Podcast 'Cokevissers' van Omroep WNL

zondag 22 maart 2020

In het voorjaar van 2017 wordt ruim 260 kilo cocaïne aan boord van een Urker viskotter gevonden. Op Urk klinken direct geluiden dat de zaak van deze 'cokekotter' geen incident is. En ook het Openbaar Ministerie stelt zelfs dat de boven- en onderwereld met elkaar verweven zijn op het voormalige eiland.

Hoe kon het dat een groepje Urker vissers in de greep raakte van de cocaïnemaffia? Dat is het uitgangspunt van de vijfdelige WNL-podcast 'Cokevissers'. Een verhaal over geld, cocaïne en moord. Het verhaal is op waarheid gebaseerd; om te komen tot een zo goed mogelijke vertelling zijn er fictionele karakters en verhaalelementen aan toegevoegd. Misdaadverslaggever Wouter Laumans is op onderzoek uitgegaan.


'Cokevissers' draait om Urker visser Jelle Hakvoort. Hij is de eigenaar van de viskotter Z595. Wanneer zijn kotter in het voorjaar van 2017 in de haven van Harlingen aankomt, staat de douane het schip al op te wachten. Aan boord wordt ruim 260 kilo cocaïne gevonden. Aanvankelijk zegt Jelle dat hij van niets weet, maar wanneer de recherche hem met het tegendeel confronteert, beweert de visser dat hij gedwongen werd om mee te werken. Maar is dat wel zo?

Ondertussen is de cocaïnevondst op Urk ingeslagen als een bom. Het voormalige eiland staat bekend als een plek waar men leeft volgens de Christelijke traditie van 'Ora et Labora'': bid en werk. Het dorp geldt als een van de veiligste gemeenten van Nederland. Een gemeente waar de handelsgeest welig tiert en waar ze niet zo veel ophebben met bemoeienis van buitenaf. Maar cocaïnesmokkel? Dat gaat wel heel ver.

Cokevissers is gemaakt door misdaadjournalist Wouter Laumans. Samen met Marijn Schrijver schreef hij in 2014 het boek Mocro Maffia. Vorig jaar verscheen van hen het boek 'Wraak'. Naast zijn werk voor Omroep WNL schrijft hij over georganiseerde misdaad voor onder meer NRC Handelsblad en weekblad Panorama.

'Cokevissers' is te beluisteren via de site en de app van NPO Radio1, Spotify of uw favoriete podcast-app.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Celebrity MasterChef Vlaanderen' - Ruben Van Gucht (Play)

Opnieuw staat er een MasterClass op het menu. Dit keer krijgen de chefs een spoedcursus Libanese keuken van Ghina Bazzi. Spoed, chaos en tijdsgebrek zijn deel van het geheel. Door zijn blessure greep Ruben Van Gucht naast de immuniteitspin en bovendien leverde de snijwonde hem zes draadjes op. Niet bepaald ideaal om te koken in het heetst van de strijd en de jury heeft geen medelijden.

'Celebrity MasterChef Vlaanderen', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:35
    Dubbelleven
    15:25
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:15
    Sarah doet yoga
    15:20
    Mojo Wisseltop
  • 15:15
    The Good Doctor
    16:05
    America's Funniest Home Videos
  • 15:00
    Een Eigen Huis
    15:50
    Achter gesloten deuren
  • 15:15
    The Goldbergs
    15:35
    I Now Pronounce You Chuck and Larry
  • 14:40
    Police Interceptors
    16:20
    Cheers
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 15:00
    Geen uitzending
    15:30
    Joe
  • 14:50
    Junior Bake Off Vlaanderen
    15:35
    De Tafel van Tine
  • 14:25
    FBI: International
    16:10
    This Is Us
  • 14:40
    Seal Team
    15:35
    Doom Patrol
  • 15:10
    Veggie!
    15:20
    Property Brothers
  • 14:55
    Killer Couples
    15:45
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 15:09
    Roger
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:40
    De Sterrenkaart
    15:20
    Vietnjam, met Quyên
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    Call the Midwife
  • 15:05
    Law & Order: Special Victims Unit
    16:00
    The Resident
  • 15:15
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:05
    Huidhonger
    15:25
    De spelende mens
  • 15:15
    Interstellar Ella
    15:25
    Thabo en de neushoornzaak