Podcast 'Krijg ik Parkinson?' over snelstgroeiende hersenziekte ter wereld

maandag 28 november 2022

Als tiener pelde 'EenVandaag Radio'-verslaggever Laura Kors zomer na zomer tulpenbollen in West-Friesland. Wanneer ze tijdens een radioreportage Parkinson-patiënt Ger Geurts ontmoet, die zijn ziekte waarschijnlijk te danken heeft aan blootstelling aan landbouwgif, gaan bij Laura de alarmbellen af.

Kan zij nu ook de ziekte van Parkinson krijgen? En hoe zit dat met haar familie, vrienden en dorpsgenoten? In de nieuwe AVROTROS en NPO Radio 1-podcast 'Krijg ik Parkinson?' probeert Laura onder meer antwoord te krijgen op deze vraag.


Top-expert neuroloog Bas Bloem van de Radboud Universiteit Nijmegen laat weten Laura’s zorgen niet weg te kunnen nemen. Dit is het begin van een zoektocht naar de risico’s van blootstelling aan pesticiden. Is er een manier om zeker te weten dat je de ziekte van Parkinson krijgt? Of is het een soort loterij, eentje die je niet wilt winnen?

Laura onderzoekt wat er bekend is over de link tussen Parkinson en pesticiden. Waarom zijn die middelen niet gewoon helemaal verboden? En wat gebeurt er als je daadwerkelijk de ziekte van Parkinson krijgt?

De 5-delige podcast-serie 'Krijg ik Parkinson?' is niet alleen het verhaal van Laura’s persoonlijke zoektocht naar de risico's, maar vertelt ook de ervaringen van mensen die dagelijks met de ziekte te maken hebben en de soms ingrijpende effecten van de behandeling die ze kiezen. Laura trekt daarvoor de regio in waar ze geboren en getogen is. Daar spreekt ze ook agrariërs die regelmatig een middelvinger van voorbijgangers krijgen als ze op hun spuitmachines zitten. Wat vinden zij van de gezondheidsrisico’s van hun pesticidengebruik? En - last but not least -  wat zat er nou eigenlijk op de bollen toen Laura daar zelf als tiener aan het werk was?

'Krijg ik Parkinson?', vanaf 29 november te beluisteren via alle populaire podcast-apps en https://www.nporadio1.nl/podcasts.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

K3 Originals Karen, Kristel en Kathleen

Het aftellen is begonnen. De repetities worden intenser, het decor wordt onthuld en de laatste aanpassingen worden doorgevoerd. En dan eindelijk: dé grote dag. Wat gebeurt er wanneer Karen, Kristel en Kathleen samen het podium betreden?

'K3 Originals: Het verhaal van Karen, Kristel en Kathleen', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:20
    Journaallus
    02:10
    VRT NWS laat
  • 01:15
    Nachtlus
    08:00
    Lentebeelden
  • 23:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:40
    Geen uitzending
    06:30
    Plop & de Peppers
  • 01:15
    Geen uitzending
    11:05
    GPs: Behind Closed Doors
  • 02:15
    Geen uitzending
    13:55
    Departure
  • 01:05
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:05
    Geen uitzending
    15:20
    La Brea
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    09:35
    Zo doe je het!
  • 05:00
    Geen uitzending
    05:45
    Manifest
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:20
    Blue Bloods
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:10
    48 Hours to Buy
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:15
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 04:06
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:01
    De perfecte tuin
    05:55
    Sixties To Six
  • 04:40
    Loïc zot van koken weekmenu
    02:25
    Vanavond bij ons
  • 04:40
    Midsomer Murders
    04:10
    Miss Fisher's Murder Mysteries
  • 04:55
    First Dates Australia
    02:30
    Grey's Anatomy
  • 02:25
    NOS Journaal
    02:05
    NOS WK Avond
  • 02:30
    Nieuwsuur
    08:00
    Petrus in het land
  • 04:40
    Carrie op Vrijdag
    02:20
    Parels voor de zwijnen