Oud en gelukkig: 'EenVandaag' portretteert ouderen die na tegenslag weer geluk vinden

zondag 18 augustus 2019

'EenVandaag' komt vanaf maandag met een zomerserie over ouderen die het leven niet meer de moeite waard vinden, totdat ze door een wending weer plezier vinden in hun leven.

De vijfdelige serie portretteert 75-plussers Mieke, Veronica, Jan en Theo en in de laatste aflevering geeft Filosoof des Vaderlands Daan Roovers commentaar op de uitdagingen van de ouderdom. Hoe vonden deze ouderen weer plezier in het leven? En welke lessen kunnen we daaruit trekken?


'Oud worden is niet voor watjes', zei de Amerikaanse actrice Bette Davis toen ze de 70 ruim was gepasseerd. Niet zo'n vreemde opmerking als je denkt aan het verlies van geliefden, status en werk en de fysieke achteruitgang die soms komt met de ouderdom. In het maatschappelijke debat in Nederland is er de laatste jaren veel aandacht voor de uitzichtloosheid die sommige ouderen als gevolg van hun levensfase ervaren. Ze vinden dat hun leven voltooid is en willen niet meer verder. Waar je veel minder over hoort zijn ouderen die na een periode van 'lijden aan het leven' weer opknappen - soms door een toevallige gebeurtenis - en weer plezier of betekenis vinden in het leven.

Veronica voelde zich na haar 75ste lang ongelukkig en eenzaam. Ze zorgde slecht voor zichzelf en zag weinig mensen. Ze verhuisde naar een woningcomplex voor ouderen en voelde zich daar meteen welkom. Nu organiseert ze er culturele avonden en dat doet haar enorm goed. Theo was net 100 geworden en vond zijn leven voltooid. Hij voelde zich zinloos en overbodig. Totdat hij door het VU betrokken werd bij een medisch onderzoek en daardoor nu weer een bijdrage aan de maatschappij kan leveren. Mieke verloor op haar 74ste haar tweelingzus en haar relatie werd verbroken. Een periode van somberheid en onzekerheid volgde. Ze kwam in aanraking met het Raadhuis, een ontmoetingsplaats voor senioren. Haar zelfvertrouwen is weer terug. Jan verliest na 48 jaar huwelijk zijn vrouw en de relatie die volgde strandde. Hij was 80 toen hij opnieuw een contactadvertentie in de krant plaatste. Het feit dat hij weer actie ondernam gaf Jan weer vertrouwen en plezier in het leven.

'Radio EenVandaag', iedere werkdag om 14.00 uur bij AVROTROS op NPO Radio 1.
'EenVandaag', van maandag t/m zaterdag om 18.15 uur bij AVROTROS op NPO 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

Stemacteur Daniel Hillard is dol op zijn drie kinderen, maar zijn vrouw Miranda is zijn onverantwoordelijke gedrag beu en vraagt de scheiding aan. De rechter geeft Miranda het hoederecht en Daniel mag zijn kinderen voortaan alleen nog op zaterdag zien. Wanneer zijn ex een zoekertje plaatst voor een kinderoppas, besluit Daniel zich te vermommen als een Schotse nanny en te solliciteren naar de baan.

'Mrs. Doubtfire', film uit 1993 met oa. Robin Williams, om 20.35 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:04
    Het weer (vooravond)
    18:10
    Dagelijkse kost
  • 17:55
    Hacks
    18:30
    Sous X
  • 17:55
    Karrewiet
    18:05
    Noodle and Bun
  • 17:20
    Kotmadam Sergeant
    18:20
    Florentina
  • 17:10
    B&B zoekt Lief NL
    18:30
    Home and Away
  • 17:30
    Chicago Fire
    18:20
    How I Met Your Mother
  • 17:30
    Caught on Dashcam
    20:35
    Mrs. Doubtfire
  • 17:15
    Five Gold Rings
    18:50
    Abracadabra and a Christmas Miracle
  • 17:35
    Slisse & Cesar
    18:10
    Sturm der Liebe
  • 17:10
    Huizenjagers
    18:10
    Axel Terug Naar Amerika
  • 17:20
    Castle
    18:10
    FBI: Most Wanted
  • 17:40
    The Neighborhood
    18:40
    Storage Wars
  • 17:00
    Masterchef New Zealand
    18:15
    Love It or List It
  • 17:20
    Let's Get Physical
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 17:55
    Tooldokter
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 18:00
    De Zomerkeuken
    18:35
    Comfort Food
  • 17:05
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Down Under
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Sportjournaal
  • 18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
    18:15
    NOS Journaal Regio
  • 18:00
    Checkpoint
    18:30
    De Faker op vakantie