'Paradise Drifters': roadmovie over liefde en geborgenheid

In het speelfilmdebuut van regisseur Mees Peijnenburg 'Paradise Drifters' proberen drie thuisloze jongeren hun verledens van zich af te schudden tijdens een reis naar Zuid-Europa.
De liefde en geborgenheid die ze een leven lang gemist hebben, vinden ze bij elkaar. Maar kunnen zij ontsnappen aan het echte leven?
De dakloze jongeren Yousef, Chloe en Lorenzo hebben ieder in hun jonge levens al flink wat te verduren gehad. Yousef (Bilal Wahib) is achttien geworden en daarmee ontslagen van jeugdzorg. Het feit dat hij er nu alleen voor staat, maakt hem angstig. Zwervend door het leven, getroffen door suïcidale gedachten flirt Yousef met de dood.
Wanneer Ivan, de broer van Lorenzo (Jonas Smulders) vervroegd vrijkomt, neemt Lorenzo de verantwoordelijkheid om Ivan op het rechte pad te houden en zijn problemen op te lossen. Om geld te verdienen besluit hij, via een contact van zijn broer, een pakketje naar Frankrijk te koerieren. Zijn poging de problemen van zijn broer op te lossen, brengt hem meer en meer in moeilijkheden.
Zwanger van haar stiefvader en in de steek gelaten door haar woedende moeder verlaat Chloe (Tamar van Waning) haar ouderlijk huis. Chloe is in contact gekomen met een schimmige organisatie aan wie ze haar baby die ze zo intens haat, gaat verkopen. Met haar rugzak en een briefje met een adres in Barcelona vertrekt ze liftend naar Spanje. Met het geld van de verkoop hoopt ze los te kunnen breken en haar oude leven achter zich te laten.
Alle drie de jongeren willen niets liever dan ontsnappen aan hun situatie. Na een toevallige ontmoeting vertrekken ze gezamenlijk naar Zuid-Europa. Ondanks de problemen waar ze individueel mee kampen, vinden ze tijdens deze reis onverwacht vertrouwen en geborgenheid bij elkaar; iets waar ze hun hele leven al naar op zoek zijn.
Regisseur Mees Peijnenburg: 'Als zwerfhonden dolen Chloe, Lorenzo en Yousef door het leven. Ieder doet dat op zijn of haar manier. We tonen een wereld wanneer het vangnet van jeugdzorg voor deze jongeren is weggevallen. Het moment waarop ze als jongvolwassenen op eigen benen moeten staan en zichzelf moeten zien te redden. De film is een emotionele rollercoaster waarin ik het prachtige primaire en instinctieve overlevingsinstinct van de mens ten volste heb willen tonen.'
Over de regisseur
Mees Peijnenburg studeerde in 2013 af aan de Nederlandse Filmacademie. Zijn film 'Geen koningen in ons bloed' (2015) won twee Gouden Kalveren in de categorie 'Beste televisiedrama' en 'Beste acteur televisiedrama' (Jonas Smulders). De korte film Un creux dans mon coeur (2015) ontving de 'Dutch Directors Guild Award'. 'Paradise Drifters' is het speelfilmdebuut van Peijnenburg.
'Paradise Drifters' is een coproductie van VPRO en Juliet at Pupkin en ging in première op het IFFR en de Berlinale en won de 'Audience Prize Best Film' op het Poitiers Film Festival (2020). Bilal Wahib won voor zijn rol een Gouden Kalf in de categorie 'Beste bijrol'.
'Paradise Drifters', zaterdag 8 oktober om 22.00 uur bij de VPRO op NPO 3.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Vakantiekriebels, swiffers en een surprisebox voor koppels in nieuw seizoen van 'Met Vier in Bed'
- 'Ik ben het cadeautje!': Komst van energieke vrijgezel zet de boel meteen op scherp in de eerste week van 'B&B Zoekt Lief'
- Volg de weg naar 'Sing & Dance UP! 2026' in nieuw tv-programma
- Zinderende start voor 'Play that Song' in bloedheet Kortenberg
- Danny Ghosen legt de schokkende illegale medicijnhandel bloot in nieuwe PowNed-serie 'Danny en de Medicijnmaffia'
- Dit heeft National Geographic in juli te bieden
- Met deze programma's luidt STAR Channel de zomer in!
- Juli brengt Britse topseries en zomerse must-sees naar BBC NL en BBC NL+
- De leukste zomervakantie beleef je op Cartoonito
- Cartoon Network maakt van juli één groot zomeravontuur
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Deventer
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit was De Foute Party van Qmusic in Flanders Expo Gent
- Deze week zomerse klanken in 'FM op 5'
- Maximum Summer: Qmusic steekt Q-Beach House in nieuw jasje en trapt de zomer af met liveoptreden van CAMILLE
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koppels 'Met Vier in Bed' wacht een bijzondere verrassing
-
Jaloezie loert al om de hoek in eerste 'B&B Zoekt Lief' -
Belle Perez is terug! -
Play brengt iconische spelprogramma 'Zeg eens Euh' terug -
Annie Geeraerts en Ray Verhaeghe officieel in Guinness Book of Records -
'Lil Kleine: Terug' binnenkort nieuw op Prime Video -
Emoties bereiken hoogtepunt in seizoensfinale 'Florentina' -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Lekker Messy' op njam! -
Netflix kondigt derde en laatste seizoen van 'Haantjes' aan -
Meyrem Almaci openhartig in 'Viva 50' bij Willy -
Ward Lemmelijn reageert op deelname na WK Hyrox -
Ward Lemmelijn gaat nog een laatste keer Hard! -
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur
Kijktip van de dag

Pascale zou graag eens alleen zijn met Maurice en stelt hem voor om samen een weekendje weg te gaan. Maurice kan echter niet omdat hij zijn moeder niet alleen kan laten. Fernand zet Boma aan om Pascale mee te nemen naar Spanje. Hij hoopt zo Maurice te ontmoedigen nog in het café te komen. Pascale stemt toe, maar enkel om Maurice jaloers te maken en het er eens goed van te nemen. Carmen heeft een auditie gedaan voor een film en heeft een hoofdrol gekregen.
'FC De Kampioenen', om 20.10 uur op VRT 1.



































