'Paradijs Canada': giftige mannelijkheid

zaterdag 5 september 2020

Adembenemend natuurschoon, tolerant, veilig en welvarend. Dat is het beeld dat we in Nederland hebben van Canada. Maar is het echt zo paradijselijk, of weet het land van Trudeau vooral een beschaafd masker op te zetten?

Schrijver Emy Koopman reist van Vancouver naar Montreal en kijkt welke problemen er broeien onder de oppervlakte.


In deze aflevering onderzoekt Emy Koopman de gelijkheidsstrijd tussen mannen en vrouwen in Canada. Met een zelfverklaarde feministische premier, een kabinet vol vrouwelijke ministers en overal genderneutrale toiletten, lijkt het land buitengewoon progressief. Maar hoe kan het dan dat er in Canada al twee keer een aanslag was specifiek gericht tegen vrouwen?

De 'Toronto van attack' in 2018 kostte tien mensen het leven. De dader verklaarde te behoren tot de ‘incels’, een online groep van zwaar gefrustreerde mannen, die onvrijwillig zonder seks zitten en vrouwen hiervan de schuld geven. Hoe kan zulke vrouwenhaat in Canada woekeren en wat wordt ertegen gedaan? Koopman loopt mee met mannelijke feministen op hakken en vrouwelijke boksers, maar spreekt ook zelfhulpgoeroe en psychologieprofessor Jordan Peterson, die bekend werd door zijn kritiek op het hedendaagse feminisme. Is Canada bezig te polariseren?

Presentatie: Emy Koopman
Regie en camera: Hans Pool

'Paradijs Canada', zondag 6 september om 20.35 uur bij de VPRO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm3 logo

Kruisvaarder Robin of Loxley keert in het gezelschap van de Moorse krijger Little John na jaren terug naar Engeland. Thuis blijkt zijn landgoed verwoest, werd hij ten onrechte doodverklaard en heerst er armoede onder de inwoners van Nottingham die in een wurggreep worden gehouden door de meedogenloze sheriff. Robin en John beginnen een opstand tegen de corrupte Engelse kroon.

'Robin Hood', film uit 2018 met oa. Taron Egerton en Jamie Foxx, om 20.35 uur op VTM 3.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:50
    WinWin
  • 18:30
    Fukushima
    20:00
    VRT NWS Terzake
  • 18:45
    #LikeMe
    19:20
    The Athena
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:00
    Darts
    23:05
    Gone in Sixty Seconds
  • 19:10
    The Simpsons
    19:40
    S.W.A.T.
  • 18:30
    Motorway Cops: Catching Britain's Speeders
  • 19:05
    24
    20:50
    Mayans M.C.
  • 19:10
    De keuken van Sofie
    19:30
    David
  • 19:05
    Zeg Eens Euh
    20:00
    De Tafel van de Week
  • 18:45
    FBI: Most Wanted
    19:40
    Superman & Lois
  • 19:05
    Storage Wars
    19:40
    Most Outrageous Crimes
  • 19:10
    Lang Leve de Liefde
    19:40
    Het Roer Om
  • 18:40
    Accident, Suicide, or Murder
    19:35
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:14
    Zo doe je het!
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 19:10
    De Smaaktoerist
    19:45
    Culinair Thailand
  • 19:10
    Father Brown
    20:05
    Murdoch Mysteries
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Een huis vol
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:10
    BinnensteBuiten
    19:50
    Meldpunt Actueel
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    Daten in het Dorp op Texel