'Opgelicht?!' terug met sluwe oplichtingstrucs en harde confrontaties

maandag 22 april 2019

'Opgelicht?!' is terug met een nieuw seizoen. Presentator Jaap Jongbloed krijgt hierin versterking van deskundige en oud-politieagent Ellie Lust. In de eerste aflevering van het AVROTROS-programma, die aanstaande dinsdag om 21.30 uur te zien is op NPO 1, spreekt zij uitgebreid met een oplichter die zich zélf gemeld heeft bij de redactie van het programma.

Tegen zijn zin in liet de jonge man zich door louche figuren gebruiken voor illegale praktijken; nu is hij daarvoor veroordeeld. De man probeert met het gesprek anderen te waarschuwen: laat je niet in de val lokken, want het levert je een forse schuld en een strafblad op.


Daarnaast is er in de uitzending van aankomende dinsdag aandacht voor de problematiek rondom Facebook-leningen. Mensen die niet makkelijk aan geld kunnen komen, worden via advertenties op Facebook naar geldverstrekkers gelokt. Deze zeggen geld uit te lenen tegen een lage rente, maar niets is minder waar.

'Opgelicht?!' waarschuwt je vooraf met unieke online plug-in
Een nepwebshop herken je meestal pas als je tevergeefs hebt zitten wachten op je bestelling. Hoe kun je dit voorkomen en een foute website tijdig herkennen? De 'Opgelicht?!'-plug-in installeer je in je Chrome-browser. Staat een website bij het programma bekend als frauduleus? Dan geeft de plug-in je een waarschuwing. Ook controleert deze handige tool of de website gebruikmaakt van een beveiligde verbinding. Doet een site dat niet, dan worden (betaal)gegevens onversleuteld verstuurd. De plug-in is te downloaden via Opgelicht.nl. Hier is ook de vernieuwde 'Opgelicht?!'-app te vinden. 'Opgelicht?!' waarschuwt je hier voor de meest actuele oplichtingspraktijken: van nepwebshops tot babbeltrucs en van phishingmails tot voorschotfraude.

'Opgelicht?!', vanaf dinsdag 23 april om 21.30 uur bij AVROTROS op NPO 1.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Eenmaal Andermaal' (VTM)

In Amsterdam strijdt actrice Martine Jonckheere aan de zijde van goede vriend Jacques tegen het duo Axel en chef-kok Sofie Dumont, op zoek naar verborgen parels op de sfeervolle brocantemarkt van het Amstelveld.

'Eenmaal Andermaal', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:15
    Villa Politica
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:45
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 21:40
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 01:10
    De Branche-Expert
    05:40
    Geen uitzending
  • 00:20
    Blind getrouwd: Australië
    11:20
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:00
    Geen uitzending
    14:05
    The Irrational
  • 01:00
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:15
    Geen uitzending
    15:35
    Accused
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:35
    De Tafel van Gert
    04:50
    Geen uitzending
  • 01:40
    This Is Us
    02:10
    Geen uitzending
  • 01:50
    Pawn Stars
    02:10
    Blood & Treasure
  • 01:45
    Geen uitzending
    06:35
    Botched
  • 01:15
    Geen uitzending
    06:45
    Without a Trace
  • 00:22
    Herhalingslus
    09:00
    Z-Weekoverzicht
  • 01:53
    Hallo Roger
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:50
    Meat Timon
    02:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 01:45
    Call the Midwife
    02:10
    Inspector George Gently
  • 01:35
    Scrubs
    02:15
    American Housewife
  • 01:45
    EenVandaag
    02:00
    NOS Gesprek minister-president met gebarentaal
  • 01:15
    Nieuwsuur
    08:15
    Vroege Vogels
  • 01:25
    Eva
    02:15
    First Dates