Persoonlijke verhalen in een nieuw seizoen 'Taarten van Abel'

Taartenbakker Abel helpt ook in het achttiende seizoen van 'Taarten van Abel' kinderen een dierbaar iemand in het zonnetje te zetten.
In het succesvolle VPRO jeugd programma bezoekt Abel wekelijks een kind dat iets goed te maken heeft of waardering uit wil spreken door een taart te bakken. Tijdens het bakken voeren ze persoonlijke en openhartige gesprekken.
In de smakelijkste kindertalkshow van Nederland bakt bakker Abel (alias banketbakker Siemon de Jong) samen met een kind een taart voor een speciaal persoon. Ondertussen voeren ze een openhartig gesprek, waarbij taboes niet worden geschuwd. Het resultaat: aangrijpende, ontroerende of komische momenten én een imposante taart.
Afleveringen
1. Angelo
Angelo is 10 jaar en woont in Beneden Leeuwen, samen met zijn moeder en twee zussen. De vader van Angelo zit in de gevangenis. Hij wil graag een vrolijke taart maken voor zijn vader. Ze missen elkaar erg en hebben veel verdriet. Vanuit Sichting Humanitas worden er dagen georganiseerd dat kinderen hun vaders in de gevangenis mogen zien. Angelo heeft zijn vader daar dus ook een paar keer ontmoet en gaat de taart naar hem brengen in de gevangenis.
2. Dunya
Dunya is 10 jaar en woont in Uden samen met haar moeder en zusje. Haar ouders zijn gescheiden en dat is niet heel prettig verlopen. Ze heeft met haar moeder en zusje in een opvangtehuis gezeten, in een moeder-kind huis en vervolgens bijna een jaar bij een pleeggezin. Gelukkig mocht ze daarna weer bij haar moeder wonen. Dat gaat goed en moeder heeft een hele lieve vriend die heel belangrijk is voor Dunya en ze wil voor hem dolgraag verrassen met een hele stoere taart.
3. Shane
Shane is 11 jaar en woont samen met zijn 2 vaders in Hekelingen. Hij wil graag een taart maken voor zijn opa’s en oma’s in Nederland. Familie is belangrijk voor hem en hij wil graag iedereen bij elkaar hebben. Hij is als baby geadopteerd uit de Verenigde Staten. Shane had graag zijn moeder willen ontmoeten, maar die is helaas nog niet zo lang geleden overleden.
Hij wil later alleen wonen en het liefst alleen met een hond.
4. Zwerre
Zwerre is 8 jaar en woont met zijn moeder en zusje in boerderij in Haule. Zijn vader is zwaar depressief, zit al jaren in een kliniek en woont in het weekend bij z’n eigen moeder (dus bij oma de oma van Zwerre)
Zwerre wil een vrolijke taart maken voor zijn vader. Hij vindt zijn vader heel zielig en hoopt dat zijn vader weer thuis komt wonen zodat Zwerre niet zo vaak bij andere mensen hoeft e zijn.
5. Nathania
Nathania is 12 jaar en woont in Spijkenisse. Nathania praat en praat! Ze wil graag een taart maken voor haar opa en oma omdat ze alles voor haar zijn.Ze noemt haar oma haar dagboek. Ze kan alles vertellen en haar oma wordt nooit boos. Nathania zit nu in de 1e klas. Ze heeft het op school en ook thuis af en toe heel lastig gehad. Ze was vaak heel brutaal en boos. Daar probeert ze nu iets aan te doen, maar ze kan niet tegen onrecht.
'Taarten van Abel' is een coproductie van producent Kleine Storm en de VPRO en is bekroond met onder meer de Zilveren Nipkow Schijf (2012), de Gouden Stuiver (2011) en de Cinekid Publieksprijs (2008).
'Taarten van Abel', vanaf zondag 10 januari om 9.45 uur bij VPRO op NPO Zapp.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Jurre Geluk is op zoek naar deelnemers voor nieuw tv-programma
- 'Kindig Customs: Road to the Ridler' vanaf donderdag op Discovery
- 'Suddenly Amish' donderdag nieuw op TLC
- Kijkcijfers: maandag 2 en dinsdag 3 februari 2026
- Eric Goens verkoopt ‘Het Conclaaf’ internationaal, toekomst van ‘Bar Goens’ bij VTM meer dan onzeker
- De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser'
- Hoe een drugsbaron de touwtjes in handen heeft in de Antwerpse haven
- Warm deze winter lekker op met de heetste MTV-shows in februari
- Dit zie je dinsdag in 'Vier Handen Op Eén Buik'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Luistercijfers: Qmusic start 2026 als de grootste radiozender van Nederland
- Internationale ster Myles Smith komt naar 'Qmusic Top 40 Live'
- Chauffeur Stijn verdubbelt zijn netto jaarloon bij Maarten & Dorothee
- NPO Radio 1 zit boven op de Spelen met 'RadiOlympia'
- Radiozender JOE en NS lanceren exclusieve Singalong Trein met ABBA-tribute
Multimedia SPOTLIGHT
-
Netflix toont eerste beelden van tweede deel van 'Bridgerton' seizoen 4 -
De tijd dringt voor Lisa in 'Help, Mijn Man is Klusser' -
Stijn uit Oosterzele verdubbelde zijn jaarloon -
Zon, luxe en totale chaos in 'All In' op Streamz -
'Potverdikke, wie smijten ze hier binnen?' -
'Becoming Meewis' vanaf 1 februari nieuw op njam! -
Eerste bommetje in 'Konvooi' -
Dit is de jury van 'So You Think You Can Dance' -
Het nieuwe seizoen van 'The Voice van Vlaanderen' komt eraan! -
'Help, Mijn Man Is Klusser' nieuw op VTM 2 -
Maakt Kurt Rogiers de overstap naar Play? -
De Jordy kaapt wekelijks de Q-Foute Radio -
Kijk naar het leven van Tanja Dexters op Streamz -
Kijk nu de trailer van 'The Wrecking Crew' -
Komt 'grapje' van 'Bestemming X'-kandidaat hem duur te staan? -
Koen Wauters en Wesley Sonck presenteren 'De Box' -
K3 eert Karen, Kristel en Kathleen tijdens de Kastaars -
'Stukken Van Mensen' viert feest in het KMSKA -
De Lach van JOE is geraden! -
Jens Dendoncker maakt acteerdebuut als hofnar Diederik in 'ZOT!' -
Kijk 'Heated Rivalry' vanaf vrijdag op HBO Max -
'Loena Hendrickx - Chasing Grace' nu te bekijken op VTM GO -
Peter Van de Veire openhartig in 'Maison Verhulst' -
'A Knight of the Seven Kingdoms' vanaf maandag te streamen op HBO Max -
Zelfs de bus heeft twee gezichten in 'Bestemming X' -
Even slikken voor Bart Appeltans in 'Een Echte Job' -
Verdubbel je jaarloon in 60 seconden! -
Zijn Q-gezichten Gerben Tuerlinckx en Clémentine Caron 'Twins?!' -
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max
Kijktip van de dag

Vastbesloten zijn leven te beteren, vertrekt Kamal vanuit België naar Syrië om oorlogsslachtoffers te helpen. Maar eenmaal daar wordt hij ingelijfd in het leger. Thuis valt ondertussen zijn jongere broer Nassim ten prooi aan radicalisten. Hun moeder Leila wil koste wat het kost voorkomen dat Nassim in de voetsporen van Kamal treedt.
'Rebel', film uit 2022 van Adil El Arbi en Bilall Fallah met oa. Aboubakr Bensaihi, om 21.25 uur op VRT Canvas.



































