Opgroeien onder hoogspanning in EOdoc 'Skies Above Hebron'

dinsdag 24 november 2020

Marwaan, Anas en Amer zijn drie Palestijnse jongens die opgroeien in de oude stad Hebron, op de Westelijke Jordaanoever. In deze grote Palestijnse stad is een Joodse nederzetting die wordt beschermd door Israëlische soldaten.

Gedurende een aantal jaar volgden filmmakers Esther Hertog en Paul King de jongens, Amer, Anas en Marwaan. Hoe is het om op te groeien in een plaats waar je bewegingsvrijheid zowel fysiek als mentaal wordt beperkt en je altijd in de gaten wordt gehouden door soldaten en kolonisten? 'Skies above Hebron' is geselecteerd voor de IDFA Competition for Kids & Docs.


'Skies Above Hebron' geeft een bijzonder beeld van hoe drie jonge Palestijnse jongens zich staande houden in een samenleving die onder constante hoogspanning staat.

Anas en Amer
Amer is gek op duiven, jaloers kijkt hij de vogels na die overal heen kunnen vliegen. Zijn broertje Anas en hij hebben die bewegingsvrijheid niet. Samen houden ze duiven op het dak van hun ouderlijk huis, dat grenst aan het huis van een kolonist. De jongens worden vanuit uitkijktorens constant in de gaten gehouden door de Israëlische soldaten. Het gebeurt regelmatig dat de soldaten aan de deur staan omdat er een kolonist uit de buurt heeft geklaagd over de jongens.

Marwaan
Marwaan woont ook naast een Israëlische kolonie en heeft daardoor niet de mogelijkheid om zomaar overal heen te gaan. In de straat waar hij woont is een checkpoint waar regelmatig rellen zijn tussen de stenengooiers en soldaten. Marwaan filmt heel veel zodat hij altijd bewijs heeft van wat er is gebeurd. Tijdens de opnames zie je Marwaan veranderen van een kleine jongen die zijn vader aanbidt en in alles volgt, opgroeien tot een jongeman die ook oog heeft voor andere zaken dan het langslepende conflict. 

Psychologische druk
EODocs hoofdredacteur Margit Balogh: ''Skies above Hebron' is een 'coming of age' verhaal dat laat zien wat het met kinderen doet als ze gedurende hun gehele kindertijd geconfronteerd worden met de gevolgen van politieke beslissingen waarop zij geen enkele invloed hebben. De psychologische druk die permanent om deze kinderen heen hangt maakt de jongens tot wie ze nu zijn. Gewelddadige escalaties kunnen nooit een oplossing zijn voor het probleem maar begrijpen hoe en waarom het ontstaat kan wel het begin zijn van structurele veranderingen.'

Credits:
Een DOXY productie i.s.m. EO docs, met steun van het NPO-fonds. Regie: Esther Hertog, Paul King. Montage: Ruben van der Hammen. Sounddesign en Mixage: Marc Lizier en Paul Gies. Producenten: Janneke Doolaard, Sylvia Baan, Harmen Jalvingh. Eindredactie EOdocs: Margit Balogh.

'2Doc IDFA Primeur', woensdag 25 november om 22.25 uur bij de EO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Telefacts Zomer' - Birgit Van Mol (VTM)

Een vader en zoon uit de UK, Andrew en Macauly Dodd, willen veel geld verdienen. Ze rollen de business van de illegale steroïden in: importeren grondstoffen, bouwen een lab en een dsitributienetwerk op. Heel lang gaat het goed, tot ze opgepakt worden en de cel in vliegen. Ze vertellen uitgebreid hoe ze te werk zijn gegaan en welke mensen ze allemaal gebruikt hebben om hun doel te bereiken.

'Telefacts Zomer', om 21.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 09:00
    Radio 2 op VRT 1: WinWin
    03:00
    VRT NWS laat
  • 09:00
    Lentebeelden
    02:15
    Nachtlus
  • 09:20
    Sarah zingt
    06:00
    Tik Tak
  • 09:20
    Maya de Bij
    01:25
    Geen uitzending
  • 01:55
    Geen uitzending
    10:25
    Snackmasters
  • 09:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 07:00
    Willy
    01:35
    Geen uitzending
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:30
    Matlock
  • 06:00
    Joe
    01:25
    Geen uitzending
  • 09:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 09:00
    Modern Family
    02:15
    Geen uitzending
  • 08:55
    Seal Team
    02:05
    Geen uitzending
  • 09:20
    Interior Design Masters
    02:50
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 09:00
    Snapped
    02:30
    Geen uitzending
  • 02:04
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 09:14
    De perfecte tuin
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:55
    Vlaamse Klassiekers
    02:15
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 09:10
    Midsomer Murders
    03:30
    Scott & Bailey
  • 08:55
    Scrubs
    02:25
    Grey's Anatomy
  • 09:15
    Goedemorgen Nederland
    03:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 09:15
    Nederland in Beweging
    02:10
    Nieuwsuur
  • 09:10
    PAW Patrol
    02:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal