'Paradijs Canada': giftige mannelijkheid

zaterdag 5 september 2020

Adembenemend natuurschoon, tolerant, veilig en welvarend. Dat is het beeld dat we in Nederland hebben van Canada. Maar is het echt zo paradijselijk, of weet het land van Trudeau vooral een beschaafd masker op te zetten?

Schrijver Emy Koopman reist van Vancouver naar Montreal en kijkt welke problemen er broeien onder de oppervlakte.


In deze aflevering onderzoekt Emy Koopman de gelijkheidsstrijd tussen mannen en vrouwen in Canada. Met een zelfverklaarde feministische premier, een kabinet vol vrouwelijke ministers en overal genderneutrale toiletten, lijkt het land buitengewoon progressief. Maar hoe kan het dan dat er in Canada al twee keer een aanslag was specifiek gericht tegen vrouwen?

De 'Toronto van attack' in 2018 kostte tien mensen het leven. De dader verklaarde te behoren tot de ‘incels’, een online groep van zwaar gefrustreerde mannen, die onvrijwillig zonder seks zitten en vrouwen hiervan de schuld geven. Hoe kan zulke vrouwenhaat in Canada woekeren en wat wordt ertegen gedaan? Koopman loopt mee met mannelijke feministen op hakken en vrouwelijke boksers, maar spreekt ook zelfhulpgoeroe en psychologieprofessor Jordan Peterson, die bekend werd door zijn kritiek op het hedendaagse feminisme. Is Canada bezig te polariseren?

Presentatie: Emy Koopman
Regie en camera: Hans Pool

'Paradijs Canada', zondag 6 september om 20.35 uur bij de VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Kristel' (VRT 1)

Drie verhalen van vrouwen die werken in de seksindustrie, maar thuis vooral mama willen zijn. Ze vertellen zonder filter hoe ze hun kinderen proberen te beschermen tegen de vooroordelen over hun werk. Hoe leg je uit wat je doet? Wanneer vertel je de waarheid? En hoe zorg je ervoor dat je kinderen niet afgerekend worden op jouw keuzes? Candy probeert haar dochter de veilige jeugd te geven die ze zelf nooit had. Kim leert haar zonen sterker te zijn dan de oordelen van anderen. Shana bewaakt een harde grens tussen haar werk en haar gezin, terwijl ze overeind probeert te blijven.

'Kristel', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:40
    Flikken Maastricht
    16:25
    De Noodcentrale
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:15
    Drugsdelta
  • 16:15
    Het betoverde dorp van Pinokkio
    16:25
    De Marsupilami's
  • 15:35
    NYPD Blue
    16:40
    Lisa
  • 15:45
    Kitchen Nightmares
    16:45
    De Planckaerts
  • 14:15
    Five Feet Apart
    16:25
    9-1-1
  • 15:35
    Xena: Warrior Princess
    16:35
    Stargate SG-1
  • 16:20
    Suits
    17:15
    ER
  • 16:15
    Binnenstebuiten
    16:50
    SOS Piet
  • 15:45
    De Tafel van Gert
    17:05
    Huizenjagers
  • 16:10
    Castle
    18:00
    FBI: Most Wanted
  • 15:50
    Pawn Stars
    16:45
    Two and a Half Men
  • 16:05
    Property Brothers
    17:00
    MasterChef UK
  • 16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:22
    De perfecte vloerbekleding
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:10
    Karola's Kitchen
  • 16:10
    Grantchester
    17:05
    Death in Paradise
  • 15:50
    Burn Notice
    16:45
    Below Deck Down Under
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:10
    Kook mee met MAX
    16:30
    Per Seconde Wijzer
  • 16:10
    Lassie Animated
    16:30
    Submarine Jim