Persoonlijke verhalen in een nieuw seizoen 'Taarten van Abel'

zaterdag 9 januari 2021

Taartenbakker Abel helpt ook in het achttiende seizoen van 'Taarten van Abel' kinderen een dierbaar iemand in het zonnetje te zetten.

In het succesvolle VPRO jeugd programma bezoekt Abel wekelijks een kind dat iets goed te maken heeft of waardering uit wil spreken door een taart te bakken. Tijdens het bakken voeren ze persoonlijke en openhartige gesprekken.


In de smakelijkste kindertalkshow van Nederland bakt bakker Abel (alias banketbakker Siemon de Jong) samen met een kind een taart voor een speciaal persoon. Ondertussen voeren ze een openhartig gesprek, waarbij taboes niet worden geschuwd. Het resultaat: aangrijpende, ontroerende of komische momenten én een imposante taart.

Afleveringen

1. Angelo
Angelo is 10 jaar en woont in Beneden Leeuwen, samen met zijn moeder en twee zussen. De vader van Angelo zit in de gevangenis. Hij wil graag een vrolijke taart maken voor zijn vader. Ze missen elkaar erg en hebben veel verdriet. Vanuit Sichting Humanitas worden er dagen georganiseerd dat kinderen hun vaders in de gevangenis mogen zien. Angelo heeft zijn vader daar dus ook een paar keer ontmoet en gaat de taart naar hem brengen in de gevangenis.

2. Dunya
Dunya is 10 jaar en woont in Uden samen met haar moeder en zusje. Haar ouders zijn gescheiden en dat is niet heel prettig verlopen. Ze heeft met haar moeder en zusje in een opvangtehuis gezeten, in een moeder-kind huis en vervolgens bijna een jaar bij een pleeggezin. Gelukkig mocht ze daarna weer bij haar moeder wonen. Dat gaat goed en moeder heeft een hele lieve vriend die heel belangrijk is voor Dunya en ze wil voor hem dolgraag verrassen met een hele stoere taart.

3. Shane
Shane is 11 jaar en woont samen met zijn 2 vaders in Hekelingen. Hij wil graag een taart maken voor zijn opa’s en oma’s in Nederland. Familie is belangrijk voor hem en hij wil graag iedereen bij elkaar hebben. Hij is als baby geadopteerd uit de Verenigde Staten. Shane had graag zijn moeder willen ontmoeten, maar die is helaas nog niet zo lang geleden overleden.
Hij wil later alleen wonen en het liefst alleen met een hond.

4. Zwerre
Zwerre is 8 jaar en woont met zijn moeder en zusje in boerderij in Haule. Zijn vader is zwaar depressief, zit al jaren in een kliniek en woont in het weekend bij z’n eigen moeder (dus bij oma de oma van Zwerre)

Zwerre wil een vrolijke taart maken voor zijn vader. Hij vindt zijn vader heel zielig en hoopt dat zijn vader weer thuis komt wonen zodat Zwerre niet zo vaak bij andere mensen hoeft e zijn.

5. Nathania
Nathania is 12 jaar en woont in Spijkenisse. Nathania praat en praat! Ze wil graag een taart maken voor haar opa en oma omdat ze alles voor haar zijn.Ze noemt haar oma haar dagboek. Ze kan alles vertellen en haar oma wordt nooit boos. Nathania zit nu in de 1e klas. Ze heeft het op school en ook thuis af en toe heel lastig gehad. Ze was vaak heel brutaal en boos. Daar probeert ze nu iets aan te doen, maar ze kan niet tegen onrecht.

'Taarten van Abel' is een coproductie van producent Kleine Storm en de VPRO en is bekroond met onder meer de Zilveren Nipkow Schijf (2012), de Gouden Stuiver (2011) en de Cinekid Publieksprijs (2008).

'Taarten van Abel', vanaf zondag 10 januari om 9.45 uur bij VPRO op NPO Zapp.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Tattoorist' (VRT Canvas)

Met Emmanuel Item verkent Tijs Wenen, een stad vol verborgen lagen. Van de Secession en klassieke én hedendaagse koffiehuizen tot het Amalienbad en de Akademie der bildenden Künste. Ze bezoeken de Plaster Cast Collection, Kugelmugel en het Prater, terwijl verhalen over spionnen een andere kant van de gelukkigste stad ter wereld blootleggen.

'Tattoorist', om 21.25 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:10
    Kabouter Plop
  • 02:10
    Geen uitzending
    07:15
    The Motorway
  • 01:25
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:15
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:50
    Geen uitzending
    15:30
    Baywatch
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:25
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: The Warming-up Show & Sta Op! met Véronique De Kock
  • 03:20
    Geen uitzending
    02:25
    Neighbours: A New Chapter
  • 02:15
    Geen uitzending
    02:30
    Bar Rescue
  • 02:20
    Geen uitzending
    05:35
    The Real Housewives of Beverly Hills
  • 01:35
    Geen uitzending
    07:15
    Shades of Blue
  • 04:08
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 04:18
    Aan de wand
    00:00
    Oh What A Night
  • 04:05
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    02:15
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 03:55
    Midsomer Murders
    02:20
    The Count of Monte Cristo
  • 04:10
    Cougar Town
    02:15
    Grey's Anatomy
  • 03:10
    NOS Journaal
    02:20
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:10
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 03:55
    Eva
    04:50
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal