hangt er liefde in de lucht bij 'Blind Getrouwd'? -
Koningin Mathilde steunt STIP IT -
'Slechte chipolata' breekt Bockie zuur op -
Op startfeest 'De Slimste Mens' duikt plots een mysterieuze gast op -
Koop Dorothees Doordenkers Scheurkalender 2027 tvv Bednet! -
Videoland lost trailer van 'Gooische Vrouwen' seizoen 8 -
De eerste verrader ontmaskerd: exit Marc-Marie -
HBO Original-serie 'Youth' vanaf 21 september op HBO Max -
Duo's gooien alles in de strijd om kinderen spruitjes te laten eten -
Onderling verraad in 'De Verraders'? Marc-Marie neemt Kürt onder vuur! -
Annelien Coorevits scherp voor Sydney Sweeney in 'Happy Hour' -
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark
Kijktip van de dag

Twintiger Emma trok naar Hawaii voor haar studies en verloor er haar hart aan surfen. Haar buurman en mede-Belg George vocht voor de VS in Irak en Afghanistan. Het duo neemt Karine mee in de wondere wereld van het prachtige eiland. Onder meer surfen, met haaien duiken en een ontroerend bezoek aan Pearl Harbor staan op het programma.
'Home Sweet Home: Vlamingen in Amerika', om 20.50 uur op VRT 1.



































