Oud en gelukkig: 'EenVandaag' portretteert ouderen die na tegenslag weer geluk vinden

'EenVandaag' komt vanaf maandag met een zomerserie over ouderen die het leven niet meer de moeite waard vinden, totdat ze door een wending weer plezier vinden in hun leven.
De vijfdelige serie portretteert 75-plussers Mieke, Veronica, Jan en Theo en in de laatste aflevering geeft Filosoof des Vaderlands Daan Roovers commentaar op de uitdagingen van de ouderdom. Hoe vonden deze ouderen weer plezier in het leven? En welke lessen kunnen we daaruit trekken?
'Oud worden is niet voor watjes', zei de Amerikaanse actrice Bette Davis toen ze de 70 ruim was gepasseerd. Niet zo'n vreemde opmerking als je denkt aan het verlies van geliefden, status en werk en de fysieke achteruitgang die soms komt met de ouderdom. In het maatschappelijke debat in Nederland is er de laatste jaren veel aandacht voor de uitzichtloosheid die sommige ouderen als gevolg van hun levensfase ervaren. Ze vinden dat hun leven voltooid is en willen niet meer verder. Waar je veel minder over hoort zijn ouderen die na een periode van 'lijden aan het leven' weer opknappen - soms door een toevallige gebeurtenis - en weer plezier of betekenis vinden in het leven.
Veronica voelde zich na haar 75ste lang ongelukkig en eenzaam. Ze zorgde slecht voor zichzelf en zag weinig mensen. Ze verhuisde naar een woningcomplex voor ouderen en voelde zich daar meteen welkom. Nu organiseert ze er culturele avonden en dat doet haar enorm goed. Theo was net 100 geworden en vond zijn leven voltooid. Hij voelde zich zinloos en overbodig. Totdat hij door het VU betrokken werd bij een medisch onderzoek en daardoor nu weer een bijdrage aan de maatschappij kan leveren. Mieke verloor op haar 74ste haar tweelingzus en haar relatie werd verbroken. Een periode van somberheid en onzekerheid volgde. Ze kwam in aanraking met het Raadhuis, een ontmoetingsplaats voor senioren. Haar zelfvertrouwen is weer terug. Jan verliest na 48 jaar huwelijk zijn vrouw en de relatie die volgde strandde. Hij was 80 toen hij opnieuw een contactadvertentie in de krant plaatste. Het feit dat hij weer actie ondernam gaf Jan weer vertrouwen en plezier in het leven.
'Radio EenVandaag', iedere werkdag om 14.00 uur bij AVROTROS op NPO Radio 1.
'EenVandaag', van maandag t/m zaterdag om 18.15 uur bij AVROTROS op NPO 1.
https://eenvandaag.avrotros.nl/
EenVandaag
eenvandaag
Meer artikels over AVROTROS
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Kijkcijfers: donderdag 5 maart 2026
- PowNed zendt 'Nationaal Plattelandsdebat' uit over groeiende kloof tussen Den Haag en platteland
- Muzikale gameshow 'I’ve Got The Music In Me' op SBS6
- Axel Daeseleire waagt zijn kans in 'Stukken Van Mensen': 'Fatsoenlijk openingsbod, maar daar kunnen we niet mee werken'
- Defensieminister Dilan Yesilgöz bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit zie je deze week in 'Florentina' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Thuis' - PREVIEW
- Dit zie je deze week in 'Familie' - PREVIEW
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Lloyd Byloos nieuwe directeur van RTL Belgium Radio
- Luistercijfers: Qmusic en JOE sluiten februari sterk af met Olympische Winterspelen en 'JOE Singalong Top 500'
- Dubbele winst voor Roxy Dekker bij 3FM Awards
- De Camper van Sven & Anke is vertrokken
Multimedia SPOTLIGHT
-
Yaro ontmoet zijn celebrity crush in 'The Voice van Vlaanderen' -
Sam Gooris zijn droom komt uit in 'Expeditie Gooris' -
Netflix deelt officiële teaser van 'Pride and Prejudice'
-
Deelnemers begeven zich op glad ijs in 'De Box' -
'Harry Styles. One Night in Manchester.' op Netflix
-
Kijk de nieuwe Blind Auditions van 'The Voice' -
De Camper van Sven & Anke is vertrokken! -
De kleren maken 'De Mol'… Dan start het nieuwe seizoen! -
'Huis Gemaakt' gaat meteen hard van start -
Ruben Van Gucht opent 'Komen Eten' met een bekentenis -
Grote angst in skilift bij Bockie -
Wie wint de finale van 'Bestemming X'? -
Netflix deelt trailer van 'Jo Nesbo’s Detective Hole' -
Nieuwe Q-podcastreeks '1 to 10 Miles' zet 10 BV’s aan het lopen én praten -
Ontdek hier de vibe van 'So You Think You Can Dance' -
Het Verboden Woord is terug bij Qmusic! -
Netflix kondigt start opnames 'Wednesday' S3 aan -
Conrad Janssens openhartig over mama Ilse De Meulemeester -
Kijk naar 'The Bluff' op Prime Video -
'Datenight' nu ook te bekijken op VTM GO -
Koen Wauters zet zijn medecoaches een hak! -
Kijk de emotionele finale van 'Winter Vol Liefde' -
Kijk het tweede seizoen van 'Paradise' op Disney+ -
Geen tijd voor een knuffel in 'Bestemming X' -
Jeroom krijgt niet mis te verstane boodschap -
Poetshulp Michelle brengt opera naar 'The Voice' -
Netflix onthult trailer van 'Peaky Blinders: The Immortal Man' -
Sam Gooris doet meteen 'een Sammeke' -
Kijk nieuwe afleveringen van 'Lil" Kleine: Geen Rem' op Prime Video -
Kijk vanaf 3 maart naar 'De Box'
Kijktip van de dag

Een studente modetechnieken biedt een trui van Moschino aan die ze kocht op de rommelmarkt voor amper één euro. Axel Daeseleire komt aankloppen met een werk van Albert Szukalski.
'Stukken van Mensen', om 20.00 uur op Play.



































