'Paradijs Canada': giftige mannelijkheid

zaterdag 5 september 2020

Adembenemend natuurschoon, tolerant, veilig en welvarend. Dat is het beeld dat we in Nederland hebben van Canada. Maar is het echt zo paradijselijk, of weet het land van Trudeau vooral een beschaafd masker op te zetten?

Schrijver Emy Koopman reist van Vancouver naar Montreal en kijkt welke problemen er broeien onder de oppervlakte.


In deze aflevering onderzoekt Emy Koopman de gelijkheidsstrijd tussen mannen en vrouwen in Canada. Met een zelfverklaarde feministische premier, een kabinet vol vrouwelijke ministers en overal genderneutrale toiletten, lijkt het land buitengewoon progressief. Maar hoe kan het dan dat er in Canada al twee keer een aanslag was specifiek gericht tegen vrouwen?

De 'Toronto van attack' in 2018 kostte tien mensen het leven. De dader verklaarde te behoren tot de ‘incels’, een online groep van zwaar gefrustreerde mannen, die onvrijwillig zonder seks zitten en vrouwen hiervan de schuld geven. Hoe kan zulke vrouwenhaat in Canada woekeren en wat wordt ertegen gedaan? Koopman loopt mee met mannelijke feministen op hakken en vrouwelijke boksers, maar spreekt ook zelfhulpgoeroe en psychologieprofessor Jordan Peterson, die bekend werd door zijn kritiek op het hedendaagse feminisme. Is Canada bezig te polariseren?

Presentatie: Emy Koopman
Regie en camera: Hans Pool

'Paradijs Canada', zondag 6 september om 20.35 uur bij de VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT 1 logo

Op het sterfbed van zijn vader krijgt Placide Smellekens de raad om snel te trouwen en kinderen te krijgen. Dat is echter makkelijker gezegd dan gedaan voor Placide, aangezien hij niet moeders mooiste is en enkel op beeldschone vrouwen valt. Wanneer Placide toevallig op de reclameadvertentie voor een modebedrijf belandt, ontstaat er een hype rond zijn persoon. Hij krijgt een contract aangeboden en wordt verliefd op Sarah, de knappe secretaresse. Met de hulp van zijn broer Azère zet Placide alles op alles om haar hart te veroveren.

'Koko Flanel', film uit 1990 met oa. Urbanus, om 21.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:50
    Switch
  • 19:20
    De ideale wereld
    20:00
    VRT NWS Terzake
  • 19:45
    Karrewiet
    19:55
    Zo Cool!
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:40
    Mr. Frank Visser: hoe is het nu met?
    20:35
    Venom
  • 19:45
    The Big Bang Theory
    20:35
    The Hunger Games
  • 19:40
    Police Interceptors
    20:35
    The Whole Nine Yards
  • 19:00
    Magic in Mistletoe
    20:35
    Christmas Sail
  • 19:25
    Wat nu weer?
    20:00
    'Allo 'Allo!
  • 18:50
    Stukken van mensen
    20:00
    De Tafel van de Week
  • 19:45
    NCIS: Hawaii
    20:35
    Criminal Minds
  • 19:35
    World's Most Dangerous Prisoners
  • 19:40
    Het Roer Om
    20:35
    Blind Gekocht NL
  • 19:35
    Snapped
    20:30
    The Philpott Fire: A Very British Horror Story
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:39
    Publireportage
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:35
    De Chalet aan zee
    20:15
    Karola's Kitchen
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Hudson & Rex
  • 19:45
    Below Deck Mediterranean
    20:35
    Scandal
  • 19:05
    Carrie op Vrijdag
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:20
    BinnensteBuiten
    19:55
    Meldpunt Actueel
  • 18:55
    NOS Sport: ISU Wereldbeker Schaatsen
    22:40
    Promenade presenteert: Promemedia