'Paradijs Canada': giftige mannelijkheid

zaterdag 5 september 2020

Adembenemend natuurschoon, tolerant, veilig en welvarend. Dat is het beeld dat we in Nederland hebben van Canada. Maar is het echt zo paradijselijk, of weet het land van Trudeau vooral een beschaafd masker op te zetten?

Schrijver Emy Koopman reist van Vancouver naar Montreal en kijkt welke problemen er broeien onder de oppervlakte.


In deze aflevering onderzoekt Emy Koopman de gelijkheidsstrijd tussen mannen en vrouwen in Canada. Met een zelfverklaarde feministische premier, een kabinet vol vrouwelijke ministers en overal genderneutrale toiletten, lijkt het land buitengewoon progressief. Maar hoe kan het dan dat er in Canada al twee keer een aanslag was specifiek gericht tegen vrouwen?

De 'Toronto van attack' in 2018 kostte tien mensen het leven. De dader verklaarde te behoren tot de ‘incels’, een online groep van zwaar gefrustreerde mannen, die onvrijwillig zonder seks zitten en vrouwen hiervan de schuld geven. Hoe kan zulke vrouwenhaat in Canada woekeren en wat wordt ertegen gedaan? Koopman loopt mee met mannelijke feministen op hakken en vrouwelijke boksers, maar spreekt ook zelfhulpgoeroe en psychologieprofessor Jordan Peterson, die bekend werd door zijn kritiek op het hedendaagse feminisme. Is Canada bezig te polariseren?

Presentatie: Emy Koopman
Regie en camera: Hans Pool

'Paradijs Canada', zondag 6 september om 20.35 uur bij de VPRO op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Andermans Zaken' (VRT 1)

De boulderhype is volop bezig, en op die golf heeft Bram gesurft: hij investeerde twee jaar geleden zwaar in een grote klimzaal in Vilvoorde. Hij hoopte op een toevloed aan klanten, want de site waar Hall9 ligt, moet de nieuwe hotspot worden van Vilvoorde. De klanten blijven echter weg, maar de gigantische leningen (in totaal een miljoen euro!) blijven wel lopen. Daar komt bij dat Bram iedereen aan het klimmen wil brengen, dus ook jongeren en gezinnen met minder kansen. Maar aan die doelgroepen kan je niet veel geld vragen.

'Andermans Zaken', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:20
    Clips
    14:45
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:40
    Odo
    14:45
    Yetili vertelt
  • 14:15
    Wittekerke
    15:20
    The Good Doctor
  • 14:20
    Urk!
    15:10
    Een Eigen Huis
  • 14:25
    Bel-Air
    15:10
    The Goldbergs
  • 14:20
    Police Interceptors
    16:05
    Cheers
  • 09:10
    Geen uitzending
    16:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    15:05
    Geen uitzending
  • 13:40
    De Tafel van Tine
    14:45
    Komen Eten
  • 14:35
    Truth Be Told
    16:20
    This Is Us
  • 14:40
    Seal Team
    15:30
    Doom Patrol
  • 14:40
    Ware Delicatessen
    15:10
    Vietnjam, met Quyên
  • 14:35
    Snapped
    15:20
    Snapped: Killer Couples
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 14:36
    De tip
    14:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 14:30
    Snel, Makkelijk & Lekker
    14:55
    Uit de Schelp
  • 14:00
    Return to Paradise
    15:10
    Murdoch Mysteries
  • 14:05
    NCIS
    15:05
    Bob's Burgers
  • 14:35
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 14:30
    De verwondering
    15:05
    Tussen Kunst en Kitsch Extra
  • 14:40
    Agent Binky
    14:50
    Molmans