Patiëntenfederatie vrijdag in 'Meldpunt': 'Maak meer medicijnen in eigen land'

donderdag 25 augustus 2022
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Patiëntenverenigingen roepen op om meer medicijnen in eigen land of in de Europese Unie te maken. Dat is misschien duurder, maar ook duurzamer en het zorgt voor meer continuïteit van medicijnleveringen.

Want als medicijnen niet beschikbaar zijn, lopen patiënten ernstige gezondheidsrisico’s. Daarover gaat de eerste najaarsaflevering van 'Meldpunt'.


Ruim tachtig procent van onze medicijnen komt nu uit India of China. Door de coronacrisis en andere oorzaken blijven Nederlandse patiënten geregeld verstoken van deze medicijnen. Hartpatiënt Rianne Nijhuis is hiervan een voorbeeld. Zij slikt het middel Propanolol van het merk Sandoz om stoornissen in haar hartritme te voorkomen. Tijdens haar vakantie was dit merk niet beschikbaar en kreeg ze een alternatief. Na inname sloeg haar hart op hol. Na onderzoek in het ziekenhuis bleek zij intolerant voor stoffen in het alternatieve medicijn, wat zorgde voor een gevaarlijke allergische reactie. Gelukkig herstelde mevrouw Nijhuis. Maar het probleem kan zich zomaar nogmaals voordoen, want haar eigen middel is vaker niet voorradig.

Hendrikje van der Harst is afhankelijk van het medicijn Levodopa/Carbidopa van het merk Sinemet tegen de ziekte van Parkinson. Iedere keer als ze een ander merk krijgt, verstijven haar handen, armen en benen en komt ze twee weken bijna niet uit bed. Het luistert heel nauw om een goede spiegel op te bouwen van één specifiek medicijnmerk met dezelfde dosering. Patiëntenfederatie Nederland, die ruim 200 patiëntenorganisaties vertegenwoordigt, roept op om meer medicijnen dichterbij huis te maken. Dianda Veldman van de Patiëntenfederatie licht dit toe in de studio. Hierop reageert Nicole Hunfeld, van apothekersorganisatie KNMP.

Verder in 'Meldpunt'
Op welke schadevergoeding heeft u recht als uw vlucht wordt geannuleerd door de vliegmaatschappij? Het overkomt Erik Freerks en zijn vrouw Els Boerma zelfs twee keer, omdat KLM hun vluchten vanuit Dublin naar Amsterdam in het Pinksterweekend van juni laat vervallen. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in de zaak en legt contact met de vliegmaatschappij.

'Meldpunt', vrijdag 25 augustus om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ruben Nicolai met 'Ik Weet Er Alles Van' op VTM

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).

'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:30
    De playlist
    15:00
    Kinderen van Dewindt
  • 14:00
    Zomerbeelden
    16:45
    Top Guns: Inside the RAF
  • 14:45
    Yetili vertelt
    14:54
    Rintje
  • 14:30
    Familie
    15:00
    NYPD Blue
  • 14:45
    Gladiators
    15:50
    Achter gesloten deuren
  • 09:00
    Geen uitzending
    15:30
    Community
  • 14:25
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:15
    Geen uitzending
  • 14:50
    Chateau Meiland La Dolce Vita
    15:40
    Oogappels
  • 13:55
    The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 1
    15:55
    Grey's Anatomy
  • 14:50
    Ice Airport Alaska
    15:50
    Pawn Stars
  • 14:25
    Big Miracles
    15:20
    Property Brothers
  • 14:20
    Snapped
    15:10
    Surviving a Serial Killer
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:43
    De perfecte tuin
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:50
    De Zomerkeuken
    15:20
    Open Vuur
  • 14:25
    The Good Ship Murder
    15:15
    Murdoch Mysteries
  • 14:30
    NCIS
    15:15
    Burn Notice
  • 14:40
    NOS Journaal
    16:05
    Tussen Kunst en Kitsch
  • 14:20
    Langs de Rijn
    15:10
    Keurmeesters
  • 14:40
    Zo is Joey!
    14:55
    Herrie op zolder