'Opgelicht?!' terug met sluwe oplichtingstrucs en harde confrontaties

maandag 22 april 2019

'Opgelicht?!' is terug met een nieuw seizoen. Presentator Jaap Jongbloed krijgt hierin versterking van deskundige en oud-politieagent Ellie Lust. In de eerste aflevering van het AVROTROS-programma, die aanstaande dinsdag om 21.30 uur te zien is op NPO 1, spreekt zij uitgebreid met een oplichter die zich zélf gemeld heeft bij de redactie van het programma.

Tegen zijn zin in liet de jonge man zich door louche figuren gebruiken voor illegale praktijken; nu is hij daarvoor veroordeeld. De man probeert met het gesprek anderen te waarschuwen: laat je niet in de val lokken, want het levert je een forse schuld en een strafblad op.


Daarnaast is er in de uitzending van aankomende dinsdag aandacht voor de problematiek rondom Facebook-leningen. Mensen die niet makkelijk aan geld kunnen komen, worden via advertenties op Facebook naar geldverstrekkers gelokt. Deze zeggen geld uit te lenen tegen een lage rente, maar niets is minder waar.

'Opgelicht?!' waarschuwt je vooraf met unieke online plug-in
Een nepwebshop herken je meestal pas als je tevergeefs hebt zitten wachten op je bestelling. Hoe kun je dit voorkomen en een foute website tijdig herkennen? De 'Opgelicht?!'-plug-in installeer je in je Chrome-browser. Staat een website bij het programma bekend als frauduleus? Dan geeft de plug-in je een waarschuwing. Ook controleert deze handige tool of de website gebruikmaakt van een beveiligde verbinding. Doet een site dat niet, dan worden (betaal)gegevens onversleuteld verstuurd. De plug-in is te downloaden via Opgelicht.nl. Hier is ook de vernieuwde 'Opgelicht?!'-app te vinden. 'Opgelicht?!' waarschuwt je hier voor de meest actuele oplichtingspraktijken: van nepwebshops tot babbeltrucs en van phishingmails tot voorschotfraude.

'Opgelicht?!', vanaf dinsdag 23 april om 21.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Sergio in Italië: Marco 2026' (VTM GO+)

Vijf jaar na hun eerste culinaire ontmoeting voor het programma 'Sergio over de grens' trekken Sergio Herman en Marco Borsato terug naar Toscane. In Firenze duiken ze in de wereld van gelato en gaan ze op zoek naar de perfecte fiore di latte. Met een eigen machine en artisanale melk probeert Marco het ultieme ijs te maken.

'Sergio in Italië: Marco 2026', om 21.50 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Homo universalis
  • 18:25
    Dennis Tyfus eindelijk op canvas
    19:20
    De ideale wereld
  • 18:45
    Home Sweet Rome!
    19:10
    Grizzy & the Lemmings
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 19:00
    Blind getrouwd: Australië
    20:30
    Olympus Has Fallen
  • 18:45
    The Simpsons
    19:40
    The Big Bang Theory
  • 18:40
    Police Interceptors
    20:35
    The Last of the Mohicans
  • 18:25
    ER
    19:10
    Allegiance
  • 18:20
    Sturm der Liebe
    19:20
    De keuken van Sofie
  • 19:05
    De Container Cup
    20:00
    De Tafel van Tine
  • 18:50
    The Rookie
    19:40
    FBI
  • 18:50
    Pawn Stars
    19:40
    Borderforce USA: The Bridges
  • 18:50
    Masterchef USA
    19:40
    Chateau Meiland
  • 18:40
    Fear Thy Neighbour
    19:35
    Snapped
  • 15:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:53
    De ambachter
    19:55
    Meesterlijk speechen
  • 18:55
    Pasta & Risotto
    19:10
    Sportfood
  • 18:05
    Death in Paradise
    19:10
    Hope Street
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:15
    BinnensteBuiten
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    First Dates