Patiëntenfederatie vrijdag in 'Meldpunt': 'Maak meer medicijnen in eigen land'

donderdag 25 augustus 2022

Patiëntenverenigingen roepen op om meer medicijnen in eigen land of in de Europese Unie te maken. Dat is misschien duurder, maar ook duurzamer en het zorgt voor meer continuïteit van medicijnleveringen.

Want als medicijnen niet beschikbaar zijn, lopen patiënten ernstige gezondheidsrisico’s. Daarover gaat de eerste najaarsaflevering van 'Meldpunt'.


Ruim tachtig procent van onze medicijnen komt nu uit India of China. Door de coronacrisis en andere oorzaken blijven Nederlandse patiënten geregeld verstoken van deze medicijnen. Hartpatiënt Rianne Nijhuis is hiervan een voorbeeld. Zij slikt het middel Propanolol van het merk Sandoz om stoornissen in haar hartritme te voorkomen. Tijdens haar vakantie was dit merk niet beschikbaar en kreeg ze een alternatief. Na inname sloeg haar hart op hol. Na onderzoek in het ziekenhuis bleek zij intolerant voor stoffen in het alternatieve medicijn, wat zorgde voor een gevaarlijke allergische reactie. Gelukkig herstelde mevrouw Nijhuis. Maar het probleem kan zich zomaar nogmaals voordoen, want haar eigen middel is vaker niet voorradig.

Hendrikje van der Harst is afhankelijk van het medicijn Levodopa/Carbidopa van het merk Sinemet tegen de ziekte van Parkinson. Iedere keer als ze een ander merk krijgt, verstijven haar handen, armen en benen en komt ze twee weken bijna niet uit bed. Het luistert heel nauw om een goede spiegel op te bouwen van één specifiek medicijnmerk met dezelfde dosering. Patiëntenfederatie Nederland, die ruim 200 patiëntenorganisaties vertegenwoordigt, roept op om meer medicijnen dichterbij huis te maken. Dianda Veldman van de Patiëntenfederatie licht dit toe in de studio. Hierop reageert Nicole Hunfeld, van apothekersorganisatie KNMP.

Verder in 'Meldpunt'
Op welke schadevergoeding heeft u recht als uw vlucht wordt geannuleerd door de vliegmaatschappij? Het overkomt Erik Freerks en zijn vrouw Els Boerma zelfs twee keer, omdat KLM hun vluchten vanuit Dublin naar Amsterdam in het Pinksterweekend van juni laat vervallen. MAX Ombudsman Jeanine Janssen duikt in de zaak en legt contact met de vliegmaatschappij.

'Meldpunt', vrijdag 25 augustus om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Op een ochtend vliegt een mooie sierduif de kamer van Jef en Ida binnen. Jef is in de wolken en ontfermt zich over het diertje. Rikki wil op leercontract en Rik probeert vuile Juul te overtuigen om hem in zijn garage te laten werken.

'Lili en Marleen', om 18.10 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:15
    Flikken Maastricht
    16:05
    Dagelijkse kost
  • 12:55
    Sporza: Davis Cup 2026
    16:50
    The Americas
  • 16:00
    De avonturen van kleine pinguïn
    16:05
    De Marsupilami's
  • 15:15
    UCI ProSeries Mannen
    17:35
    Wat Als?
  • 14:15
    Mystery 101: Words Can Kill
    16:05
    Een huis vol
  • 14:45
    Mystery 101: Words Can Kill
    16:35
    S.W.A.T.
  • 15:25
    Airwolf
    16:25
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 15:35
    A World Record Christmas
    17:15
    The Holiday Sitter
  • 15:45
    Joe
    16:15
    Geen uitzending
  • 15:35
    Huizenjagers
    19:20
    Nonkels
  • 15:40
    NCIS
    23:05
    Criminal Minds
  • 15:55
    Two and a Half Men
    20:35
    Moneyball
  • 16:00
    Het Roer Om
    20:35
    De Hanslers: van de Piste naar de Playa
  • 16:00
    Snapped
    16:50
    World's Most Evil Killers
  • 15:47
    Alle Zaken op een Rijtje
    16:13
    City Reports
  • 16:02
    Tooldokter
    18:00
    Classics 55
  • 15:50
    Open Vuur
    16:40
    BBQ Vanavond?!
  • 15:30
    The Chelsea Detective
    16:25
    Harry Wild
  • 15:25
    Burn Notice
    18:10
    White Collar
  • 15:55
    Harrie neemt de benen
    17:57
    Socutera
  • 15:30
    Fryslân Dok
    16:05
    Pauscast
  • 15:05
    Bouwdorp
    16:35
    Junior Songfestival presents: finalisten 2026