Op bezoek bij de inwoners van Zuilen in nieuwe reeks 'Typisch'

zondag 1 maart 2020

Anita en Ellis in Café Elinkwijk, weerman Martin van FC Utrecht en student Geneeskunde Soufyan in BNNVARA-serie 'Typisch Zuilen'.

De documentaireserie 'Typisch' speelt zich vanaf 2 maart af in Zuilen. Nu is dit een wijk in het noordwesten van Utrecht, maar vroeger was Zuilen een dorp omringd door weilanden. In het begin van de 20e eeuw werden er nieuwe huizen gebouwd voor de duizenden werknemers van twee grote fabrieken die aan het Amsterdam-Rijnkanaal stonden, de staalfabriek Demka en het Werkspoor. In 1954 is het van oudsher middeleeuwse dorp bij Utrecht gevoegd, ondanks deze stap bleef het dorpse karakter bestaan. De oudere bewoners noemen zich dan ook Zuilenezen of Zuilenaren en zijn nog steeds erg gehecht aan hun buurt. Inmiddels wonen er 25.000 mensen en zien de oorspronkelijke bewoners de buurt 'veryuppen', door de aantrekkelijke huizenprijzen.


De 81-jarige Ellis woont boven café Elinkwijk, het café van haar overleden man. Tegenwoordig is Anita de eigenaar, maar Ellis is nog elke dag in het café te vinden. Als Ellis naar buiten kijkt, ziet ze schuin aan de overkant het huis van haar vriendin Ina, ook niet meer de jongste. Ze houden elkaar goed in de gaten; en als de gordijnen niet open gaan slaat Ellis alarm. Het zicht van Ellis gaat achteruit en of de dokter daar nog iets aan kan doen is onzeker. Martin is iedere dag te horen als weerman op de lokale radiozender Bingo FM. Ook is hij de vaste weervoorspeller van FC Utrecht, hij kent iedereen en iedereen kent hem. Martin is tientallen kilo's afgevallen en gestopt met roken. Momenteel traint hij voor de kwart marathon, de opbrengst hiervan gaat naar het goede doel.

De ijverige Antonette heeft haar zaakjes ook goed voor elkaar. Ze heeft zichzelf omgeschoold tot kapper, heeft een eigen salon in het verzorgingstehuis en knipt ook nog bij de mensen thuis. Wie bij haar in de zaak komt krijgt niet alleen een kop koffie, maar ook een advocaatje met slagroom. Bij de Boni in Zuilen is Soufyan opgeklommen van vakkenvuller tot teamleider. Maar ook dat is maar een bijbaan. Soufyan studeert namelijk geneeskunde en loopt stage op de afdeling neurochirurgie, waar hij mag assisteren bij een hersenoperatie. Zijn droom: het brein echt begrijpen en de mensen helpen.

'Typisch Zuilen', vanaf 2 maart iedere maandag t/m donderdag om 19.15 uur bij BNNVARA op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Op een Ander' (VRT Canvas)

Catch is een vorm van worstelen die beïnvloed werd door verschillende gevechtstechnieken. De worstelscene in België is veel kleiner dan in de VS of Japan, en je hebt slechts een handvol clubs. We volgen Rob Raw tijdens zijn allerlaatste kamp. De acties van het personage in de shows worden beschouwd als fictief en staan volledig los van het leven van de artiest. Sommige artiesten blijven echter ook buiten de ring in hun rol, zoals in promotievideo's, interviews en zelfs op sociale media.

'Op Een Ander', om 21.30 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:30
    Sporza: Scheldeprijs
    17:45
    Clips
  • 09:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:35
    Aap, Poot, Pies
    15:45
    Saïd & Anna
  • 15:20
    The Good Doctor
    16:15
    Cheers
  • 15:35
    Een Eigen Huis
    16:25
    Achter gesloten deuren
  • 15:35
    Nutty Professor II: The Klumps
    17:25
    S.W.A.T.
  • 14:50
    Baywatch Hawaii
    16:35
    Cheers
  • 08:40
    Geen uitzending
    16:05
    Baywatch
  • 15:35
    Joe
    16:05
    Geen uitzending
  • 15:40
    De Tafel van Gert
    16:55
    Huizenjagers
  • 15:05
    Found
    15:55
    This Is Us
  • 14:50
    Seal Team
    15:45
    Doom Patrol
  • 15:30
    Paris in Love
    16:20
    Het Blok
  • 15:35
    Killer Couples
    16:25
    World's Most Evil Killers
  • 13:29
    Herhalingslus
    17:00
    Z-Extra
  • 15:37
    Aan de wand
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:25
    De Chalet aan de Semois
    16:10
    Meat Timon
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:00
    New Tricks
  • 15:05
    Below Deck
    16:00
    Below Deck Down Under
  • 15:35
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:20
    Back to ESNS 2026
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:35
    Machtige Mike
    15:45
    Interstellar Ella