Op naar aflevering 100 van 'Verborgen Verleden'

vrijdag 8 januari 2021

Tijdens alweer het 14e seizoen van de NTR-serie 'Verborgen Verleden' zal ook de 100e aflevering worden uitgezonden. Al honderd keer heeft de kijker dan kunnen zien hoe een kleine familiegeschiedenis de grote geschiedenis raakt; hoe thema's als de Tweede Wereldoorlog, het koloniale verleden of migratie invloed hebben op generaties erna.

Koningen en keizers trokken langs, maar ook bedelaars en vondelingen, militairen, prostituees en straatmuzikanten.


Vanaf 9 januari zien we hoe dat zit met de familiegeschiedenissen van Ronald de Boer, Simone Kleinsma, Geert Mak, Rifka Lodeizen, Diederik Ebbinge, Merel Westrik, Danny de Munk en Paul de Leeuw. Er vinden in binnen -en buitenland ontmoetingen plaats met schuinsmarcheerders, kunstenmakers, geleerden, vechtersbazen en heuse verzetshelden. In het kielzog van Johan van Oldenbarnevelt wordt het Binnenhof bezocht, met een silhouetteur het Rijksmuseum en vanaf Texel vertrekt een oorlogsvloot in de hoop die verdomde Engelsen te verslaan. En had Ronald de Boer het Nederlands elftal nou eigenlijk voor 'Die Mannschaft' moeten verruilen?

De aflevering met Simone Kleinsma, de vierde in deze reeks, is de 100ste. De serie start op 9 januari met Ronald de Boer.

'Verborgen Verleden' is gebaseerd op het Britse format 'Who do you think you are?' en wordt geproduceerd door BlazHoffski onder eindredactie van de NTR. Ook wordt gebruik gemaakt van de expertise van het CBG | Centrum voor familiegeschiedenis en de Nederlandse archieven en musea. Verborgen verleden was voor het eerst te zien in 2010.

Tijdens de serie verschijnen achtergrondverhalen bij de afleveringen, verzorgd door het CBG I Centrum voor familiegeschiedenis.

'Verborgen Verleden', vanaf zaterdag 9 januari t/m 27 februari om 20.30 uur bij de NTR op NPO 2.



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Blind Getrouwd' (VTM)

Na een week volledige focus ontmoeten de koppels elkaar voor het eerst en dineren samen onder toeziend oog van de experten. Daarna volgt een diepgaand gesprek en start in België de uitdagende fase van het samenwonen.

'Blind Getrouwd', om 20.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 21:00
    Het Huis
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    De Afspraak
    23:10
    90 minutes
  • 20:25
    Sporza: WK Basketbal Mannen Kwalificatie 2027
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Blind getrouwd
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Nemesis
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    After Earth
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Public Enemies
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Looks Like Christmas
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    Matlock
    00:55
    SOS Piet
  • 20:00
    De Tafel van Gert
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:35
    The Switch
    06:55
    Friends
  • 20:35
    The First 48 Presents Critical Minutes
    06:40
    Evil
  • 20:35
    Christmas at Maple Creek
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:30
    Buried in the Backyard
    06:50
    Cold Justice
  • 20:59
    Z-Impact Pioneers
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 20:53
    De tip
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 21:00
    Peppe's Emilia-Romagna
  • 21:00
    All Creatures Great and Small
    00:50
    Happy Valley
  • 20:35
    The Equalizer
    07:00
    Storage Wars
  • 20:35
    Hunted
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 20:25
    Radar
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 20:25
    Van Roosmalen & Groenteman
    07:00
    Ta-daaa!