Patiëntenfederatie vrijdag in 'Meldpunt': 'Maak meer medicijnen in eigen land'

donderdag 25 augustus 2022

Patiëntenverenigingen roepen op om meer medicijnen in eigen land of in de Europese Unie te maken. Dat is misschien duurder, maar ook duurzamer en het zorgt voor meer continuïteit van medicijnleveringen.

Want als medicijnen niet beschikbaar zijn, lopen patiënten ernstige gezondheidsrisico’s. Daarover gaat de eerste najaarsaflevering van 'Meldpunt'.


Ruim tachtig procent van onze medicijnen komt nu uit India of China. Door de coronacrisis en andere oorzaken blijven Nederlandse patiënten geregeld verstoken van deze medicijnen. Hartpatiënt Rianne Nijhuis is hiervan een voorbeeld. Zij slikt het middel Propanolol van het merk Sandoz om stoornissen in haar hartritme te voorkomen. Tijdens haar vakantie was dit merk niet beschikbaar en kreeg ze een alternatief. Na inname sloeg haar hart op hol. Na onderzoek in het ziekenhuis bleek zij intolerant voor stoffen in het alternatieve medicijn, wat zorgde voor een gevaarlijke allergische reactie. Gelukkig herstelde mevrouw Nijhuis. Maar het probleem kan zich zomaar nogmaals voordoen, want haar eigen middel is vaker niet voorradig.

Hendrikje van der Harst is afhankelijk van het medicijn Levodopa/Carbidopa van het merk Sinemet tegen de ziekte van Parkinson. Iedere keer als ze een ander merk krijgt, verstijven haar handen, armen en benen en komt ze twee weken bijna niet uit bed. Het luistert heel nauw om een goede spiegel op te bouwen van één specifiek medicijnmerk met dezelfde dosering. Patiëntenfederatie Nederland, die ruim 200 patiëntenorganisaties vertegenwoordigt, roept op om meer medicijnen dichterbij huis te maken. Dianda Veldman van de Patiëntenfederatie licht dit toe in de studio. Hierop reageert Nicole Hunfeld, van apothekersorganisatie KNMP.

Verder in 'Meldpunt'
Op welke schadevergoeding heeft u recht als uw vlucht wordt geannuleerd door de vliegmaatschappij? Het overkomt Erik Freerks en zijn vrouw Els Boerma zelfs twee keer, omdat KLM hun vluchten vanuit Dublin naar Amsterdam in het Pinksterweekend van juni laat vervallen. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in de zaak en legt contact met de vliegmaatschappij.

'Meldpunt', vrijdag 25 augustus om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Een prototype van een Amerikaans gevechtsvliegtuig wordt gestolen. Geheim agent Alex Scott wordt undercover naar Boedapest gestuurd om het vliegtuig terug te vinden. Tegen wil en dank moet hij samenwerken met de opvliegende bokskampioen Kelly Robinson. Zo probeert Scott de entourage te infiltreren van de steenrijke industrieel Arnold Gundars, die hij van de diefstal verdenkt.

'I Spy', film uit 2002 met oa. Eddie Murphy, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:00
    Mr. Magoo
    02:00
    VRT NWS laat
  • 06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
    09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
  • 06:00
    Tik Tak
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:00
    Kabouter Plop
    00:50
    NYPD Blue
  • 01:10
    Geen uitzending
    00:55
    Mr. Frank Visser Doet Uitspraak
  • 06:00
    Qmusic
    00:40
    The Big Bang Theory
  • 01:25
    Geen uitzending
    00:50
    Police Interceptors
  • 01:25
    Joe
    06:00
    A Fabled Holiday
  • 06:00
    Joe
    00:30
    'Allo 'Allo!
  • 06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
    02:00
    De Tafel van Tine
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:30
    Fire Country
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:15
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:55
    A Place in the Sun
  • 05:00
    Geen uitzending
    01:35
    Cold Case
  • 04:02
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:56
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:35
    De Chalet, Hollandse Maatjes
    01:25
    Winterse Kost
  • 06:00
    Ghosts
    01:35
    Emma
  • 06:00
    Below Deck Mediterranean
    01:10
    NCIS: Los Angeles
  • 05:50
    Nederland in Beweging
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 01:10
    Nieuwsuur
    01:15
    Ongehoord Nieuws
  • 06:00
    Nijntje & Vriendjes
    01:25
    Hard