Podcast 'Cokevissers' van Omroep WNL

In het voorjaar van 2017 wordt ruim 260 kilo cocaïne aan boord van een Urker viskotter gevonden. Op Urk klinken direct geluiden dat de zaak van deze 'cokekotter' geen incident is. En ook het Openbaar Ministerie stelt zelfs dat de boven- en onderwereld met elkaar verweven zijn op het voormalige eiland.
Hoe kon het dat een groepje Urker vissers in de greep raakte van de cocaïnemaffia? Dat is het uitgangspunt van de vijfdelige WNL-podcast 'Cokevissers'. Een verhaal over geld, cocaïne en moord. Het verhaal is op waarheid gebaseerd; om te komen tot een zo goed mogelijke vertelling zijn er fictionele karakters en verhaalelementen aan toegevoegd. Misdaadverslaggever Wouter Laumans is op onderzoek uitgegaan.
'Cokevissers' draait om Urker visser Jelle Hakvoort. Hij is de eigenaar van de viskotter Z595. Wanneer zijn kotter in het voorjaar van 2017 in de haven van Harlingen aankomt, staat de douane het schip al op te wachten. Aan boord wordt ruim 260 kilo cocaïne gevonden. Aanvankelijk zegt Jelle dat hij van niets weet, maar wanneer de recherche hem met het tegendeel confronteert, beweert de visser dat hij gedwongen werd om mee te werken. Maar is dat wel zo?
Ondertussen is de cocaïnevondst op Urk ingeslagen als een bom. Het voormalige eiland staat bekend als een plek waar men leeft volgens de Christelijke traditie van 'Ora et Labora'': bid en werk. Het dorp geldt als een van de veiligste gemeenten van Nederland. Een gemeente waar de handelsgeest welig tiert en waar ze niet zo veel ophebben met bemoeienis van buitenaf. Maar cocaïnesmokkel? Dat gaat wel heel ver.
Cokevissers is gemaakt door misdaadjournalist Wouter Laumans. Samen met Marijn Schrijver schreef hij in 2014 het boek Mocro Maffia. Vorig jaar verscheen van hen het boek 'Wraak'. Naast zijn werk voor Omroep WNL schrijft hij over georganiseerde misdaad voor onder meer NRC Handelsblad en weekblad Panorama.
'Cokevissers' is te beluisteren via de site en de app van NPO Radio1, Spotify of uw favoriete podcast-app.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- ‘Mag ik jouw nier?’ gelanceerd op sterfdag Bart de Graaff
- Verboden Liefdes en familiegeheimen in nieuwe dramaserie 'Geheime Liefde'
- In 'Daten in het dorp: op Texel' gaan vier eilanders op zoek naar de liefde
- Cartoonito lanceert nieuwe serie 'Baby Lemmings'
- Proximus presenteert: 3de seizoen VRT-serie 'De Twaalf' in tv-première op Pickx Crime
- Dit zie je maandag in een nieuwe aflevering van 'Radar'
- Welke 'Dagelijkse Kost' eten we deze week?
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Home and Away' - PREVIEW
- Indy 500: de mooiste race ter wereld live op Ziggo Sport
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Berkel en Rodenrijs
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- De lucht kleurt Q: Berre geeft in luchtballon van Qmusic spectaculaire showcase vanuit de lucht
- K3 keert na ruim 16 jaar terug in de Top 40 met het Foute Anthem van Qmusic 'Schaduw'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris. -
Een heel weekend K3 bij VTM! -
Viktor Verhulst deelt eigen nostalgische herinneringen -
Joshua en Noah gooien traditioneel rollenpatroon om in 'SYTYCD' -
Kijk nu de officiële trailer van 'KYLIE' -
'Jack Ryan: Ghost War' nieuw te zien op Prime Video -
'Ze Zeggen Dat' onderzoekt de orgasmekloof -
Kijk naar de reünie van 'The Real Housewives of Antwerp' -
HBO lanceert eerste beelden van 'Life, Larry and the Pursuit of Unhappiness' -
'Ticket to the Tribes' is binnenkort nieuw op Prime Video -
Het wordt heel heet in de studio van 'So You Think You Can Dance' -
Amy's 30ste verjaardag ontploft na verrassende onthullingen in 'The Real Housewives of Antwerp' -
'Vanavond Bij Ons' is nieuw op njam! -
Hoe ver gaat Andreas in 'Thuis'? -
Kijk de trailer van het nieuwe seizoen van 'Rivals' -
Zo klonk Essyla tijdens de halve finale van het Eurovisiesongfestival -
Mathieu Terryn geeft exclusieve inkijk in de backstage van 'The Voice' -
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD'
Kijktip van de dag

Onderweg naar Oekraïne maakt Tom Waes enkele bijzondere stops. In Hasselt bijvoorbeeld, waar hij een Belgisch-Oekraïens koppel ontmoet dat elkaar leerde kennen dankzij 'Reizen Waes'. In Berlijn worden Tom en zijn ploeg herenigd met een gevlucht Oekraïens gezin dat ze leerden kennen tijdens hun vorige reis naar Oekraïne, zeven jaar geleden. Uiteindelijk steken Tom en zijn team in het Poolse Medyka de grens over naar Oekraïne. Daar bezoekt hij tijdens zijn eerste dagen onder andere een opleiding voor dronepiloten, net als het beroemde Lychakiv kerkhof in de stad Lviv. Een symbolische plek waar duizenden Oekraïense soldaten begraven liggen.
'Reizen Waes: Terug naar Oekraïne', om 20.50 uur op VRT 1.



































